Ako vytvoriť stratégiu ladenia výkonu WordPress

Každý chce, aby jeho stránka WordPress fungovala a fungovala čo najlepšie. Žiadny majiteľ firmy nechce byť nútený obetovať funkciu pre výkon alebo naopak. Ak sa vášmu webu nedostáva takej pozornosti, akú si podľa vás zaslúži, možno sa budete musieť naučiť, ako vytvoriť stratégiu ladenia výkonu WordPress.

Prečo je stratégia ladenia výkonu WordPress dôležitá?

Stratégia ladenia WordPress je životne dôležitá, pretože pri samohostovaní svojej stránky WordPress budete pravdepodobne používať príliš veľa funkcií a príliš veľa doplnkov pre nepotrebné funkcie. Nainštalovanie všetkého toho, čo nepoužívate, znamená, že váš web nebude fungovať tak dobre, ako by mal.

Keď sa vaša stránka spomalí, negatívne to ovplyvní optimalizáciu pre vyhľadávače a dojem návštevníkov. Preto je len na vás, aby ste prijali stratégiu ladenia výkonu, aby ste zabezpečili, že vaša stránka bude na správnej úrovni.

Identifikujte potenciálne problémy s vašou webovou stránkou

Prvým krokom v stratégii ladenia výkonu WordPress je identifikovať potenciálne problémy s vašou webovou stránkou. Niektoré z najbežnejších problémov s výkonom stránok WordPress sú:

  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača. Vyrovnávacia pamäť je kópia informácií o vašej webovej lokalite uložená vo vašom počítači, aby sa pri ďalších návštevách načítala rýchlejšie. Ak sú však uložené staršie verzie stránky, môže namiesto toho znížiť rýchlosť. Preto musíte pochopiť, ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress ovplyvňuje vaše stránky.
  • JavaScript. Tento programovací jazyk vám pomáha pridávať funkcie na váš web WordPress. Môže to však tiež spomaliť rýchlosť vykresľovania stránky.
  • Minifikujte CSS. Keď minifikujete súbory CSS, vystrihnete nepotrebné časti kódu, znížite veľkosť súborov a zrýchlite web.
  • Optimalizácia obrazu. Obrázky využívajú veľa údajov. Musíte ich optimalizovať, zmenšiť ich a zabrániť pomalému načítavaniu stránok. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, sú obrázky WebP.
  • Používanie siete na doručovanie obsahu. Sieť na doručovanie obsahu (CDN) je platforma webového servera, ktorá znižuje vzdialenosť medzi používateľom a serverom, čím generuje rýchlejšie spracovanie a časy načítania.
Čítať:  Ako opraviť krvácanie obrazovky na notebooku?

Opravte bežné problémy pomocou ladenia výkonu

Keď prevádzkujete web WordPress s vlastným hosťovaním, nemáte automaticky predinštalované funkcie ladenia výkonu. To znamená, že tieto kroky budete musieť urobiť sami. Tu je návod.

Uistite sa, že váš hostiteľ je optimalizovaný pre WordPress

Práca s optimalizovaným hostiteľom WordPress je obrovskou výhodou. Optimalizácia znamená, že sú odborníkmi na weby WordPress.

Ak chcete zistiť, či je váš hostiteľ optimalizovaný pre WordPress, opýtajte sa:

  • Má hostiteľ povolenú vyrovnávaciu pamäť prehliadača?
  • Budú štandardne používať CDN?
  • Skenujú a chránia váš web pred hackmi špecifickými pre WordPress?

Hostinger sa o toto všetko a ešte viac postará pomocou plne spravovaných hostingových služieb WordPress.

Vyčistiť doplnky

Doplnky pridávajú na vašu stránku funkcie a funkcie. Nespočetné množstvo dostupných doplnkov je jednou z výhod prevádzkovania samostatne hosťovanej stránky WordPress. Ale, bohužiaľ, pluginy môžu tiež spomaliť vaše stránky.

Ak chcete vyčistiť doplnky na svojom webe:

  • Skontrolujte používanie. Uistite sa, že používate doplnky, ktoré ste povolili na svojich stránkach. Ak nie, odinštalujte ich.
  • Skontrolujte kompatibilitu a aktualizácie. Skontrolujte, či sú doplnky, ktoré ste si ponechali, stále kompatibilné s verziou WordPress, ktorú používate, a či sa pravidelne aktualizujú. Ak sa doplnok pravidelne neaktualizuje, môžu obsahovať chyby. Tieto chyby môžu spomaliť vašu stránku a urobiť ju zraniteľnou voči útokom.

Zvážte multimediálne prvky

Chcete pracovať s hostiteľom, ktorý používa sieť na doručovanie obsahu, ako je popísané vyššie, ak vaša lokalita obsahuje veľa multimédií. Je to preto, že časy načítania sa líšia v závislosti od vzdialenosti od serverov.

Čítať:  8 tipov, ako sa vyhnúť duplicitnému obsahu na vašom webe

Keď sa vaša lokalita nachádza ďaleko od servera, na zabezpečenie rýchleho načítania nestačí iba kompresia obrázkov.

CDN má servery umiestnené po celom svete, na ktorých sa ukladajú nemenné (statické) súbory z webových stránok. Tieto statické súbory znamenajú, že webová stránka sa nemusí zakaždým načítať úplne a server nemusí robiť toľko práce. CDN teda zaisťuje rýchly čas načítania bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Okrem použitia hostiteľa s CDN používajte súbory PNG, ak je to možné. PNG sú kvalitnejšie a ľahšie sa komprimujú. Tiež nezabudnite skomprimovať fotografie predtým, ako ich nahráte na svoju stránku. Komprimácia fotografií a používanie CDN pomôže vášmu webu rýchlo načítať.

Skontrolujte presmerovania

Prerobili ste nedávno prestavbu alebo audit svojej stránky? Ak áno, možno ste odstránili stránky alebo príspevky. Ak ste presmerovania nenastavili správne, pravdepodobne stratíte návštevnosť, kým ich neopravíte.

Po prebudovaní alebo migrácii by ste mali skontrolovať nový web, aby ste sa uistili, že adresy URL smerujú na správne stránky a identifikujú všetky nefunkčné odkazy. Mali by ste tiež hľadať presmerovania, ktoré vytvárajú reťazce, pretože spomaľujú váš web.

Zabezpečte bezpečnosť

Vaša hostingová spoločnosť musí byť optimalizovaná pre WordPress, aby sa zabránilo hackingu a narušeniu bezpečnosti.

Ak sa chcete uistiť, že váš web WordPress je bezpečný, požiadajte svoju hostiteľskú spoločnosť o:

  • Automatické aktualizácie. Opýtajte sa svojej hostiteľskej spoločnosti, či spúšťa automatické aktualizácie WordPress. Ak áno, uistite sa, že ste informovaní o akýchkoľvek aktualizáciách.
  • Bezpečnostné skeny. Zistite, či pravidelne vykonávajú skenovanie webových stránok, aby objavili a opravili bezpečnostné diery.
  • SSL certifikáty. Opýtajte sa, či obsahujú certifikáty SSL zadarmo so stránkou.
  • Opravy áut. Môžu opraviť problémy, ktoré objavia automaticky? Chcete sa uistiť, že sa to stane, pretože nevyriešené problémy ohrozujú váš web.
  • Zálohy. Opýtajte sa, či hostiteľská spoločnosť bude zálohovať vaše stránky. Ak áno, určite si zistite, ako často. Pre hostingové spoločnosti je štandardom, že zálohujú vaše stránky denne. Tieto zálohy umožňujú obnoviť vašu stránku na najnovšiu verziu, ak sa niečo stane.
Čítať:  Je čas do prvého bajtu (TTFB) dôležitý?

Posilnite svoju stratégiu ladenia výkonu s nadbytočnými

Vytvorenie a spustenie stratégie ladenia výkonu WordPress znamená uvedomenie si mnohých nehmotných vecí, ktoré môžu ovplyvniť funkčnosť a výkon vášho webu.

Najjednoduchší spôsob, ako zabezpečiť, aby návštevníci vašej lokality nenarazili na stránky s pomalým načítavaním alebo s inými problémami, je hostiť vašu lokalitu u spoločnosti, ktorá za vás vykonáva stratégiu ladenia výkonu.

Hostinger poskytuje plne spravovaný hosting WordPress, ktorý zahŕňa:

  • Automatické aktualizácie.
  • SSL pre bezpečnosť.
  • Vstavaný Edge CDN poháňaný Cloudflare
  • Kompresia obrazu.
  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte.
  • A viac!

S Hostinger je váš web optimalizovaný, bezpečný a rýchly. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môže Hostinger automaticky vykonať ladenie výkonu na mieste.

Alebo si pozrite naše plány, ako začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE