Ako vytvoriť obsah, ktorý poteší ľudí pre Reddit

V porovnaní s inými populárnymi stránkami na zdieľanie obsahu, ako sú YouTube, Pinterest a Twitter, patrí Reddit do kategórie, ktorá je sama o sebe. Aj keď veľká časť médií pochádza od používateľov odkazujúcich na stránky tretích strán, poháňa ich aj obsah, ktorý vytvárajú samotní používatelia.

Napriek tomu je pre obchodníkov, ako je známe, ťažké plne využiť Reddit a jeho používatelia sú často veľmi kritickí voči príliš predajnému obsahu. Vytváranie obsahu, ktorý používatelia Redditu milujú, však zďaleka nie je nemožné a my sme tu, aby sme vám ukázali, ako na to.

Čo je Reddit?

Reddit, ktorý bol prvýkrát založený v roku 2005, možno najlepšie opísať ako obrovskú zbierku fór, z ktorých každé je zamerané na svoju vlastnú tému. Vo všeobecnosti môžu používatelia do fóra odosielať dva typy obsahu:

 • odkazy, ktorý môže odkazovať na obrázok alebo video hosťované na inej stránke; a
 • textové príspevkyktoré sú hosťované na samotnom Reddite.

Ale typy podfór, ktoré sú na Reddite známe ako subredditspričom každý má formát ako /r/topic— divoko sa meniť. The medzi najobľúbenejšie patria:

 • /r/oznamykde Reddit Inc. zverejňuje oficiálne oznámenia;
 • /r/vtipnékde používatelia uverejňujú humorný obsah;
 • /r/AskRedditkde si používatelia navzájom kladú otázky;
 • /r/gamingkde používatelia uverejňujú príspevky o videách, stolových a kartových hrách;
 • /r/aww, kde používatelia zdieľajú fotografie a videá roztomilých predmetov; a
 • /r/hudbakde používatelia diskutujú o všetkých veciach súvisiacich s hudbou a zdieľajú svoje vlastné výtvory.

Ale to zďaleka nie sú jediné subreddity – existujú viac ako tri od augusta 2021takže prakticky pre každú tému pod slnkom existuje subreddit.

Napríklad na subredditoch existujú veľké a aktívne komunity ako:

 • /r/smallbusinesskde používatelia kladú a odpovedajú na otázky o založení a vedení malého podniku;
 • /r/SEOkde používatelia zdieľajú SEO novinky;
 • /r/content-marketing, kde používatelia diskutujú o obsahovom marketingu a poskytujú rady; a
 • /r/blogovaniekde používatelia hovoria o výhodách a nevýhodách blogovania.

Niektoré značky a produkty majú dokonca svoje vlastné subreddity, ktorých sa môžu alebo nemusia zúčastniť zástupcovia týchto značiek. Príklady:

 • /r/XboxSeriesXkde používatelia diskutujú o najnovšej videohernej konzole Xbox;
 • /r/Applekde používatelia zdieľajú novinky o spoločnosti Apple a jej produktoch;
 • /r/instantpotkde si majitelia Instant Pot vymieňajú recepty a rady;
 • /r/razer, kde používatelia hovoria o počítačoch a periférnych zariadeniach Razer; a
 • /r/Huelkde používatelia diskutujú o produkte Huel na nahradenie jedla.
Čítať:  Google vysvetľuje, ako overiť problémy s rýchlosťou stránky v Google Search Console

V rámci Redditu ako celku je jednou z jeho najdôležitejších funkcií jeho hlasovací systém. S ním môžu používatelia buď hlasovať za (teda hlasovať za) resp hlasovať proti (tj hlasovať proti) príspevky z akéhokoľvek dôvodu, ktorý považujú za vhodný. Čím viac hlasov má príspevok, tým vyššie sa zobrazuje na stránke subredditu. Čím viac má záporných hlasov, tým je nižšia.

Hlasy za a proti ovplyvňujú aj jednotlivých používateľov – čím viac hlasov za príspevky používateľa získajú, tým viac karma (tj body), ktoré má používateľ. Čím viac záporných hlasov dostanú ich príspevky, tým menej karmy majú.

Dá sa Reddit použiť na marketing?

Vzhľadom na to, akí aktívni a vášniví sú mnohí používatelia Redditu, je prirodzené, že sa pýtate, či by ste mohli túto stránku použiť na svoje vlastné marketingové účely. Stručne povedané, odpoveď na vašu otázku je jednoznačné „áno“ – koniec koncov, mnohé značky to už úspešne urobili.

Napríklad Toyota vydala sériu štyroch reklám Reddit, ktoré kládli otázky používateľom a má tisíce komentárov v odozve. To platilo najmä pre dve reklamy, v ktorých spomenuli rozdávanie Reddit Gold, jedného z virtuálnych ocenení Reddit:

Podobne aj spoločnosť Beardbrand, ktorá vyrába produkty pre starostlivosť o mužov, našla úspech a uznanie na Reddite od vytváranie užitočných sprievodcov pre iných podnikateľov a účasť na subredditoch súvisiacich s bradou, ktoré nehanebne propagujú ich vlastné produkty.

Na druhej strane, Reddit videl viac než len spravodlivý podiel na marketingových zlyhaniach; je ich toľko, že existuje viacero zoznamov. Príklad: Woody Harrelson katastrofálny otvorený rozhovor Ask Me Anything (AMA). z roku 2011. Samotným predpokladom subredditu Ask Me Anything (/r/AMA) na Reddit je, že používatelia môžu zaujímavým ľuďom klásť širokú škálu otázok.

Napriek tomu sa zdalo, že Woody mal dojem, že používatelia by mu nemali dovoliť klásť príliš osobné otázky alebo otázky mimo témy a mali by sa pýtať iba na jeho pripravovaný film. Val. V odpovedi na otázku o svojich osobných vzťahoch odpovedal používateľom, že „držia sa filmu“. Používatelia rýchlo dali najavo svoju nespokojnosť, zahlasovali proti jeho komentárom a kritizovali herca za to, že „presadil“ film:

Čítať:  Každý hovorí o miestnostiach Facebook Messenger, ale čo pre vás znamenajú?

Aký je teda rozdiel medzi tým, ako Beardbrand pristúpil k marketingu Reddit a ako to urobil Woody Harrelson? Prvý z nich chápal, ako funguje Reddit a čo jeho používatelia chcú, zatiaľ čo druhý nie.

Ako predávať na Reddite

Viete, že chcete, aby vaša marketingová kampaň na Reddite videla výsledky viac podobné Beardbrandovej ako Woody Harrelsonovej, ale ako môžete zabezpečiť, aby to tak bolo? Implementujte tieto základné taktiky, aby ste zvýšili svoje šance na úspech.

Zistite, kedy nakupovať reklamy

Hneď na začiatku je dôležité naučiť sa rozdiel medzi marketingom Reddit a reklamou Reddit.

Vďaka organickému marketingu Reddit budete uverejňovať komentáre a príspevky. Ale s platenou inzerciou Reddit budete platiť za reklamy.

Ako viete, ktorý z nich by ste mali použiť? Reddit’s vlastné pravidlá pre spam povedz to najlepšie:

Ak vaše príspevky na Reddit pozostávajú predovšetkým z odkazov na firmu, ktorú prevádzkujete, vlastníte alebo z ktorej máte iný prospech, postupujte opatrne alebo zvážte reklamné príležitosti pomocou našej samoobslužnej platformy.

Inými slovami, ak budete svoj účet Reddit alebo účet svojej značky používať na propagačné účely, pravdepodobne by ste na tom boli lepšie nákupné reklamy. Ak však budete svoj účet Reddit používať aj na účasť v diskusiách a komunitách propagujúcich vašu značku, potom by pre vás mohol byť najvhodnejší organický marketing.

Buďte autentickejší

Ak používatelia Redditu niečo nenávidia, je to nedômyselnosť, najmä zo strany spoločností a značiek. Existuje dokonca aj subreddit s viac ako 200 000 členmi, /r/HailCorporate, v ktorom sa používatelia posmievajú zdanlivo organickým príspevkom a komentárom Reddit, ktoré sú v skutočnosti jemne maskované reklamy na produkty a spoločnosti:

Takže keď vytvárate svoje príspevky a komentáre:

 • do diskusií sa zapájajte len vtedy, ak máte čo dodať;
 • buďte transparentní, pokiaľ ide o prácu pre značku, ktorú spomínate; a
 • nepoužívajte príliš predajný jazyk alebo žargón.

Ak máte pochybnosti, nezabudnite, že najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je pokúsiť sa oklamať používateľov, aby si mysleli, že sa pozerajú na príspevok vytvorený používateľmi a nie na propagačný príspevok. Namiesto toho musíte byť autentickí, zostať úprimní a rešpektovať čas používateľov tým, že budete prispievať iba zmysluplným obsahom.

Čítať:  Ako získať spätné odkazy .Edu pre váš web

Výskum Subreddits

Pretože používatelia Redditu majú taký odpor k neautentickému obsahu, je dôležité, aby ste si vybrali tie správne a najrelevantnejšie subreddity na vytváranie príspevkov.

Zvyčajne to znamená vyhnúť sa najbežnejším subredditom (napríklad /r/funny alebo /r/pics) a namiesto toho vybrať tie, ktoré sú viac špecializované.

Povedzme napríklad, že chcete propagovať stránku malej kozmetickej spoločnosti na Reddite. Namiesto uverejňovania mému súvisiaceho s make-upom na /r/funny by ste pravdepodobne dosiahli lepšie výsledky uverejnením pôvodného obsahu na relevantnejšom subreddite, ako je /r/makeupaddiction alebo /r/indiemakeupandmore.

Naučte sa počúvať

Rovnako ako chcete používať Reddit na to, aby ste povedali ostatným o svojej značke, môže byť rovnako prospešné sedieť a počúvať otázky a obavy používateľov týkajúce sa organizácií, ako je tá vaša.

Aby ste tak urobili, nemusíte sa ani sami pýtať. Namiesto toho jednoducho nájdite relevantné subreddits a začnite čítať.

Napríklad, ak ste implementovali marketingovú kampaň Reddit pre spoločnosť, ktorá predáva riad, bolo by rozumné pozrieť sa na subreddit /r/cooking. Mohli by ste tak naraziť na príspevok ako tento, v ktorom stovky používateľov prezrádzajú, ako by vyzerala ich vysnívaná kuchyňa, keby peniaze neboli predmetom:

Od gadgetov a spotrebičov až po dekorácie a architektúru, takéto vlákno vám poskytne zoznam funkcií, ktoré vaši potenciálni zákazníci hľadajú, a problémov, ktoré chcú vyriešiť.

Poskytnúť podporu

Ak je vaša značka už dostatočne zavedená, že o nej používatelia hovoria na Reddite, máte skvelú príležitosť ponúknuť zákaznícku podporu.

Jedným z najlepších príkladov je vlastný subreddit elektronickej spoločnosti Razer, kde jej zamestnanci pravidelne odpovedajú na otázky používateľov a pomáhajú im riešiť technické problémy.

Ako môžete vidieť v príklade vyššie, používatelia často reagujú pozitívne na individuálnu pozornosť, ktorú dostávajú od známych značiek Reddit. Navyše získate príležitosť ukázať ostatným používateľom, aké vynikajúce sú služby zákazníkom vašej značky.

Prečítajte si Pravidlá

Ak ešte nepoznáte Reddit, možno neviete, že každý subreddit sa riadi vlastným jedinečným súborom pravidiel, ktoré vynucuje jeho vlastná skupina moderátorov.

Napríklad jeden subreddit nemusí povoliť používateľom uverejňovať obrázky, zatiaľ čo iný im nemusí povoliť uverejňovanie videí. Subreddits, ktoré zaznamenávajú veľkú návštevnosť, sú dokonca známe tým, že zakazujú používateľom klásť určité otázky, pretože sa ich už mnohokrát pýtali.

Čítať:  11 najlepších outdoorových affiliate programov pre zisk z vašich dobrodružstiev v roku 2024

Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste sa oboznámili s pravidlami subredditu, ktorý uverejňujete a komentujete. Tieto sa zvyčajne nachádzajú na bočnom paneli hlavnej stránky subredditu, ako je vidieť na /r/technology:

Upozorňujeme, že vo vyššie uvedenom príklade je povolená zákaznícka podpora. Ak by ste to nevedeli a jednoducho do toho skočili a začali používateľom ponúkať zákaznícku podporu, boli by ste okamžite zakázaní zo subredditu. Skrátka, naozaj sa oplatí prečítať si pravidlá.

Získajte analytické

Reddit marketing sa nelíši od iných foriem marketingu v tom, že musíte použiť podrobné údaje, aby ste videli, ako váš obsah funguje a kde ho možno zlepšiť.

Ak propagujete svoj obsah prostredníctvom platených reklám Reddit, táto úloha je vďaka Redditu hračkou vstavané nástroje na správu reklám. Umožňujú vám rýchlo zobraziť metriky, ako napríklad:

 • dojmy;
 • efektívna cena za tisíc zobrazení (eCTZ);
 • angažovanosť;
 • kliknutia;
 • cena za kliknutie (CZK);
 • miera prekliknutia (MP); a
 • konverzie.

Ak však svoj obsah propagujete organicky vytváraním príspevkov a komentárov rovnako ako všetci ostatní, veci budú trochu zložitejšie. Reddit neposkytuje spôsob, ako zobraziť údaje o neplatených príspevkoch, takže marketéri sa musia namiesto toho obrátiť na nástroje tretích strán.

Keď začínate uverejňovať príspevky na novom subreddite, jedným z najužitočnejších je Neskôr pre Reddit. Ich jedinečné nástroj na analýzu subreddit identifikuje najlepší deň a čas na uverejnenie príspevku na akomkoľvek danom subreddite na základe historického správania používateľov:

Môžete ho tiež použiť na plánovanie príspevkov v optimálnych časoch a zobrazenie najvýkonnejších slov v názve príspevku.

A ak ste ochotní ísť na platenú možnosť, možno vás bude zaujímať súprava podrobnejších nástrojov, ako je tie zo Social Report. Môžu vám poskytnúť podrobné metriky výkonnosti, ešte viac zjednodušiť plánovanie príspevkov a identifikovať subreddity, ktoré poskytujú najväčšiu angažovanosť.

Reddit inteligentnejšie, nie ťažšie

Vytváranie obsahu pre Reddit sa líši od vytvárania obsahu pre akúkoľvek inú platformu – samotná stránka sa ťažko kategorizuje, každý z jej subredditov je iný a jej používatelia sú notoricky nepriateľskí voči inzerentom.

Ale s malým prieskumom a určitými znalosťami o tom, čo jeho používatelia chcú, môžete Reddit premeniť zo zastrašujúcej záhady na marketingovú zlatú baňu.

Obrazové kredity

RedditAdvertising.com / júl 2016
Pozorovateľ / február 2021
Snímky obrazovky od autora / august 2021

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE