Ako vytvoriť jednostránkový web

Potrebujete jednoduchý jednostránkový web pre vašu firmu? Tento príspevok vysvetľuje, prečo sú jednostránkové stránky obľúbené a ako si ich vytvoriť.

Prečo sú jednostránkové webové stránky obľúbené?

Existuje viacero dôvodov, prečo sú jednostránkové webové stránky obľúbené medzi návštevníkmi stránok. Po prvé, návštevníci, ktorí si prezerajú webové stránky na svojich telefónoch, radšej posúvajú jednu stránku namiesto čakania na načítanie podstránok alebo klikania na ponuku.

Jednostránkové weby sa tiež načítavajú rýchlejšie ako viacstránkové weby. Návštevníci môžu začať čítať prvú časť webovej stránky, zatiaľ čo zvyšok stránky sa načítava na pozadí. Keď sa návštevníci posúvajú, obsah je tam. Zážitok je bezproblémový a okamžitý. Nemusia čakať na načítanie ďalšej stránky.

Pre vlastníka lokality je jednoduchšie udržiavať web s jednou stránkou. Môžete jednoducho zmeniť usporiadanie obsahu, nahradiť obrázky a prepísať kópiu. To znamená, že pri každej aktualizácii stránky máte oveľa menšiu kognitívnu záťaž.

Stručne povedané, jednostránkové webové stránky sú veľmi jednoduché na navigáciu. Umožňujú návštevníkom rýchlo sa dozvedieť o vašich službách, práci alebo produktoch. Tiež bránia irelevantnému obsahu, aby rozptyľoval návštevníkov. Výzvy na akciu na jednostránkových webových stránkach sú jasné a vaše prichádzajúce marketingové úsilie sa zameriava iba na jednu adresu URL.

Aké výhody majú firmy z jednostránkových webových stránok?

Z jednostránkovej webovej lokality má najväčší úžitok podnik s jedným produktom alebo službou. Nemajú veľa položiek na prezentáciu. Spoločnosti, ktoré nie sú závislé od výsledkov vyhľadávania Google pri generovaní potenciálnych zákazníkov, navyše profitujú z jednostránkových webových stránok. Dostávajú obchody od odporúčaní, obchodných sietí alebo pridružených spoločností. Nepotrebujú teda hodnotiť veľa kľúčových slov.

Príklady firiem, ktoré profitujú z jednostránkových webových stránok, zahŕňajú:

  • Umelci na voľnej nohe, vývojári a fotografi, ktorí chcú prezentovať svoje portfóliá a zostať v kontakte s ľuďmi, s ktorými sa stretávajú.
  • Realitní makléri, ktorí sa chcú pochváliť nehnuteľnosťou alebo jedným projektom prostredníctvom jedinečnej adresy URL.
  • Reštaurácie, ktoré chcú zobraziť svoje menu a fotografie.
  • Jednorazové akcie, ako sú koncerty alebo prednášky.

Ako vytvoriť jednostránkový web

Teraz už chápete, kto a prečo môže používať jednostránkový web. Je tento typ stránok vhodný pre vašu značku? Ak áno, podľa deviatich krokov nižšie vytvorte jednostránkovú webovú lokalitu.

Deväť krokov na vytvorenie jednostránkového webu je:

  1. Zabezpečte si webového hostiteľa a názov domény.
  2. Nainštalujte si WordPress.
  3. Vyberte a nainštalujte tému jednostránkového webu.
  4. Naplánujte si obsah a rozdeľte ho do sekcií.
  5. Napíšte obsah svojej stránky.
  6. Pridajte logo.
  7. Pridajte obsah.
  8. Vytvorte silnú výzvu na akciu.
  9. Spustiť.
Čítať:  Berie Walmart Apple Pay?

1. Zabezpečte si webového hostiteľa a zabezpečte názov domény

Webový hostiteľ pripojí váš obsah k internetu a sprístupní ho celému svetu. Názov domény je ako adresa vášho domu. Je potrebné nasmerovať návštevníkov na web, ktorý vytvoríte.

Vytvorenie jednostránkového webu neznamená, že by ste mali šetriť na hostingu alebo zvoliť najlacnejšiu možnosť. Stále potrebujete, aby sa váš web rýchlo načítal, najmä v mobilných sieťach, ktoré môžu byť fľakaté. Potrebujete tiež, aby boli vaše stránky chránené pred poškodením škodlivým kódom a hackermi. Takže aj v prípade jednostránkového webu by ste mali zvážiť spravované hostingové spoločnosti.

Zameriavate sa na budovanie svojho podnikania, nie na budovanie servera. Služby spravovaného hostingu vám poskytujú rýchlosť a škálovateľnú prevádzku webu. Vaša stránka môže rásť rovnako ako vaša firma. Inžinieri spravovaného hostingu udržujú vašu stránku zabezpečenú a aktualizovanú, čo vám a vašim zákazníkom umožňuje pohodlne vykonávať peňažné transakcie na stránke. Existuje veľa spravovaných hostingových služieb, takže budete chcieť vedieť, čo hľadať pri výbere.

Pokiaľ ide o názov vašej domény, ušetrite svoju kreativitu. Urobte názov svojej domény čo najkratší a čo najbližšie k názvu produktu alebo vašej značke. Tiež chcete, aby sa to dalo ľahko vysloviť na videu a zvuku.

Mnoho hostingových spoločností poskytuje služby registrácie doménových mien spolu s priestormi na webových stránkach. Toto nakupovanie na jednom mieste vám tento proces zjednoduší.

2. Nainštalujte si WordPress

Väčšina hostingových spoločností ponúka WordPress predinštalovaný vo vašom účte. WordPress je najpoužívanejším tvorcom stránok, používa ho 42 % internetu.

V závislosti od povahy vášho podnikania môžete použiť nástroj na tvorbu internetového obchodu, ktorý vás prevedie úvodným nastavením, aby ste mohli začať. StoreBuilder od Hostinger vám pomôže vytvoriť jedinečný internetový obchod v priebehu niekoľkých minút, čím sa zbavíte dohadov pri predaji vašich produktov a služieb online. Používanie nástroja na tvorbu obchodu vám pomôže vyhnúť sa vyhľadávaniu a inštalácii množstva doplnkov, aby vaše stránky správne fungovali. Možnosťou sú však aj doplnky.

Okrem rozľahlosti ekosystému WordPress s tisíckami doplnkov a tém softvér prichádza aj so vstavanou optimalizáciou pre vyhľadávače. To znamená, že môžete ľahko zadať niekoľko kľúčových slov, ktoré chcete spájať s vašou značkou.

WordPress má tiež k dispozícii vynikajúce doplnky na optimalizáciu dosahu vašej sociálnej siete a poskytuje vynikajúce možnosti zdieľania na sociálnych sieťach. Tieto doplnky zahŕňajú zdieľanie na všetkých hlavných sociálnych médiách vrátane vstavaného vkladania pre videá YouTube alebo Vimeo.

WordPress má ľahko použiteľný doplnok na tvorbu formulárov, ktorý vám umožňuje zhromažďovať informácie o návštevníkoch. Tieto informácie môžete použiť na ďalšie informovanie alebo zasielanie e-mailových bulletinov.

Pre online objednávanie nájdete doplnok, ktorý vašim zákazníkom poskytne proces platby jedným kliknutím. Tento doplnok uľahčuje návštevníkom nákup z vašej stránky.

3. Vyberte a nainštalujte tému jednostránkového webu

Výber témy pre vaše webové stránky je pre mnohých vlastníkov stránok náročná úloha. Možnosti môžu byť ohromujúce. A niektorí ľudia sa obávajú, že robia nezvratné rozhodnutie. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne pravda, od začiatku chcete robiť informované rozhodnutia.

Čítať:  Ako opraviť Nemožno načítať konverzáciu v GroupMe

Pre jednostránkový web nepotrebujete veľa zvončekov a píšťaliek v téme. Vaša téma by vám mala poskytnúť vzhľad stránky. Pluginy vám poskytnú funkcie, ktoré potrebujete.

Téma vašej stránky by mala zahŕňať:

  • Hlavička. Stránka by mala mať sekciu hlavičky na zobrazenie vašej značky. Hlavička bude obsahovať názov vašej stránky a slogan. Môže obsahovať aj logo vašej značky.
  • Kopírovať. Budete potrebovať kópiu, aby ste návštevníkom vysvetlili svoje produkty alebo služby. Vaša stránka by mala mať sekciu hrdinu s priestorom na pridanie kópie.
  • Farby značky. Vyberte si motív s farbami, ktoré vyhovujú vašej značke, alebo upravte paletu farieb tak, aby zodpovedala imidžu vašej značky.
  • Prispôsobovanie písiem. Vyberte si tému stránky s typografiou, s ktorou radi pracujete a čítate.

WordPress ponúka viacero možností tém na jednu stránku. Opäť hľadajte motív, ktorý najlepšie zodpovedá estetike vašej značky, alebo taký, ktorý si môžete prispôsobiť.

Jednostránkové motívy dostupné z WordPress.org zahŕňajú:

4. Naplánujte obsah a rozdeľte ho na sekcie

Každý biznis je iný. K obsahu svojich webových stránok budete musieť pristupovať akýmkoľvek spôsobom, ktorý je pre vaše podnikanie najvhodnejší.

Keď premýšľate o obsahu svojho jednostránkového webu, zvážte, čo viete o svojom cieľovom publiku. Chcete im písať obsah priamo.

Návštevníci pravdepodobne prídu na váš jednostránkový web z mobilného telefónu. To znamená, že tok informácií a čitateľnosť na mobilnom telefóne sú nanajvýš dôležité.

Pre inšpiráciu obsahu zvážte tieto jednostránkové lokality:

Možné sekcie obsahu pre vašu jednostránkovú webovú lokalitu zahŕňajú:

  • O nás. Táto časť hovorí, kto ste ako značka a vlastník.
  • Služby. Hovorí o tom, čo robíte a aké služby alebo produkty poskytujete.
  • zákazníkov. Komu slúžia vaše produkty? Táto sekcia zabezpečuje, že osoba navštevujúca vašu stránku je vašou cieľovou skupinou. Myslite: Slúžime ľuďom ako ste vy.
  • Posudky. Táto časť minimalizuje riziko vyskúšania vášho produktu alebo služby. Čitateľom hovorí, že iní ľudia, nielen vy, si myslíte, že je to skvelé.
  • Kontakt. Zahrňte kontaktný formulár, aby návštevníci mohli zanechať správy.
  • Obrázok. Chcete hrdinský obraz produktov alebo služieb vašej stránky, ktorý určuje tón stránky.

Budete chcieť, aby informácie na vašej stránke plynuli od najdôležitejších po najmenej dôležité. Pamätajte, že váš návštevník je s najväčšou pravdepodobnosťou na svojom telefóne; chcú sa o vašom podnikaní dozvedieť čo najviac.

Pomocou editora blokov WordPress môžete kombinovať rôzne typy obsahu do jednej stránky.

Zvážte návrh svojej lokality v tomto poradí:

  • Titulný obrázok s textom a tlačidlom navrchu.
  • Odsek o vašej firme.
  • Trojstĺpcová sekcia so službami, ktoré ponúkate.
  • Silná výzva na akciu, ktorá môže obsahovať aj obrázok výzvy.

Tu je príklad trojstĺpcového vzoru pre stránku tímu, služieb alebo produktu.

Tu je príklad obrázka s výzvou s nadpisom a tlačidlom.

Krok 4 je jednou z najkreatívnejších fáz v procese tvorby webovej stránky. Chcete dosiahnuť rovnováhu medzi kreativitou a poskytovaním správnych informácií.

5. Napíšte obsah svojej stránky

Krok 5 je, keď nájdete tie správne slová na opísanie vášho podnikania. Keď sa rozhodnete pre sekcie a ich rozloženie, implicitne určujete aj dĺžku textu. Teraz budete písať, aby ste vyplnili priestor.

Čítať:  6 tipov pre prácu z domu

Väčšina návštevníkov internetu sú skimmeri. Počas rolovania preskakujú text. Hlbšie sa zastavia až vtedy, keď ich niečo zaujme, a teda ich zaujme. Ak píšete, aby ste hovorili priamo s cieľovým spotrebiteľom, text by ho mal na stránke udržať. Budú chcieť vedieť viac.

Pri písaní obsahu zvážte:

  • Blokovanie. Použite nadpisy, podnadpisy a krátky text na pritiahnutie ďalších čitateľov. Potom uveďte podrobnosti v ďalších krokoch alebo bodoch. Chcete, aby bola vaša stránka ľahko čitateľná a zrozumiteľná aj z telefónu návštevníka.
  • Odrážky. Rozdeľte text na odrážky. Dve najdôležitejšie myšlienky dajte do prvých dvoch odrážok a tretiu odrážku na koniec. Výskumníci v oblasti použiteľnosti zistili, že ľudia takto čítajú zoznam s odrážkami. Prečítame si prvé dve, potom prejdeme k poslednej.
  • Získanie pomoci. Nie každý je spisovateľ. Zvážte, či by ste si na napísanie textu pre vašu stránku nemali najať nezávislého pracovníka. Spisovateľ na voľnej nohe vám môže pomôcť ujasniť si, čo chcete komunikovať. Môžu tiež zamerať správu na vašu cieľovú skupinu a lákať ju, aby pokračovala v čítaní.

6. Pridajte logo

Logo vašej spoločnosti vizuálne reprezentuje vašu značku. Pomáha návštevníkom okamžite identifikovať, komu patrí vaša stránka, a prepája všetku komunikáciu vašej značky.

Na to, aby ste sa dostali na svoj web, budete potrebovať logo spoločnosti. Váš webový nástroj vám poskytne funkciu na nahranie značky na váš web. Logo sa zvyčajne nachádza v hornej časti stránky v hlavičke, hoci konkrétne umiestnenie závisí od témy.

Logo môže musieť spĺňať špecifické požiadavky na veľkosť a formát. Tieto informácie sú v sekcii vášho motívu, kam nahráte logo. Možno budete musieť spolupracovať s grafickým dizajnérom, aby ste upravili veľkosť svojho loga alebo ho vytvorili, ak ho ešte nemáte.

Ak potrebujete dizajnéra na vytvorenie loga a brandingu pre vašu firmu, máte na výber z určitých online služieb, ktoré vás spájajú s grafickými dizajnérmi z celého sveta. Crowdspring je jednou z najstarších služieb s tisíckami dizajnérov. Fiverr je podobný trh s freelancermi pre rôzne služby. Môžete tiež spolupracovať s miestnym grafickým dizajnérom.

Bez ohľadu na to chcete, aby vaše logo vyzeralo ostro a jasne a aby vizuálne reprezentovalo vašu značku v hornej časti vášho webu.

7. Pridať obsah

Keď máte komponenty, je čas zostaviť si jednostránkový web. Zostavenie znamená vytváranie blokov obsahu a ich naplnenie kópiou a médiami, ako sú fotografie, grafika a videá.

Pamätajte, že chcete, aby ľudia prestali rolovať na svojich telefónoch, klikli na váš web a potom tam zostali, aby vykonali konverziu. Ak chcete uskutočniť konverziu, musíte mať na svojej stránke viac než len bloky textu. Všetky prvky musia spolupracovať, aby vytvorili pre návštevníkov všestranný zážitok.

Pre rýchlejšie načítanie musíte obrázky optimalizovať a zmenšiť. Napríklad nepotrebujete 5 MB obrázok, ak ho zobrazíte iba na obrazovke. Môžete použiť bezplatný grafický program ako napr Gimp alebo Irfanview zmeniť veľkosť obrázka a zmeniť kompresiu pre prezeranie na počítači.

Môžete tiež použiť lacné grafické programy založené na prehliadači, napr Canva alebo Pixlrktorý vám pomôže vytvoriť grafiku.

Čítať:  Čo uverejniť na LinkedIn ako agentúra

Médiá môžu byť aj zvukové súbory alebo videá nahrané na iné stránky, ako napríklad Soundcloud alebo YouTube.

Dôležité je, že kombinujete kópie, obrázky a videá, aby ste návštevníkom svojich stránok vytvorili čo najlepšiu používateľskú skúsenosť. Nechcú vidieť len text. Urobte pre nich svoj web vizuálnym multimediálnym zážitkom.

8. Vytvorte silnú výzvu na akciu

Najväčšou chybou, ktorú podniky a iné organizácie na viacstránkových webových stránkach robia, je, že dávajú návštevníkom príliš veľa možností. Výsledkom je, že ľudia zažívajú paralýzu rozhodovania, pretože nevedia, čo by mali robiť ďalej. Po všetkej tvrdej práci dostať návštevníka na stránku je rozhodovacia paralýza najhorším výsledkom.

Svojím jednostránkovým webom už pomáhate svojim návštevníkom zefektívňovaním obsahu pre ich potreby. Vaše webové stránky poskytujú bezproblémové prehliadanie a poskytujú okamžité informácie.

Dokončite svoju cestu vytvárania webových stránok silnou výzvou na akciu, ktorej návštevníci neodolajú.

Výzva na akciu povie vášmu návštevníkovi, aký je jeho ďalší krok. Čo chcete, aby návštevník urobil v dôsledku prečítania vašej stránky? Vaša konkrétna výzva na akciu závisí od vášho obchodného modelu a cieľov vašej stránky. Vizuálne výzva na akciu zvyčajne obsahuje textový odkaz alebo tlačidlo.

CTA môžu zahŕňať:

  • Žiadosti o predplatné. Požiadať čitateľov, aby sa prihlásili na odber elektronického spravodaja, je bežnou výzvou na akciu. Tlačidlo alebo odkaz ich privedie k formuláru predplatného pre vášho poskytovateľa e-mailového marketingu.
  • Zavolať odkaz. Táto výzva na akciu vyzýva návštevníka, aby si zavolal na stretnutie. Tlačidlo otvorí ich telefón pre hovor s už pripraveným číslom vašej značky. Musia len stlačiť „zavolať“.
  • Nákup. Tlačidlá „Kúpiť teraz“ vedú návštevníkov na stránku s pokladňou produktu alebo na vyskakovacie okno.
  • Prístup. Výzvy na akciu „Získať prednostný prístup“ poskytujú prístup k novému produktu s odkazom na tlačidlo na stránku vytvorenia účtu.

9. Spustite

Skôr než spustíte svoju jednostránkovú webovú stránku, budete chcieť skontrolovať kópiu a ešte raz otestovať odkazy a platobné procesy. Nechcete, aby návštevníci vašich stránok zažili nejaké chyby.

Keď budete pripravení na spustenie, vaša hostingová služba má proces na pripojenie názvu vašej domény k vašej webovej lokalite k internetu. Umožňuje tiež funkciu HTTPS na udržanie bezpečného spojenia s vašimi návštevníkmi a konfiguruje sieť na doručovanie obsahu na rýchle načítanie.

Spropagovanie vašej novej domény u svetových poskytovateľov internetových služieb trvá niekoľko hodín.

Najrýchlejší spôsob, ako dať ľuďom vo vašej sieti vedieť o vašej novej webovej stránke, je použiť doménu vo vašom e-mailovom podpise a pridať ju do svojich profilov na sociálnych sieťach.

Použite Hostinger pre svoj jednostránkový web

Existuje mnoho dôvodov, prečo by firma mohla chcieť jednoduchý jednostránkový web.

Napríklad nemajú veľa produktov alebo služieb alebo sa pri veľkej návštevnosti nespoliehajú na vyhľadávanie. Vytvorenie jednostránkového webu môže byť jednoduchšie ako vytvorenie viacstránkového webu, no stále to nie je jednoduché.

Našťastie existuje jednoduchšie riešenie. Ak chcete svoj jednostránkový webový obchod dostať online rýchlo bez kódovania, vyskúšajte StoreBuilder od Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE