Ako vytvoriť webovú stránku pre affiliate marketing

Jedna vec, ktorú nás rok 2020 naučil, je dôležitosť online prítomnosti. A veľa ľudí si doma vynaložilo viac času na začatie postranných zhonov. Internet je spôsob, ako to urobiť.

Veľká časť nákupného procesu sa presunula online, čo znamená, že existuje väčšia skupina vyhľadávaní a potenciálnych zákazníkov. Affiliate marketing je v správnej pozícii, aby využil túto zvýšenú aktivitu na webe.

Vytvorenie webovej stránky a návrh webovej stránky sú rôzne veci. Proces nižšie vám pomôže zostaviť bez toho, aby ste museli písať akýkoľvek kód. Dobrou správou je, že bežným ľuďom je k dispozícii veľa nástrojov a my vám ukážeme, ktoré z nich sa oplatí vybrať, aby ste ušetrili čas a peniaze.

Ako podnikateľ je váš čas najcennejší, tak začnime.

7 krokov na vybudovanie affiliate marketingovej webovej stránky

1. Vyberte si svoje miesto

Jedným z prvých pravidiel, na ktoré poukazujú veteráni affiliate marketingu, je nájsť si svoje miesto. Zúžte svoje zameranie na jedno odvetvie len s dvomi alebo tromi pridruženými produktmi, ktoré propagujete.

Vaším cieľom bude vytvoriť čo najviac obsahu o témach vo vašej oblasti. Uistite sa teda, že si vyberiete niečo, čo vás baví a o čom máte vedomosti – inak to bude pre vás fuška a nakoniec prestanete.

Niekoľko príkladov výklenkov:

 • Cestovanie
 • Financie
 • Web hosting
 • Móda a krása
 • Video hry
 • Vonku
 • Fitness a výživa
 • 3D tlač
 • Vedecké experimenty
 • DIY remeslá

Niektoré výklenky sú ziskovejšie a konkurencieschopnejšie ako iné, preto si pred tým, ako sa do výklenku zaviažete, vykonajte prieskum. Mali by ste sa pozrieť na to, čo publikovali iní tvorcovia obsahu, aby ste získali predstavu o tom, čo by ste mohli vytvoriť. Možno existuje téma, ktorá nie je pokrytá, alebo témy, o ktorých viete oveľa viac.

Ak dokážete vytvoriť obsah, ktorý je aktualizovaný novými informáciami alebo vo formáte, ktorý je pútavejší, potom je to príležitosť na preskúmanie.

Zoznam pokračuje a takmer každá kategória má spôsob, ako implementovať affiliate marketing. Kľúčom k víťazstvu je často hľadanie spôsobov, ako byť kreatívny v tom, ako doručujete svoj obsah.

Čítať:  Ako nastaviť svoj profil ako súkromný na Facebooku

2. Vyberte názov domény

Najprv musíte pomenovať svoj web výberom a doménové meno. Napríklad nexcess.net.

Toto je možné neskôr zmeniť, takže sa nemusíte cítiť zaseknutý, ak sa ešte neviete rozhodnúť. Väčšina hostingových spoločností vám umožní použiť dočasnú doménu ako zástupný symbol.

Je bežnou praxou nájsť názov domény, ktorý je rovnaký ako názov vašej firmy alebo vaše osobné meno. Môžete si tiež vybrať z rôznych TLD (domén najvyššej úrovne), napr .com a .net.. Za približne 15 dolárov si môžete zaregistrovať novú doménu na rok.

Snažte sa vyhnúť používaniu pomlčiek a udržujte dĺžku čo najkratšiu. To pomáha návštevníkom jednoduchšie písať a nájsť váš web. Nech je to zapamätateľné a ľahko povedané.

Urobte si tiež čas na kontrolu platforiem sociálnych médií, aby ste zistili, či je k dispozícii zodpovedajúce používateľské meno.

3. Vyberte WordPress

WordPress sa teraz stal vedúci CMS (Content Management System) na vytváranie webových stránok všetkých typov.

Nezáleží na tom, či je vaša stránka blog, obchod, členská stránka alebo fórum. WordPress je veľmi všestranný, pretože je bezplatný a otvorený.

S WordPress ste vlastníkom obsahu svojho webu, čo znamená, že na speňaženie môžete použiť pridružené odkazy. Vďaka tomu je WordPress na rozdiel od iných platforiem, ktoré obmedzujú, čo môžete mať na svojom webe, a dokonca vymazávajú vašu prácu, ak sa tak rozhodnú.

Mnoho nezávislých vývojárov už vytvorilo témy a doplnky, ktoré môžete pridať na svoju stránku, aby vyzerala jedinečne a fungovala presne tak, ako chcete. Znie to technicky, ale v skutočnosti je veľmi jednoduché nainštalovať a odstrániť doplnky pomocou niekoľkých kliknutí. Dobrou správou je, že väčšina pluginov sa dá nainštalovať zadarmo.

Stránky WordPress musia byť hosťované, aby boli prístupné na internete. Hostinger má postavené špecifické hostingové plány optimalizované pre stránky WordPress, aby boli rýchle a bezpečné. S Hostinger je nastavenie vášho hostingu veľmi rýchle a jednoduché, takže sa môžete sústrediť na budovanie vašej stránky.

Vaše webové stránky hosťujeme na našich serveroch, kde naši odborníci riadia bežné úlohy zabezpečenia a výkonu. Toto sa nazýva „spravovaný hosting“, pretože na rozdiel od zdieľaného hostingu by ste za normálnych okolností boli zodpovední za údržbu svojich stránok.

Čítať:  Ako urobiť SEO pre webové stránky elektronického obchodu: techniky, nástroje a & Osvedčené postupy

O denné zálohy, automatické aktualizácie a monitorovanie dostupnosti sa postarajú, keď hosťujete svoje stránky pomocou Hostinger. Ak však potrebujete pomoc, sme vždy k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailu.

Ponúkame tiež hostingové plány optimalizované pre Obchody WooCommercečo je špecifický typ webu WordPress, ktorý využíva doplnok WooCommerce na premenu vášho webu na efektívny internetový obchod.

4. Získajte hosting pre svoje stránky

Ďalej je čas nastaviť váš hostingový účet. Hostinger ponúka rôzne plány pre potreby všetkých typov webových stránok. A ak už máte webovú stránku, náš tím môže bezplatne migrovať na Hostinger.

Pre túto príručku použijeme plán Spark. Je to skvelá voľba pre nové webové stránky a začiatočníkov, pričom stále dosahuje úžasný výkon. Existuje dokonca a 14-dňová bezplatná skúšobná verzia (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta), ak ho chcete najskôr otestovať.

Je tu možnosť ušetriť ročným predplatením za hosting alebo platiť mesačne. Neexistujú žiadne zmluvy a vždy môžete inovovať, keď váš web začne rásť.

Keď si vyberiete svoj plán, vytvoríte si účet Hostinger. Stačí zadať svoje meno, e-mail a vytvoriť heslo.

Vyberte, ktoré z našich dátových centier by malo hostiť vašu webovú stránku. Máme pobočky po celom svete:

 1. Southfield, Michigan
 2. Londýn, Spojené kráľovstvo
 3. Sydney, Austrália
 4. San Jose, Kalifornia
 5. Amsterdam, Holandsko

Potom vytvorte prezývku pre svoj hostingový plán. Napríklad „Môj blog o cestovaní“.

Zadajte svoje osobné údaje.

Zadajte svoje platobné údaje. Ak máte kód kupónu, môžete ho uplatniť tu a zobraziť svoju zľavu. Kliknite na nákup.

Ďalej dostanete uvítací e-mail s potvrdením a odkazom na prihlásenie do vášho účtu. Poskytne tiež kontaktné informácie pre náš tím podpory, ak budete niekedy potrebovať pomoc.

Z hlavného panela Hostinger budete mať prístup k názvom domén a nastaveniam webových stránok.

Ak sa chcete prihlásiť do hlavného panela WordPress pre svoju stránku, kliknite na Životné prostredie. Tam nájdete svoje prihlasovacie údaje. Ďalej kliknite Správca aplikácie. Prípadne môžete do prehliadača zadať prihlasovaciu adresu URL svojej domény. Napríklad https://mydomain.com/wp-admin/

Obe tieto metódy vás zavedú na prihlasovaciu stránku vášho webu WordPress.

5. Nainštalujte tému a pridajte doplnky

Zadajte svoje prihlasovacie údaje na prihlásenie do hlavného panela WordPress. Tu budete môcť navrhovať svoje stránky, vytvárať blogové príspevky, pridávať doplnky a oveľa viac.

Čítať:  Obsahový marketing vs. SEO

Môže to vyzerať trochu odstrašujúco, ale keď budete skúmať, zistíte, že navigácia je veľmi jednoduchá. Skvelá vec na WordPress je komunita a veľké množstvo užitočných zdrojov, ktoré vám pomôžu s akoukoľvek otázkou. Je to len vyhľadávanie Google.

Ďalej musíte nainštalovať tému. Toto sú vopred pripravené rozloženia, ktoré menia dizajn vašej webovej stránky. Ísť do Vzhľad, Témya Pridať nové. Vždy sa môžete vrátiť a zmeniť to neskôr. Existujú dokonca prémiové témy, ktoré si môžete kúpiť, ako napr Téma Astra.

Kliknite na tlačidlo Inštalovať – je to také jednoduché. Potom prejdite na Vzhľada Prispôsobiť aby ste videli, čo vaša téma dokáže, a aby vyzerala tak, ako chcete. Po nakonfigurovaní témy podľa vašich predstáv kliknite Aktivovať na aktualizáciu vašej webovej stránky.

Pluginy sú rozšírenia, ktoré pridávajú funkciu na váš web. Povedzme, že chcete, aby vás vaši návštevníci mohli kontaktovať priamo z vášho webu – existuje niekoľko doplnkov, ktoré to dokážu. Ísť do Pluginya Pridať nové. Rovnako ako témy, môžete vyhľadávať doplnky, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Venujte pozornosť recenziám a tomu, čo ľudia hovoria o doplnku. Zvážte tiež, ktoré doplnky majú aktívnu podporu, pretože nechcete na svojom webe vytvárať funkcie okolo doplnku, ktorý nemusí mať podporu, čo vedie k problémom so zraniteľnosťou.

6. Uverejnite svoj partnerský obsah

Toto je tvoje mäso affiliate marketingová stratégiaa dôvod, prečo ľudia prídu na vašu stránku. Osvedčeným postupom je publikovať často a publikovať hodnotný obsah.

Ďalším dôvodom, prečo je WordPress taký populárny, je vytváranie príspevkov nie je vôbec ťažké. To pomáha tvorcom obsahu publikovať nový obsah rýchlejšie.

Opakujem – nesmierne pomáha zamerať sa na témy, ktoré vás zaujímajú. Nuda vám bude brániť v práci na novom obsahu a v konečnom dôsledku v zarábaní akéhokoľvek pridruženého príjmu.

Ak ste časom vytvorili kvalitný obsah, potom sa začne umiestňovať vo výsledkoch vyhľadávania a bude zdieľaný. Toto je skutočný test na zistenie, či pridávate hodnotu svojmu publiku. Výsledkom toho bude, že začnú používať vaše pridružené odkazy.

Pri vytváraní obsahu by ste si mali byť vedomí a vyhľadávať pridružené príležitosti v rámci svojho výklenku, ktoré sa dobre hodia vášmu cieľovému publiku.

Čítať:  5 super jednoduchých nástrojov Twitteru pre jednoduché budovanie značky v roku 2024

Zistite, z ktorých produktov bude mať vaše publikum najväčší úžitok a ktoré ponúkajú pridružené provízie. Väčšina spoločností bude mať pridružená stránka ktorý uvádza tieto podrobnosti.

Propagácia priveľa pridružených produktov môže mať negatívny vplyv na váš imidž. Základom affiliate marketingu je získať úroveň dôvery u publika. V týchto dňoch si internet spoločne viac uvedomuje, ako rozpoznať webové stránky s jediným zámerom predať.

Po schválení do pridruženého programu môžete začať používať pridružené odkazy. Každá spoločnosť vám poskytuje pridružený účet, do ktorého sa môžete prihlásiť, aby ste videli svoj výkon a zárobky. Tu môžete skopírovať svoje pridružené odkazy.

Potom môžete vložiť svoje pridružené odkazy do svojich článkov. YouTube umožňuje umiestniť pridružené odkazy do popisov videí. A Linktree je nástroj na pridávanie pridružených odkazov do vášho životopisu na Instagrame.

Ak chcete pridať pridružené odkazy na WordPress, prejdite na svoj informačný panel WordPress a kliknite na Príspevkypotom Upraviť pod vami vybraným príspevkom. Pridružené odkazy môžu byť vložené do textu, tlačidiel alebo obrázkov. Vyberte alebo zvýraznite miesto, kam chcete pridať prepojenie, a kliknite na ikonu hypertextového prepojenia. Prilepte svoj partnerský odkaz do poľa a stlačte Zadajte.

Nakoniec kliknite Publikovať v pravom hornom rohu stránky, aby ste aktualizovali zmenu na svojom aktuálnom webe. Čoskoro budú môcť všetci noví návštevníci vašej stránky použiť váš partnerský odkaz.

Seriózni affiliate marketéri monitorujú svoju návštevnosť a konverzie. Inštalácia Google Analytics vám ukáže aktivitu na vašom webe. Niektoré doplnky WordPress ako Google Site Kit vám umožní zobraziť údaje o návštevnosti z hlavného panela WordPress.

Jednoduché prilepenie pridružených odkazov nestačí. Ak chcete byť úspešní, budete musieť nájsť stratégie, ktoré vám pomôžu propagovať váš partnerský obsah. Spojenie s inými podobne zmýšľajúcimi autoritami vo vašej oblasti je skvelým miestom, kde začať.

Zaregistrujte sa a staňte sa ďalším partnerom ešte dnes

Teraz, keď ste vytvorili svoju webovú stránku, možno sa vám bude hodiť náš partnerský program Hostinger. Ak si myslíte, že by vaše publikum malo záujem o naše hostingové služby, zaregistrujte sa, aby ste sa stali pridruženou spoločnosťou. Pravidelne organizujeme affiliate súťaže o príležitosti vyhrať extra hotovosť a iné bonusy.

Prihláste sa na odber nášho affiliate newsletter naučiť sa viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE