Ako vytvoriť vlastné miniaplikácie správcu pomocou hlavného panela Ultimate

Existuje veľa vecí, ktoré WordPress robí naozaj dobre. Preto je najväčším tvorcom webových stránok na svete. Jedna z vecí, ktoré štandardne nerobí, je poskytovanie prispôsobeného dashboardu. Toto je niečo, čo musíte urobiť sami. Dnes vám presne ukážem, ako to urobiť pomocou doplnku Ultimate Dashboard.

Ak chcete prispôsobiť informačný panel WordPress, potrebujete pomoc zvonku z doplnku. Teraz by ste to mohli skúsiť urobiť sami a pomocou vlastného kódu veľa portálov a ďalších prispôsobiteľných možností. Použitie hladkého doplnku, ktorý ponúka veľa možností, je však oveľa jednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť.

Čo je informačný panel WordPress?

Informačný panel WordPress je to, čo vidíte, keď sa prihlásite na zadnú stranu svojej webovej stránky WordPress. Aj keď existujú rôzne spôsoby prihlásenia na stránku na základe vášho nastavenia, najpopulárnejším spôsobom je prejsť priamo na stránku správcu. K hlavnému panelu WordPress sa dostanete tak, že prejdete na:

[ht_message mstyle=”info” title=”” show_icon=”” id=”” class=”” style=”” ]yoursite.com/wp-admin [/ht_message]

Keď sa tam dostanete, uvidíte prihlásenie správcu. A keď sa prihlásite, môžete vidieť celý administračný panel WordPress. Stavím sa, že ste nevedeli, že je k dispozícii doplnok pre informačný panel WordPress, ktorý vám umožní plne prispôsobiť celý informačný panel.

Čítať:  Ako financovať svoje IT počas zotavovania sa po COVID

Budete ho môcť použiť na prispôsobenie čohokoľvek od prihlasovacej stránky až po akýkoľvek viditeľný portál. To uľahčuje videnie, pochopenie a dáva vám plnú kontrolu nad štýlom a informáciami, ktoré sa vám zobrazia, keď sa prihlásite na váš web WordPress.

Poďme sa pozrieť na príslušný plugin a uvidíme, čo všetko ponúka.

Ultimate Dashboard

Ultimate Dashboard je doplnok, ktorý vám umožní plne prispôsobiť váš informačný panel WordPress. Nielenže vám to poskytne príťažlivejší vzhľad a dojem na osobné použitie, ale tiež vám umožní vytvárať vlastné rozloženia pre vašich klientov. To znamená, že po tom, ako im zostavíte prístrojovú dosku, bude pôsobiť osobnejším a značkovejším dojmom.

Doplnok prichádza s množstvom možností a funkcií. Je však ľahký, takže pri používaní nespomalí váš web. Po aktivácii doplnku budete môcť jednoducho nahradiť ktorúkoľvek z predvolených miniaplikácií ovládacieho panela miniaplikáciami, ktoré si vyberiete, čím získate prispôsobenejší pocit a vzhľad celej stránke.

Doplnok Ultimate Dashboard je skutočne nabitý funkciami. Niektoré z najpopulárnejších, ku ktorým budete mať prístup po inštalácii, zahŕňajú:

 • Schopnosť odstrániť widgety ovládacieho panela
 • Vytvorte si vlastné widgety
 • Prispôsobte prihlasovaciu stránku
 • Vyčistite oblasť správy WordPress
 • Pridať vlastný CSS
 • Vytvorte si vlastné správcovské stránky
 • Nahraďte nadpis hlavného panela WordPress
 • Skryť panel správcu WordPress
 • Export a import miniaplikácií a nastavení ovládacieho panela
 • Definujte farby a rozloženia

Ak hľadáte spôsob, ako si prispôsobiť svoj dashboard alebo panely klientov, potom Ultimate Dashboard je určite doplnok, na ktorý sa chcete pozrieť.

Čítať:  Ako zabrániť používateľom zdieľať obsah chránený heslom WordPress

Poďme nainštalovať doplnok a spustiť ho, aby ste mohli začať s prispôsobením ovládacieho panela WordPress.

Poznámka: K dispozícii je profesionálna verzia tohto doplnku. Poskytuje vám väčšiu slobodu a kontrolu nad miniaplikáciami, pridáva ďalšie funkcie s bielym štítkom a poskytuje aj niektoré ďalšie nástroje. Ak si myslíte, že je to niečo, čo potrebujete, pokračujte a vyskúšajte si to. Návod uvedený nižšie je založený na bezplatnej verzii tohto doplnku.

Ako vytvoriť vlastný informačný panel vo WordPress

Krok 1: Nainštalujte a aktivujte doplnok

Skôr ako začnete prispôsobovať informačný panel WordPress, musíte najskôr nainštalovať a aktivovať doplnok Ultimate Dashboard. Môžete to urobiť rýchlo a jednoducho tak, že prejdete na stránku Pluginy na paneli správcu WordPress.

Jednoducho použite dostupné vyhľadávacie pole nad zoznamom doplnkov a vyhľadajte doplnok podľa názvu. Keď uvidíte, že sa objaví, pokračujte a nainštalujte a aktivujte ho priamo odtiaľ.

Krok 2: Prejdite na stránku nastavení

Než začneme prispôsobovať informačný panel WordPress, chcete pokračovať a nakonfigurovať nastavenia doplnku tak, ako chcete. Toto sú univerzálne nastavenia, ktoré môžete použiť na doplnok predtým, ako začnete čokoľvek iné.

Ak chcete k nim pristupovať, kliknite na Ultimate Dashboard > Nastavenia, ktoré sa nachádzajú v oblasti ponuky na ľavej strane palubnej dosky.

Môžete vidieť, že tieto a ďalšie možnosti sú teraz k dispozícii, pretože ste aktivovali doplnok na použitie.

Krok 3: Nakonfigurujte nastavenia doplnku

V tomto bode sa nachádzate na hlavnej stránke nastavení doplnku. Poďme ďalej a nakonfigurujeme nastavenia spoločne.

V hornej časti stránky uvidíte niekoľko sekcií s názvom Widgety WordPress Dashboard a Widgety tretích strán. Pokračujte a odstráňte všetky miniaplikácie, ktoré ukazujú, že by ste chceli.

Čítať:  Ako usporiadať backend WordPress pomocou editora ponuky správcu

Poznámka: Zobrazené widgety budú založené na zásuvných moduloch a iných nastaveniach, ktoré máte spustené na svojej stránke. Takže zoznam, ktorý vidíte, bude pravdepodobne iný ako ten vyššie.

Teraz prejdite nadol a uvidíte sekciu Štýl miniaplikácií a Všeobecné. Pokračujte a nakonfigurujte ich tak, ako by ste chceli.

Prejdite trochu nižšie a nájdete sekciu Custom CSS. Ak viete, ako pridať CSS, môžete to urobiť tu.

Nakoniec, spodná časť stránky obsahuje niekoľko rôznych položiek, s ktorými sa treba vysporiadať. Pokračujte a dokončite to a kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“ použite všetko.

Krok 4: Vyberte požadované moduly

Teraz, keď sú nakonfigurované všetky nastavenia doplnku, poďme na zvyšok funkcií.

Na stránke modulov si teraz môžete vybrať sekcie, ku ktorým chcete mať prístup. Kliknite na „Moduly“, ktoré sa nachádza v ponuke na ľavej strane pod hlavnou kartou Ultimate Dashboard.

Odtiaľto môžete aktivovať alebo deaktivovať všetky moduly, ktoré chcete prispôsobiť. Môžete vidieť, že všetky sú predvolene aktivované.

Krok 5: Konfigurácia a moduly štýlu

Teraz je čas nakonfigurovať a upraviť moduly, ktoré chcete. V oblasti ponuky na ľavej strane uvidíte odkazy na všetky dostupné moduly. Jednoducho kliknite na ktorýkoľvek z týchto odkazov a prispôsobte si každý modul tak, ako uznáte za vhodný pre vašu stránku.

V tomto prípade sa nachádzame v module „Biely štítok“. Môžete vidieť, že existujú dostupné nastavenia na konfiguráciu pre tento konkrétny modul. Pokračujte a nakonfigurujte všetky tieto nastavenia tak, ako chcete.

Poznámka: To isté môžete urobiť pre ostatné moduly. Stačí kliknúť na odkaz modulu, ktorý chcete nakonfigurovať, a ísť na to.

Čítať:  Ako odpojiť Facebook od Instagramu

Krok 6: Pridajte miniaplikáciu

V neposlednom rade môžete začať pridávať požadované widgety. Kliknite na kartu „Pridať nový“, ktorá sa nachádza v ľavej časti ponuky. Opäť to uvidíte pod hlavným odkazom Ultimate Dashboard.

Keď sa otvorí editor miniaplikácií, pokračujte a pridajte všetky potrebné informácie o miniaplikáciách. To bude zahŕňať:

 • Názov
 • Typ miniaplikácie
 • Ikona
 • Popisy
 • Odkazy

Po dokončení pridávania toho, čo chcete, zverejnite miniaplikáciu a automaticky sa umiestni na domovskú stránku správcu hlavného panela.

Opakujte tento krok toľkokrát, koľkokrát chcete vytvoriť toľko rôznych, prispôsobených, jedinečných miniaplikácií dashboardu, koľko chcete. Uvidíte ich dostupné na hlavnej stránke a môžete ich presunúť myšou a umiestniť ich tak, ako chcete.

Ďalšie možnosti Ultimate Dashboard

Existuje aj odkaz „Nástroje“, ktorý si môžete pozrieť. V podstate tu exportujete a importujete miniaplikácie z lokality na lokalitu, ak to potrebujete urobiť.

Môžete tiež kliknúť na kartu „Pro“ a zobraziť niektoré z ďalších dostupných funkcií, ak sa rozhodnete kúpiť profesionálnu verziu.

Záverečné myšlienky

Vďaka prispôsobenému ovládaciemu panelu WordPress sú veci oveľa osobnejšie a príjemnejšie pre vás aj pre klientov, pre ktorých to robíte. Namiesto predvoleného hlavného panela WordPress si ho môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb, nastavení, farieb a značky.

Dúfam, že tento článok vám ukázal, aké ľahké je prispôsobiť informačný panel WordPress pomocou doplnku Ultimate Dashboard.

Našli ste iný plugin, ktorý funguje ako tento? Uprednostňujete len zostať pri predvolenom hlavnom paneli WordPress?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE