Ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu v 5 krokoch

Nie je lepší čas začať sa učiť, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, ako dnes.

Elektronický obchod je na vzostupe. V správe Adobe Digital Index Report za rok 2021 sa odhaduje, že výdavky na elektronický obchod v USA dosiahnu v roku 2021 850 až 930 miliárd USD a v roku 2022 presiahnu bilión dolárov.

Najlepšie na tom je, že s online biznisom môžete začať hneď. Vďaka dostupnosti rôznych platforiem elektronického obchodu na vytvorenie vašej webovej stránky je vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu jednoduché. Prečítajte si tento blog a zistite, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu krok za krokom.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

Prečo by ste si mali vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu

Webová stránka elektronického obchodu je digitálny ekvivalent fyzického obchodu, ktorý používateľom umožňuje nakupovať a predávať fyzický tovar a digitálne produkty alebo služby online.

Ak ste ešte nepremýšľali o tom, ako sa naučiť vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, tu je niekoľko dôvodov, prečo tak urobiť:

1. Online nakupovanie je budúcnosť

Vládou nariadené zablokovanie a zatváranie kamenných podnikov prinútilo spotrebiteľov obrátiť sa na internetové obchody, aby vyhoveli svojim potrebám.

Výsledkom je, že špičkové webové stránky elektronického obchodu – ako napríklad Target a Amazon – a malé podniky zaznamenali počas vrcholenia pandémie v roku 2020 hviezdny rast. Nielen to, ale správy odhadujú, že pandémia v roku 2020 urýchlil prechod na elektronický obchod o päť rokov.

Po pandémii sa očakáva správanie spotrebiteľov uprednostňujte pohodlie ponuky elektronického obchodu. Pokiaľ ide o budúcnosť, niektoré z hlavných trendov v elektronickom obchode, na ktoré je potrebné dávať pozor, sú omnichannel marketing a zameranie sa na zákaznícku skúsenosť.

2. Webová stránka elektronického obchodu vám otvorí svet

Novým majiteľom podnikov elektronický obchod sľubuje celosvetovú zákaznícku základňu.

Fyzické predajne obmedzujú podnikateľov na predaj vo svojom okolí a počas prevádzkových hodín predajne. Ale s webovou stránkou elektronického obchodu môžete predávať komukoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek počas dňa.

S webovou stránkou elektronického obchodu ani nemusíte ľudí presviedčať, aby nakupovali – oni prídu za vami. Keď použijete techniky optimalizácie pre vyhľadávače (SEO), ľudia môžu vyhľadávať produkty, ktoré chcú, a nájsť váš obchod vo výsledkoch vyhľadávania.

3. Prevádzka online obchodu stojí menej ako prevádzka fyzického obchodu

Prevádzka kamennej predajne prináša náklady, ako sú nájomné, účty za energie, nábytok a údržba. Prevádzka internetového obchodu si vyžaduje minimálne náklady, ako je platba za webhosting a marketing.

Čítať:  Ako zmeniť čas na Chromebooku?

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu

Vedieť, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, je rozhodujúce, aby ste zo svojho úsilia v online obchode vyťažili maximum. Nie je to však také jednoduché ako nastavenie osobnej webovej stránky.

Vytvorenie internetového obchodu okrem potreby názvu domény a webhostingu vyžaduje aj funkcie špecifické pre elektronický obchod, ako sú platobné procesory, funkcie nákupného košíka a nástroje pokladne. Ak chcete vedieť, ako vytvoriť webovú stránku na predaj vecí, tu je to, čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu od začiatku:

Pamätajte, že aj keď prvky, ktoré potrebujete na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu, vyžadujú investíciu, stále je to oveľa efektívnejšie z hľadiska nákladov ako vytvorenie fyzického obchodu. Ak chcete začať hneď, pokračujte v čítaní a zistite, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.

Ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu krok za krokom

1. Určite, čo budete predávať.

2. Vyberte si platformu elektronického obchodu.

3. Nastavte si webovú stránku elektronického obchodu.

4. Prispôsobte si webovú stránku elektronického obchodu.

5. Vytvorte produktové stránky.

1. Určite, čo budete predávať

Keď sa učia, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, jedným z hlavných dôvodov, prečo sa podnikatelia môžu stretnúť s problémami, je a nedostatok produktovej stratégie.

Mnoho nových predajcov robí tú chybu, že premieňajú svoje online obchody na trhoviská, ktoré predávajú všetko, mysliac si, že môžu prilákať viac zákazníkov väčším počtom produktov. Keď sa však pokúsite predať každému, nakoniec nepredáte nikomu.

Úspešné podniky elektronického obchodu si vyberajú produktové výklenky so sústredeným publikom.

Niektoré výhody výberu výklenku sú:

  • Sústredené podnikanie.
  • Vytvára dôveryhodnosť.
  • Pravidelní zákazníci.
  • Menšia konkurencia.

Hľadáte nápady na produkty

Ak neviete, čo predať alebo do akej medzery sa dostať, proces uľahčíte určením nasledujúceho:

  • Produkt: Čo idete predávať. Pôjde o fyzické alebo digitálne produkty? Budete vytvárať nový produkt alebo predávať existujúci produkt?
  • Cieľové publikum: Komu to predáte. Predávate iným podnikom (B2B) alebo priamo spotrebiteľom (B2C)?
  • Obchodný model: Ako to budeš predávať. Chystáte sa viesť inventúru produktov alebo budete produkty posielať dropshippingom?

Niektoré spôsoby, ako prísť s nápadmi na produkty, zahŕňajú:

Ako robiť prieskum trhu

Absolvovanie procesu učenia sa, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, môže byť zbytočné, ak nikto nebude chcieť kúpiť to, čo predávate. Prieskum trhu pomáha určiť, či sú produkty, ktoré chcete predať, žiadané. Tu je niekoľko spôsobov, ako urobiť prieskum trhu:

  1. Hľadajte trendy produkty. Pozrite sa na trendy elektronického obchodu. Použite nástroj ako Google Trends na kontrolu výkonnosti kľúčového slova v priebehu času.
  2. Vykonajte prieskum kľúčových slov. Môžete začať prezeraním hlavných online trhovísk, ako sú Amazon a eBay. The Najpredávanejší Amazon stránka je zlatou baňou pre kľúčové slová, ktoré môžete prelomiť do výklenkov a podskupín.
  3. Urobte si prieskum konkurencie, aby ste zistili, ako sa darí iným firmám vo vami vybranom segmente. SEO nástroje ako Ahrefs a SEMRush vám pomôžu zobraziť údaje, ako sú kľúčové slová, podľa ktorých sa hodnotia vaši konkurenti, ako aj najlepší obsah a zdroje návštevnosti.

Získanie vášho produktu

Po overení nápadov na produkty pomocou prieskumu trhu môžete získať zdroje produktov. Ak plánujete predávať digitálne sťahovanie, vytvorte digitálny produkt. Ak plánujete predávať maloobchodné produkty, hľadajte spoľahlivých dodávateľov.

Čítať:  Zvýšte svoj predaj elektronického obchodu pomocou týchto 9 cenových stratégií

2. Vyberte platformu elektronického obchodu

Teraz, keď už viete, čo budete predávať a kde to získate, môžete začať postupovať podľa praktických krokov v našom sprievodcovi, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.

Prvým krokom je výber platformy elektronického obchodu. K dispozícii sú rôzne druhy platforiem elektronického obchodu – každá sa líši v závislosti od funkcií platformy elektronického obchodu, ktoré považujete za dôležité, ako je bezpečnosť, škálovateľnosť a jednoduchosť použitia.

Môžete si vybrať z:

  • Trhoviská elektronického obchodu, ako napríklad Amazon, eBay alebo Etsy, sú ideálne pre tých, ktorí s elektronickým obchodom len začínajú. Trhoviská získavajú vysoký objem návštevnosti webu, čo dáva vášmu novému obchodu potrebnú expozíciu. Trhoviská si však účtujú vysoké transakčné poplatky a môžu byť veľmi konkurencieschopné.
  • Riešenia elektronického obchodu, ako sú Shopify alebo BigCommerce, odporúčame majiteľom obchodov, ktorí bojujú s technológiami. Ich ľahko použiteľné rozhranie uľahčuje nastavenie internetového obchodu, ale možnosti prispôsobenia sú obmedzené.
  • Webové stránky elektronického obchodu na mieru postavené na platformách ako WooCommerce (elektronický obchod pre WordPress) a Magento vyžadujú určitú úroveň kódovacích zručností. Ich škálovateľnosť a prispôsobiteľnosť to však kompenzujú.
  • Tvorcovia webových stránokako napríklad StoreBuilder od Hostinger, kombinujú jednoduchosť riešenia elektronického obchodu s prispôsobiteľnosťou webovej stránky elektronického obchodu za prijateľnú cenu.

3. Nastavte si webovú stránku elektronického obchodu

Po výbere platformy elektronického obchodu môžete začať nastavovať webovú stránku elektronického obchodu. Nezabudnite použiť osvedčené postupy webových stránok elektronického obchodu, aby ste maximalizovali svoj úspech. Ak vytvárate webovú stránku elektronického obchodu od začiatku, nezabudnite si vybrať poskytovateľa webhostingu a kúpiť si názov domény.

Ak to vaša platforma elektronického obchodu neobsahuje, nezabudnite sa zaregistrovať na získanie certifikátu SSL a získajte spracovateľa platieb, ktorý akceptuje štandardné spôsoby platby, ako sú kreditné karty, Stripe a PayPal. Možno by stálo za to prijať aj iné možnosti platby, aby ste privítali viac potenciálnych zákazníkov.

4. Prispôsobte si svoju webovú stránku

Naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, možno prirovnať k procesu výstavby domu.

Ak je zriadenie vášho elektronického obchodu budovaním základov domu, ďalším krokom je zdobenie domova – alebo dizajn vašej webovej stránky.

Ako teda navrhnúť webovú stránku?

Ak si nastavíte svoju webovú stránku elektronického obchodu na WooCommerce, ďalším krokom je výber tém a doplnkov. Témy sú šablóny, ktoré tvoria dizajn vašej webovej stránky, zatiaľ čo doplnky sú časti kódu, ktoré poskytujú funkčnosť vašej webovej stránky.

Jediné, čo musíte urobiť, je vyhľadať tipy na dizajn webových stránok, o ktorých budeme diskutovať v časti nižšie.

Tipy na dizajn webových stránok

Jednou z často kladených otázok pri učení, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, je „čo robí dobrý dizajn webovej stránky?“

Dobre navrhnutá webová stránka zohľadňuje používateľskú skúsenosť. Ľahko sa používa, rýchlo sa nabíja a je príjemný pre oči.

1. Zabezpečte, aby sa vaše webové stránky načítali rýchlo. Webová stránka s rýchlym načítaním robí s vaším SEO zázraky. Návštevníci webu sú menšia pravdepodobnosť nákupu z webovej stránky, ktorá má pomalý čas načítania. Aj keď je to nezvyčajné na webových stránkach elektronického obchodu, ktoré predávajú produkty, môžete sa naučiť, ako zjednodušiť používanie jednostránkového webu.

2. Zvážte navigácia na webe. Navigácia sa vzťahuje na spôsob, akým sa používatelia pohybujú po vašom webe. Prispieva k používateľskej skúsenosti, a preto sa považuje za Faktor hodnotenia SEO. Niektoré osvedčené postupy navigácie na webových stránkach, ktoré je potrebné použiť, zahŕňajú:

  • Nasleduj pravidlo troch kliknutí: Používatelia by nemali trvať viac ako tri kliknutia, aby sa dostali na stránku.
  • Sprístupnenie najdôležitejších informácií.
  • Začlenenie responzívneho dizajnu webových stránok.
  • Mať mapu stránok pomôcť vyhľadávacím nástrojom a používateľom jednoducho sa orientovať na webových stránkach.
Čítať:  Ako zabezpečiť stránku Magento: Užitočné tipy & Populárne rozšírenia

3. Uistite sa, že vaša domovská stránka je prezentovateľná. Domovská stránka vášho webu slúži ako výkladná skriňa vášho elektronického obchodu a predstavuje prvý dojem vášho potenciálneho zákazníka z vášho webu. Ak vás zaujíma, ako vytvoriť domovskú stránku, pozrite si naše nápady na dizajn domovskej stránky.

5. Vytvorte stránky produktov

Posledným krokom v učení, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, je vytvorenie produktových stránok.

Produktové stránky sú nevyhnutnou súčasťou webovej stránky elektronického obchodu. Skvelé produktové stránky nielenže predstavujú produkty potenciálnym zákazníkom, ale prispievajú aj k hodnoteniam vo vyhľadávačoch.

Optimalizácia stránok produktov je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie predaja, a tu je návod, ako to môžete urobiť.

  1. Používajte vysokokvalitné obrázky produktov.
  2. Napíšte presvedčivé popisy produktov.
  3. Zahrňte online recenzie.

Používajte obrázky produktov vysokej kvality

Vysokokvalitné obrázky produktov sú základnou súčasťou produktových stránok, pretože zákazníci nemôžu vidieť ani sa dotknúť vášho produktu. Odporúčajú sa aj videá o produktoch, ktoré demonštrujú, ako produkty fungujú.

Tipy na fotenie produktov:

Napíšte presvedčivé popisy produktov

Súčasťou učenia sa, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, je vedieť napísať presvedčivé popisy produktov.

Popisy produktov sú marketingové kópie, ktoré poskytujú informácie o najdôležitejších vlastnostiach produktu. Dopĺňa obrázky produktov tým, že presviedča zákazníkov, aby si položky kúpili. Používanie kľúčových slov v popisoch produktov vám tiež môže pomôcť umiestniť sa vo výsledkoch vyhľadávačov.

Tu je niekoľko tipov na písanie popisov produktov.

  • Zistite, kde sa nachádza vaše publikum na lieviku predaja.
  • Vykonajte prieskum kľúčových slov nájsť longtailové kľúčové slová. Na produktových stránkach sa často používajú kľúčové slová s navigačným a transakčným zámerom.
  • Použite odrážky opísať vlastnosti produktu. Použitie odrážok uľahčuje vytvorenie šablóny popisu produktu.
  • Povedz príbeh apelovať na emócie zákazníka. Málokto si uvedomuje, že proces rozhodovania o elektronickom obchode je predovšetkým emocionálna cesta.
  • Použite „mocenské slová“, ktoré presvedčia kupujúcich ku kúpe.
  • Skontrolujte pravopisné a gramatické chyby.

Zahrňte online recenzie

Tvrdí to deväť z desiatich online nakupujúcich čítať recenzie zákazníkov pred zakúpením položky s tým, že dôverujú online recenziám rovnako ako osobným odporúčaniam a že online recenzie ovplyvnili ich nákupné rozhodnutia.

Online recenzie poskytujú firme aj jej potenciálnym zákazníkom nezaujatý pohľad na názory ostatných zákazníkov. Či už bola recenzia dobrá alebo zlá, jej získanie je dobrým znamením, že vašim zákazníkom záleží na tom, aby vám dali vedieť, čo si myslia.

Tipy na online recenzie:

  • Pozvite zákazníkov, aby vám poskytli recenziu. Môžete im ponúknuť stimuly, ako sú zľavové kupóny, aby ste tak urobili.
  • Zvýraznite pozitívne recenzie. Dobré recenzie sú referencie, ktoré pomáhajú budovať dôveru.
  • Primerane reagujte na negatívnu spätnú väzbu. Zlé recenzie vám povedia, čo môže vaša firma zlepšiť.

A nakoniec, pred umiestnením svojej webovej stránky nezabudnite usporiadať stránky produktov do kategórií produktov, aby ste uľahčili navigáciu na webových stránkach. Naučte sa najlepšie postupy pre správu a optimalizácia stránok kategórie produktov.

Ako predávať svoje webové stránky elektronického obchodu

Takže ste sa naučili, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu a už ste ju umiestnili. Ďalším krokom je marketing vašej webovej stránky elektronického obchodu.

Aj keď je priestor elektronického obchodu stále mladý, stojíte proti niekoľkým konkurentom, najmä s tým, aké ľahké je vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu. Investovanie do marketingového úsilia zaisťuje viditeľnú online prítomnosť a dáva šancu viacerým ľuďom kúpiť si vaše produkty.

Čítať:  Čo je chyba 502 a ako ju riešite?

Niektoré z najbežnejších marketingových metód elektronického obchodu zahŕňajú:

1. Marketing sociálnych médií

Marketing sociálnych médií sa vzťahuje na používanie sociálnych médií na rast vašej webovej stránky. Sociálne médiá zvyšujú povedomie o značke a zároveň zvyšujú návštevnosť vášho webu. Umožňuje vám tiež osloviť vaše publikum tam, kde sa nachádza – webové stránky sociálnych médií majú funkcie zacielenia, ktoré vám umožňujú propagovať priamo vaše cieľové publikum.

Nezabudnite tiež použiť správnu sociálnu platformu pre svoje ciele. Každú platformu sociálnych médií môžete používať inak a zacieliť na konkrétne publikum sociálnych médií.

Napríklad Facebook je najlepší na rozširovanie komunity, zatiaľ čo Twitter sa hodí na odosielanie rýchlych aktualizácií v reálnom čase. Instagram a Pinterest sú skvelé na predvádzanie produktov kvôli ich vizuálnej povahe.

Nakoniec môžete použiť platformy ako TikTok, ktoré môžu byť skvelým marketingovým nástrojom na demonštráciu fungovania produktov. Umožňuje vám osloviť aj mladšie publikum generácie Z.

2. E-mailový marketing

E-mailový marketing je prax odosielania e-mailov segmentovanému zoznamu predplatiteľov, aby sa z nových zákazníkov stali stáli zákazníci. Je to efektívny spôsob, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok, pretože takmer každý kontroluje svoje e-maily.

Použite svoj zoznam e-mailov na zdieľanie nových ponúk produktov, ponúk, aktualizácií spoločnosti a znovuzískanie opustených nákupných košíkov.

3. Video marketing

Video marketing je prax používania videí na propagáciu vášho produktu alebo služby, vzdelávanie vašich zákazníkov a zvýšenie angažovanosti na vašich kanáloch sociálnych médií.

Zahrnutie videa do vašej marketingovej stratégie elektronického obchodu sa osvedčilo zvýšiť mieru konverzie. Niektoré nápady na video marketing zahŕňajú:

  • Ukážkové videá produktov.
  • Videá udalostí.
  • Živé videá.
  • Virtuálne prehliadky.
  • Videá s návodom.
  • Ohlasy zákazníkov.

4. Influencer Marketing

Influencer marketing zahŕňa oslovenie influencerov s cieľom propagovať vašu značku a produkty ich publiku. Je to obzvlášť účinné na platformách, ako sú Instagram a TikTok.

5. Affiliate marketing

Affiliate marketing je marketingový model, v ktorom sa spoločnosť delí o percento zo zisku s vydavateľmi tretích strán za každý úspešný predaj uskutočnený prostredníctvom ich pridruženého prepojenia. Okrem propagácie produktov je affiliate marketing ďalším spôsobom, ako môžu influenceri zarobiť peniaze.

6. Content Marketing

Obsahový marketing je inbound marketingová stratégia, ktorá zahŕňa distribúciu hodnotného a relevantného obsahu na vytvorenie vašej identity ako myšlienkového lídra a budovanie autority SEO vašej webovej stránky.

Niektoré spôsoby začlenenia marketingu obsahu zahŕňajú:

  • Blogové príspevky.
  • Dlhý obsah.
  • Biele knihy.
  • E-knihy.
  • Infografika.

Ak plánujete použiť viacero marketingových stratégií, vytvorte stratégiu digitálneho obsahu na usporiadanie toho, čo uverejňujete a kde.

Záverečné myšlienky: Ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu v 5 krokoch

Teraz viete, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu krok za krokom. Tiež viete, že elektronický obchod tu zostane.

Naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, si vyžaduje čas, úsilie a trochu kapitálu, no je to investícia, ktorá sa oplatí.

Ak si chcete vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu a musíte ju vyvinúť od nuly, WooCommerce je vaša najlepšia stávka. Je založený na WordPress, vďaka čomu je open source a užívateľsky prívetivý.

Začať je rýchle – a spravovaný WooCommerce od Hostinger sa stará o údržbu, takže sa môžete sústrediť na svoje nové podnikanie v oblasti elektronického obchodu.

Pozrite si naše plány WooCommerce, aby ste mohli začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE