Ako zapnúť alebo vypnúť skryté titulky na YouTube

Kedykoľvek hovoríte do mikrofónu, nikdy nie je isté, že tí na druhej strane budú schopní porozumieť tomu, čo hovoríte. Pokiaľ ide o videohovor, obe strany hovoria rovnakým jazykom a dochádza k vzájomnému porozumeniu. Keď však sledujete video, niekedy je zvuk v inom jazyku alebo sa mierne líši dialekt. Veci môžu vychádzať trochu zmätene a pôvodný význam nemusí byť jasný. V prípadoch, ako sú tieto, sú titulky – alebo „skryté titulky“ – veľmi užitočné. Poďme si prejsť, ako zapnúť alebo vypnúť skryté titulky na YouTube.

KRÁTKA ODPOVEĎ

Ak chcete skryté titulky na YouTube zapnúť alebo vypnúť, umiestnite kurzor myši na oblasť prehrávania, aby ste zobrazili ovládacie prvky videa. Kliknite na CC tlačidlo pre zapnutie alebo vypnutie skrytých titulkov.

KĽÚČOVÉ SEKCIE

Čo sú skryté titulky na YouTube?

Keď sledujete čokoľvek na YouTube, môžete to zapnúť skryté titulky získať textový prepis videa v reálnom čase, ktorý sa objaví niekde v samotnom videu.

Skryté titulky sú vo svojej najjednoduchšej podobe titulky. Tie môžu byť generované automaticky alebo si autori môžu upraviť skryté titulky celého videa v štúdiu YouTube.

Skryté titulky môžu tiež obsahovať popis toho, čo sa deje na obrazovke. Ak sa napríklad ozve hlasný výbuch, môže to byť uvedené v skrytých titulkoch. Záleží na tom, ako autor implementoval skryté titulky pri konkrétnom videí.

Čítať:  Ako generovať potenciálnych zákazníkov pomocou Quora (príručka pre začiatočníkov)

Ako zapnúť alebo vypnúť skryté titulky na YouTube

Android a iOS

Curtis Joe / Úrad pre Android

  1. Spustite prehrávanie videa v mobilnej aplikácii YouTube pre Android alebo iOS.
  2. Jedným kliknutím na oblasť prehrávania videa sa zobrazia ovládacie prvky videa.
  3. Kliknite na CC tlačidlo v pravom hornom rohu pre zapnutie alebo vypnutie skrytých titulkov.

plocha počítača

Spustite prehrávanie videa na YouTube a potom umiestnite ukazovateľ myši na oblasť primárneho prehrávania. Tým sa ovládacie prvky videa zobrazia nad videom.

Curtis Joe / Úrad pre Android

Vyhľadajte CC tlačidlo v priehradke na prehrávanie oproti ovládacím prvkom médií; je hneď vedľa možnosti pre rýchlosť a kvalitu prehrávania. Kliknutím na toto tlačidlo zapnete alebo vypnete skryté titulky.

Curtis Joe / Úrad pre Android

Keď zapnete skryté titulky, prepis sa zobrazí v reálnom čase nad videom. Na tieto titulky môžete kliknúť a pretiahnuť ich kamkoľvek do videa.

Curtis Joe / Úrad pre Android

Majú všetky videá na YouTube skryté titulky?

Curtis Joe / Úrad pre Android

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE