Ako vytvoriť víťaznú SEO stratégiu v roku 2024

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je výkonný marketingový nástroj, ktorý pomáha firmám zviditeľniť sa na Google a iných vyhľadávačoch. Ak chcete pre svoju spoločnosť vytvoriť víťaznú stratégiu SEO, musíte o SEO začať premýšľať už teraz, keď spúšťate svoju stránku, a nie až po roku.

Ako by ste však definovali úspech SEO? Je to viditeľné pre každý cielený vyhľadávací dopyt? Alebo to znamená, že graf návštevnosti bude stúpať, nahor a nahor doprava? Alebo to znamená získať viac konverzií z vyhľadávania? Znamená to mať veľkú webovú stránku so stovkami stránok s obsahom, ktoré denne generujú návštevnosť?

Definovanie cieľov je dôležitým prvým krokom. Keď definujete svoje metriky, vytvoríte benchmark, ktorý môžete použiť na identifikáciu, kedy dosiahnete svoje úspešné metriky. Prvotným zadefinovaním týchto metrík vytvoríte plán, ktorý vám pomôže získať jasnejšie informácie o tom, čo musíte urobiť vpred.

Potom bude vaša SEO stratégia úspešnejšia, pretože tieto metriky úspechu ste definovali od začiatku.

Čo je to stratégia SEO?

Stratégia SEO je proces, ktorý používate na usporiadanie obsahu podľa konkrétnych tém. Týmto spôsobom sa uistíte, že váš obsah je relevantný pre kľúčové slová, ktoré ľudia zadávajú do Google. Urobíte to tak, že zabezpečíte, aby bol váš obsah usporiadaný podľa najbežnejších slov, ktoré ľudia zadávajú do Googlu.

Povedzme napríklad, že predávate topánky online. Vaše hlavné kľúčové slovo môže byť „topánky“. Ak niekto zadá toto slovo do Googlu, chcete, aby sa váš obchod s obuvou zobrazil v hornej časti zoznamu výsledkov vyhľadávania. Aby ste to dosiahli, mali by ste písať o topánkach a zahrnúť tieto kľúčové frázy do svojho obsahu.

Ak píšete o bežeckých topánkach, môžete túto skutočnosť spomenúť vo svojom blogovom príspevku, pridať odkaz na svoj obchod s topánkami do päty a dokonca zahrnúť niekoľko obrázkov topánok. To všetko výrazne uľahčuje algoritmom vyhľadávačov identifikovať váš obsah ako súvisiaci s topánkami.

Mali by ste tiež zvážiť, či sú vaše produkty sezónne alebo nie. Inými slovami, ak sa váš produkt vypredá počas určitých sezón, nechcete si nechať ujsť príležitosť získať dobré hodnotenie za tieto výrazy. Možno sa teda rozhodnete písať o snehových topánkach v januári, ale nie v júli.

Ďalším dobrým nápadom je vytvoriť samostatnú stránku pre každú sezónu. Potom sa nebudete musieť obávať, že prídete o rebríčky zimných topánok, keď príde leto.

Nakoniec budete chcieť sledovať populárne vyhľadávania. Ak existuje konkrétny výraz, ktorý priťahuje veľkú pozornosť, môžete sa staviť, že je to niečo, čo zaujíma veľa ľudí. Môžete teda písať o tomto trende a zahrnúť informácie o tom, ako vaša značka zapadá do tejto kategórie.

Mobilná SEO stratégia

Mobilné SEO je dôležitým faktorom, pokiaľ ide o optimalizáciu celkovej stratégie SEO. Ak ste tak ešte neurobili, mali by ste už teraz začať premýšľať o tom, akú výkonnosť má váš web na mobilných zariadeniach. Nechcete s vykonaním zmien čakať, kým sa v mobilných SERP umiestnite nízko.

Google používa indexovanie na prvom mieste pre mobilné zariadenia, čo znamená, že najprv prehľadáva mobilnú verziu vášho webu. Po dokončení prehľadávania začne prehľadávať počítačovú verziu. Aj keď si možno myslíte, že sa musíte zamerať na SEO pre stolné počítače, v skutočnosti sa musíte najprv zamerať na SEO pre mobilné zariadenia.

Podľa spoločnosti Google sa viac ako 63 percent vyhľadávaní Google v Spojených štátoch uskutočňuje na smartfónoch a tabletoch. V čase písania tohto článku Google spracováva viac ako 8,5 miliardy vyhľadávaní denne.

Vzhľadom na všetky tieto informácie teda dáva zmysel, prečo je mobilná optimalizácia takou neoddeliteľnou súčasťou vašej celkovej stratégie SEO.

Ako si vytvoriť vlastnú SEO stratégiu v roku 2024

Vytvorenie SEO stratégie v roku 2022 nie je žiadna veľká veda. Ale stále je v tom vedecký aspekt a umenie. Nemôžete len neustále publikovať obsah a očakávať, že budete vždy úspešní, bez ohľadu na SEO. Platí to aj naopak: príliš veľa optimalizácie na stránke bude Google pravdepodobne považovať za optimalizáciu. Oba extrémy vás môžu dostať do problémov. Namiesto toho by ste chceli zvážiť vyvážený prístup, ktorý zohľadňuje osvedčené postupy a zároveň nezaháľa v nadmernej alebo nedostatočnej optimalizácii.

Čítať:  Ako používať nálepku s odkazom na príbehy Instagramu

Dosiahnutie takéhoto prístupu si vyžaduje prax a prácu, ale dá sa to zvládnuť. Každopádne, tu je niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste boli na dobrej ceste k vytvoreniu vlastnej stratégie SEO v roku 2022.

Vytvorte zoznam kľúčových slov

Výskum kľúčových slov je zvyčajne najdôležitejšou súčasťou každej legitímnej stratégie SEO. Ako však tieto kľúčové slová nájsť? Mohli by ste stráviť hodiny vlastným vymýšľaním šikovných nápadov, ale existuje aj iný spôsob:

Začnite písať kľúčové slovo do vyhľadávacieho poľa Google a zobrazí sa zoznam navrhovaných fráz.

Tie zvyčajne vytvárajú skvelé kľúčové slová, pretože pochádzajú priamo od zdroja – od samotného Google.

(To znamená, že viete, že skutoční ľudia tieto slová skutočne hľadajú.)

Ďalšia vec, ktorú chcete urobiť, je skontrolovať, čo už bolo zadané do Googlu. Ak už niekto iný hľadal niečo podobné, je pravdepodobné, že hľadá to isté, čo vy.

Takže teraz stačí prísť na to, na čo sa pozerajú.

Tu sa hodí služba Google Search Trends. Jednoducho zadajte kľúčové slová súvisiace s vaším odvetvím a Google vám ukáže, aké výrazy hľadajú ľudia na celom svete. To zahŕňa krajiny, mestá, štáty a dokonca aj konkrétne štvrte.

Pomocou týchto informácií môžete zistiť, aké frázy ľudia vyhľadávajú a ktoré majú najväčšiu návštevnosť. Potom môžete začať zostavovať zoznam kľúčových slov na základe týchto trendov.

Jeden posledný bod: nepoužívajte zoznam kľúčových slov len ako jediný zdroj pravdy pre váš obsah. Rozviňte to a pridajte ďalšie témy a veci, o ktorých ľudia môžu hovoriť. Zoznam kľúčových slov sa má vyvíjať a transformovať tak, ako sa vyvíja vaša stratégia. Buďte kreatívni. Zatlačte obálku. Staňte sa lepšími ako všetci ostatní. To je ďalší kľúč k úspechu.

Analyzujte prvú stránku Google

Dobre, takže ste našli niekoľko kľúčových slov, ktoré sú relevantné pre vašu oblasť. Dokonca viete, čo ľudia hľadajú. Teraz ste však pripravení posunúť veci o stupeň vyššie a zistiť, kto už za tieto výrazy patrí.

Povedzme napríklad, že chcete zacieliť na „nástroje SEO“. Takto vyzerá prvá strana:

Všimnite si, že všetkých 5 najlepších výsledkov obsahuje príspevky o rôznych nástrojoch SEO od rôznych vydavateľov. Všetci majú svoj vlastný názor na to, čo je najlepšie a prečo. A pozrite sa na ten v spodnej časti – „110 najlepších SEO nástrojov, ktoré sú 100% zadarmo“. To len dokazuje, že počet slov hrubou silou nie je jediná vec, na ktorej záleží, pokiaľ ide o hodnotenie.

A tu je niekoľko príkladov toho, ako vyzerá prvá stránka pre konkrétnejšie kľúčové slová:

Teraz je čas analyzovať údaje. Prečo Google umiestnil záznam tam, kde ho umiestnil? Čo nám umiestnenie hovorí o kvalite odkazového profilu? Aká návštevnosť prichádza na stránku? Existuje súťaž o termín? Pohľad na tieto (a ďalšie prvky) vám môže pomôcť identifikovať, čo spôsobuje hodnotenie danej lokality a ako ju môžete potenciálne prevýšiť.

Technika mrakodrapov: Vytvorte niečo úplne iné alebo 10-krát lepšie

Technika mrakodrapov je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako vytvoriť obsah, ktorý má dobré hodnotenie. Táto technika je o vytváraní jedinečného obsahu, ktorý vyčnieva z davu. V skutočnosti je to presný opak toho, ako si ľudia predstavujú obsahový marketing.

Ak si myslíte: „Len píšem blogové príspevky“, možno vám chýba loď. Ak píšete skvelý obsah, ľudia ho nájdu a odkazujú naň. Ale ak napíšete každý deň to isté, nikto sa o tom nedozvie.

Takže tu je trik: Napíšte niečo iné. Nekopírujte niekoho iného. Namiesto toho vezmite to, čo už viete, a vylepšite to.

Premýšľajte o tom takto: Koľkokrát čítate knihu? Môžete odpovedať niečo ako desať. Prečo teda všetci čítajú stále dokola tie isté knihy? Pretože sú dobré. Sú naozaj dobré. A sú ľahko pochopiteľné.

Nechcete však padnúť do tejto pasce. Chceš napísať niečo lepšie. Niečo jedinečné. Niečo, čo prinúti ľudí povedať: “Wow, to som nevedel.”

Tu prichádza na scénu technika mrakodrapov. Technika mrakodrapov je určená na vytváranie obsahu, ktorý je taký pútavý, že ľudia nebudú mať inú možnosť, ako naň odkazovať. A tieto odkazy prídu prirodzene, presne tak, ako to chce Google vidieť.

Uistite sa, že vaše SEO na stránke je správne

Pokiaľ ide o SEO, existuje niekoľko vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať okrem faktorov mimo stránky, ako je budovanie odkazov. Tu sú niektoré z našich obľúbených taktík SEO na stránke, ktoré môžete použiť:

Čítať:  Nebudete penalizovaní za odlišnú navigáciu na stolných a mobilných zariadeniach

Interné prepojenie – Jedným z najdôležitejších on-page SEO praktík je interné prepojenie. Ak sa pýtate prečo, zamyslite sa nad tým, koľko času strávite čítaním článkov online. Pravdepodobne si všimnete, že každý článok má tendenciu odkazovať na iný. Keď to robíte dobre, pomáhate čitateľom nájsť súvisiace informácie bez toho, aby ich museli sami hľadať.

Áno, interné prepojenie stále funguje.

Výskum kľúčových slov – Kľúčové slová hrajú v SEO veľkú úlohu, pretože určujú, čo ľudia zadávajú do vyhľadávačov. Kľúčové slová sú opäť skvelým spôsobom, ako viesť čitateľov k relevantnému obsahu.

Zdieľanie na sociálnych sieťach – Platformy na zdieľanie na sociálnych sieťach sú čoraz populárnejšie. Umožňujú vám zdieľať články na viacerých stránkach sociálnych médií. Pomáha to zvýšiť návštevnosť prichádzajúcu z týchto kanálov.

Optimalizácia na stránke – Poslednou časťou optimalizácie stránky je uistenie sa, že sú optimalizované všetky jej prvky. To znamená, že musíte venovať pozornosť veciam, ako sú nadpisy, podnadpisy, obrázky atď.

Uistite sa, že váš obsah je optimalizovaný pre zámer vyhľadávania

Kľúčovým slovom je tu „zámer“.

Keď niekto zadá do Googlu, cieľom nemusí byť nevyhnutne zobrazenie zoznamu produktov. Namiesto toho sa snažia dosiahnuť niečo konkrétne – nájsť produkt, knihu, film, reštauráciu atď.

V skutočnosti podľa Google bežný človek ani nevie, čo hľadá, keď zadá hľadaný výraz. Jednoducho zadajú niečo do Googlu a dúfajú v to najlepšie.

Poďme sa teda pozrieť na niekoľko príkladov.

Povedzme napríklad, že sme si chceli kúpiť auto. Mohli by sme začať zadávať kľúčové slová ako „kúpte si ojazdené auto“, „tipy na kúpu auta“ alebo „najlepšie autá“.

Čo sa však stane, ak je naším zámerom kúpiť si nové auto? Čo ak si chceme kúpiť hybridné auto? Alebo si možno chceme kúpiť športové auto?

Nečakali by sme, že s týmito podmienkami dosiahneme nejaké výsledky, však?

Namiesto toho by sme pravdepodobne skúsili vyhľadať konkrétnejšie frázy ako „hybridné auto“ alebo „športové auto“.

Ak by sme teraz hľadali byt, možno by sme nemali toľko šťastia. Koniec koncov, byty nie sú úplne to isté ako autá. Ak by sme však chceli prenajať izbu, mohli by sme byť úspešní pomocou kľúčových slov ako „prenajať izbu“ alebo „prenájom bytu“.

Zlepšite dizajn svojho obsahu

Dizajn môže byť najviac prehliadanou súčasťou marketingu obsahu. Iste, trávime hodiny písaním o tom, čo robí skvelý obsah, ako písať lepšie texty a dokonca aj o tom, ako naše príspevky vyzerať dobre. Existuje však mnoho spôsobov, ako zlepšiť vizuálnu príťažlivosť vášho blogového príspevku bez toho, aby ste si museli najať grafického dizajnéra.

Tu je niekoľko rýchlych tipov:

 1. Biele miesta používajte rozumne.
 2. Uistite sa, že sa všetko zmestí do šírky okna prehliadača.
 3. Vyhnite sa príliš malému textu.
 4. Nepoužívajte obrázky, pokiaľ to nie je nevyhnutné.
 5. Buďte opatrní s pozadím; majú tendenciu rozptyľovať čitateľov.
 6. Udržujte svoje písma jednoduché a čitateľné.
 7. Nepoužívajte nadmerne farby.
 8. A nezabudnite niekde na každej stránke zahrnúť tlačidlo s výzvou na akciu.

Zameranie sa na to, aby bol dizajn vášho obsahu príťažlivý, je skvelým krokom k dosiahnutiu lepších CTR (miery prekliknutia) a čitateľských pohľadov na váš obsah.

Vytvorte spätné odkazy na vašu stránku

Teraz je čas aktívne budovať odkazy. Toto je miesto, kde nájdete nefunkčný odkaz na niečiu stránku a ponúknete svoj obsah ako riešenie. Môžete povedať niečo ako: „Hej, všimol som si, že si sa prepojil na môj včerajší blogový príspevok. Ak by ste chceli, aby som pre vás napísal hosťovský článok, dajte mi vedieť.“

Cieľom je, aby ste vyzerali dobre a zároveň ponúkli hodnotu osobe, ktorá nefunkčný odkaz zverejnila. Ocenia vašu pomoc a dúfajme, že sa vrátia k spolupráci.

Budovanie nefunkčných odkazov funguje najlepšie, keď máte veľa vysokokvalitného obsahu. Ale aj keď to neurobíte, stále to pomáha diverzifikovať vašu stratégiu.

Možno si budete chcieť pozrieť našich úplných sprievodcov vytváraním odkazov pre začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých.

Podstatne vylepšite a aktualizujte svoj obsah

Ak chcete zlepšiť svoje SEO hodnotenie, nezverejňujete len tie isté blogové príspevky znova a znova.

Viete, čo sa stane, keď to urobíte? Nič moc. Jedinečnosť, kvalita a hodnota idú ruka v ruke.

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby si váš obsah všimli:

 1. Odstráňte staré obrázky a snímky obrazovky
 2. Pridať nové stratégie
 3. Uistite sa, že vaše tituly sú jedinečné
 4. Neopakuj sa
 5. Zahrňte kľúčové slová do nadpisov
 6. Použite dlhšie popisy
 7. Buďte konzistentní so svojou značkou
 8. Zahrňte sociálne médiá do svojho marketingového plánu
 9. Vytvárajte vysoko kvalitné spätné odkazy
 10. Optimalizujte svoje vstupné stránky
Čítať:  Kľúčové slová pre SEO: Čo sú a prečo sú dôležité?

Vylepšovanie a aktualizácia vášho obsahu počas roka je skvelá stratégia a môže pomôcť Googlu vidieť novú hodnotu v inak zastaralom obsahu.

Audit existujúceho obsahu na vašej stránke

Audit obsahu je proces používaný na analýzu vášho existujúceho obsahu s cieľom nájsť príležitosti na jeho zlepšenie. Ak chcete zvýšiť návštevnosť a predaj, existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť. Môžete si najať niekoho, kto by pre vás písal články, používať marketing na sociálnych sieťach na propagáciu vašich produktov alebo dokonca vyskúšať affiliate marketing. Avšak skvelý spôsob, ako začať, je vykonať audit obsahu.

Účelom auditu obsahu je určiť, kde váš aktuálny obsah zaostáva, prečo tieto oblasti chýbajú a ako tieto problémy riešiť. Existuje mnoho rôznych typov auditov obsahu, ale najbežnejším z nich je všeobecný audit obsahu.

Vo všeobecnom audite obsahu sa pozriete na všetky svoje stránky a identifikujete prípadné problémy. Napríklad, možno máte na svojom webe kopu duplicitného obsahu. Alebo možno máte veľa obrázkov bez alternatívneho textu. Ide o to, že musíte zistiť, ktoré stránky nefungujú dobre, aby ste ich mohli opraviť.

Po identifikácii týchto problémov sa môžete rozhodnúť, či sa oplatí ich opraviť alebo nie. Možno by ste mali minúť viac peňazí na budovanie odkazov ako na iné typy služieb, ak nedostávate žiadnu trakciu.

Nájdite obsah, ktorý nefunguje dobre, a buď ho odstráňte alebo presmerujte

Prvým krokom je zistiť, odkiaľ pochádza väčšina vašej návštevnosti. Potom zoraďte zoznam podľa najnižšieho počtu relácií za deň.

Keď zistíte, ktoré stránky získavajú najväčšiu návštevnosť, je čas konať. Ak ste tak ešte neurobili, pridajte presmerovanie 301, aby ste presunuli návštevníkov na stránku s lepšou výkonnosťou. Alebo, ak stránka už neexistuje, nahraďte ju niečím iným.

Môžete dokonca zvážiť vytvorenie novej stránky, ktorá slúži na rovnaký účel. Ak napríklad predávate produkty, môžete vytvoriť stránku kategórie produktov, na ktorej bude uvedené všetko v danej kategórii.

Je však dôležité zvážiť aj obsah, ktorý sa analyzuje. Nechcete odstrániť obsah len kvôli vymazaniu obsahu. Dôvodom je to, že tento obsah môže prispievať k vašej autorite a odbornosti, aj keď nemusí vysielať žiadnu návštevnosť. V takom prípade by bolo vymazanie cenného obsahu chybou.

Na druhej strane si tiež nechcete nechať len dlhé články. Je dôležité mať zdravú rozmanitosť rôznych typov príspevkov a zároveň poskytovať hodnotu.

Vyhodnoťte svoj zostávajúci obsah

Na našom vzorovom webe použijeme jednu metódu ako príklad (nezabudnite, že nie vždy chcete vymazať obsah, ak nezaznamenáva návštevnosť…toto je len na účely nášho aktuálneho príkladu).

Teraz, keď ste odstránili alebo presmerovali obsah s najhoršou výkonnosťou, je čas, aby ste sa sústredili na to, čo zostalo. Svoj obsah chcete vyhodnotiť na základe jednej objektívnej metriky: návštevnosti, ktorú generuje.

Konkrétne chcete vyhodnotiť každú stránku na základe jednej objektívnej metriky. V tomto prípade volím návštevnosť, pretože sa dá ľahko merať a pochopiť.

Návštevnosť je objektívne číslo, ktoré predstavuje, či konkrétny obsah robí to, čo má robiť, alebo nie. Ak vytvárate obsah, ktorý ľudia vyhľadávajú, pravdepodobne na tom zarábate.

Dôležité je však nepredbiehať na základe návštevnosti. Chcete analyzovať ďalšie veci, ako je miera odchodov, čas zotrvania a ďalšie atribúty stránky, aby ste získali predstavu o tom, ako stránka skutočne funguje.

Napríklad v službe Google Search Console predstavujú zobrazenia len to, koľkokrát si niekto mohol pozrieť vašu stránku vo výsledkoch vyhľadávania. Miera prekliknutia (MP) meria, koľkokrát niekto klikol na váš odkaz z týchto výsledkov vyhľadávania.

Vylepšite svoj obsah a znova ho spustite

Teraz, keď máte skvelý obsah, je čas začať vylepšovať a znova spúšťať svoje stránky. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám s tým pomôžu.

Vytvorte úplne originálnu obsahovú stratégiu

Skôr ako začnete, premýšľajte o tom, čo chcete, aby si vaše publikum z vášho obsahu odnieslo. Aký problém rieši váš obsah? Kto je vaša cieľová skupina? čo hľadajú? Tieto otázky vám pomôžu usmerniť vašu stratégiu.

Zistite, čo potrebuje zlepšiť váš existujúci obsah

Či už píšete blogové príspevky, vytvárate videá alebo vytvárate interaktívne funkcie, použite údaje na informovanie rozhodnutí. Pomocou analytických nástrojov, ako je Google Analytics, sledujte, ako návštevníci interagujú s vaším obsahom. To vám umožní identifikovať oblasti, v ktorých sa ľudia dostatočne nezapájajú, a poskytne vám prehľad o tom, čo najlepšie funguje pre vaše publikum.

Vylepšite svoj existujúci obsah

Keď budete mať jasnú predstavu o tom, čo je potrebné zlepšiť, budete presne vedieť, na čo sa zamerať. Začnite s vecami, ktoré nevyžadujú veľa úsilia, ako je oprava preklepov a gramatických chýb. Keď tieto problémy vyriešite, prejdite na väčšie projekty, ako je pridávanie nových obrázkov alebo videí. Ak máte už publikovaných veľa obsahu, zvážte aktualizáciu starších kúskov o nové informácie alebo pridanie nových.

Čítať:  Ako opraviť, že sa používateľské meno TikTok nezobrazuje alebo sa nenašlo

Ak je to možné, pridajte do svojho obsahu vizuálne prvky

Pridanie obrázkov do vášho obsahu môže pomôcť vylepšiť inak fádnu stenu textu. Vytváraním obrázkov, ktoré vylepšujú príbeh, namiesto bežných fotografií na pridávanie obrázkov, môžete pomôcť vytvoriť väčší dojem na čitateľa. Pracovaním na vytváraní jedinečných obrázkov, ktoré poskytujú ďalší rozmer údajov, ktoré nie sú uvedené vo vašom texte, môžete do svojho príspevku pridať viac ako inak.

Zvážte aj vytvorenie video verzie svojho príspevku. Keď vytvoríte verziu videa, môžete do svojho príbehu pridať ďalšie body. Navyše to, že budete hovoriť, vytvára väčšiu autoritu a odbornosť v očiach vášho publika, pretože môže vizuálne vytvoriť spojenie medzi vami a tým, čo píšete.

Vizuálne prvky, ako sú tieto, sú účinným spôsobom, ako pridať viac kontextu a informácií. Pomáhajú tiež urobiť váš blog pútavejším a zaujímavejším pre vášho čitateľa a poskytujú ďalšie možnosti zdieľania na sociálnych médiách (najmä v prípade videa, ktoré sa môže stať virálnym).

Pravidelne aktualizujte všetok svoj obsah

Ak chcete, aby váš web fungoval bez problémov, je dôležité pravidelne kontrolovať, či sa na ňom nenachádzajú nefunkčné odkazy, neaktuálne obrázky a neaktuálny obsah. Nie vždy viete, čo spôsobuje problémy, takže je najlepšie veci opraviť sami. Ak zistíte, že niečo nie je v poriadku, skúste zistiť, prečo sa to stalo a ako môžete zabrániť tomu, aby sa to opakovalo. Existuje veľa nástrojov, ktoré vám s tým pomôžu. Tu sú niektoré z našich obľúbených.

Links Checker – Links Checker je jedným z najpopulárnejších nástrojov na kontrolu odkazov na trhu. Jednoducho zadajte adresu URL do nástroja a nástroj naskenuje každú stránku a povie vám, či existujú nejaké nefunkčné odkazy.

Google Search Console – Google Search Console pomáha webmasterom identifikovať a vyriešiť chyby 404, problémy s indexovým prehľadávaním a chýbajúce mapy stránok. Pomocou tohto bezplatného nástroja môžete ľahko zistiť, kde vaše stránky chýbajú, a vykonať potrebné opravy.

W3C Markup Validator – W3C Markup Validator kontroluje súbory HTML, XHTML, XML a DTD podľa prísnych noriem. Tento validátor kontroluje neplatné značky, syntaktické chyby a celkovú štruktúru dokumentu.

Nástroj na nahradenie obrázka – Nástroj na nahradenie obrázka vám pomôže rýchlo zmeniť viacero obrázkov na jednej stránke. Jednoducho pretiahnite obrázok do nástroja, vyberte umiestnenie súboru a vyberte požadovanú veľkosť.

Online Image Resizer – Online Image Resizer vám umožňuje meniť veľkosť veľkých obrázkov pri zachovaní kvality. Stačí nahrať pôvodný obrázok, vybrať požadované rozmery a prevzorkovať obrázok.

URL Fixer – URL Fixer je jednoduchý online nástroj, ktorý vám umožňuje vyčistiť adresy URL a pridať vlastné parametre. Jednoducho vložte svoju adresu URL do poľa, stlačte tlačidlo Uložiť a počkajte, kým nástroj dokončí spracovanie.

Uľahčite si čítanie obsahu

Je nepravdepodobné, že by starý obsah na vašom webe bol optimalizovaný pre mobilné prostredie. Je dôležité zabezpečiť, aby bol obsah vašej stránky čitateľný na mobilných zariadeniach. Keďže veľký počet používateľov má mobilné zariadenia, dáva zmysel, aby bol váš web adaptívny a čitateľný na čo najväčšom počte zariadení.

Na malej obrazovke nepoužívajte menší text. Použite veľký text na malej obrazovke. Niečo ako 16-18 bodov na mobile je dobré číslo, po ktorom treba siahnuť. Ale nechoď príliš veľký. Pravdepodobne obetujete kvalitu rozloženia a čitateľnosť môže tiež utrpieť. Uistite sa, že na svojom mobilnom zariadení zachovávate rovnováhu medzi atraktívnym dizajnom a čitateľnosťou.

Zaoberajte sa svojou témou hlbšie ako ostatní

Keď aktualizujete svoj obsah, možno budete chcieť premýšľať o tom, ako môžete pokryť viac územia. Tým, že budete pracovať na pokrytí viacerých tém ako vaša konkurencia, a identifikujete, kde je váš obsah v pokrytí tém slabý, môžete zlepšiť autoritu a odbornosť svojej lokality. Nezahŕňajte však témy len preto, aby ste ich zahrnuli.

Chcete zahrnúť aj témy s objemom vyhľadávania, ako aj niečo, čo je pre vašich používateľov výnimočné na čítanie. Nechcete zahrnúť chmýří, ktoré nie je užitočné. Kľúčom je zabezpečiť, aby ste pokračovali v zlepšovaní svojho obsahu do tej miery, aby spĺňal požiadavku spoločnosti Google na „užitočný obsah“ a zároveň bol výrazne lepší ako to, čo ste mali predtým.

Vytvorenie novej stratégie SEO môže byť katalyzátorom úspechu

Keď vytvoríte novú stratégiu SEO, môže to byť katalyzátor, ktorý vaša firma potrebuje na zlepšenie svojho hodnotenia vo vyhľadávačoch.

SEO je o vysokej viditeľnosti a zabezpečení, aby vás našlo čo najviac ľudí.

Nechcete byť v situácii, keď vytvárate obsah kvôli vytváraniu obsahu bez aspoň nejakého strategického prvku.

To je niečo, čo vám sťaží súťažiť v budúcnosti, keď sa rozhodnete zamerať sa na SEO.

Vždy je lepšie vybaviť si novú SEO stratégiu hneď od začiatku.

Kedy máte v pláne vytvoriť si vlastnú úplne novú SEO stratégiu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE