Ako vytvoriť obchod na Facebooku krok za krokom (a prečo je to nevyhnutné)

Rýchly nárast elektronického obchodu podporili spotrebitelia, ktorí využívajú sociálne médiá na informovanie a ovplyvňovanie svojich nákupných rozhodnutí. V priemere používatelia (vo veku 16 – 64 rokov) strávili takmer dve hodiny a pol hodiny na sociálnych sieťach denne. A podľa prieskumu z roku 2022 viac ako 53 % spotrebiteľov v USA prečítajte si príspevky značky na sociálnych sieťach, aby ste im pomohli pri rozhodovaní o kúpe.

Dosiahol sa predaj elektronického obchodu na sociálnych sieťach 992 miliárd dolárov v roku 2022 a predpokladá sa, že do roku 2026 dosiahnu 2 900 miliárd USD. Ak vaša značka nie je miestom, kde zákazníci trávia čas, môžete prísť o príjmy. Facebook mal v treťom štvrťroku 2022 takmer tri miliardy používateľov, čo z neho robí najpoužívanejšiu sociálnu sieť na svete.

S pokračovaním rozšírených sociálnych médií je skvelý čas na vytvorenie obchodu na Facebooku a rozšírenie vašich predajných kanálov.

Bez výkladu na Facebooku by ste mohli prísť o rast predaja a sociálnych médií. Pre malé podniky je to tiež ekonomický spôsob, ako si založiť online obchody bez investovania do úplnej webovej stránky elektronického obchodu.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

Čo je to Facebook shop?

Obchod na Facebooku je vyhradená karta na stránke Facebooku, ktorá umožňuje zákazníkom nakupovať produkty na mieste. Vyžaduje si to minimálne nastavenie a žiadne kódovacie zručnosti, aby ste mohli rýchlo začať. Okrem toho môžete zákazníkom povoliť úplný nákup cez Facebook alebo ich priviesť priamo na konkrétny produkt na vašej webovej stránke elektronického obchodu.

Čítať:  10 najlepších tém vzdelávania WordPress pre učiteľov v roku 2024

Prečo je obchod na Facebooku kľúčový v roku 2024?

Aj keď by ste mohli prepojiť svoj obchod, obchod na Facebooku poskytuje obrovské výhody:

 • Takmer bezproblémové nákupné prostredie: Zákazníci si môžu prezerať a kupovať produkty bez toho, aby opustili Facebook. A rýchlosť elektronického obchodu je okamžitá, čo znamená, že si udržíte ich pozornosť.
 • Vylepšená používateľská skúsenosť: Zákazníci sa môžu ľahko orientovať a nájsť relevantné produkty. Vaša obchodná stránka na Facebooku vám tiež pomáha priamo komunikovať so zákazníkmi, aby ste si vybudovali dôveru.
 • Jednoduchšie vyhľadávanie produktov a krížový predaj: Môžete vytvoriť vlastné kolekcie a kolekcie funkcií, ktoré vám pomôžu spojiť produkty pre vašich zákazníkov. A svoje príspevky na Facebooku môžete speňažiť označovaním produktov vo svojom obchode.
 • Ďalšie analýzy: Získajte jedinečné informácie o správaní používateľov pri nakupovaní na sociálnych sieťach. Použite ho na pochopenie toho, aké produkty rezonujú a ktoré oblasti je potrebné zlepšiť.
 • Vyhnite sa Facebook Marketplace: Obchody na Facebooku vám umožňujú vyhnúť sa predaju cez trhovisko Facebook s jeho nekontrolovateľnými podvodmi a komplikovanými obchodnými podmienkami.

Zlepšovanie skúseností vašich zákazníkov s online maloobchodom by malo byť hlavným zameraním vašej spoločnosti elektronického obchodu. A vďaka integrácii katalógu produktov na Facebooku sa môžete stretnúť so svojimi zákazníkmi tam, kde trávia najviac času. Aby ste však mohli naplno využívať tieto výhody, budete si musieť nastaviť svoju stránku obchodu na Facebooku a optimalizovať ju.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Ako vytvoriť záložku obchodu na Facebooku

 1. Pridajte odkaz na sekciu obchodu prostredníctvom obchodného manažéra.
 2. Pridajte podrobnosti o firme a spracovaní platieb.
 3. Integrujte svoju partnerskú platformu elektronického obchodu do svojho obchodu.
 4. Pridajte produkty do svojho obchodu.
 5. Vytvárajte kolekcie produktov.
 6. Prispôsobte si svoj obchod a optimalizujte nastavenia obchodu.
Čítať:  Bližší pohľad na farby Apple Watch Series 8: Midnight, Starlight a ďalšie

Predtým, ako sa dostaneme k tomu, ako nastaviť obchod na Facebooku, ak už máte firemnú stránku na Facebooku, musíte byť prihlásení do nej alebo do účtu Facebook, ktorý ju spravuje. Tento návod na používanie a účet obchodného manažéra pre vašu stránku na Facebooku vám môže pomôcť získať prístup k systému riadenia. Ak ešte nemáte firemnú stránku na Facebooku, môžete si ju vytvoriť pri vytváraní obchodu.

Vaša obchodná stránka na Facebooku spravuje aj nakupovanie na Instagrame, takže svoj obchod na Facebooku a nakupovanie na Instagrame môžete spravovať cez Meta.

1. Pridajte záložku obchodu na svoju obchodnú stránku na Facebooku

Karty obchodu na Facebooku sa vytvárajú v balíku Meta Business Suite pri vytváraní obchodu na Facebooku.

Meta Business Suite je hlavný balík nástrojov na správu stránok Facebooku a obsahuje nástroje ako príbehy, príspevky, analýzy a plánovač príspevkov pre vašu obchodnú stránku na Facebooku.

Celá tvorba obchodu začína v sekcii Obchod v balíku Meta Business Suite.

2. Pridajte obchodné údaje a podrobnosti o spracovaní platieb

Potom zmeňte nastavenia možností platby, ako sú podrobnosti o spracovaní platieb. Zákazníkov môžete nechať zaplatiť priamo na svojej Facebook stránke alebo ich preniesť na váš web.

Dokončite svoje základné nastavenie pridaním pravidiel vrátenia tovaru, možností dopravy a bankového účtu. Budete tiež musieť súhlasiť so zmluvou predajcu, aby ste mohli pokračovať v nastavovaní a používaní funkcií obchodu Facebook a súhlasiť s poplatkami za predaj.

3. Integrujte svoju platformu elektronického obchodu so svojím obchodom na Facebooku

Obchody na Facebooku ponúkajú integráciu platformy elektronického obchodu s dlhým zoznamom partnerských platforiem, ktoré zahŕňajú:

 • Shopify.
 • BigCommerce.
 • WooCommerce.
 • Magneto.
 • OpenCart.
 • Wix.
 • CommerceHub.
 • Quipt.
 • CedCommerce.

Skontrolujte tento zoznam aby ste sa uistili, že vaša platforma elektronického obchodu dokáže integrovať produkty s obchodmi na Facebooku.

Čítať:  Jednoduché tipy na údržbu webových stránok WordPress

WooCommerce a Shopify sú dve z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu a Facebook uľahčuje integráciu vašich produktov do vášho obchodu. Každá platforma má však iné obchodné podmienky. Ak používate platformu mimo Shopify alebo WooCommerce, preskočte na štvrtý krok, kde nájdete ďalšie podrobnosti o integrácii s vaším obchodom na Facebooku.

Pre integráciu obchodu Shopify budete pracovať zo svojho účtu Shopify. Získajte prístup k svojim predajným kanálom a nájdite možnosť Facebook a Instagram. Shopify vás krok za krokom prevedie nastavením Facebook Pixel a pripojenie Facebooku k vášmu účtu Shopify.

Po pripojení sa produkty a kolekcie zosynchronizujú s vaším obchodom na Facebooku. Budete si musieť vybrať, či chcete automaticky synchronizovať všetko alebo manuálne iba niektoré produkty a kolekcie.

WooCommerce

Pre WooCommerce nainštalujte Facebook plugin. Vráťte sa na Facebook a spustite dialóg Manage Connections pod marketingovými ovládacími prvkami vašej stránky a pridajte na svoju webovú lokalitu doplnok Messenger/Customer Chat Plugin. Potom môžete dokončiť integráciu z ovládacích prvkov obchodu vášho obchodu s tieto kroky.

4. Pridajte produkty do svojho obchodu

Pokračovaním v nástrojoch správcu obchodu môžete do svojho katalógu pridávať záznamy o produktoch. Vyberte si, či chcete integrovať produkty z vašej webovej stránky alebo manuálne pridať produkty s obrázkami a popismi priamo na Facebooku.

Môžete skopírovať/prilepiť popisy zo svojich webových stránok alebo ich prepracovať tak, aby boli jedinečné. Majte na pamäti, že Facebook povoľuje iba 200 znakov na produkt.

5. Vytvárajte kolekcie produktov

V závislosti od typu vášho obchodu možno budete chcieť pridať kolekcie produktov podľa štýlu, dovolenky, typu produktu alebo iných vlastných kategórií. Pridajte zbierky do svojho obchodu vytvorením sád po pridaní položiek do obchodu.

6. Prispôsobte si svoj obchod a optimalizujte nastavenia obchodu

Ďalej si budete chcieť prispôsobiť svoj obchod. Návrat do Commerce Manager vám umožní upraviť váš obchod. Môžete si vybrať šablónu, ktorá najlepšie reprezentuje vašu špecializáciu, propaguje vaše najlepšie produkty a zostáva na značke.

K dispozícii sú vlastné nastavenia funkcií, ako sú dynamické karusely, možnosti propagácie konkrétnych katalógov, automatické označovanie produktov a komplexné prispôsobenie. Optimalizácia vášho obchodu pomocou týchto nastavení pomáha optimalizácii konverzného pomeru (CRO). Okrem toho sú k dispozícii funkcie ako messenger a analýza reklám na Facebooku.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze s TikTok

Tipy na optimalizáciu vášho obchodu na Facebooku pre konverzie

 • Zvýraznite najpredávanejšie produkty — Upútajte pozornosť zákazníka svojimi najpútavejšími produktmi.
 • Použite kolekcie na maximalizáciu krížového predaja — Kolekcie rozširujú vašu používateľskú skúsenosť, podporujú krížový predaj a uľahčujú potenciálnym zákazníkom nájsť to, čo chcú.
 • Využite recenzie zákazníkov na sociálne dôkazy — Sociálny dôkaz je na Facebooku silnejší, pretože recenzie nie je možné upravovať ani meniť.
 • Napíšte lákavé popisy produktov — Máte len 200 znakov, preto sa zamerajte na zvýraznenie základných vlastností a výhod vášho produktu.
 • Udržujte jednoduché rozloženie — Jednoduché kolotoče a dynamické obrázky fungujú najlepšie na predstavenie vášho produktu, vďaka čomu môžu zákazníci jednoducho rýchlo prehľadávať položky.

Záverečné myšlienky: Ako vytvoriť obchod na Facebooku krok za krokom (a prečo je to nevyhnutné)

Vďaka výhodám, ako je zvýšená viditeľnosť, lepšia používateľská skúsenosť a nízke náklady, je ťažké argumentovať proti obchodom na Facebooku. Obchody na Facebooku vám umožňujú spojiť sa so svojimi zákazníkmi na platforme, ktorú najčastejšie navštevujú, a tiež vám poskytnú podporu v oblasti marketingu na sociálnych sieťach. Získate tiež ďalšie analytické poznatky a údaje, zatiaľ čo vaši zákazníci budú mať pocit, že sú viac prepojení s vašou značkou.

Teraz, keď si nastavíte svoj obchod na Facebooku, vaša značka by mala naďalej rásť. A to znamená, že je nevyhnutné mať spoľahlivého, bleskovo rýchleho a bezpečného webového hostiteľa.

S plne spravovaným hostingom WooCommerce od Hostinger sa pripojíte k viac ako 500 000 vlastníkom webových stránok elektronického obchodu, ktorí dôverujú Hostinger, že ich internetový obchod bude fungovať.

Začnite ešte dnes s dodatočným pokojom na duši vďaka našej 30-dňovej záruke vrátenia peňazí.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE