Ako vytvoriť detskú tému vo WordPress

Ako vytvoriť detskú tému vo WordPress

Podradená téma WordPress je definovaná ako „téma, ktorá zdedí funkčnosť inej témy, nazývanej nadradená téma, a umožňuje vám upraviť alebo pridať funkčnosť tejto nadradenej témy. Povedzme napríklad, že chcete zmeniť vzhľad svojho blogu v určitom ročnom období, ale potom sa chcete vrátiť k pôvodnému vzhľadu. Detská téma je ideálny spôsob, ako to urobiť, pretože nezmení pôvodnú tému, ale stále vám umožňuje trochu zmeniť veci.

V skutočnosti sú to odporúčaný spôsob vykonávania úprav témy, pretože:

  1. Zmeny vykonané pomocou podradenej témy sa pri aktualizácii nadradenej témy v predvolenom nastavení neprepíšu
  2. Budete vedieť, čo ste zmenili, pretože každá zmena bude v priečinku podradenej témy
  3. Budete môcť obnoviť svoj blog oveľa jednoduchšie, ak vaše úpravy zrútia váš blog alebo sa vám jednoducho nepáčia; akékoľvek problémy sa dajú vyriešiť do-over

Vytváranie detskej témy

Vytvorenie detskej témy je jednoduché; všetko, čo potrebujete, je priečinok, súbor CSS a snímka obrazovky. Vytvoríme jednoduchú detskú tému pomocou známej dvadsaťdvanástkovej témy.

Začneme priečinkom. V priečinku wp-content/themes musíte vytvoriť priečinok s názvom vašej detskej témy. Na účely tohto článku pomenujeme tento priečinok naše prvé dieťa. Po vytvorení tohto priečinka musíme urobiť druhý krok, ktorým je vytvorenie šablóny štýlov. Predtým, ako sa pohnete ďalej, je dôležité, aby ste mali aspoň pracovné znalosti kaskádových štýlov alebo CSS, než budete pokračovať. To je niečo, čo sa dá pomerne ľahko naučiť a na webe nájdete množstvo skvelých návodov zadarmo.

Čítať:  Výber správneho názvu domény vo vzdelávacom brandingu

Po spustení vášho obľúbeného textového editora musíte do šablóny štýlov zadať nasledujúce riadky:

/* Názov témy: Our First Child Theme URI: Popis: Učenie sa o detských témach Autor: WP Themes Autor URI: Šablóna: dvadsaťdva Verzia: 1 */

Samozrejme, môžete zadať svoje údaje pre meno, popis a autora. Ak používate inú šablónu ako dvadsaťdvanásť, bude potrebné zmeniť aj tú.

Po dokončení uložte šablónu so štýlmi ako style.css a nahrajte ju do novovytvoreného priečinka. Vaša téma by sa teraz mala objaviť v sekcii Dostupné témy WordPress.

Samozrejme, neodkázali sme na jej nadradenú tému, zatiaľ sme v nej neupravili žiadny štýl, ani sme neodovzdali snímku obrazovky, takže obrázok je prázdny. Ak by sme ju aktivovali, vaša stránka by vyzerala dosť divne.

Aby sme odkazovali na našu dvadsaťdvanásť tému alebo akúkoľvek inú tému podľa nášho výberu, musíme do našej šablóny štýlov pridať tento kúsok kódu:

// Toto bude odkazovať na šablónu štýlov z nadradenej témy @import url(“../twentytwelve/style.css”);

Teraz musíme urobiť nejaké zmeny, inak nemá zmysel používať podradenú tému. Ak to chcete urobiť, zmeňte farbu pozadia a farbu písma nadradenej témy. Dá sa to dosiahnuť pridaním triedy tela a odseku do vašej šablóny štýlov, ako napríklad:

telo {pozadie: #999999; } p {farba: #931212; }

Uložte zmeny a nahrajte novo upravený súbor do svojho priečinka. Keď to urobíte, vráťte sa na hlavný panel WordPress a pozrite si živý náhľad svojich zmien.

Čítať:  Ako aktualizovať TikTok v roku 2024

Celkom v pohode čo? Ok, takže to nie je pripravené na to, aby sa to dalo nazvať majstrovským dielom, ale aspoň získate predstavu o tom, ako urobiť zmeny. Najlepšie by bolo odkázať na kópiu súboru style.css vašej témy, aby ste videli, v ktorých triedach a ID chcete vykonať zmeny. Ale predtým, ako skutočne dokončíte štýl svojho nového detského motívu, nahrajme túto snímku obrazovky.

Keď váš blog zobrazuje vašu novú tému, jednoducho urobte snímku obrazovky v akcii. Pomocou editora obrázkov budete chcieť zmenšiť svoj obrázok na 600 x 450. Správca to v skutočnosti zobrazí na 300 x 225, ale väčší obrázok je štandard. Keď skončíte, uložte obrázok ako .png alebo .jpeg a nahrajte ho do priečinka s detskou témou.

Rozšírenie detskej témy

To, čo ste práve urobili, nevykoná zmeny v súbore functions.php, ale môžete pridať jednu pre tému vášho dieťaťa, ak chcete. Je to dôležité, ak by ste chceli využiť niektorý z háčikov, ktoré ponúka nadradená téma.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE