Ako začať používať Apple Business Connect

Google už roky ponúka majiteľom firiem bezplatnú možnosť nárokovať si cenné nehnuteľnosti popri výsledkoch vyhľadávania. Mohli si nárokovať svoje „karty“ v službe Moja firma, ktoré sa zobrazia, keď ich ľudia vyhľadávajú. Tieto karty by obsahovali štruktúrované úryvky, ako sú ich kontaktné údaje, životopis, fotografie, odkaz na Mapy Google, katalóg produktov, odkazy na sociálne médiá a mnoho ďalšieho. Apple ale doposiaľ vlastnú verziu neponúkal. Teraz majú v podobe Apple Business Connect. Tu je návod, ako ho nastaviť a aké je porovnanie s ponukou Google.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete začať s Apple Business Connect, prejdite na stránku aplikácie a vyplňte prihlášku. Musíte poskytnúť adresu firmy, ktorú nájdete na Apple Maps (nepovolené žiadne poštové schránky). Musíte tiež poskytnúť dokumentárny dôkaz, že sa firma na danej adrese nachádza vo forme účtu za energie alebo nájomnej zmluvy. Apple potom rozhodne, či vaša firma spĺňa podmienky na zaradenie. Pokiaľ budete odmietnutí, môžete aplikáciu vyladiť a skúšať ďalej.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Čo je Apple Business Connect?

Apple Business Connect je nová funkcia Apple navrhnutá tak, aby pomohla firmám všetkých veľkostí spojiť sa so zákazníkmi inovatívnejšie. Môžu lepšie využiť technológiu Applu, aby získali náskok pred svojimi konkurentmi, ktorí ju nepoužívajú. Ide viac-menej o verziu služby Google My Business od Applu, ktorá firmám poskytuje lepšiu viditeľnosť a viac priestoru vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Čítať:  2 spôsoby, ako si kúpiť lístok na metro v Dillí pomocou WhatsApp

Jediný rozdiel je samozrejme v tom, že Apple nemá vlastný vyhľadávač. Namiesto toho Apple Business Connect poskytuje extra online viditeľnosť vo forme Apple Maps, Messages, Wallet, Siri, Apple Pay a ďalších. Firmy si môžu prispôsobiť spôsob, akým sa v týchto aplikáciách zobrazujú, a taktiež určiť, aké informácie by ľudia mali vidieť.

  • Apple Maps – Poskytnite zákazníkom trasu jazdy do vašej firmy.
  • Vitríny – ukážte svoje aktuálne špeciálne ponuky a ponuky.
  • Správy – môžete prijímať konverzácie iMessage od zákazníkov pomocou tlačidla „chat“.
  • Apple Pay – zákazníci môžu objednávať priamo z vášho webu pomocou Apple Pay.

Ďalšou dôležitou funkciou je pomoc podnikom lepšie porozumieť svojim zákazníkom. Môžu používať výkonné analytické nástroje spoločnosti Apple na sledovanie správania zákazníkov a získať prehľad o tom, čo ich zákazníci chcú a potrebujú. Tieto informácie potom môžu byť použité na vytváranie cielenejších marketingových kampaní a na zlepšenie celkovej zákazníckej skúsenosti.

Apple Business Connect je vo veľmi ranej fáze, takže niektoré funkcie ešte nemusia byť dostupné vo všetkých častiach sveta.

Ako nastaviť Apple Business Connect

Ak ste pripravení zvýšiť viditeľnosť vašej firmy naprieč produktmi Apple, potom len prejdite na stránku aplikácie. Ak chcete začať, musíte sa prihlásiť pomocou svojho Apple ID.

Najprv začnite zadaním názvu svojej firmy. Možno už je na Apple Maps, čo by veci oveľa uľahčilo. Ak však názov vašej firmy nie je nájdený, môžete vytvoriť nový zápis na Apple Maps.

Čítať:  Ako vylepšiť a zlepšiť kvalitu videa

Ďalej budete na základe adresy svojej firmy požiadaní, aby ste umiestnili červený špendlík presne na svoje miesto na mape. Ak to pomôže, môžete zadať presné súradnice mapy, aby ste sa dostali na miesto presnejšie.

Teraz budete požiadaní o dôležité obchodné informácie, ako napríklad:

  • kategórie vašej firmy.
  • firemné telefónne číslo.
  • otváracia doba a dni.
  • webová adresa.

Potom budete požiadaní o nahranie dokumentu preukazujúceho, že firma sídli na tejto adrese a že ju spravujete. To môže byť vo forme účtu za energie, nájomnej zmluvy alebo živnostenského oprávnenia. Musí na ňom byť jasne uvedený názov a adresa vašej firmy.

Akonáhle dokument nahráte, vaša žiadosť prejde na kontrolu. Dovtedy nemôžete nahrať nič iné, napríklad banner, logo, ďalšie fotografie a podobne.

Najčastejšie otázky

Je Apple Business Connect zadarmo?

Od januára 2024 Apple za službu neúčtuje žiadne poplatky. To sa môže v budúcnosti zmeniť.

Je Apple Business Connect k dispozícii medzinárodne?

Áno, ale nie je zaručené, že všetky funkcie budú dostupné vo všetkých krajinách.

Môžem požiadať o Apple Business Connect, ak používam adresu poštovej schránky?

Firma musí mať adresu, ktorú je možné ľahko nájsť na Apple Maps. To vylučuje mnoho poštových schránok, ktoré sú obvykle umiestnené vo vnútri pošty alebo poštového depa.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE