Ako zaistiť bezpečnosť svojej webovej stránky v roku 2024

Keďže technológia prechádza rýchlymi zmenami, pre spoločnosti všetkých typov je čoraz náročnejšie udržiavať svoje údaje na webe v bezpečí.

Proaktívna bezpečnostná stratégia znižuje riziko šírenia a eskalácie malvérových útokov na iné stránky a akúkoľvek existujúcu IT infraštruktúru. Ak hacker dostane malvér do vášho softvéru, môže sa ľahko šíriť z počítača do počítača bez toho, aby poznal presný pôvod.

Pokračujte v čítaní tohto blogu, aby ste sa dozvedeli, prečo je bezpečnosť taká dôležitá, ako zabezpečiť bezpečnosť svojich webových stránok a ako vám môže pomôcť Hostinger.

Prečo je bezpečnosť kritická pre každú webovú stránku

Denne je napadnutých 30 000 stránok. A viac ako 60 % spoločností na celom svete malo aspoň nejakú formu kybernetického útoku.

Tieto čísla sa každým dňom zvyšujú, a preto je pre spoločnosti ešte dôležitejšie zabezpečiť svoje webové stránky a údaje, ktoré v súčasnosti uchovávajú. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je bezpečnosť webových stránok taká dôležitá.

Keď je váš web napadnutý, môže to ovplyvniť vašich návštevníkov

Hackeri používajú škodlivý softvér na infikovanie stránok, zbieranie údajov a niekedy sa dokonca dostanú k počítačovým zdrojom, aby ich uniesli. Existuje veľa rôznych spôsobov, ako to urobiť, a väčšina z nich sa vykonáva pomocou automatizovaných hackerských nástrojov.

Čítať:  9 najlepších tém portfólia pre WordPress v roku 2024

Hackeri nehľadajú konkrétne na vašu firmu alebo web, ale na softvér, ktorý používate. Keď útočník získa prístup k softvéru, môže použiť váš web na presmerovanie návštevnosti a zacielenie na vašich zákazníkov. Týmto spôsobom môžu nainštalovať malvér do svojich počítačov.

Vaša firma môže stratiť reputáciu

Dnes je na internete viac ako 1,5 miliardy stránok. Pri hľadaní relevantných informácií sa ľudia väčšinou spoliehajú na vyhľadávače. Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je preto kľúčová – je to súbor postupov na zvýšenie kvality aj kvantity návštevnosti vašich stránok prostredníctvom organických výsledkov vyhľadávania.

Vyhľadávacie nástroje varujú vašich návštevníkov a obmedzujú ich vstup na vašu stránku, ak ju nerozpoznajú ako bezpečnú. Napríklad Google označuje každú webovú stránku bez protokolu SSL (HTTPS) za nezabezpečenú, čo môže negatívne ovplyvniť pozíciu určitej webovej stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Bez SSL bude mať vaša spoločnosť problém osloviť používateľov.

Inými slovami, správne zabezpečenie webových stránok vytvára lepšiu reputáciu, ktorá je pre vaše podnikanie životne dôležitá. Ak vaši návštevníci uvidia, že váš web je bezpečný, je pravdepodobnejšie, že sa vrátia a nákup zopakujú. Na druhej strane, ak sa hacknú a budú mať problémy s bezpečnosťou, pravdepodobne sa už nevrátia. Týmto spôsobom nielenže stratíte existujúcich zákazníkov, ale budete menej schopní osloviť nových.

Váš web sa môže dostať na čiernu listinu

Nielenže sa vám nepodarí umiestniť sa vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja, ale Google môže vašu stránku zaradiť na svoju „čiernu listinu“, ak zistí, že nie je bezpečná. čo to presne znamená?

Čítať:  Ako si vybrať umiestnenie dátového centra: Najlepšie postupy a stratégia

Google označí denne najmenej 10 000 stránok ako podozrivých. Google varuje návštevníkov, aby sa držali ďalej od nezabezpečených stránok, a to správou „Táto stránka môže poškodiť váš počítač“ vo výsledkoch vyhľadávania.

Vo väčšine prípadov sa stránka dostane na čiernu listinu, keď obsahuje niečo, čo by mohlo byť pre návštevníka škodlivé, napríklad malvér.

Ochrana je lacnejšia ako čistenie webových stránok

Nájdete veľa článkov a blogových príspevkov o čistení napadnutých stránok, ale väčšina z nich vám odporučí použiť profesionála, ktorý vám pomôže problém vyriešiť.

Nie je ľahké vyčistiť webovú stránku a nie je to ani lacné – môže vás to stáť viac ako 150 dolárov za webovú stránku.

Škodlivý softvér je väčšinou skrytý pred databázou a pôvodnými súbormi, pretože hackeri sa chcú uistiť, že ho nebudete môcť tak ľahko odstrániť. To znamená, že ani po dokončení procesu čistenia si stále nemôžete byť úplne istí, že vaša webová stránka bola správne vyčistená.

Ako zabezpečiť, aby bol váš web bezpečný

Získajte certifikát SSL

Čo je certifikát SSL? Secure Socket Layer (SSL) je jedným z prvých krokov na zaistenie bezpečnosti vášho webu. Pri certifikáte SSL začína webová adresa webu HTTPS namiesto HTTP.

Ide o štandardný bezpečnostný protokol, ktorý zaisťuje, že všetky dáta prenášané medzi lokalitami a používateľmi (alebo dokonca medzi dvoma systémami) zostanú bezpečné a nedajú sa prečítať.

Čítať:  Ako začať podnikať v elektronickom obchode

Inými slovami, SSL vytvára šifrované spojenie, ktoré bráni hackerom čítať prenesené dáta. Môže to zahŕňať citlivé informácie, ako sú adresy, mená, čísla kreditných kariet atď.

Používajte bezpečnostné doplnky

Bezpečnostné doplnky sú ďalším spôsobom zabezpečenia webovej stránky. Povedzme, že chcete získať bezpečnostný doplnok WordPress. Ako presne to funguje? Zahŕňa tri hlavné úlohy – skenovanie, čistenie a ochranu. Skenovanie je proces, pri ktorom softvér zisťuje malvér na vašich stránkach.

Keď ho doplnok nájde, spustí proces čistenia a odstraňovania všetkých výskytov škodlivého softvéru. Posledný krok, ochrana, zahŕňa prijatie bezpečnostných opatrení, aby ste sa uistili, že sa nikto nedostane na vašu stránku.

Udržujte svoj softvér aktualizovaný

Neignorujte tie malé vyskakovacie okná, ktoré vám pripomínajú, že je čas aktualizovať váš operačný systém. Môžu byť nepríjemné, keď ste uprostred pracovných úloh, no pre bezpečnosť vášho počítača je dôležité, aby ste ho neustále aktualizovali.

Najnovšie aktualizácie zvyčajne obsahujú pokročilé funkcie, ktoré opravujú bezpečnostné diery, opravujú alebo odstraňujú počítačové chyby a chránia vaše údaje.

Používajte komplexné heslá a 2FA

Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť svoju webovú stránku, je použitie silných hesiel a dvojfaktorovej autentifikácie alebo 2FA. Nevytvárajte heslo pomocou svojho mena, dátumu narodenia, jednoduchých sekvenčných čísel a písmen (1234, qwert) alebo iných informácií, ktoré sa dajú ľahko uhádnuť. Skúste to urobiť zložitejším.

Napriek tomu ani silné heslo nestačí na to, aby bol váš web bezpečný, a preto sa odporúča povoliť aj 2FA. Môže ísť o kombináciu dvoch alebo viacerých prvkov, napr.

  • „Niečo, čo poznáte“, napríklad PIN alebo heslo.
  • „Niečo, čo máte“, napríklad smartfón, do ktorého môžete prijímať potvrdzovacie kódy alebo nejaký druh hardvérového bezpečnostného zariadenia.
  • „Niečo, čo ste“, napríklad odtlačok prsta alebo nejaký iný spôsob biometrickej kontroly totožnosti.
Čítať:  Ako založiť športový blog (a zarobiť peniaze navyše)

Používajte antimalvérový softvér

Antimalware je softvér vytvorený na ochranu pred útokmi hackerov. Skenuje všetky prichádzajúce dáta a dokáže odhaliť aj pokročilé formy malvéru. Antivírusový softvér sa naďalej zameriava na vírusy a podobné hrozby, zatiaľ čo antimalvér pokrýva širšie spektrum vecí ohrozujúcich vaše webové stránky, ako sú trójske kone a ransomvér.

Použite webhostingovú službu so vstavaným zabezpečením

Je nevyhnutné, aby ste si pre svoje webové stránky vybrali bezpečný webhosting, aby ste ochránili akýkoľvek typ súkromných informácií, ktoré môžete mať na svojich stránkach.

Nie každý hostiteľ ponúka rovnakú úroveň zabezpečenia alebo typ ochrany. Bez ohľadu na to, aký hostingový plán si vyberiete, hľadajte CDN, firewally, SSL certifikáty a ochranu pred útokmi hackerov.

Zabezpečte svoju webovú stránku pomocou Hostinger

Spoločnosť Hostinger, založená pred 23 rokmi, poskytla spoločnostiam možnosť poskytovať kvalitné používateľské skúsenosti online. Bezpečnosť je na prvom mieste, a preto naše plány hostenia zahŕňajú predovšetkým:

  • 24/7 monitorovanie a odozva na výstrahu.
  • Prémiové certifikáty SSL.
  • PCI-certifikácia pre zhodu.
  • Proaktívne opravy a aktualizácie.

Sme tu, aby sme spravovali váš web, aby ste sa mohli sústrediť na ďalšie zlepšovanie svojho podnikania.

Pozrite si naše plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE