Ako vypnúť upozornenia na príbehy Instagramu

Od svojho založenia v roku 2010 sa Instagram stal hlavnou platformou pre ľudí, ktorí chcú zdieľať svoj život s priateľmi, rodinou a širokou verejnosťou. Jednou z funkcií, ktorá medzi používateľmi bije na strunu, sú Instagram Stories.

Ako vypnúť upozornenia na príbehy Instagramu

Ak chcete úplne vypnúť upozornenia na príbehy, nie je to možné. Upozornenia „Prvý“ príbeh však MÔŽETE vypnúť v ponuke Nastavenia svojho profilu. Môžete tiež zapnúť/vypnúť upozornenia na príbehy pod každým profilom, ktorý sledujete, jeden po druhom. Dobrou správou je, že Instagram predvolene vypína príspevky, príbehy, videá a kotúče pre každú osobu, ktorú sledujete. Nájdete ho v ich profiloch, keď klepnete na ikonu „zvonček“ v hornej časti.

Aby ste sa uistili, že vám neuniknú tie najlepšie príbehy od ľudí, ktorých sledujete, Instagram vám automaticky pošle upozornenie vždy, keď niekto aktualizuje ich príbehy. Ale tie isté upozornenia vás môžu rozptýliť a udržať vás prilepené k vášmu zariadeniu, aj keď by ste sa mali sústrediť na iné úlohy.

Môžete vypnúť LEN upozornenia na príbehy Instagramu?

Upozornenia na príbehy sú skvelé, keď chcete byť vždy v obraze. Môžu však byť otravní, keď sa snažia vyhýbať sociálnym médiám, možno sa chcú sústrediť na inú úlohu.

Čítať:  Ako preniesť svoje číslo do Mint Mobile

Okrem toho sú upozornenia na príbehy častejšie ako iné typy, pretože väčšina ľudí používa príbehy, aby udržali svojich sledovateľov na svojom profile. Oznámenia príbehov môžu byť preto rušivejšie ako menej časté upozornenia.

Pozrime sa, ako každá z týchto možností funguje.

Ako vypnúť všetky upozornenia na prvý príbeh Instagramu v systéme Android, iOS/iPhone/iPad

Ako už bolo spomenuté, nemôžete hromadne vypnúť všetky upozornenia týkajúce sa príbehov, ale môžete vypnúť upozornenia prvého príbehu pre všetkých. Medzi „prvé“ príbehy patria prípady, keď niekto, koho sledujete, prvýkrát uverejní príbeh alebo nejaký čas neuverejní a zverejní ho znova. NEZAHRŇUJE všetky príspevky Story z tohto profilu, ako tvrdí mnoho videí a webových stránok YouTube, kde vám ukazujú, ako vypnúť všetky upozornenia Story.

Ak chcete vypnúť upozornenia na prvé príspevky a príbehy na Instagrame pomocou systému Android alebo IOS, postupujte takto:

 1. Otvorte aplikáciu Instagram.
 2. Klepnite na svoj avatar v pravom dolnom rohu obrazovky.
 3. Klepnite na ikonu hamburgeru (tri vodorovné čiary) v pravom hornom rohu. Tým by sa mala otvoriť sekcia správy vášho účtu.
 4. Z výslednej rozbaľovacej ponuky vyberte „Nastavenia“.
 5. Klepnite na „Upozornenia“.
 6. V podponuke „Upozornenia“ vyberte „Príspevky, príbehy a komentáre“.
 7. Prejdite na koniec stránky a prepnite tlačidlo „Vypnúť“ v časti „Prvé príspevky a príbehy“.

A vďaka tomu nebudete musieť na svojom zariadení riešiť otravné upozornenia z prvého príbehu.

Ako vypnúť všetky upozornenia na prvý príbeh Instagramu pomocou prehliadača

Môžete tiež vypnúť všetky upozornenia Instagram Story na vašom PC alebo notebooku pomocou webového prehliadača vrátane Edge, Safari alebo Chrome. Tu je návod, ako na to:

 1. Prihláste sa do svojho účtu Instagram.
 2. Klepnite na svoj profilový obrázok v pravom hornom rohu obrazovky.
 3. Kliknite na ikonu „ozubeného kolieska“ napravo od tlačidla „Upraviť profil“ v ​​hornej časti.
 4. V kontextovej ponuke vyberte položku „Nastavenia a ochrana osobných údajov“.
 5. Kliknite na „Push Notifications“ v ľavom navigačnom menu. Tým by sa mala otvoriť nová stránka, na ktorej môžete spravovať všetky upozornenia vrátane označení páči sa mi, komentárov, nových žiadostí o sledovanie a prvých príbehov.
 6. Posuňte sa do sekcie „Prvé príspevky a príbehy“ a vyberte „Vypnuté“.
Čítať:  4 spôsoby, ako používať telefón ako myš a klávesnicu pre Android TV

Ak použijete vyššie uvedené kroky, nebudete dostávať upozornenia, keď niekto z vášho zoznamu „Sledované“ uverejní príbeh prvýkrát alebo po určitom čase.

Ako vypnúť upozornenia na príbehy Instagramu pre konkrétneho používateľa

Ako už bolo spomenuté na začiatku článku, nemôžete vypnúť všetky upozornenia Story hromadne, ale môžete ich vypnúť na základe profilu po profile. Ak dostávate opakovane upozornenia na nové príbehy od niekoho, koho sledujete, pravdepodobne máte túto možnosť zapnutú pre tento konkrétny profil. Instagram má predvolene vypnuté príspevky, príbehy, videá a kotúče pre každý profil, ale možno ste v určitom okamihu vykonali nejaké zmeny, ktoré zapli príspevky pre určité sledované účty.

Ak chcete vypnúť upozornenia na príbehy Instagramu pre profil, postupujte takto:

 1. Otvorte profil používateľa klepnutím na jeho meno alebo ikonu v hornej časti príspevku.
 2. Klepnite na ikonu „zvonček“ (Nastavenia upozornení) v pravom hornom rohu.
 3. Vypnite tlačidlo vedľa položky „Príbehy“, aby bolo sivé.

Príbehy na Instagrame sú skvelé, ale môžu byť aj otravné. Na jednej strane nechcete nechať ujsť upozornenia od svojich priateľov a rodiny. Na druhej strane sa chcete vyhnúť vysoko aktívnym profilom, ktoré aktualizujú svoje príbehy mnohokrát denne. Môžete sa tiež vyhnúť tomu, aby ste trávili príliš veľa času na Instagrame.

Ak ste sa ocitli v niektorej z vyššie uvedených situácií, najlepšie je vypnúť upozornenia od konkrétnych ľudí, ktorí vás zaplavujú IG Stories. Nemôžete vypnúť všetky upozornenia na príbehy naraz, ale môžete vypnúť upozornenia „Prvý“ príbeh pre všetky upozornenia a upozornenia na príbehy jednotlivých profilov jednotlivo.

Čítať:  Stratégia sociálnych médií založená na údajoch – 5 spôsobov, ako zvýšiť dosah a výnosy

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE