Ako začať blog o životnom štýle

Ako začať blog o životnom štýle

Blogovanie je spôsob, ako zdieľať svoj pohľad na svet. Toto vysoko personalizované médium vám umožňuje formovať vašu platformu na základe vašich skúseností, myšlienok a názorov pre čitateľov, ktorí zdieľajú rovnaké záujmy.

Samozrejme existuje veľa typov blogov, od osobných až po biznis blogy, a v tomto článku sa podelíme o naše skúsenosti, ako založiť lifestylový blog.

Ako začať blog o životnom štýle

Čo je blog o životnom štýle?

Blogy o životnom štýle sú zamerané na váš životný štýl, konkrétnejšie na vaše koníčky, vášne alebo rutiny.

Niektoré pozoruhodné témy zahŕňajú domácu organizáciu, jogu, fúzne varenie jedla, dámsku módu a vintage interiérový dizajn. Každý takýto typ blogu rezonuje s tým, kto je autorom ako človek, pretože tieto blogy sú v podstate človekom v slovách a svetom prostredníctvom ich pohľadu.

Žiadne dva lifestylové blogy nie sú rovnaké. Niektoré blogy zdieľajú rovnakú všeobecnú kategóriu, ako napríklad móda alebo cestovanie; ten váš sa však bude vždy točiť okolo vášho vlastného personalizovaného výklenku, akým je napríklad móda s nízkym rozpočtom. Je zrejmé, že lifestylové blogy sú mimoriadne jedinečné, a preto sú obľúbené medzi blogermi a čitateľmi.

Rozmanitosť nielenže núti čitateľov na celom internete, ale materiál, ktorý môžete získať sledovaním takýchto blogov, je niekedy obsah, ktorý sa nemôžete naučiť nikde inde. Tipy, rady či dokonca life hacky z lifestylových blogov sú založené na skutočných skúsenostiach skutočných ľudí, ktoré sa v dnešnej dobe len ťažko hľadajú.

Blog o životnom štýle verzus osobný blog

Jedným z mätúcich aspektov blogov o životnom štýle je odlíšenie od osobných blogov.

Oba štýly sa točia okolo životov autorov. Lifestylové blogy sú však o záujmoch videných z pohľadu autora. Tento typ média má tendenciu pozostávať z rád, informácií, nápadov a niektorých osobných myšlienok v celom ich obsahu.

Na druhej strane sú osobné blogy analogické s online denníkmi, ktoré zdieľajú skúsenosti, pocity a názory autora.

Blogy o životnom štýle môžu mať vo svojich príspevkoch zložky osobných blogov, ale osobné anekdoty by sa mali obmedziť na minimum, aby sa blog zameral skôr na samotnú tému než na životné udalosti blogera.

ako začať blog o životnom štýle

Tieto blogy sa líšia aj tým, čo ponúkajú čitateľom. Blogy o životnom štýle sú pozoruhodné tým, že poskytujú čitateľom niečo, čo si môžu odniesť. Podporovatelia sa vždy môžu niečo naučiť, ako napríklad recepty na varenie, organizačné tipy alebo bezpečnostné opatrenia na cestách.

Osobné blogy poskytujú obsah, s ktorým sa čitatelia môžu emocionálne stotožniť prostredníctvom zdieľaných príbehov týkajúcich sa osobných skúseností.

Rozlíšenie týchto dvoch typov blogov môže byť zložité. Všetko závisí od typu obsahu, z ktorého médium pozostáva, a od toho, aký zážitok sa čitateľom ponúka.

Ako si vybrať tému blogu o životnom štýle alebo výklenok

Stelesnite svoje záujmy

Pretože blogy o životnom štýle sú o vašich záujmoch, najlepšie je uviesť zoznam tém, ktoré vás zaujímajú.

Zamyslite sa nad aspektmi svojho života, o ktorých sa domnievate, že vás najlepšie identifikujú. Ak chcete pomôcť, môžete sa zamyslieť nad míľnikmi vo svojom živote, o ktorých máte pocit, že z vás urobili to, kým ste. Adopcia dieťaťa alebo neúspech sú príklady životných udalostí, ktoré mohli podnietiť vašu vášeň, ktorá sa môže zmeniť na úspešný blog.

Váš blog o životnom štýle môže byť o širokej téme, ako je varenie, alebo môže byť kombináciou špecifickejších tém, ako je záhradníctvo, jedlo a rozpočet. Majte na pamäti, že ak máte viacero tém, mali by súvisieť na určitej úrovni, inak sa váš blog môže zdať neusporiadaný a môže byť ťažšie prilákať solídnych sledovateľov.

Čítať:  Ako vás môžu sociálne médiá ovplyvniť vo vašom trestnom prípade

Tiež sa vyhýbajte témam, ktoré sú príliš špecifické, pretože môžu byť obmedzujúce pri vytváraní skutočného obsahu.

Pri brainstormingu na tému vášho blogu sa dôrazne odporúča vybrať niečo, o čom skutočne viete.

Môže sa to zdať samozrejmé, ale je ľahké vybrať si niečo na základe toho, čo sa v tom čase javí ako populárne, namiesto výklenku, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Osobná skúsenosť s vaším odborom vám nielenže dáva obsah, o ktorom sa dá ľahko písať, ale prináša aj dôveryhodnosť a dôveru, ktorú vaši čitatelia ocenia.

Oveľa viac sa oplatí získavať si priaznivcov zdieľaním čestného obsahu, než predstierať svoje znalosti z dlhodobého hľadiska len kvôli pozornosti.

blogovanie o životnom štýle 1

Keď spoznáte svoje vášne alebo záľuby, zvážte ich povahu. Najlepšie témy pre vás nie sú len tie, s ktorými máte veľa skúseností, ale aj také, o ktorých môžete písať dlho a stále vás to baví.

Pevná nika pre váš blog poskytne množstvo kvalitného a zaujímavého obsahu na dlhé roky. Tiež sa chcete uistiť, že vaši čitatelia budú naďalej zaujímať písaním nových a relevantných príspevkov. Niektoré témy môžu stratiť relevantnosť a vaše príspevky môžu byť nudné.

Niekedy je ťažké vytvoriť zoznam tém, ktoré vás skutočne zaujímajú a na ktorých môžete začať úspešný blog. Aby ste s týmto krokom pomohli, zvážte veci, ktoré máte tendenciu denne obklopovať alebo sa nimi zaoberať.

Prezrite si svoje špendlíky na Pintereste, obrázky, ktoré si ukladáte na Instagrame, alebo príspevky, ktoré retweetujete na Twitteri. Pozrite sa aj na ďalšie úspešné blogy, aby ste zistili, aké typy výklenkov pretrvávajú v priebehu času.

Zamyslite sa nad svojimi cieľmi

Zvážením toho, prečo chcete blogovať na prvom mieste, môžete premýšľať o svojich cieľoch, aby ste si našli miesto na blogu.

Ak sa vo vašom obsahu nachádza správa, ktorú chcete odoslať, upravte podľa nej svoju tému. Typ informácií, ktoré radi zdieľate, alebo rady, ktoré chcete poskytnúť, vás tiež môžu nasmerovať k vášmu dokonalému výklenku.

Ďalšou metódou, ako sa zamerať na váš blog, je premýšľať o vašej cieľovej skupine a jej cieľoch a túžbach.

Akú inšpiráciu by potrebovali vaši čitatelia? Čo by si chceli odniesť z vášho blogu? Čo by prinútilo ľudí vracať sa viac?

Pochopenie toho, čo je pre ostatných relevantné, no zároveň nové, je silnou zbraňou na začiatku vášho blogu.

Zvážte svoju konkurenciu

Ak je zarábanie peňazí hlavným faktorom v blogovaní o životnom štýle, pri rozhodovaní o tom, akým smerom sa uberať váš blog, je určenie rozsahu vašej konkurencie šikovným krokom.

Chcete sa uistiť, že vaša téma vám umožní ponúkať obsah, ktorý iní nemajú, a dať čitateľom dôvod vrátiť sa konkrétne na váš blog.

blog o životnom štýle

Ďalším faktorom, ktorý sa podieľa na zarábaní peňazí prostredníctvom blogovania, je to, ako ľahko môžete skutočne priniesť zisky. Uistite sa, že váš obsah zostane dostatočne relevantný na to, aby zarobil peniaze.

Uistite sa, že existujú kľúčové slová, reklamy a spoločnosti, ktoré budú pre vás fungovať a oslovia čitateľov. Ak chcete skontrolovať tieto faktory, najlepším krokom je výskum. Využite online nástroje, ktoré prezentujú údaje o obľúbenosti určitých kľúčových slov.

Pozrite sa aj na trendy témy, obľúbené položky nakupované online a spoločnosti, s ktorými spolupracujú iní blogeri.

Pohľad do týchto oblastí vám poskytne predstavu o tom, čo môžete očakávať, keď sa váš blog rozbehne a zapoja sa doň finančné vyhliadky, a či tieto vyhliadky zodpovedajú vašim cieľom.

Vymyslieť skvelý názov blogu o životnom štýle

Pri pomenovaní svojho blogu chcete, aby čitateľom poskytol predstavu o vašom obsahu, aby vedeli, o čo ide.

Niekedy môže nejednoznačné meno fungovať vo váš prospech, ak ide o štýl, ktorý chcete. Čitatelia používajú názov vášho blogu na posúdenie ich relevantnosti a záujmu pre vás. Ako už bolo povedané, vaše meno by malo tiež vyniknúť, aby ľudia klikli.

Čítať:  Ako zvýšiť výkon WordPress pomocou vyrovnávacej pamäte objektov Redis

Ukázanie osobnosti je skvelý spôsob, ako prilákať publikum. Ľudia sú priťahovaní k ústretovým, jedinečným a zaujímavým osobnostiam, takže sa nebojte ukázať to prostredníctvom svojho blogu. Vďaka tomu bude váš blog pre čitateľov príbuznejší a skutočnejší.

Vzhľadom na to, aký dojem vyvoláva názov vášho blogu, je dôležité, preto si dávajte pozor aj na akýkoľvek možný priestupok, ktorý názov vášho blogu vyvoláva.

ako začať blog o životnom štýle

Ak sa váš blog zameriava na množstvo tém, môže byť zložité vymyslieť jednotný a kreatívny názov blogu, ktorý predstavuje vašu špecializáciu. Dobrým tipom, ako to urobiť, je zvážiť spoločný základ medzi vašimi záujmami.

Ak sa napríklad zameriavate na záhradníctvo, jedlo a rozpočet, solídnym výklenkom by mohli byť „chutné, no cenovo dostupné domáce recepty“. Vaša voľba v slovách môže odhaliť osobnosť a aký obsah môžu od vás fanúšikovia očakávať.

Pretože názov vášho blogu je jedným z najdôležitejších aspektov, neuspokojte sa s niečím, čo v skutočnosti nezahŕňa vašu platformu alebo vašu postavu.

Ak všetko ostatné zlyhá, vždy sa môžete pozrieť na iných blogerov, kde nájdete inšpiráciu, ako sformulovať svoje dokonalé meno. Získavanie spätnej väzby a názorov od priateľov môže tiež priniesť nové nápady na zapracovanie.

Prichádzame s nápadmi na blogový príspevok o životnom štýle

Stretnutie so spisovateľským blokom sa stáva mnohým blogerom. Byť schopný napumpovať konzistentný materiál s nápadmi, ktoré iní nenapadli, je náročné. Vráťme sa k predchádzajúcemu bodu, preto je dôležité mať skúsenosti vo svojom výklenku.

Vaše skúsenosti vám umožňujú prinášať relevantný, nový a dômyselný obsah, ktorý je jedinečný. Ale áno, vaše skúsenosti sa môžu vyčerpať. Je toho len toľko, čo môžete priniesť na stôl. Zvážte tieto postupy, ktoré vám pomôžu prekonať spisovateľský blok.

nápady na blogové príspevky o životnom štýle

Pamätajte na svoje ciele

V takom prípade si pripomeňte svoje ciele a dôvod, prečo ste vôbec začali s lifestylovým blogom. Pretože toto blogovanie je často riadené a riadené samostatne, dodržiavanie cieľov pomáha vyhnúť sa strate motivácie a smerovania.

Keď budete mať na pamäti, čím chcete prispieť svetu, môže vám to pomôcť pri písaní. Ďalšia vec, ktorú by ste si mali pripomenúť, je vaša hlavná cieľová skupina a to, čo by ju oslovilo.

Premýšľanie o tom, komu píšete, môže osviežiť vašu myseľ o obsahu, ktorý chcú vidieť, a o tom, čo mu chcete svojimi odbornými znalosťami poskytnúť.

Rozdeľte svoje nápady

viac nápadov na príspevky

Ďalšou stratégiou, ako prísť s ďalšími nápadmi na blogové príspevky, je vybrať si jeden z vašich obľúbených alebo najobľúbenejších príspevkov a rozvetviť sa z neho. Zmeňte časový rámec alebo umiestnenie nápadu.

Napríklad, ak sa jeden z vašich obľúbených príspevkov týkal lahôdok z jedla, zvážte písanie o lahôdkach minulosti. Ak je váš blog o záhradkárstve, pouvažujte nad príspevkom o vonkajšom a vnútornom záhradníctve. Niečo, čo môžete tiež zvážiť, je spojiť svoje miesto s vecami, ktoré sa dejú po celom svete.

Pomôže vám to zostať relevantnými, čo pritiahne viac čitateľov. Ak chcete pomôcť s nápadmi, môžete tiež zmeniť svoj štýl písania vyskúšaním rôznych typov príspevkov. Niektoré variácie zahŕňajú príspevky s návodmi, tipy a triky a príspevky o čom by som chcel vedieť.

Ďalším návrhom je priniesť do vášho obsahu novú náladu, napríklad zamerať sa na negatíva, ak zvyčajne hovoríte o pozitívach. Napríklad napíšte o preventívnych opatreniach, ktoré je potrebné prijať pri cestovaní sólo, ak ste už písali o dôvodoch, prečo by ste mali cestovať sami.

Stačí sa opýtať

Ak je veľmi ťažké prísť s kvalitnými blogovými príspevkami, vždy môžete požiadať priateľov o nápady. Mať čistú myseľ vždy pomôže najmä vtedy, ak sa kvôli tomu už nejaký čas stresujete.

Ďalším prístupom, ktorý môžete použiť, je jednoducho požiadať svojich čitateľov o to, čo chcú. Interakcia s publikom prostredníctvom platforiem sociálnych médií alebo sekcie komentárov vášho blogu sú skvelé spôsoby, ako ukázať, že vám záleží na vašich čitateľoch a vašom blogu. Nehovoriac o tom, že v čitateľoch buduje aj očakávanie a vzrušenie.

Čítať:  Ako dosiahnuť, aby vaša stránka elektronického obchodu vynikla

Ak si nájdete čas na rozhovor so svojimi podporovateľmi, lepšie pochopíte, kto sú vaši čitatelia, čo vás ako blogera životného štýlu len zlepšuje.

Keďže lifestylové blogy sú založené na autorovi, určite sa môžu časom meniť. Bežný je vývoj v dôsledku zmien v koníčkoch alebo straty nápadov; Najlepšie je však pokúsiť sa po čase udržať svoj blog v rovnakej sfére.

Drastická zmena zamerania blogu môže viesť k tomu, že stratíte záujem niektorých čitateľov, ale získate aj možnosť získať nových priaznivcov. Napriek týmto faktorom, ktoré je potrebné zvážiť, je nakoniec najlepšie zostať pravdivý a prispôsobiť si svoj blog podľa seba.

Zvážte svoje ciele a to, kam sa váš blog bude uberať v budúcnosti, aby ste mohli určiť, akou cestou sa vydať, ak zvažujete zmeny.

Tipy na dizajn blogu o životnom štýle

Vizuálna príťažlivosť vášho blogu môže znamenať rozdiel medzi tým, či ľudia váš životný štýl naďalej podporujú, alebo či z neho kliknú v priebehu prvých piatich sekúnd. Existujú súčasti blogu o životnom štýle, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste svoju platformu predstavili v čo najlepšom svetle.

Kvalitný vizuálny obsah

Použitie obrázkov v celom príspevku pomáha vysvetliť vaše nápady. Ľudia sú vizuálne stvorenia a mnohí ľudia sa vizuálne učia. Poskytovanie obrázkov pomáha sprostredkovať informácie, ktoré nemusia byť na začiatku dobre pochopené, iba pomocou blokov textu.

Najmä preto, že vaše blogové príspevky sú o vašich interpretáciách, môže byť ťažké efektívne komunikovať svoje myšlienky ľuďom, ktorí nezdieľajú rovnaké skúsenosti ako vy.

vizuálny obsah

Aj keď je vizuálny obsah obrovským prínosom pri vysvetľovaní myšlienok, vyhnite sa spätnému žiareniu v podobe priveľa obrázkov.

Zahrňte iba obrázky, ktoré zlepšujú celkový dojem z vášho blogu. Poskytnite tiež rôzne vizuálne prvky, ktoré najlepšie vyjadrujú vaše slová alebo zvyšujú náladu, ktorú vytvárate. Napríklad zvážte infografiky pre komplikovanejšie témy, ktoré zahŕňajú hustejšie informácie, a snímky obrazovky s návodmi.

Môžete pridať svoje vlastné obrázky, ktoré budú sprevádzať obsah týkajúci sa vašich osobných skúseností alebo obrázkov ľudí, aby ste v čitateľoch vyvolali empatiu.

Vizuály nielen objasnia vaše myšlienky, ale tiež udržia váš blog zaujímavým a príťažlivým. Oddeľovanie blokov textu uľahčí strávenie vašich príspevkov v porovnaní s dlhými, nepútavými stenami textu. Obrázky môžu tiež spôsobiť, že budete pôsobiť dôveryhodnejšie a spoľahlivejšie.

Bloger, ktorý si nájde čas na začlenenie zmysluplných vizuálov do svojho príspevku, ukazuje, že mu záleží na kvalite a šírení svojho posolstva. Spisovateľ, ktorý sa stará o svojich čitateľov, zvyčajne poskytne informácie, ktoré stoja za to, aby si ich prečítal a sledoval.

Nielenže tieto funkcie prezrádzajú, kto ste ako blogger o životnom štýle, ale vizuály sú tiež skvelým spôsobom, ako do svojho blogu začleniť viac vášho osobného štýlu. Najmä ak sú to vaše vlastné fotografie, prinesú osobný dotyk, ktorý čitateľom dodá viac prívetivej energie.

Pri zaraďovaní vizuálneho obsahu do vašich príspevkov je potrebné zvážiť rozloženie. Mali by ste sa vyhnúť dlhým, pravouhlým obrázkom po stranách a obdĺžnikovým obrázkom prechádzajúcim vodorovne po stránke, pretože ich možno považovať za reklamy. Zvážte aj spôsob umiestnenia obrázkov na stránke.

Nechcete, aby nepohodlne rozbili váš text a v konečnom dôsledku sťažili jeho čítanie. Pamätajte, že vizuály by mali vždy urobiť vašu stránku súdržnejšou.

Profilový obrázok

Ak na svoj blog zahrniete svoju vlastnú fotografiu, umožníte čitateľom spojiť vaše slová s tvárou.

Ľudia nadviažu lepšie spojenie s vaším blogom, keď môžu spoznať autora na osobnej úrovni. Pripomína to vašim sledovateľom, že podporujú skutočnú osobu a nie počítačovú prítomnosť alebo spoločnosť na internete.

profilový obrázok

Váš profilový obrázok dodáva osobný nádych a môže odhaliť viac z vašej osobnosti ako zvyšok vášho blogu. Ak sa čitateľom páči váš obsah, je viac než pravdepodobné, že budú chcieť vedieť, kto je za obsah zodpovedný.

Obrázky môžu prezradiť typ človeka, akým ste, a sú obrovské na prvý dojem, takže premýšľajte o tom, aké posolstvo prostredníctvom svojho obrázka vysielate. Ak chcete vyžarovať energiu kompetencie a dôveryhodnosti, uistite sa, že to váš obraz stelesňuje.

Čítať:  Najlepšie písma pre voľné ruky

Podobne použite svoj obrázok tak, aby sa zhodoval s obsahom, na ktorý sa váš blog zameriava, aby ste na svoj web dodali súdržnosť.

Odkazy na sociálne médiá

Na blogoch o životnom štýle je nevyhnutné zahrnúť odkazy na sociálne siete. To umožňuje vašim priaznivcom spojiť sa s vami na viacerých platformách, aby vás mohli lepšie spoznať.

Pomáha vám tiež spoznať svoje publikum, čo len zlepšuje celkový zážitok z blogovania. Interakcia s vašimi čitateľmi môže vytvoriť osobnejšie spojenie, ktoré povzbudí ostatných, aby sa vrátili a neustále podporovali vašu prácu.

Ak si nájdete čas na interakciu, vytvoríte na svojom blogu aj mimo neho pocit komunity.

sociálne médiá

Budovanie prepojení medzi blogom o životnom štýle a vašimi sociálnymi médiami tiež pomáha, pokiaľ ide o propagáciu vašej práce a zvýšenie návštevnosti.

Môžete zdieľať ukážky alebo exkluzívny obsah na sociálnych médiách, aby sa ľudia zaujímali o váš blog a aby ste čitateľov motivovali, aby vás sledovali na iných platformách. Nielenže môžete využívať sociálne médiá na propagáciu svojej práce, ale vaši čitatelia môžu zdieľať vaše odkazy na svojich vlastných platformách a pomôcť tak zvýšiť návštevnosť vášho blogu.

Skvelé blogy o životnom štýle, ktoré môžete vyskúšať

Pohár Jo

Tento lifestylový blog vytvorila Joanna Goddard. Zahŕňa širokú škálu tém od jedla cez štýl až po materstvo. Môžete povedať, že každý blogový príspevok berie do úvahy cieľové publikum.

Obsah pod jedlom sa točí okolo jednoduchých, ale zdravých a chutných receptov pre zaneprázdnené mamičky, ktoré dobre súvisia s jej sekciou týkajúcou sa materstva. Jemné prepojenia v celom jej blogu zdôrazňujú súdržnosť, vďaka ktorej je jej blog veľmi dobre zostavený a premyslený.

šálka jo

Nielen články v Pohár Jo poskytujú tipy a triky, ktoré sú bežné v iných blogoch, ale niektoré články poskytujú jedinečný obsah, napríklad rozhovory o témach, ktoré čitateľov zaujímajú.

Napríklad jeden z príspevkov blogu zahŕňa rozhovory so ženami o ich vzťahoch s ich dcérami. To poskytuje rady a bystré príbehy, ktoré emocionálne podporujú čitateľov Cup of Jo, čo prispieva k príjemnému prostrediu, ktoré sa šíri po celej stránke.

Lahodne Ella

Lahodne Ella poskytuje rastlinné recepty na podporu zdravého životného štýlu a varenia bez stresu.

Od ľahko sledovateľných videí o varení až po recepty, ktoré považujú za najzložitejšie alergie, Ella vytvorila obsah na podporu jednoduchého a zdravého stravovania vo svojom vlastnom živote, ktorý sa nakoniec rozrástol na podnikanie, ktoré motivovalo ostatných, aby robili to isté.

lahodne ella

Keďže Ella začala svoj blog o životnom štýle kvôli chorobe, jej ťažkosti jej dali dôvod blogovať. To jej umožnilo pokračovať vo vytváraní užitočného obsahu, s ktorým by sa ostatní mohli stotožniť.

To prináša osobný kontakt a buduje sympatie s čitateľmi, čo posilňuje jej blogovú komunitu. Na celej stránke môže ktokoľvek povedať, že Ella a jej tím vedú blog s vášňou prostredníctvom konzistentného materiálu, množstva podporných produktov a kvalitného dizajnu.

Drsný muž

Drsný muž je blog zameraný na mužov. Jednou z ich pozoruhodných tém je móda, kde poskytujú rady, ako upravovať niektoré položky a informácie o najnovších trendoch v šperkoch.

Písanie obsahu, ktorý je často obľúbený pre ženy, ale nie taký bežný pre mužov, vyjadruje ich súcit. Ich túžba vytvoriť platformu, ktorá ponúka mužom obsah, ktorý mnohé iné blogy ponúkajú ženám, tiež dokazuje ich odhodlanie.

Napriek tomu, že je blog zameraný na mužov, The Rugged Male rozširuje svoj rozsah aj o rodovo neutrálny obsah, ako sú tipy na varenie a letné dobrodružstvá v prírode.

drsný muž

Tento blog o životnom štýle je zároveň vzdelávací, neformálny a slobodomyseľný. Ich obsah tvoria relevantné témy, ktoré ľudí skutočne zaujímajú, preplnené osobnými radami od autorov. Tento osobný kontakt v každom článku umožňuje, aby sa blog stal pre čitateľov príbuznejším a ústretovejším.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE