Ako vytvoriť online rezervačný systém pre vašu digitálnu agentúru

Či už ste nová alebo zavedená agentúra, nájsť spoľahlivý a efektívny spôsob, ako sa pravidelne stretávať a riadiť svojich klientov, je životne dôležité. Jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako to urobiť, je jednoducho pridať online rezervačný systém na webovú stránku vašej digitálnej agentúry.

Najprv však, ako nájdete správny doplnok (alebo softvér) na vytvorenie online rezervačného systému, ktorý je automatizovaný, spoľahlivý a šetrí vám čas?

V tomto návode vám presne ukážeme, čo je online rezervačný systém, ako by z neho mohla profitovať vaša digitálna agentúra a osvedčené postupy na jeho vytváranie a pridávanie na web vašej digitálnej agentúry.

Čo je online rezervačný systém?

Stručne povedané, online rezervačný systém je rozhranie, ktoré umožňuje novým a existujúcim klientom rezervovať si čas vo vašej digitálnej agentúre formou online (alebo osobného) stretnutia.

Vďaka online rezervačnému systému môžu digitálne agentúry a členovia ich tímu jednoducho zobraziť a spravovať svoju dostupnosť na svojich webových stránkach pre telefonáty s klientmi a/alebo stretnutia – bez toho, aby sa museli neustále pokúšať koordinovať stretnutia prostredníctvom e-mailu.

Čítať:  5 najlepších platforiem elektronického obchodu s viacerými obchodmi [2024]

Okrem toho väčšina online rezervačných systémov umožňuje digitálnym agentúram určiť medzi schôdzami čas vyrovnávacej pamäte, zatemniť určité dátumy, ako sú narodeniny a sviatky, a odoslať prispôsobené e-maily s potvrdením a upozornením, keď sú schôdzky rezervované.

Ešte pokročilejšie rezervačné systémy vám umožnia spravovať dostupnosť členov vášho tímu, prijímať platby za určité typy stretnutí (napríklad platené konzultácie) a synchronizovať sa s vaším Kalendárom Google, aby ste sa vyhli dvojitým rezerváciám alebo iným konfliktom v plánovaní.

Prečo pridať online rezervačný systém na webovú stránku vašej agentúry?

Pridanie online rezervačného systému na webovú stránku vašej digitálnej agentúry je spoľahlivým spôsobom, ako zabezpečiť, aby si noví a existujúci klienti mohli rezervovať čas u vás a členov vášho tímu – či už ide o pravidelné kontroly projektu, jednorazové konzultácie alebo akýkoľvek iný typ rezervácie. ponúka vaša agentúra.

Online rezervačné systémy tiež odstraňujú problém s koordináciou času a miesta stretnutia prostredníctvom e-mailu tým, že vašim klientom umožňujú zobraziť vašu verejnú dostupnosť a zarezervovať si čas, ktorý vám obom vyhovuje, iba niekoľkými kliknutiami.

Jednou z najlepších výhod ponuky online rezervačného systému je to, že ukazuje, že dostupnosť pre tých, s ktorými spolupracujete, je prioritou vašej agentúry. To vám môže pomôcť získať viac nových zákaziek a udržať vašich existujúcich klientov spokojných s vedomím, že v prípade potreby majú k vám priamu linku.

Ako pridať online rezervačný systém na webovú stránku vašej agentúry

Aj keď existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť online rezervačný systém pre vaše webové stránky, my sa pozrieme konkrétne na najjednoduchší spôsob, ako pridať online rezervačný systém pre nové agentúry: pomocou bezplatného vydania Jednoducho si naplánujte schôdzky.

Čítať:  Roku nefunguje? Takto sa to dá opraviť

1. Nainštalujte a aktivujte si jednoducho plánovanie stretnutí

Na stránke doplnkov WordPress vyhľadajte výraz „Jednoducho naplánujte stretnutia“. Potom jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok uvedený nižšie.

Po inštalácii sa vytvorí a nová karta Stretnutia v oblasti WordPress Dashboard. Na karte Schôdzky môžete spravovať a nastavovať svoj nový rezervačný kalendár.

2. Vytvorte si online rezervačný systém pomocou sprievodcu nastavením

Teraz pomocou Jednoducho Sprievodca nastavením schôdzok, vytvoríte svoj prvý typ stretnutia. Toto predstavuje váš rezervačný kalendár.

Typ stretnutia môže napríklad predstavovať úvodný videohovor pre potenciálnych klientov, aktualizáciu stavu projektu pre existujúcich klientov alebo platenú konzultáciu pre jednorazové služby, ktoré vaša agentúra poskytuje.

Sprievodca nastavením potom rýchlo prejde nastavením vašej dostupnosti a ďalšími všeobecnými nastaveniami, ako sú časy vyrovnávacej pamäte medzi stretnutiami, určené časové pásmo a váš e-mail správcu (pre e-maily s potvrdením a upozornenia).

3. Zobrazenie vo vašom online rezervačnom systéme na vašej webovej stránke

Ďalej môžete svoj rezervačný systém zobraziť na svojej webovej stránke vložením krátkeho kódu SSA (alebo pomocou Gutenbergovho bloku) na svoju stránku alebo príspevok pomocou textového bloku.

Poznámka: Tam sú pár alternatívnych spôsobov môžete ho vložiť v závislosti od toho, či používate nástroj na tvorbu stránok WordPress, ako je Divi, Beaver Builder alebo Elementor. Tie zvyčajne zahŕňajú presunutie modulu Naplánovať stretnutie priamo na stránku.

Vaša digitálna agentúra je teraz pripravená rozbehnúť sa!

Dúfame, že sa vám táto príručka o vytvorení online rezervačného systému pre vašu digitálnu agentúru páčila. Okrem toho dúfame, že ak využijete výhody online rezervačného systému na webovej stránke vašej agentúry, zistíte, že budete mať počas dňa viac času venovať sa rozširovaniu klientskej základne, udržaniu si skvelých klientov a robeniu toho, čo vaša agentúra vie najlepšie – výnimočné práca.

Čítať:  Ako nastaviť mapovanie domén cez WordPress Multisite (krok za krokom)

Hľadáte riešenie na online rezerváciu hostingu webových stránok jedným kliknutím?

Ak si len spustenie webovej stránky vašej agentúry (alebo hľadáte rýchlejší a spoľahlivejší hosting), budete radi, keď zistíte, že Hostinger a Simply Schedule Appointments sa spojili, aby vytvorili all-in-one spravovaný hostingový balík WordPress.

Je vybavený funkciou Simply Schedule Appointments, ako aj niekoľkými ďalšími populárnymi doplnkami WordPress pre digitálne agentúry, a to bez ďalších nákladov.

Ak sa chcete dozvedieť viac a začať, pozrite si Plne spravovaný WordPress od Hostinger.

Preskúmajte hosting WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE