Ako zálohovať web WordPress

Vo veku, keď väčšina našich obchodných aktivít prebieha online, je zálohovanie stránok dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Ak používate WordPress, je dôležité naučiť sa zálohovať web WordPress.

Každý mesiac váš web WordPress zhromažďuje údaje vo forme obsahu, komentárov, možností a používateľov. Vďaka tomu je váš web WordPress náchylnejší na zlyhanie.

Keď sa vyskytnú potenciálne chyby, vaše webové stránky by sa mali dať vrátiť a fungovať správne. Môžete ho zálohovať manuálne alebo pomocou a Zálohovací doplnok WordPress. V závislosti od úrovne vašich zručností to možno budete chcieť urobiť sami alebo to necháte urobiť svojho hostiteľa.

V každom prípade pokračujte v čítaní a zistite, ako zálohovať web WordPress.

Prečo je dôležité zálohovať web WordPress

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a idete k počítaču. Kontrolujete svoj web – a potom si uvedomíte, že nefunguje. Server funguje dobre, ale z databázy boli nejako odstránené všetky vaše súbory. Vyskytla sa určitá chyba, kvôli ktorej zmizla všetka vaša tvrdá práca.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete stratiť dôležité údaje a súbory z počítača, vrátane:

  • Hackerské útoky môžu zničiť niektoré z vašich najdôležitejších údajov.
  • Súbory môžete omylom vymazať.
  • Váš počítač môže zlyhať.
  • Niektoré aktualizácie môžu spôsobiť chyby, ak sa vykonajú nesprávne.
Čítať:  4 spôsoby, ako presunúť panel s adresou prehliadača nadol v systéme Android

Ak nezálohujete svoju stránku WordPress, môžete…

Stratiť peniaze

Bez zálohy WordPress bude musieť byť vaša stránka prebudovaná od nuly vždy, keď sa vyskytnú určité chyby. Prestavba vášho webu má za následok dodatočné poplatky, ktoré musíte zaplatiť – navyše čím častejšie je váš web mimo prevádzky, tým viac riskujete stratu návštevníkov alebo predplatiteľov.

Riziko zníženia vášho hodnotenia SEO

Ak online obchod často čelí chybám, obdobiam offline alebo problémom s údajmi, riskujete stratu SEO hodnoty vašej domény. Vyhľadávače sa chcú uistiť, že používateľ získa ten najlepší zážitok, a preto majú kvalitné webové stránky lepšie pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

To znamená, že web musí mať vysokú rýchlosť stránky, vynikajúci výkon a vysokú dostupnosť (čas, počas ktorého je váš web online), aby získal lepšie miesto vo výsledkoch vyhľadávania.

Stratiť sledovateľov

Ak je váš web dlhodobo nefunkčný alebo často čelí chybám, riskujete stratu odberateľov alebo návštevníkov. Moderní zákazníci majú vysoké očakávania – ak tam nemôžete byť vy a ponúknuť im to, čo chcú, urobí to niekto iný.

Stratiť čas

Prestoje stoja za niečo, čo si jednoducho nemôžete kúpiť – čas. Obnova vašich webových stránok, obsahu a potrebných súborov môže trvať dlhšie, než si myslíte, takže strácate drahocenný čas, ktorý by ste mohli investovať do iných projektov.

Najlepšie postupy zálohovania WordPress

Teraz sa naučíme niekoľko tipov, ako zálohovať webovú stránku WordPress.

Ukladajte svoje súbory na viacerých miestach

Uchovávajte všetky svoje údaje na viacerých miestach. Pamätajte, že mať aspoň dve kópie údajov je nevyhnutnosťou, pretože ak dôjde k ohrozeniu súborov na jednom mieste, máte zálohu.

Takže tu môžete urobiť dva kroky:

Čítať:  BigCommerce vs. Magento: Dokonalé porovnanie, ktoré vám pomôže rozhodnúť sa

1. Starostlivo zvážte, aké budú vaše možnosti ukladania. Nájdite vhodné možnosti ukladania mimo pracoviska, ale zvážte aj iné alternatívy, ako je pevný disk, lokálny server alebo ďalšie úložisko mimo lokality.

2. Uistite sa, že máte uložené súbory na rôznych serveroch. Týmto spôsobom budete mať vždy aspoň jednu zálohu v prípade zlyhania primárneho servera.

Majte na pamäti, že je dôležité vybrať miesta s bezpečnostnými opatreniami, aby ste sa uistili, že všetky vaše súbory sú v bezpečí.

Nezabudnite na externé úložisko

Keď si vyberiete externé úložisko, získate možnosť uložiť údaje svojej lokality na vzdialené miesto – vrátane záložných súborov. Mnoho firiem využíva túto možnosť a zahŕňa ochranu pred problémami, ako sú hacknutia údajov, zlyhania servera a náhodné vymazanie.

Úložisko mimo pracoviska vám tiež poskytuje možnosť prístupu k súborom odkiaľkoľvek. Týmto spôsobom je veľmi jednoduché obnoviť váš web v krátkom čase po jeho zlyhaní.

S úložiskom mimo pracoviska chcete venovať pozornosť svojim potrebám, pokiaľ ide o bezpečnosť, priestor a ďalšie funkcie, ako je dostupnosť alebo možnosti zdieľania. Napríklad Disk Google je skvelý, pretože zahŕňa integráciu Gmailu a automatickú synchronizáciu zariadenia. Dropbox ponúka zdieľanie súborov iba na zobrazenie, čo zjednodušuje proces zdieľania súborov s ostatnými, aj keď nie sú používateľmi Dropboxu.

Zabezpečte svoje súbory heslom

Rovnako ako máte heslá pre sociálne médiá a používateľské účty stránok, môžete priečinky a súbory zabezpečiť takmer rovnakým spôsobom. To vám umožní ušetriť cenné súbory pred útokmi hackerov, ako aj chrániť záložné priečinky pred náhodným vymazaním alebo zmenami.

Udržujte staré zálohy bezpečne uložené

Uchovávanie starých záloh zaisťuje, že ak sa niečo pokazí s najnovšími súbormi, budete mať aspoň niečo. Pomôže vám obnoviť staršiu verziu stránky v prípade chybného doplnku alebo inej aktualizácie, ktorá sa pokazí.

Čítať:  11 najlepších kvapkacích kampaní/marketingových nástrojov – skontrolované

Môžete si vybrať, koľko záloh bude váš doplnok archivovať. Ak napríklad vyberiete štyri, vždy budete mať štyri najnovšie zálohy uložené bokom. Zálohy môžete ukladať aj spolu s najaktuálnejšími súbormi.

FTP manažér

Ak ste technický vývojár, ktorý sa cíti dobre s vývojom backendu svojho webu, môže byť pre vás ručné zálohovanie najlepším spôsobom. Dá sa to urobiť rôznymi spôsobmi, napríklad ukladať lokálne do počítača alebo do cloudu.

Na druhej strane, ak chcete zálohovať svoje súbory bez prihlásenia sa k hostiteľovi, môžete použiť správcu FTP (File Transfer Protocol) – stačí vám na to mať prihlasovacie údaje. Cyberduck je FTP klient s užívateľským rozhraním, ktoré sa veľmi jednoducho používa. Okrem toho sa dá použiť na Windows aj Mac.

Ako zálohovať web WordPress

Na zálohovanie svojho webu WordPress môžete použiť aj doplnky. Pluginy vám umožňujú zálohovať vaše stránky jednoduchým a rýchlym spôsobom. Celý proces je automatický a pomerne jednoduchý.

Nájdite doplnok UpdraftPlus

Ako teda môžete vytvoriť zálohu stránky WordPress?

Najprv sa prihláste na svoj informačný panel WordPress. Do vyhľadávacieho panela zadajte „UpdraftPlus“ a vyhľadajte doplnok WordPress. UpdraftPlus je doplnok WordPress, ktorý dokáže ukladať vaše súbory v cloude alebo lokálne. Viac ako 2 milióny stránok má tento doplnok – je skutočne jednoduchý na používanie, má naplánované zálohy a možno ho zálohovať do akéhokoľvek cloudového úložiska.

Nainštalujte UpdraftPlus

Vyberte UpdraftPlus WordPress Backup a nainštalujte doplnok. Doplnok WordPress si môžete prispôsobiť tak, aby automaticky zálohoval vaše stránky v časti Nastavenia v časti Updraft Backups. Na karte nastavení vyberte svoje vzdialené úložisko, aby ste si uložili svoje stránky WordPress v cloude.

Čítať:  Ako Bet Hannonova vášeň prijať webovú stránku Acc...

Vyberte Čo zálohovať

Po výbere a prihlásení do vzdialeného úložiska si teraz môžete vybrať, čo chcete zálohovať. Niektoré súbory sú jednoducho dôležitejšie ako iné — a keďže máte obmedzené množstvo miesta (v závislosti od balíka, ktorý máte), musíte ho dobre využiť. Nezabudnite si vybrať doplnky, témy, nahrávanie, databázu atď. na zálohovanie.

Možnosti zálohovania stránky WordPress

Na spustenie cloudovej zálohy pre váš web nikdy nie je zlý čas. Okrem toho vám pomáha sledovať všetky aktualizácie, ktoré sa môžu pokaziť. Niekedy môžu tieto aktualizácie narušiť web, pretože z dôvodov SEO udržiavajú všetko aktuálne.

Existuje však viacero možností, z ktorých si môžete vybrať zálohovanie svojich stránok. Mnohé spoločnosti a podniky si radšej najmú profesionálneho hostiteľa, ktorý to urobí za nich. Týmto spôsobom sa nemusia obávať zálohovania alebo akýchkoľvek iných technických problémov, ktoré by sa mohli vyskytnúť.

Napríklad plne spravovaný hosting Hostinger úplne pokrýva vašu webovú stránku WordPress vrátane hostingových zálohovacích služieb a ďalších dôležitých funkcií, ktoré udržujú vaše online podnikanie v prevádzke.

Hostinger denne zálohuje váš web WordPress

Teraz viete, ako zálohovať web WordPress. Môžete to urobiť sami, alebo môžete nechať odborníkov, aby sa o to postarali za vás.

Kompletne spravovaný hosting Hostinger sa za vás postará o všetky technické časti, čo zahŕňa denné zálohy vašej WordPress stránky. Nie sú to len stránky zálohované denne, ale sú tiež automaticky uložené na 30 dní. Akákoľvek záloha sa dá stiahnuť z vášho portálu a na váš lokálny disk.

Kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok o našom plne spravovanom hostingu WordPress. Alebo začnite ešte dnes tým, že si pozriete naše plány hostenia WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE