Ako vytvoriť bootovací Windows USB na Macu

Zlyhal váš počítač so systémom Windows a zrazu sa nedá spustiť? Možno budete chcieť nainštalovať systém Windows na nový počítač, ktorý ste práve vytvorili. Bez ohľadu na dôvod je najjednoduchším spôsobom, ako to dosiahnuť, pomocou spúšťacej jednotky USB Windows. Vytvorenie jedného z nich je jednoduché, ak máte k dispozícii druhý počítač so systémom Windows, ale proces bude zložitejší, ak je váš jediný počítač Apple. Dnes vás naučíme, ako vytvoriť bootovací Windows USB na Macu.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete vytvoriť zavádzací systém Windows USB na počítači Mac, sú k dispozícii tri spôsoby. Najjednoduchšie je použiť aplikáciu tretej strany venovanú tomuto konkrétnemu procesu. Vďaka tomu je proces bezproblémový a priamočiary, ale bude vás stáť nejaké peniaze. Aspoň je lacnejšie ako Parallels, čo je druhá možnosť. Ale ak už máte záujem o prevádzkovanie Windows na virtuálnom počítači v rámci vášho Macu, mohla by sa vám táto investícia vyplatiť. Nakoniec je možné ručne vytvoriť zavádzací Windows USB na Macu pomocou príkazov terminálu, ale tento proces je trochu zložitejší.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Čo je zavádzací systém Windows USB?

Edgar Cervantes / Android Authority

Začnime základy. Čo je zavádzací systém Windows USB a na čo slúži? Zavádzacia jednotka USB systému Windows je jednotka flash s potrebným softvérom pre novú inštaláciu systému Windows do nového počítača. Inštalačné médium Windows môžete vytvoriť aj pomocou disku DVD alebo externého pevného disku.

Spúšťacie inštalačné médium Windows sa často používa na riešenie problémov s nefunkčným počítačom. Presnejšie povedané, ak softvér počítača zlyhá, zavádzací systém Windows USB môže nainštalovať novú kópiu operačného systému Windows na váš počítač a priviesť ho späť k životu. Je to tiež bežný nástroj pre výrobcov počítačov, ktorí potrebujú nainštalovať Windows na stroje, ktoré práve postavili. Okrem toho ho môžete použiť na inštaláciu systému Windows na virtuálne počítače a ďalšie.

Čo budete potrebovať na vytvorenie bootovateľného Windows USB na Macu

Vytvorenie zavádzacieho systému Windows USB má niekoľko požiadaviek, takže sa pred začatím uistite, že ste na túto úlohu pripravení.

 • Počítač Mac: To je trochu zrejmé, vzhľadom na tému tohto sprievodcu. Tiež sa uistite, že je váš počítač Mac zapojený, pretože nechcete, aby vám zomrel uprostred procesu.
 • Pripojenie k internetu: Budete si musieť stiahnuť súbor Windows ISO od spoločnosti Microsoft. To si vyžaduje pripojenie k internetu. Súbor ISO systému Windows potrebný na inštaláciu systému Windows 11 je napríklad pomerne veľký, približne 5,37 GB. To znamená, že rýchlejšie pripojenie k internetu by bolo lepšie, alebo budete musieť chvíľu počkať, než sa stiahne.
 • Minimálne 8GB USB flash disk: Budete potrebovať USB flash disk s aspoň 8 GB miesta. Uistite sa, že tam nemáte nič iné, pretože vytvorenie zavádzacieho USB systému Windows zmaže všetko v úložisku. Tu nejaké sú 8GB USB disky od Amazonu.
 • Produktový kľúč: Aj keď nie je nutné vytvoriť zavádzacie Windows USB na Mace, budete potrebovať a produktový kľúč pri inštalácii a používaní Windows.
Čítať:  Ako zapnúť alebo vypnúť skryté titulky na YouTube

Kde si môžem stiahnuť inštalačný súbor Windows ISO?

Kris Carlon / Android Authority

Bez ohľadu na vami vybranú metódu si budete musieť stiahnuť Windows ISO, aby ste vytvorili bootovacie Windows USB na Macu. Môžete to vziať priamo z Web spoločnosti Microsoft. Prejdite dole na Prevezmite si Windows 11 Disk Image (ISO) pre zariadenia x64 sekcie, vyberte Windows 11a potom stlačte Stiahnutie.

Ako vytvorím zavádzací Windows USB v systéme Windows?

Harley Maranan / Android Authority

Mysleli sme si, že by mohlo byť dôležité najprv prejsť týmto procesom na počítači so systémom Windows. Pri vytváraní bootovateľného Windows USB na Mace možno budete musieť postupovať podľa týchto krokov, v závislosti od zvolenej metódy.

 1. Stiahnite si nástroj Windows 11 Media Creation. Je to tiež zapnuté Web spoločnosti Microsoftpod Vytvorte inštalačné médium Windows 11. Nájdite sekciu a stlačte Stiahnuť teraz.
 2. Spustite nástroj na vytváranie médií. Ak chcete urobiť, musíte byť správcom počítača so systémom Windows.
 3. Vybrať Akceptovať súhlas s podmienkami spoločnosti Microsoft.
 4. Zrušte začiarknutie políčka, ktoré znie Použite odporúčané možnosti pre tento počítač.
 5. Vybrať Jazyk a Edícia. Potom udrie ďalšie.
 6. Kliknite na USB flash disk a udrieť ďalšie.
 7. Vyberte jednotku USB, ktorú chcete zmeniť na spúšťací systém Windows USB. Vybrať ďalšie znova.
 8. Pokiaľ od vás nástroj niečo potrebuje, dá vám vedieť. Postupujte podľa pokynov a nechajte proces dokončiť.

Ako vytvoriť bootovací Windows USB na Macu

Edgar Cervantes / Android Authority

Teraz, keď poznáte proces pre počítače so systémom Windows, je čas prejsť k tomu, čo naozaj chcete robiť. Poďme si ukázať, ako vytvoriť bootovacie Windows USB na Macu.

Čo sa stalo s asistentom Apple Boot Camp Assistant?

Zďaleka najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť bootovací Windows USB na Macu, bolo použitie Apple Boot Camp Assistant. A to bývalo na všetkých MacBookoch a počítačoch Mac od roku 2006, takže ste ani nemuseli sťahovať ďalší softvér.

Čítať:  Ako zabezpečiť svoju webovú stránku a chrániť ju pred narušením údajov

bohužiaľ, Boot Camp bol prerušený s uvedením vlastných čipov na báze ARM spoločnosti Apple. Navyše po aktualizácii macOS 11 Big Sur už nie je k dispozícii.

Dobrou správou je, že niektorí z vás ho stále môžu používať, ak máte MacBook s procesorom Intel a neaktualizovali ste pred Big Sur. Ak chcete návod, tu je.

Ako používať Boot Camp Assistant na vytvorenie bootovateľného Windows USB:

 1. Pripojte 8GB USB flash disk k počítaču Mac.
 2. Na počítači Mac prejdite na adresu Aplikácia a zadajte Utility zložku.
 3. Spustite Boot Camp asistent.
 4. Kliknite Pokračovať aby ste sa dostali cez úvodnú obrazovku.
 5. Keď narazíte na Vyberte Úlohy krok, vyberte všetky úlohy a stlačte Pokračovať.
 6. Nakoniec narazíte na Vytvorte spúšťaciu jednotku USB na inštaláciu systému Windows krok. Vyberte súbor ISO systému Windows, ktorý ste stiahli, a vyberte jednotku USB, ktorú ste pripojili. Potom vyberte Pokračovať.
 7. Nástroj vytvorí zavádzací systém Windows USB a dá vám vedieť, keď skončí.
 8. Boot Camp Assistant sa vám bude aj naďalej snažiť pomôcť nainštalovať Windows na váš MacBook. Teraz môžete proces zastaviť.

Môžete použiť Parallels

Prechod na MacBooky Apple M-series tiež porušil Parallels, čo je softvér virtuálneho stroja, ktorý môže spúšťať sekundárne operačné systémy vo vašom MacBooku. Niektorí preferujú túto metódu, pretože virtuálny stroj môže bežať ako aplikácia, na rozdiel od spúšťania Windows na hardvérovej úrovni.

Našťastie sa Parallels snažil sprevádzkovať svoj softvér pre novšie MacBooky so športovými procesormi radu M av apríli 2021 vrátil podporu MacBookom založeným na ARM.

Parallels je v skutočnosti veľmi intuitívne a ľahko sa používa. Všetko, čo musíte urobiť, je zakúpiť, stiahnuť a nainštalovať softvér. Keď ho spustíte, prevedie vás celým procesom nastavenia Parallels a inštalácie Windows na virtuálny počítač. Akonáhle budete mať všetko nastavené, môžete postupovať podľa krokov pre vytvorenie zavádzacieho Windows USB v systéme Windows, ktoré sme popísali skôr v tomto príspevku.

Jedinou nevýhodou Parallels je, že stojí dobré množstvo peňazí. V čase písania tohto článku stojí Parallels 99$ za edíciu Standard. Možno nebudete chcieť platiť toľko, najmä pokiaľ ide len o vytvorenie zavádzacieho systému Windows USB na počítači Mac. Niektorí z vás ho však už možno používajú. A je to vlastne skvelý nástroj, najmä ak bežne používate softvér Windows a nechcete prechádzať z počítača Mac.

Aplikácie tretích strán celý proces zjednodušujú a zlacňujú

Oliver Cragg / Android Authority

Takže nemáte Intel MacBook so starším softvérom a radšej by ste neplatili za Parallels. Čo teraz? Existujú aplikácie pre Mac od tretích strán, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť bootovacie Windows USB na Macu. Tie sú oveľa lacnejšie ako Parallels a ich použitie je oveľa jednoduchšie. Stále však stoja aspoň nejaké peniaze.

Veľmi obľúbený a dôveryhodný je Editor ISO UUByte. Je široko známy ako najlepšia alternatíva Rufus pre Mac a jeho použitie je veľmi jednoduché. UUByte ISO Editor má cenu 29,95 $ za základný plán, hoci. To je prinajmenšom oveľa menej ako používanie Parallels a je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia.

Čítať:  Jednanie s problémovými klientmi a ochrana seba – webinár

Ako používať UUByte ISO Editor na vytvorenie bootovateľného Windows USB:

 1. Stiahnite a nainštalujte UUByte ISO Editor pre Mac tu.
 2. Spustite Editor ISO UUByte aplikácie.
 3. Vložte 8GB USB disk, ktorý chcete použiť na vytvorenie bootovateľného Windows USB.
 4. V ISO obraz sekcia, hit Prechádzať a nájdite súbor Windows ISO, ktorý ste stiahli od spoločnosti Microsoft.
 5. Vybrať Vytvorte spúšťací USB.
 6. Kliknite na Horieť.
 7. Proces bude pokračovať asi päť minút. Trpezlivo počkajte, alebo môžete medzitým ísť robiť niečo iné.
 8. V závislosti od veľkosti súboru ISO môžete vidieť, že aplikácia vykonáva dodatočné spracovanie pri inštalácii súborov do rôznych oddielov. Pokračujte v čakaní.
 9. Aplikácia vám dá vedieť, až bude zavádzací systém Windows USB pripravený. Udrel OK potvrdiť.

Môžete tiež použiť príkazy terminálu

Kris Carlon / Android Authority

Chápeme, prečo by ste nechceli platiť za žiadny z ďalších nástrojov. Našťastie existuje spôsob, ako vytvoriť bootovacie Windows USB na Macu bez toho, aby ste museli platiť jediný cent. Náhodou je to trochu zložité a môže zastrašiť tie menej technicky zdatných z vás. Môžete použiť príkazy terminálu, čo zahŕňa použitie hromady textu a znakov. Väčšina priemerných používateľov vôbec netuší, čo tým myslí.

Ako by to nebolo dostatočne zastrašujúce, musíte súbor rozdeliť na menšie súbory, pretože disky FAT32 nezvládnu súbory väčšie ako 4 GB. A pretože sme už predtým v tomto príspevku zistili, že náš súbor ISO systému Windows 11 má 5,37 GB, máme tu problém.

V zásade budete potrebovať príkazy terminálu na inštaláciu Homebrew, inštaláciu wimlib, rozdelenie inštalačného súboru a prechádzanie každého kroku ručne. Znie to hrozivo, ale všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa krokov k odpalisku. Poďme si ich spoločne prejsť.

Ako vytvoriť bootovací Windows USB na Macu pomocou Terminálu:

 1. Choďte do svojho Aplikácia.
 2. Začatie Terminál. Ak to nemôžete nájsť, pozrite sa do iný zložku, aby ste zistili, či tam je.
 3. Začnime inštaláciou Homebrew. Zadajte „curl -fsSL -o install.sh https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh“ bez úvodzoviek. Stlačte Enter.
 4. Napíšte „/bin/bash install.sh“ bez úvodzoviek. lis Vstúpte.
 5. Nechajte proces bežať, kým vás systém nepožiada o heslo. Zadajte ho a stlačte Vstúpte. Pri písaní hesla sa mimochodom nezobrazia žiadne znaky, ale buďte si istí, že ich systém rozpoznáva.
 6. Akonáhle terminál urobí svoju vec, môžete prejsť na inštaláciu wimlib. Zadajte „brew install wimlib“ bez úvodzoviek. lis Vstúpte.
 7. Môže sa zobraziť varovanie: „/opt/homebrew/bin nie je vo vašej ceste PATH“. Terminál vám tiež poskytne pokyny na pridanie Homebrew do vašej cesty PATH v Ďalšie kroky sekcia. Spustite dva uvedené príkazy.
 8. Teraz sme pripravení prejsť k ďalším krokom. Pripojte USB disk k počítaču Mac.
 9. Do Terminálu zadajte „diskutil list“ bez úvodzoviek a stlačte Vstúpte.
 10. Zobrazí sa zoznam pripojených zariadení. Poznačte si ID vášho USB disku. Malo by to byť niečo ako disk2, disk3 alebo niečo v tomto zmysle.
 11. Budete musieť naformátovať jednotku USB. Zadajte „diskutil eraseDisk MS-DOS WINDOWS11 GPT /dev/disk2“ bez úvodzoviek a stlačte Vstúpte. Ak je identifikátor disku iný ako disk2, nahraďte ho správnym.
 12. Prejdite na súbor ISO systému Windows a dvakrát naň kliknite. Tým sa súbor pripojí ako obraz disku.
 13. Ak chcete skopírovať všetky súbory na jednotku USB, zadajte nasledujúci príkaz bez úvodzoviek: „rsync -vha –exclude=sources/install.wim /Volumes/WINDOWSISOFILENAME/* /Volumes/WINDOWS11“. Nahraďte text, ktorý som označil ako WINDOWSISOFILENAME, skutočným názvom súboru ISO systému Windows, ktorý ste stiahli. lis Vstúpte.
 14. Teraz môžete súbor rozdeliť pomocou wimlib. Urobte to zadaním „wimlib-imagex split /Volumes/WINDOWSISOFILENAME/sources/install.wim /Volumes/WINDOWS11/sources/install.swm 3000“ bez úvodzoviek. Znovu nahraďte WINDOWSISOFILENAME skutočným názvom súboru ISO systému Windows. lis Vstúpte.
 15. Už by ste mali byť hotoví!
Čítať:  4 spôsoby, ako optimalizovať cestu kupujúceho

Najčastejšie otázky

Môžem na svojom Macu stále používať Boot Camp?

Boot Camp je v súčasnej dobe spoločnosťou Apple vyradený. Aj keď bol od roku 2006 predinštalovaný vo všetkých počítačoch Mac, bol z počítačov Apple s procesormi ARM radu M odstránený kvôli nekompatibilite s novým kremíkom. Táto funkcia bola navyše odstránená s aktualizáciou macOS 11 Big Sur. Jediný spôsob, ako môžete Boot Camp stále používať, je, ak máte starší Mac, na ktorom beží softvér starší ako Big Sur.

Môžem používať Windows na svojom Macu s Parallels?

Parallels tiež utrpel problémy s kompatibilitou s vlastnými čipovými sadami spoločnosti Apple. Nejakú dobu nikto, kto používal procesor Apple M-series, nemohol používať Parallels na spustenie Windows. Vývojár však odvtedy problém vyriešil. Teraz môžu Macy s procesormi Intel aj ARM používať Parallels na používanie Windows.

Potrebujem počítač so systémom Windows na vytvorenie spúšťacej jednotky USB so systémom Windows?

Počítač s Windows síce uľahčuje vytvorenie zavádzacieho USB inštalačného programu Windows, ale nie je to nevyhnutne podmienkou. Ľudia majú spôsoby, ako to dosiahnuť pomocou operačných systémov MacOS a Linux.

Môžem vytvoriť bootovacie Windows USB na Mace?

Áno. Tento proces nie je taký jednoduchý ako pri počítači so systémom Windows, ale existujú niektoré riešenia, ktoré môžete vyskúšať.

Koľko úložného priestoru potrebujem na vytvorenie spúšťacej jednotky USB Windows?

Spoločnosť Microsoft odporúča, aby ste na vytvorenie inštalačnej jednotky USB použili jednotku USB s aspoň 8 GB pamäte RAM.

Aké úložné zariadenia môžem použiť na vytvorenie zavádzacieho inštalačného programu systému Windows?

Microsoft uvádza, že inštalačné zariadenie Windows je možné vytvoriť pomocou disku DVD, jednotky USB alebo pevného disku. To znamená, že môžete tiež použiť SD kartu.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE