Ako využiť sociálne médiá na rast svojho podnikania: 8 tipov, ktoré môžete vyskúšať

V tejto chvíli si myslím, že je bezpečné povedať, že každý vie, aký veľký rozmach zaznamenal elektronický obchod len za posledný rok. Keďže je online viac ľudí ako kedykoľvek predtým, nastal čas posilniť marketing na sociálnych sieťach a posunúť ho na vyššiu úroveň. Či už je vaša prezentácia na sociálnych sieťach dobrá, eh, alebo nie, povedomie o značke je dôležité, ak chcete, aby bola vaša firma úspešná a sociálne médiá sú tým najlepším miestom, kde začať. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako rozšíriť svoju malú firmu pomocou sociálnych médií.

1. Poznajte svoje publikum

Hovorím vám, vaše publikum bude nie byť rovnaký na každej platforme. Bez toho, aby ste vedeli, kto je vaša cieľová skupina, môžete chrliť obsah, ktorý ich ani nezaujíma. Je to stratený čas vašou tvrdou prácou a stratený čas pre vašich sledovateľov, čo môže viesť k prerušeniu sledovania. Premýšľajte o svojej značke a produktoch – komu vychádzate v ústrety? Spojenie týchto demografických údajov vám pomôže identifikovať, kto je vaše publikum a s ktorými sociálnymi sieťami najčastejšie komunikuje (viac o tom neskôr). Ak sa snažíte rozšíriť svoje podnikanie, musíte rozšíriť svoje publikum – začnite tým, že spoznáte svojich sledovateľov, aby oni chceli spoznať vás.

2. Nájdite hlas svojej značky

Pravdepodobne jedna z najnáročnejších vecí na učenie a môže to chvíľu trvať, ale sľubujem, že na to prídete! Pre mňa osobne to bola jedna z najťažších úloh. Zdá sa to tak jednoduché, ale musíte sa naučiť, ako dôsledne hovoriť (alebo písať) v tóne vašej značky na každom zo svojich sociálnych kanálov. Zistite, aká je vaša značka – zábava? Bedro? vážne? Aké sú hodnoty vašej spoločnosti? Ako chcete osloviť sledovateľov a potenciálnych zákazníkov?

Čítať:  Magento TTFB: Ako ho vylepšiť pre rýchlejšiu stránku...

Buďte tiež pripravení zmeniť svoje správy pri uverejňovaní príspevkov na rôznych sociálnych platformách. Len si predstavte, aké rozdielne sú Twitter a LinkedIn, napríklad aj počet ich postáv je úplne odlišný. Rovnaký obsah by určite mohol fungovať pre viacero kanálov, ale to neznamená, že budú fungovať aj správy.

Len si pamätajte, že ste človek (dúfam) a nie robot, takže pri uverejňovaní príspevkov na sociálnych sieťach sa uistite, že tak zniete.

3. Vytvorte si redakčný kalendár

Udržať si poriadok a plánovať dopredu je NUTNOSŤ, aby boli vaše platformy sociálnych médií neustále interaktívne. Začnite prieskumom blogových príspevkov, webinárov a kurzov o tom, ako vytvoriť stratégiu sociálnych médií. Budete musieť mať plán, pretože toto je viac než len písanie 280 znakov na Twitteri. Potom si vyhraďte čas na vytváranie zdieľateľných, vysokokvalitných typov obsahu, ako sú videá, články, prípadové štúdie, týždenné príspevky (napr. #TestimonialTuesday, #ICYMI, #EmployeeApreciation) a ďalšie.

Po vytvorení kalendára plného obsahu ho strategicky pridajte do svojej plánovacej platformy sociálnych médií, aby ste sa nespoliehali na manuálne zverejňovanie príspevkov. Vždy budete chcieť byť pripravení na ad-hoc príspevky, ale neplánujte vytvárať obsah sociálnych príspevkov v deň alebo pred plánovaným nasadením. To by mohlo viesť k chybám, nedostatku angažovanosti a zlým výsledkom.

4. Prevádzkujte platené reklamy

Platené reklamy sú vaším novým najlepším priateľom. Začnite sledovaním svojich najvýkonnejších príspevkov na sociálnych médiách, aby ste zistili, ktoré z nich môžu získať trochu „posilnenia“. Pomôžu zvýšiť povedomie o značke, vygenerovať väčšiu angažovanosť a zvýšiť návštevnosť vášho webu.

Čítať:  Sprievodca obchodníka k zoskupenému produktu v Magento 2: Čo to je & Ako sa to používa

Čas príbehu: Nedávno som sa stal obeťou platenej reklamy, ktorá bola predplatným spoločnosti na rande, o ktorej som nikdy nepočul. Zaujalo ma to, pretože to bolo perfektné načasovanie na Valentína, nepretržité rande v interiéri a ako vždy skvelý marketing (naozaj som hlupák na nejaký SKVELÝ marketing a branding).

Nebyť ich platenej reklamy, ktorá sa v tej chvíli objavila na mojom instagramovom kanáli, nikdy by som od nich nenakúpil. Nikdy neviete, kedy niekto uvidí vašu reklamu, najmä v správnom čase. To však neznamená, že by ste mali začať platiť za vylepšené reklamy na každej platforme, na ktorej sa nachádzate. Skontrolujte svoje analýzy a zistite, kde sa vám najviac darí. Možno máte viac publika na Instagrame ako na Facebooku – môžete skúsiť zaplatiť viac za príbehy/rolky/reklamy na Instagrame a znížiť množstvo platených kampaní, ktoré máte pre Facebook. Experimentujte, kontrolujte, učte sa a potom to spustite späť!

5. Použite metriky na meranie efektívnosti

To môže byť časovo náročné, najmä ak chcete odpovede okamžite. Štúdium vašej analýzy sociálnych médií môže trvať týždne a niekedy aj mesiace, kým úplne pochopíte, ako váš obsah rezonuje u vašich sledovateľov. Som niekto, že keď už mám o niečom nápady, chcem tieto plány uskutočniť čo najskôr, pretože sa mi strašne krúti hlava pri premýšľaní o výsledku, najmä pokiaľ ide o sociálne médiá. Čo ak môj nápad, na ktorý som taký hrdý, nedostane lásku, v ktorú som dúfal? Prečo nie? Čo ak to časom prudko vystrelilo našu mieru angažovanosti? Prečo by to bolo? V tom je sila analýzy sociálnych médií – správy, ktoré vám ukážu všetko dobré, ako aj to, kde budete musieť urobiť vylepšenia. Kontrola vašich metrík vám môže veľa povedať, len sa uistite, že áno používať tie, ktoré sú pre vašu značku najdôležitejšie. Dôkaz je v pudingu!

Čítať:  10 spôsobov, ako zlepšiť odozvu mobilných zariadení

6. Investujte do správnych kanálov

Prezradím ti tajomstvo. Nie som si istý, či ste to už vedeli…ale…nie všetky kanály sociálnych médií sú rovnaké.

*MIC DROP*

V skutočnosti to však znamená, že by ste nemali plánovať uverejňovať to isté na každom jednom kanáli, čo tiež znamená, že vaša spoločnosť nemusí patriť na každú stránku sociálnych médií. Pamätáte si, keď som spomenul, že poznáte svoje publikum? Teraz, keď ste sa s nimi stretli, kde žijú na sociálnych sieťach? Vytvorili ste obsah, ktorý ste im vybrali? Ako fungujú existujúce prehľady návštevnosti a interakcií? Viem, že sa to zdá ohromujúce, ale pri výbere správnych kanálov pre vašu značku je potrebné zvážiť veľa vecí. Keď budete pripravení, vyberte si kanály.

7. Využite influencerov

Teraz žijeme v dobe, keď influenceri môžu posunúť vašu značku z 0 na 100. Koľkých z vás ovplyvnila nejaká celebrita, aby si niečo kúpili? Som vinný, priznávam! Aby sme boli spravodliví, spotrebitelia považujú za oveľa osobnejšie získať spätnú väzbu o produkte od influencera, ktorý komunikuje s ich sledovateľmi. Je to niekto, komu dôverujú. Chcú mať úprimný názor na tradičnú reklamu, ktorá vždy hovorí, aký úžasný je produkt tejto značky. Začnite skúmať top influencerov vo výklenku vašej značky a skúste sa s nimi spojiť. Ak chcete zvýšiť svoj dosah, interakcie alebo dokonca svoju značku vo všeobecnosti, pravdepodobne neexistuje lepší spôsob ako tento.

Čítať:  Používanie Nákupov Google s WooCommerce

8. Sledujte svoje účty denne

V neposlednom rade vždy sledujte svoje účty na sociálnych sieťach. Je to vždy skvelý pocit vidieť chválu od vašich sledovateľov, ale bohužiaľ to tak nebude vždy. Niekedy dostanete negatívnu spätnú väzbu na vaše kanály. Je dôležité odpovedať tým najlepším zákazníckym servisom, aby si vaši sledovatelia (ktorí by mohli byť aj potenciálnymi zákazníkmi) boli vedomí toho, ako rýchlo ste schopní situáciu zvládnuť.

Vytvorte si plán a postup na zvládnutie týchto typov situácií vopred a vždy dbajte na to, aby ste so svojím tímom komunikovali. Existuje konkrétna správa, ako odpovedať? Poznáte ďalší krok, ako to vyriešiť? Uvedomujú si tento proces aj členovia vášho tímu, takže vedia, čo robiť/na čo sa pripraviť? Skúste sa tiež vžiť do kože zákazníka – ako by ste chceli, aby sa riešil problém?

Záver

Sociálne médiá zohrávajú obrovskú úlohu v marketingovej stratégii každej spoločnosti – či už ide o veľké spoločnosti, ktoré si udržiavajú svoju značku, alebo malé podniky, ktoré sa snažia svoju značku rozvíjať. Investícia do marketingu na sociálnych sieťach pre vašu značku je kľúčová. Dôveruj mi.
Teraz možno nie som odborník, pretože sa stále učím, čo robiť a čo nie, ale nie je to to, o čom je marketér na sociálnych sieťach? Neustále sa učiť nové trendy, zisťovať, na ktorých metrikách záleží, a neustále skúmať, ako môžete zlepšiť svoju stratégiu sociálnych médií. Začnite zhora – vytvorte si účet na sociálnych sieťach (alebo niekoľko) pre svoju značku, vyskúšajte týchto 8 tipov a som si istý, že zaznamenáte zlepšenia pre vašu firmu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE