Ako vytvoriť automatické prehrávanie videí na Instagram Story

Zaujíma vás, ako zabezpečiť automatické prehrávanie videí v príbehu Instagramu?

Odkedy Instagram vydal funkciu príbehu, používatelia prešli do miery kreativity. Od vytvárania čmáraníc až po pridávanie textov na fotografie a videá sa fantázii medze nekladú.

Neskôr platforma tiež umožnila používateľom zdieľať svoje fotografie, videá, IGTV, kotúče atď., Vo svojich príbehoch. To pomohlo ich obsahu osloviť publikum, ktoré by inak mohlo zmeškať príspevok v ich informačnom kanáli.

Pri prezeraní príbehov ste si mohli všimnúť, že sa buď prehráva automaticky, alebo na ňu musíte klepnúť, aby ste ju prehrali. Môžete povoliť jedno alebo druhé prostredníctvom nastavení účtu Instagram. Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, pokračujte v čítaní tohto návodu.

Takže bez ďalších okolkov začnime!

Prečo vytvárať automatické prehrávanie videí v príbehu Instagramu

Príbeh Instagramu je skvelý nástroj na zdieľanie a propagáciu vášho obsahu a zvýšenie angažovanosti. Pri uverejňovaní videí o príbehoch pri automatickom prehrávaní môžete upútať pozornosť diváka.

Čítať:  Ako skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame

Navyše môžete na začiatok pridať aj prvok zvedavosti a prinútiť ľudí, aby si pozreli celé video. Prvých pár sekúnd tu hrá primárnu úlohu, pretože to rozhodne, či ho diváci preskočia, alebo si video otvoria, aby si ho pozreli o niečo dlhšie. Keďže niektorí ľudia nemusia mať zapnutý zvuk, nemali by ste sa sústrediť len na verbálny obsah, ale aj na vizuál.

Teraz, ak ste na druhej strane a posúvate príbehy Instagramu, automatické prehrávanie videí vám pomôže využiť čas. Keď prechádzate informačným kanálom alebo prechádzate príbehmi, mali by ste sa zamerať na obsah, ktorý vás zaujíma, a okamžite preskakovať veci, ktoré vás nezaujímajú.

Keď je funkcia automatického prehrávania zapnutá, celý proces sa zrýchli, pretože nebudete musieť stráviť ani sekundu dlhším pokusom o manuálne prehrávanie videa, aby ste zistili, o čo ide. Stačí si z neho pozrieť pár sekúnd a rozhodnúť sa, či ho chcete pozerať o niečo dlhšie, alebo prejsť prstom.

Ako povoliť automatické prehrávanie videí na Instagram Story

Môžete nastaviť automatické prehrávanie videí v príbehoch na rôznych platformách. Aj keď ide o samostatnú funkciu na sociálnych sieťach ako Twitter, Facebook, YouTubea tak ďalej, Instagram vám neponúka priamy spôsob, ako to urobiť.

Funkcia automatického prehrávania pre všetky webové stránky priamo súvisí s využívaním šírky pásma. Povolenie automatického prehrávania by spotrebovalo viac dát, zatiaľ čo jeho vypnutie ho obmedzí. Preto, aby sa videá automaticky prehrávali v príbehu Instagramu, môžete vypnúť limit využitia dát aplikácie, čo nepriamo umožní prehrávanie videí samostatne.

Čítať:  8 chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri výskume kľúčových slov

V takom prípade je potrebné vykonať nasledujúce kroky:

 1. Ak chcete začať, spustite Instagram aplikácie na vašom zariadení.
 2. Ak sa zobrazí výzva na prihlasovaciu obrazovku, zadajte svoje používateľské meno a heslo a potom klepnite na Prihlásiť sa tlačidlo.
 3. Ďalej choďte do svojho Profil v spodnej časti obrazovky.
 4. Teraz klepnite na Hamburgerové menu a v pravom hornom rohu vyberte nastavenie.
 5. Odtiaľ prejdite na účtu.
 6. Potom prejdite nadol na Využitie dát a klepnite naň.
 7. Nakoniec vypnite prepínač pre Používajte menej mobilných dát.

Keď je funkcia zakázaná, Instagram bude môcť spotrebovať toľko údajov, koľko je potrebné, a automaticky prehrávať videá v príbehoch aj vo vašom informačnom kanáli. Naopak, ak máte obmedzený dátový paušál, odporúča sa povoliť funkciu, ktorá zabráni softvéru v jeho zbytočnom používaní.

Ako znova zverejniť video v príbehu Instagram a nechať ho automaticky prehrať 2022

Instagram nedávno umožnil opätovné odoslanie videa s automatickým prehrávaním do vášho príbehu z vášho vlastného účtu alebo verejného účtu iného používateľa. Keďže to predtým nebolo možné, musíte sa uistiť, že na jej používanie používate najnovšiu dostupnú verziu aplikácie.

Ak to chcete urobiť, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Najprv prejdite na Obchod s aplikaciami na iPhone alebo Hračkárstvo v systéme Android.
 2. Ďalej klepnite na Vyhľadávací panel v hornej časti a zadajte Instagram.
 3. Teraz, ak vidíte Aktualizovať tlačidlo vedľa Instagram namiesto Otvoriť, klepnite naň.

Teraz, aby sa videá automaticky prehrávali v príbehu Instagramu, musíte urobiť toto:

 1. Spustite Instagram aplikáciu na svojom zariadení a otvorte video, ktoré chcete znova uverejniť vo svojom príbehu na Instagrame.
 2. Ďalej klepnite na Ikona šípky priamo v spodnej časti príspevku.
 3. Vo vyskakovacích možnostiach klepnite na Pridajte do svojho príbehu video.
 4. Potom sa dostanete na obrazovku príbehu a video by sa malo automaticky prehrať prvých 10 až 15 sekúnd v slučke. Ak chcete, pridajte nálepky, text alebo sviatočné logo.
 5. Nakoniec klepnite na Tvoj príbeh na spodku.
Čítať:  Ako využiť Facebook marketing pre malé firmy v roku 2024

Majte na pamäti, že ak zverejníte video ihneď po tom, čo sa dostanete na obrazovku s príbehom úprav, môže to viesť k tomu, že sa vaše video divákom neprehrá automaticky.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Ako zastavím automatické prehrávanie na Instagrame?

Ľudia radšej nedovolia, aby sa videá na Instagrame prehrávali automaticky, aby sa vyhli citlivému obsahu, zachovali si údaje a ušetrili sa od hanby zo zle načasovaného videa. Ak to chcete urobiť, prejdite do Nastavenia Instagramu > Účet > Využitie dát > zapnite možnosť Používať menej mobilných dát.

2. Prečo sa videá v mojom príbehu na Instagrame neprehrajú?

Hlavným dôvodom, prečo sa videá vo vašom príbehu na Instagrame neprehrajú, je používanie zastaranej verzie aplikácie. Preto by ste mali najprv skontrolovať dostupnosť aktualizácie. Ak to nepomôže, ponorte sa do ďalších opráv, ako je vymazanie vyrovnávacej pamäte a údajov aplikácie alebo preinštalovanie Instagramu.

3. Prečo sa príbehy na Instagrame stále opakujú?

Väčšinou by dôvodom vašich príbehov na Instagrame bolo slabé sieťové pripojenie. Preto sa uistite, že váš pripojený internet má dobrú silu a potom skontrolujte, či bola chyba opravená. V závažných prípadoch môžete tiež obnoviť sieťové nastavenia tak, že prejdete na Nastavenia > Všeobecné > Obnoviť > Obnoviť nastavenia siete.

Záverečné myšlienky: Ako vytvoriť automatické prehrávanie videí v príbehu Instagramu

Automatické prehrávanie videí s príbehmi na Instagrame je prospešné nielen pre obchodné účty a účty tvorcov na propagáciu ich obsahu, ale tiež uľahčuje používateľom prechádzať uverejnenými médiami.

Čítať:  15 najlepších reklamných agentúr v Spojenom kráľovstve od roku 2024

Instagram vám však umožňuje povoliť alebo zakázať funkciu obmedzením využitia údajov prostredníctvom nastavení. Pre ďalšie otázky použite sekciu komentárov nižšie. Odpovieme vám čo najskôr.

Podobné témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE