Úspešná domovská stránka je vizitkou 21. storočia. Ľudia, ktorých stretnete, už pravdepodobne majú o vás a vašej značke prvý dojem, pretože navštívili váš web. Vaša domovská stránka je prvým dojmom vašej firmy online, a preto musíte rozumieť vytváraniu domovských stránok.
Keď sa učíte, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu alebo blog, musíte vedieť, čo robí dobrú domovskú stránku.
Vaša domovská stránka nerobí len prvý dojem. Návštevníkom tiež poskytuje prehľad o tom, čo na vašom webe nájdu. Alebo ich to vedie k želanej akcii.
Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo robí úspešnú domovskú stránku, a pozrite si niekoľko príkladov domovskej stránky pre inšpiráciu.
Stavebné kamene na vytvorenie úspešnej domovskej stránky
Dnešní online spotrebitelia sú dosť dôvtipní. Veľa času trávia prehliadaním stránok značiek, hľadaním toho, čo chcú, a porovnávaním cien. Videli dosť domovských stránok, že vedia, ako vyzerá dobrý webdizajn, a pravdepodobne očakávajú, že tam nájdu špecifickú štruktúru, aj keď si to neuvedomujú.
Položky, ktoré chcete zahrnúť na svoju domovskú stránku:
- Logo a branding
- Navigačné menu
- Nadpis
- Výzva do akcie
- Sociálny dôkaz v posudkoch, recenziách a komentároch zo sociálnych sietí
- Obsah — harmonická kombinácia fotografií, textu a videa
Logo a branding
Ak chcete návštevníkov uistiť, že sa dostali na správne miesto, v hlavičke zobrazte svoje logo a názov firmy. Niektoré spoločnosti uprednostňujú veľké logo umiestnené na prednej strane. Iní ho umiestnili do ľavého horného rohu. Niektoré spoločnosti robia oboje. Umiestňujú veľké logo do stredu prednej strany a potom menšie vykreslenie do ľavého horného rohu podstránok.
Táto štruktúra uisťuje návštevníkov, že sú stále na správnej stránke. Táto štruktúra je nevyhnutná, ak umiestňujete časť svojho obsahu do iného systému, ako sú darovacie stránky alebo blog.
Navigačné menu
Slová vo vašej navigačnej ponuke pomáhajú návštevníkom orientovať sa na účel vašej stránky a zorientovať sa. Po zmapovaní obsahu ho môžete usporiadať pre svojich návštevníkov prostredníctvom navigačnej ponuky. Osvedčeným postupom je zvýrazniť položku ponuky aktuálnej stránky inou farbou.
Nadpis
Dajte svojej domovskej stránke nadpis. Môže to byť slogan vašej firmy. Je to tiež to, čo váš budúci návštevník uvidí v službe Google, keď uvedie vašu lokalitu na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja. Prinúti ich to kliknúť na váš odkaz a nie na odkazy vašich konkurentov.
Výzva do akcie
Silná výzva na akciu vyzýva návštevníkov, aby vykonali konkrétnu akciu. Vaša výzva na akciu môže napríklad návštevníkov požiadať, aby sa prihlásili na odber vášho zoznamu e-mailov, dozvedeli sa viac o vašich službách alebo si kúpili produkt. Ide o to, že CTA návštevníkom vašich webových stránok povie, čo presne chcete, aby urobili ďalej, a ponúkne im riešenie ich problému.
Sociálny dôkaz
Keď vytvoríte domovskú stránku, vaším cieľom je vybudovať dôveru. Túto dôveru vytvoríte rýchlejšie, keď zobrazíte posudky alebo recenzie z miest, ako sú Facebook alebo Mapy Google. Sociálny dôkaz pomáha návštevníkom vedieť, že iní používajú, majú radi a dôverujú vašej značke, vďaka čomu chcú tiež.
Obsah
Zamerajte svoj obsah na návštevníkov vašej stránky a na zážitok, ktorý chcete, aby mali. Obsah umožňuje zákazníkom nahliadnuť do prevádzky vášho podniku vrátane popisu výrobných procesov, vybraných materiálov alebo rôznych aspektov vašich služieb.
5 krokov na vytvorenie úspešnej domovskej stránky
Teraz, keď už lepšie rozumiete tomu, čo treba zahrnúť pri vytváraní domovskej stránky, poďme sa pozrieť na kroky a tipy na webový dizajn, aby bola vaša stránka úspešná.
1. Zvážte prvý pohľad návštevníkov
Domovská stránka poskytuje návštevníkom dobrý prehľad o tom, čo ešte môžu nájsť na vašom webe. Chcete zvážiť, aký dojem na ne na prvý pohľad pôsobí.
Domovská stránka na prvý pohľad:
- Keep It Simple. Dajte svojej domovskej stránke čistý vzhľad a zjednodušte si navigáciu. Táto jednoduchosť pomáha návštevníkom, ktorí sa pozrú na domovskú stránku a prejdú na to, čo hľadajú.
- Ukážte svoje ponuky. Ukážte, čo vaša značka ponúka, pomocou súdržných vizuálov a stručného a jasného textu.
- Použite biely priestor. Biely priestor – priestor bez prvkov – pomáha návštevníkom sústrediť sa na jednu oblasť stránky naraz. Biely priestor nemusí byť nevyhnutne biely. Môže mať akúkoľvek farbu, pokiaľ je prázdna. Pomáha čitateľom zobraziť a pochopiť prvky na vašej stránke.
Domovská stránka na prvý pohľad:
- Neporiadok. Nezahlcujte svoju domovskú stránku zbytočnými trikmi a efektnými animáciami. Chcete, aby to bolo jednoduché a ľahko čitateľné a zrozumiteľné.
- Použite posúvač. Odolajte pokušeniu použiť posúvač. Odborníci na používateľskú skúsenosť začali odsudzovať posúvače počas posledných 10 rokov. Približne 87 % návštevníkov nečaká na zobrazenie druhej snímky. Je lepšie len prezentovať informácie.
- Vytvorte vizuálny chaos. Nepoužívajte staré, ťažko čitateľné fonty alebo veľa farieb. Dnešné weby sú minimálne. Pozrite si minimalistický prístup Birkenstocka.
2. Používajte silné obrázky
Dôležité sú obrázky, ktoré si vyberiete pre svoju domovskú stránku. Vizuály upútajú pozornosť ľudí ako prvé, takže sa chcete uistiť, že fotografie, ktoré vyberiete, sú príťažlivé a dobre reprezentujú vašu značku.
Pri výbere obrázkov postupujte takto:
- Rozlíšiť. Skvelé vizuálne prvky priťahujú ľudí. Uistite sa teda, že vaše fotografie a grafika vás odlíšia od konkurencie. Pamätajte tiež, že menej je viac.
- Urobiť vyhlásenie. Poskytnite svojim obrázkom priestor na dýchanie na stránke tým, že okolo nich ponecháte veľa bieleho priestoru. Vyjadrite sa tiež svojimi obrázkami. Uistite sa, že sú nádherné, veľké a odvážne.
- Použite Pro. Využite profesionálneho fotografa pre všetky fotografie vrátane produktov a záberov atmosféry. Bude to investícia, ktorá sa oplatí.
- Ukážte zo zákulisia. Návštevníci sa spájajú s ľuďmi a radi vidia, čo sa deje v zákulisí. Vaša firma má jedinečný prístup k podnikaniu. Ukážte to na svojich fotografiách.
Pri výbere obrázkov:
- Použite Stock. Nepoužívajte fotografie z akcií. Návštevníci ich už mohli vidieť na iných firemných webových stránkach. Vyzerajú neskutočne a falošne. Faktor dôvery bude klesať.
- Zabudnite na titulky. Nezabudnite na kredit a popis každej fotografie. Hovorí sa, že obrázok vydá za 1000 slov. Je to pravda len vtedy, ak divák dokáže identifikovať kontext, v ktorom sa objavuje.
- Príspevok tak, ako je. Nepoužívajte obrazové súbory, ktoré sú príliš veľké. Spomaľujú časy načítania na vašom webe, čo spôsobuje, že strácate návštevníkov skôr, ako uvidia vašu domovskú stránku. Nezabudnite skomprimovať fotografie, keď ich nahrávate na web.
3. Postupujte podľa hierarchie
Chcete, aby oči vašich návštevníkov vedeli, kam sa na vašej domovskej stránke zamerať. Kreatívna hierarchia dáva každému dizajnovému prvku vizuálne príťažlivý priestor a zabezpečuje, aby mal na stránke svoj účel. Ak ho nepotrebujete, nechajte ho vypnutý.
Pri sledovaní kreatívnej hierarchie postupujte takto:
- Urobte to zrejmé. Ľudia nebudú vedieť, čo je zlé na vizuálne chaotickej stránke. Nevedia to vyjadriť slovami, ale vedia, že je to preplnené. Uistite sa teda, že návštevníci dokážu rozlíšiť základné vizuálne prvky od nosných prvkov.
- Použite kontrast. Uistite sa, že vzťah medzi pozadím a celkovou farebnou schémou dobre spolupracuje. Napríklad tmavší text a prvky na svetlom pozadí fungujú najlepšie.
- Hlavné prvky. Uistite sa, že podstatné prvky na stránke vyniknú. Napríklad chcete, aby bola výzva na akciu viditeľná.
- Ozdobte. Použite farby a písma, aby ste návštevníkom ukázali cestu cez domovskú stránku. Každý dekoratívny prvok by mal mať podpornú úlohu pre primárny účel vašej stránky.
Pri dodržiavaní hierarchie kreatív:
- Použite príliš veľa farieb. Nezaťažujte svoju domovskú stránku príliš veľkým množstvom farieb. Nepoužívajte farby, ktoré sa k sebe nehodia.
- Rozptýliť návštevníkov. Nerozptyľujte svojich návštevníkov konkurenčnými prvkami vizuálneho dizajnu. Veľkosť položiek sa líši podľa ich dôležitosti na stránke.
4. Zamerajte sa na svoju výzvu na akciu
CTA je to, čo chcete, aby návštevníci urobili v dôsledku návštevy vašej stránky. Preto sa chcete uistiť, že to bude pre nich ľahké vidieť a pochopiť.
Pri navrhovaní vašej výzvy na akciu postupujte takto:
- Dajte to hore. Umiestnite rýchlu a pútavú výzvu na akciu do hornej časti obrazovky svojej domovskej stránky. Umiestnenie hore umožňuje návštevníkom vidieť ho bez ohľadu na veľkosť obrazovky, ktorú používajú.
- Vary It. Chcete, aby si návštevníci všimli a dostali vašu výzvu na akciu bez toho, aby ich s ňou mlátili o hlavu. Vytvorte rôzne verzie svojej CTA s mierne odlišným znením a dizajnom.
- Meranie účinnosti. Použite A/B testovanie na meranie účinnosti vašej CTA. Len 17 % marketérov používa A/B testovanie na maximalizáciu miery konverzie. Svoju konkurenciu môžete ľahko poraziť.
Pri navrhovaní CTA nerobte:
- Zmiasť návštevníkov. Nič nespôsobuje, že sa ľudia odrazia od vášho webu rýchlejšie ako konkurenčné, konfliktné a mätúce výzvy na akciu. Udržujte ich konzistentné.
- Pochovať CTA. Nenechajte svojich návštevníkov hľadať jasné označenie toho, čo chcete, aby urobili ďalej. Uľahčite vyhľadávanie a zviditeľnenie CTA.
- Rozptýliť pozornosť. Nepoužívajte rušivé odkazy, ktoré odvádzajú návštevníkov od primárneho účelu vašej stránky. Konverzný pomer sa zvýši, keď odstránite odkazy z vašej výzvy na akciu a ponecháte ju iba na jednu akciu.
5. Pravidelne aktualizujte obsah
Chcete, aby vaša stránka bola zdrojom pre návštevníkov. Preto si v prvom rade robíte domovskú stránku. Pokiaľ ide o obsah, pravidelné a konzistentné uverejňovanie je kľúčové.
Pri práci s obsahom postupujte takto:
- Udržujte to čerstvé. Návštevníci skontrolujú blog a najnovší obsah. Uistite sa, že je tu niečo nové, čo môžu vidieť na pravidelnej rotácii. Aktualizácie obsahu nie sú len pre vašich návštevníkov. Google tiež zoraďuje obsah v závislosti od aktuálnosti a relevantnosti pre konkrétne kľúčové slová.
- Optimalizovať pre vyhľadávanie. Preskúmajte kľúčové slová pre svoj obsah a pri publikovaní nového obsahu začleňte základné nástroje na optimalizáciu pre vyhľadávače.
- Balíček. Podporte svoj obsah jasnými nadpismi a skvelými vizuálmi.
- Keep It Simple. Návštevníci sú zaneprázdnení a pravdepodobne si vašu stránku namiesto čítania preskenujú. Použite odrážky na zoznamy a udržujte svoje vety stručné.
- Použite multimédiá. Zverejňujte grafiku a videá, ktoré prispejú k pochopeniu vašich služieb alebo produktov. Tiež upútajú pozornosť návštevníkov.
Pri práci s obsahom nerobte:
- Napíšte Dlho. Neprodukujte tony textu. Opäť platí, že vaši návštevníci skôr skenujú ako čítajú. Určite nechcú čítať esej. Rozdeľte svoj text pomocou vizuálov, podnadpisov a zoznamov, aby ste ich mohli ľahko konzumovať na cestách. Návštevníci nenávidia steny s textom, ktorý pokračuje a pokračuje. Na udržanie pozornosti publika máte len 10 sekúnd.
- Preskočiť korektúry. Text na vašom webe tiež zvyšuje alebo odvádza vašu pozornosť. Uistite sa, že používate dobrú gramatiku, kontrolu pravopisu a korektúry.
Vytvorte úspešnú domovskú stránku s Hostinger
Vo svete 30 rozptýlení za sekundu je vašou úlohou pri vytváraní domovskej stránky poskytnúť rýchly prehľad o vašej firme, produkte alebo službách. Máte len pár sekúnd na to, aby ste urobili prvý dojem a vybudovali si dôveru.
V Hostinger poznáme elektronický obchod dovnútra a von. Naša aplikácia StoreBuilder je vaším sprievodcom, ako vytvoriť úspešnú domovskú stránku. Začni teraz.