Zistiť, ako spustiť internetový obchod, môže byť skľučujúce, keď nie ste technicky zdatní, ale existuje niekoľko platforiem elektronického obchodu, ktoré môžete použiť na rýchle založenie online podnikania.
Naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku na predaj vecí, nemusí byť zložité, keď budete postupovať podľa nášho podrobného sprievodcu:
Ako vytvoriť webovú stránku na predaj vecí
- Vyberte platformu elektronického obchodu.
- Nastavte si web.
- Fotografujte produkty.
- Napíšte presvedčivé popisy produktov.
- Propagujte svoj internetový obchod.
1. Vyberte platformu elektronického obchodu
Keď sa naučíte, ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov, najprv sa rozhodnite, aký druh platformy budete používať. Niektoré z najbežnejších riešení elektronického obchodu zahŕňajú:
- Trhoviská elektronického obchoduako je Amazon, eBay alebo Etsy.
- SaaS riešenia elektronického obchoduako sú Shopify, Wix, Squarespace alebo BigCommerce.
- Tvorcovia webových stránok elektronického obchoduako napríklad StoreBuilder.
- Pokročilejšie webové stránky elektronického obchodupostavený na platformách ako Magento.
Okrem toho, keď sa naučíte, ako vytvoriť internetový obchod, pozrite sa na funkcie, ktoré každá platforma ponúka. Niektoré funkcie webových stránok elektronického obchodu, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere platformy elektronického obchodu, zahŕňajú:
- Cena: Každý nový majiteľ firmy má rozpočet, s ktorým musí pracovať. Dobrou správou je, že existuje veľa cenovo dostupných možností, a to aj pre malé podniky s obmedzenými peňaženkami.
- Jednoduché použitie a nastavenie: Ak ešte neviete, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu, budete chcieť web, ktorý sa dá ľahko nastaviť a spustiť. Vyberte si platformu elektronického obchodu, v ktorej sa môžete ľahko pohybovať, pretože sa s ňou pravdepodobne budete stretávať denne.
- Obchodný model elektronického obchodu: Budete predávať digitálne alebo fyzické produkty? Budete zásobovať dodávateľov alebo spotrebiteľov? Budete mať po ruke inventár alebo budete dropshipping?
- Zabezpečenie: Keďže budete prijímať platby a spracovávať citlivé informácie o zákazníkoch, uistite sa, že vaša platforma má certifikát SSL a je v súlade s PCI.
- SEO-priateľskosť: Vami zvolená platforma by mala podporovať optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO), aby vaši potenciálni zákazníci ľahko našli váš internetový obchod.
- Integrácie tretích strán: Spustenie internetového obchodu si vyžaduje viac než len platformu elektronického obchodu. Potrebujete tiež riešenia pre e-mailový marketing, riadenie zásob, expedíciu a riadenie vzťahov so zákazníkmi.
- Platobné brány: Uistite sa, že platforma, ktorú si vyberiete, akceptuje kreditné karty a iné možnosti platby, ako je napríklad Paypal, pri pokladni.
Ako potenciálny vlastník internetového obchodu sa môže vzhľadom na tieto skutočnosti zdať ohromujúce, pretože každá platforma má svoje výhody a nevýhody.
Ak sa učíte, ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov, vrelo odporúčame WordPress. Viac ako 40 percent všetkých webových stránok online využíva open source CMS. WordPress je zadarmo a ľahko sa používa – musíte zaplatiť iba za hosting (my vám s tým pomôžeme!).
Pomocou doplnku, akým je WooCommerce, sa z vašej stránky WordPress stane internetový obchod. Používanie WordPress s WooCommerce ponúka dostupné ceny a spája jednoduchosť tvorcu webových stránok s prispôsobiteľnosťou webovej stránky elektronického obchodu.
2. Nastavte si webovú stránku
Keď sa chcete naučiť, ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov, po výbere platformy elektronického obchodu musíte nastaviť webovú stránku elektronického obchodu. Využite osvedčené postupy webových stránok elektronického obchodu a uistite sa, že:
S elektronickým obchodom WordPress nemusíte vedieť, ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov. WordPress je užívateľsky prívetivý a je ľahké ho začať. Nájdite tému elektronického obchodu WordPress, ktorá vyhovuje vášmu štýlu, a nastavte ju. Začnite pridávať produkty a stránky. Ak sa zaseknete, existuje veľa online zdrojov a veľmi aktívna komunita.
K dispozícii je aj odborná podpora od vášho hostiteľa. Napríklad so spravovaným hostingom od Hostinger bude váš elektronický obchod WordPress dodávaný s 24/7/365 odbornou podporou.
3. Urobte fotografie produktov
Po nastavení webovej stránky elektronického obchodu je čas vyplniť váš výklad fotografiami produktov.
Vysokokvalitné fotografie produktov sú nevyhnutnosťou pre produktové stránky vášho internetového obchodu, pretože zákazníci nemôžu váš produkt vidieť ani sa ho dotknúť osobne. Odporúčame vám tiež vytvoriť produktové videá, ktoré ukážu, ako vaše produkty fungujú.
Tento podrobný návod, ako založiť internetový obchod, by nebol úplný bez tipov na fotografovanie produktov:
4. Napíšte presvedčivé popisy produktov
Keď sa naučíte, ako vytvoriť webovú stránku na predaj online, musíte zistiť, ako napísať efektívne popisy produktov. Presvedčivé popisy produktov dopĺňajú fotografie produktov, aby presvedčili zákazníkov, aby pridali produkty do svojich nákupných košíkov.
Niekoľko tipov na zváženie:
- Poznajte svoje cieľové publikum.
- Vykonajte prieskum kľúčových slov.
- Použite „mocenské slová“, ktoré presvedčia kupujúcich ku kúpe.
5. Propagujte svoj internetový obchod
Po spustení vášho internetového obchodu zostáva jediným krokom k tomu, aby ste sa naučili, ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov, a to marketing vášho elektronického obchodu.
Blogovanie nie je jediný spôsob, ako to urobiť. Svoju online prítomnosť môžete zvýšiť aj pomocou:
Ak znie viac kanálov hekticky, vytvorte si stratégiu digitálneho obsahu na plánovanie toho, čo uverejňujete a kde.
Záverečné myšlienky: Ako vytvoriť webovú stránku na predaj: 5 krokov k úspechu
Vďaka rôznym dostupným nástrojom nebolo začatie online podnikania a vlastnej webovej stránky nikdy jednoduchšie.
Naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku na predaj svojich produktov, je jednoduché, keď budete postupovať podľa piatich vyššie uvedených krokov.
Spustite svoj elektronický obchod a predávajte produkty ešte dnes s plne spravovaným WooCommerce od Hostinger.