Ako vytvoriť obsahovú stratégiu elektronického obchodu na zvýšenie návštevnosti a predaja

Väčšina obchodníkov budete súhlasiť s tým, že marketing obsahu elektronického obchodu je jednou z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť pre svoj internetový obchod.

Obsahová stratégia elektronického obchodu zvyšuje návštevnosť a konverzie, znižuje akvizičné náklady, podporuje myšlienkové vedenie, zvyšuje výsledky vyhľadávacích nástrojov a zlepšuje vaše marketingové úsilie.

Efektívna tvorba obsahu však nie je taká jednoduchá, ako sa zdá. Obsah pre webové stránky elektronického obchodu si vyžaduje starostlivo premyslenú stratégiu obsahu elektronického obchodu, ktorá mapuje ciele, metriky a akcie vašej firmy.

Obsahová stratégia elektronického obchodu

Obsahová stratégia elektronického obchodu je typ prichádzajúceho digitálneho marketingu, ktorý spája podniky elektronického obchodu so zákazníkmi v závislosti od toho, kde sa nachádzajú na ceste kupujúceho.

Stratégia obsahu elektronického obchodu je konkrétne proces vytvárania obsahu pre webové stránky elektronického obchodu. Obchodníci vytvárajú obsah v rôznych formátoch pre rôzne kanály, aby dosiahli ciele stránky elektronického obchodu.

Konečným konečným cieľom je prinútiť potenciálnych zákazníkov, aby nakupovali v elektronickom obchode, zatiaľ čo krátkodobým cieľom je presunúť zákazníkov pozdĺž predajného lievika. Mať obsahovú stratégiu sa považuje za osvedčený postup webových stránok elektronického obchodu.

Čítať:  13 spôsobov, ako získať potenciálnych zákazníkov v SEO (s tipmi od agentúr)

Nižšie vám ukážeme podrobného sprievodcu vytvorením obsahovej stratégie elektronického obchodu.

Obsahová stratégia elektronického obchodu

1. Určiť osobu Kupujúceho

Prvým a najdôležitejším krokom k dosiahnutiu cieľov stratégie obsahu elektronického obchodu je identifikácia kvalít cieľového zákazníka.

Keď vytvoríte reprezentáciu svojho ideálneho zákazníka, môžete naplánovať, aké časti obsahu vytvoriť, zmapovať, do ktorej časti predajného lievika umiestniť obsah, a vytvoriť hlas značky.

Ak chcete vytvoriť ideálneho zákazníka, zvážte jeho:

 • Demografické údaje. To zahŕňa základné informácie, ako je vek, pohlavie, vzdelanie a príjmová skupina.
 • Body bolesti. Identifikujte problémy, ktoré majú vaši zákazníci a ako im môžete pomôcť vyriešiť ich.
 • Bežné kanály. Ktoré obsahové kanály často navštevujú? Sociálne siete, e-mail alebo blogy? Poznanie ich preferovaných obsahových kanálov vám ukáže najlepší spôsob, ako ich osloviť.
 • Osobnosť. Akí sú vaši zákazníci? Sú zábavné, vážne alebo impulzívne? Tieto informácie pomáhajú určiť ich nákupné správanie.

Môžete zhromažďovať údaje zo svojej existujúcej zákazníckej základne alebo získavať nové informácie pomocou metód, ako sú rozhovory a dotazníky, prostredníctvom zoznamov e-mailov a vstupných stránok.

2. Vykonajte prieskum kľúčových slov

Po vytvorení profilu ideálneho zákazníka a určení typov obsahu, ktorý sa má zverejniť v každej fáze cesty kupujúceho, môžete teraz vykonať prieskum kľúčových slov.

Prieskum kľúčových slov je nevyhnutný pri plánovaní obsahu pre webové stránky elektronického obchodu, pretože vám ukáže hľadané výrazy, ktoré vaša cieľová skupina používa, keď hľadá informácie, riešenia alebo produkty. Poskytuje vám tiež predstavu o kľúčových slovách, ktoré môžete použiť na postup v rebríčkoch optimalizácie pre vyhľadávače (SEO).

Čítať:  Päť nástrojov, ktoré musia mať vývojári tém WordPress

Niektoré zo spôsobov, ako uspieť vo výskume kľúčových slov, sú:

 • Pozrite si analýzu konkurencie aby ste videli, ako sa hodnotia názvy domén a spätné odkazy konkurentov v porovnaní s vašimi.
 • Pozrite si najlepšie príspevky konkurentov, aby ste identifikovali medzery v kľúčových slovách. To vám umožňuje nájsť príležitosti na vytváranie nového obsahu.
 • Použite kľúčové slová s dlhým chvostom ktoré prenášajú zámer vyhľadávania.

3. Vyberte kanál obsahu

Po vytvorení osobnosti kupujúceho a vykonaní prieskumu kľúčových slov je ďalším krokom vo vašej stratégii obsahu elektronického obchodu výber kanálov obsahu.

Po precvičení osobnosti kupujúceho budete pravdepodobne oboznámení s platformami, ktoré používa váš ideálny zákazník. Vytvorte obsah pre kanály, kde s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte výsledky.

Keďže existuje niekoľko rôznych obsahové marketingové kanálymajitelia firiem a marketéri sa musia dohodnúť na cieľoch každého z nich a na meraných metrikách.

Skvelým miestom na začiatok je e-mailový marketing, pretože väčšina ľudí použite tento kanál. Štúdie zistili, že e-mailový marketing poskytuje jednu z najvyšších návratností investícií (ROI). Ako značka elektronického obchodu je e-mailový marketing tiež užitočný na zníženie počtu opustených košíkov.

4. Vytvorte obsah

Keď sa všetko ostatné vyrieši, môžete začať vytvárať dobrý obsah pre webové stránky elektronického obchodu.

Jednoduchým princípom, ktorý vám pomôže pri brainstormingu nápadov na obsah, je premýšľať o tom, čo by zákazník mohol potrebovať alebo čo by mal vedieť.

Čítať:  Ako opraviť, že príbeh Snapchat zmizol pred 24 hodinami

Neobmedzujte sa na blogovanie – môžete preskúmať ďalšie typy obsahu, ako napríklad:

 • Biele knihy.
 • Kontrolné zoznamy.
 • Webináre.
 • Videá.
 • Infografika.
 • podcasty.
 • Návody.

Na dosiahnutie cieľov, ako je vytváranie povedomia o značke alebo zvýšenie počtu odberateľov, je možné miešať rôzne typy obsahu.

Tipy na vytváranie obsahu pre webové stránky elektronického obchodu

Prichádzať s nápadmi na obsah môže byť skľučujúce, najmä ak chcete vytvoriť hodnotný obsah. Tu je niekoľko tipov na vytváranie obsahu:

 • Vytvárajte stále zelený obsah. Evergreen content je nadčasový obsah, o ktorý sa ľudia vždy zaujímajú. Prináša stabilnú návštevnosť a ak sa to robí správne, stavia vás ako myšlienkového lídra vo vašej oblasti.
 • Urobte obsah vhodný pre kanály, ktoré ste si vybrali. Napríklad, ak ste na LinkedIn, mali by ste pôsobiť profesionálne, zatiaľ čo ak ste na TikTok, máte väčšiu licenciu byť neformálny.
 • Zvážte obsah vytváraný používateľmi (UGC). Obsah generovaný používateľmi je akákoľvek forma obsahu vytvorená a uverejnená používateľmi, ako sú recenzie produktov a príspevky na sociálnych sieťach. Ak máte marketingový rozpočet, môžete si dokonca najať influencerov, ktorí uverejnia obsah o vašej značke. UGC vytvára dôveru, propaguje vašu značku elektronického obchodu a je rýchlym riešením, keď marketéri upadnú do kreatívneho útlmu.
 • Znova použiť obsah. Použite informácie z existujúceho obsahu a zmeňte médium. Z existujúcich blogových príspevkov môžete vytvoriť vysokokvalitný obsah, ako sú videá, infografiky alebo e-knihy, ktoré môžete použiť ako olovené magnety.
Čítať:  Ako založiť fair trade internetový obchod

Existuje mnoho spôsobov, ako generovať obsah. Môžete použiť vlastných tvorcov obsahu, najať nezávislých autorov alebo požiadať o príspevky hostí.

Záverečné myšlienky: Ako vytvoriť efektívnu stratégiu obsahu elektronického obchodu

Nemožno podceňovať dôležitosť obsahu pre webové stránky elektronického obchodu.

Obsahová stratégia elektronického obchodu poskytuje smer, aby ste zaistili splnenie vašich marketingových cieľov obsahu, či už ide o zvýšenú viditeľnosť, povedomie o značke, zapojenie alebo konverzie.

Doplňte svoju obsahovú stratégiu o výkonnú platformu elektronického obchodu. Prihláste sa na odber plne hostovaného plánu WooCommerce Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE