Ako zapnúť alebo vypnúť vibrácie na vašom iPhone

Vibrácie sú na iPhone často šikovnou vecou, ​​najmä ak je aktívny prepínač stlmenia, chápeme to – dunenie môže stále rušiť, keď telefón leží na stole alebo vo vrecku. Tu je návod, ako zapínať a vypínať vibrácie a tiež odstraňovať problémy s náhodnými.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete prepnúť vibrácie iPhone:

  1. Ísť do Nastavenia > Zvuky a haptika.
  2. Prepnúť Hrajte Haptics v režime zvonenia, Hrajte Haptics v tichom režime, Spätná väzba na klávesnicia/alebo Systémová haptika.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako zapnúť alebo vypnúť vibrácie na vašom iPhone

Na iPhonoch sú vibrácie spojené s tromi vecami: písaním, prepínačom Ring/Silent (alias stlmenia) a všeobecnými funkciami systému. Budete musieť upraviť jeden alebo viac z nich podľa svojich predstáv pomocou Nastavenia > Zvuky a haptika Jedálny lístok.

  • Ak chcete upraviť vibrácie pre oznámenia atď., keď je prepínač Zvonenie zapnutý, prejdite nadol a prepnite Hrajte Haptics v režime zvonenia. Voliteľne môžete zakázať Hrajte Haptics v tichom režimeale dôrazne odporúčame nechať to zapnuté, pretože inak by ste prišli o upozornenie, ak sa nepozeráte priamo na svoj iPhone.
  • Ak chcete ovládať vibrácie pri písaní, kliknite na Spätná väzba na klávesnici a zmeniť Haptické prepnúť.
  • Môžete prepínať vibrácie pre „ovládanie systému a interakcie“, ako to hovorí Apple, preklápaním Systémová haptika.
Čítať:  Ako môže správa údajov v budúcnosti dokázať úspech vašej agentúry

Prečo môj iPhone náhodne vibruje?

Ryan Haines / Android Authority

Najprv by ste samozrejme mali urobiť krok späť a určiť, či sú vibrácie skutočne náhodné. Mnohé z nich sú spúšťané upozorneniami a ďalšími systémovými udalosťami, takže ak ste pomocou vyššie uvedených možností nezakázali všetky možné haptiky, váš iPhone bude stále občas hučať.

Ak ste úmyselne nechali zapnutú systémovú haptiku a/alebo hmatovú odozvu z klávesnice, ďalšou možnosťou je, že vložíte svoj iPhone do vrecka, tašky, kabelky atď., keď bol ešte odomknutý, a utiera sa o veci, ktoré spúšťajú vstupy. . Vždy zamknite svoj iPhone, než ho do niečoho napcháte.

Až potom, čo vylúčite všetko vyššie uvedené, by ste si mali začať robiť starosti. Poškodenia a závady sa stávajú, takže je možné, že haptický motor vášho iPhonu vypadne kvôli chybnej elektronike.

Ešte menej pravdepodobná je závada softvéru iOS, ale stala sa. Chyba pri iPhone 14 Pro a Pro Max spôsobila, že motory ich fotoaparátov pre optickú stabilizáciu obrazu (OIS) začali v aplikáciách tretích strán zúriť.

Ak sa stretávate s naozaj náhodnými vibráciami, uistite sa, že aktualizujete iOS, pokiaľ je to možné, a urobte to isté pre nainštalované aplikácie. Ak vibrácie pretrvávajú, skúste reštartovať telefón a ako poslednú možnosť vykonajte reset. Potom už nezostáva nič iné, než si zarezervovať servisnú schôdzku v Apple Store alebo v opravovni tretej strany.

Čítať:  Čo je Unbounce: Ako to funguje? (2024)

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE