Ako zarobiť peniaze pomocou videa

V súčasnosti sa domáce videá stali viac než len koníčkom – môžu byť lukratívnym spôsobom, ako si zarobiť na živobytie.

Vytváraním vzdelávacieho, zábavného alebo dokonca všedného obsahu a jeho zdieľaním online sa z mnohých bežných ľudí stali celebrity, ktoré sa sami stali celebritami – z ktorých niekoľko dostáva milióny.

Títo tvorcovia videí využili svoje rastúce publikum – zarábali prostredníctvom reklám a pridružených spoločností, spolupracovali so značkami, predávali tovar a podobne.

Dobrá správa?

Môžete tiež. Zarábanie peňazí pomocou video obsahu si nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti ani vybavenie – ľudia doslova začali s fotoaparátmi svojich telefónov a oveľa menej.

V tejto príručke sa dozviete, ako zarobiť peniaze na YouTube. Dozviete sa tiež:

Čo môžete očakávať, keď od svojich videí očakávate $

Začať novú kariéru môže byť vzrušujúce a vytváranie obsahu nie je iné.

Mnohí môžu očakávať, že zo svojich prvých videí zarobia desiatky tisíc dolárov bez toho, aby si uvedomili pravdu – je to ťažká práca.

Počas prvých dní budete musieť robiť veci sami, aby ste udržali nízke výdavky. Robiť všetko sám si zachováva osobné veci, ale tiež spomaľuje produkciu videa. Ak chcete vytvoriť viac videí, budete potrebovať editora alebo tím, ktorý vám pomôže s úlohami, ako sú:

 • Natáčanie a úprava videí
 • Premýšľanie o nových konceptoch
 • Rozšírte svoje publikum

Okrem nákupu nového vybavenia, získania softvéru na úpravu videa (ak ho ešte nemáte) a licencovania obrázkov a hudby si prenájom tímu vyžiada ďalšie náklady – takže si na to dávajte pozor.

Ak plánujete byť konzistentní, zarobíte späť náklady – najmä ak začnete teraz. The globálny trh s tvorbou digitálneho obsahu stále rastie a očakáva sa, že do roku 2025 presiahne 16 miliárd dolárov.

Najbežnejším spôsobom zarábania peňazí online videami sú príjmy z reklamy. Video platformy ako YouTube, Vimeo a Daily Motion vyplácajú provízie, keď videá dosiahnu určitý počet zobrazení.

Influencer Marketing Hub odhaduje, že YouTube platí tvorcom obsahu v priemere 3 – 5 USD za 1 000 zhliadnutí za umiestnenie reklamy v ich videách. Možno to neznie ako veľa, ale rozhodne sa to pridáva. Keď získate sledovateľov, získavanie divákov bude jednoduchšie, ale tento aspekt môže byť na začiatku náročný.

Čítať:  3 spôsoby, ako pridať dlaždice rýchlych nastavení do telefónu s Androidom

Niektorí z najplodnejších YouTuberov súčasnosti navrhujú zamerať sa na vytváranie kvalitného obsahu a zverejňovanie videí podľa plánu na prvý rok.

Zameranie sa na speňaženie v počiatočnom štádiu môže vo svete tvorby obsahu zabiť kariéru. Ak tak urobíte, môžete stratiť tempo, keď počet zobrazení nie je taký, ako ste očakávali.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Zarábanie peňazí videami: 6 spôsobov, ako generovať príjmy

Umiestnenie reklamy nie je jediný spôsob, ako generovať príjmy.

Mnohí tvorcovia obsahu vidia výhodu v diverzifikácii svojich spôsobov zárobku, pričom sa často podieľajú na viacerých zdrojoch príjmov.

Nižšie je uvedených len niekoľko príkladov rôznych zdrojov príjmu, pokiaľ ide o zarábanie peňazí pomocou videí online.

1. Vytvorte originálny obsah

Tvorcovia obsahu často zarábajú prostredníctvom umiestňovania reklám vo svojom pôvodnom obsahu – to však nie je jediný spôsob, ako ho môžu speňažiť.

Značky môžu napríklad kontaktovať tvorcov, ktorí slúžia konkrétnemu cieľovému trhu, aby sponzorovali videá. Značky platia tvorcom za propagáciu ich produktu vo videu. Pre značky, ktoré sa pýtajú, ako zvýšiť predaj online, sú odpoveďou sponzorované videá.

Možno ste sa stretli s videami sponzorovanými spoločnosťami Skillshare, Audible alebo Blue Apron – to sú spôsoby, ako značky efektívne využívajú videá.

Vytváranie originálneho obsahu tiež dáva tvorcom šancu vybudovať si svoju osobnú značku. Odtiaľ môžu značky osloviť príležitosti, ako sú prednáškové koncerty, hosťovanie, sponzorované výlety a ďalšie.

2. Predávajte videozáznamy online

Fotografovanie na burze bolo pre fotografov lukratívnym zdrojom príjmov, ale vedeli ste, že rastie aj dopyt po záberoch online?

Jednotlivci a organizácie používajú zábery na rôzne účely, ako je vytváranie originálneho obsahu alebo vytváranie prezentácií. Ak radi natáčate a upravujete zábery, je to ďalší lukratívny spôsob, ako zarábať peniaze aj videami.

Neexistuje žiadny nedostatok online platforiem na predaj vašich záberov, ale jednou z najobľúbenejších webových stránok je Shutterstock. Tisíce, ak nie milióny ľudí navštevujú Shutterstock každý deň a hľadajú fotografie a videozáznamy na použitie. Shutterstock platí prispievateľom kdekoľvek medzi 15-40% v províziách.

3. Zapojte sa do partnerských programov

Mediálne platformy ponúkajú partnerské programy, rovnako ako spoločnosti a značky, ktoré chcú osloviť publikum viacerých tvorcov obsahu.

Partnerstvá fungujú ako vzájomne výhodný vzťah medzi tvorcom obsahu a značkou.

V niektorých partnerstvách môže spoločnosť pomáhať pri výrobe videa výmenou za to, že tvorca propaguje partnerskú spoločnosť. V iných prípadoch môže značka dať produkty tvorcovi výmenou za to, že poskytne recenziu alebo použije danú položku vo videu.

Čítať:  Marketingový lievik: Fázy a ako ich aplikovať

Partnerstvo s inými značkami a spoločnosťami je skvelý spôsob, ako zarobiť dodatočné príjmy alebo prinajmenšom kompenzovať niektoré náklady spojené s tvorbou videí.

4. Robte recenzie produktov

Recenzie produktov sú jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze pomocou videa.

Spotrebitelia pri nákupe uprednostňujú zhromažďovanie názorov iných overených kupujúcich a videorecenzie im to umožňujú. Recenzie produktov poskytujú viditeľné poznatky a priamu spätnú väzbu od jednotlivcov, ktorí daný produkt používajú, čo umožňuje spotrebiteľovi prijímať informovanejšie rozhodnutia o kúpe.

Recenzie produktov sú tiež skvelým spôsobom, ako môžu tvorcovia obsahu zarobiť peniaze prostredníctvom pridružených programov. Tvorcovia odkazujú na stránku spoločnosti a zarábajú malé percento za každého používateľa, ktorý použije ich odkaz na nákup položky.

Hostinger má napríklad veľkorysý pridružený program pre webhosting.

5. Predaj tovaru

Ďalším spôsobom, ako diverzifikovať svoje zárobky ako tvorca obsahu, je predaj tovaru (tovaru) súvisiaceho s vašou značkou.

To môže byť veľmi lukratívne, ak máte skvelé návrhy a slušnú sledovanosť ľudí ochotných kupovať položky súvisiace s vašou značkou.

Stručne povedané, musíte:

1. Nájdite dodávateľov.

2. Vybudujte si e-shop.

3. Predajte svoj tovar prostredníctvom sociálnych médií alebo jeho propagáciou vo svojich videách.

Ak hľadáte platformu na predaj tovaru, riešenia elektronického obchodu Hostinger vám umožňujú vytvoriť dokonalý internetový obchod pre vaše potreby.

6. Vytvorte stránku odberu

Ďalším spôsobom, ako tvorcovia videí zarábajú peniaze online, je vytváranie stránok na odber alebo členstvo. Tieto stránky umiestňujú prémiový obsah za paywall, čo znamená, že diváci budú musieť za prístup k obsahu zaplatiť poplatok za predplatné.

Je to skvelý spôsob, ako zarobiť dodatočné príjmy, najmä ak poskytujete obsah založený na informáciách. Napríklad Miss Excel od TikTok začala poskytovaním bezplatných výukových programov Excelu na Twitteri. Teraz na svojej webovej stránke ponúka podrobnejšie kurzy.

Existujú rôzne platformy, na ktorých si môžete vytvoriť predplatné. Odporúčame WordPress pre jeho flexibilitu a jednoduché použitie. Pri spúšťaní predplatiteľského webu nezabudnite optimalizovať WordPress pre multimediálne údaje, aby ste mohli vkladať videá.

Zarábanie peňazí videami: Výber kanála pre originálny obsah

Teraz už viete, akými rôznymi spôsobmi tvorcovia zarábajú peniaze pomocou videí. Ďalším krokom je výber platformy (alebo platforiem), ktorá dáva najväčší zmysel pre vaše ciele a zamýšľané publikum, aby vám poskytla najlepšiu šancu na objavenie.

Tu je niekoľko platforiem so skvelými možnosťami speňaženia:

YouTube

S viac ako 14,3 miliardami návštev mesačne je YouTube najobľúbenejšou platformou na zdieľanie videí na svete.

Čítať:  Komentáre TikTok sa nezobrazujú ako najobľúbenejšie? Opravy tu!

Aj keď má YouTube množstvo funkcií na speňaženie pre tvorcov obsahu, najznámejšie je vyplácanie tvorcom pomocou služby AdSense, kde príjem závisí od počtu zobrazení reklamy. Platforma platí používateľom najmenej 3-5 dolárov za 1 000 zobrazení, takže čím viac zobrazení má vaše video, tým viac môžete zarobiť.

Patreon

Ak ste o Patreone ešte nepočuli, je pravdepodobné, že čoskoro budete.

Tvorcovia obsahu, ktorí si získali fanúšikov, často používajú Patreon na získanie prémiového obsahu. A verní fanúšikovia, ktorí sa prihlásia na odber, sľúbia každý mesiac určitú sumu, aby k nemu mali prístup. Patreon účtuje tvorcom poplatky vo výške 5-12%.

Ak dokážete presvedčiť svojich sledovateľov, že váš prémiový obsah stojí za to, táto platforma môže byť mimoriadne lukratívna a poskytuje vám opakujúci sa mesačný príjem od vašich podporovateľov.

TIK tak

TikTok je platforma, na ktorej používatelia vytvárajú krátke videá, ktoré sú po otvorení aplikácie viditeľné z video kanála.

Je to fantastická platforma na získanie sledovateľov a zvýšenie predaja – najmä ak sa zameriavate na publikum generácie Z. Značky ako Kylie Cosmetics a Glossier používajú TikTok na elektronický obchod.

TikTok do nej vložil všetky svoje funkcie speňaženia Ďalej tvorca platforma, ktorá poskytuje tvorcom nástroje a funkcie na rozvoj ich komunít. Medzi jeho vlastnosti patrí:

 • Fond pre tvorcov TikTok: Podobne ako na YouTube platí TikTok tvorcom za umiestňovanie reklám do vášho videa alebo naň. Sadzby sa líšia v závislosti od rôznych faktorov, no začínajú na 2 – 4 centoch za 1 000 zobrazení. Ak máte video s miliónom videní, zarobíte 20 – 40 dolárov.
 • Trh pre tvorcov TikTok: Je to oficiálna platforma pre spoluprácu značiek a tvorcov. Značky môžu prehliadať trh a nájsť tvorcov pre svoju ďalšiu kampaň.
 • LIVE a videodarčeky: Podobne ako ceny Reddit môžu fanúšikovia dávať tvorcom videodarčeky, ktoré sú zameniteľné za hotovosť.
 • Tipy: Fanúšikovia môžu tiež posielať tipy autorom, podobne ako Tip Jar na YouTube.

Podobne ako Instagram, aj TikTok sa stal platformou sociálneho obchodu, ktorá umožňuje tvorcom predávať priamo na platforme prostredníctvom obchodov TikTok.

Zarábanie peňazí videami: Čo ešte potrebujete

Teraz, keď ste sa naučili, ako generovať príjem pomocou videa a platformy, ktoré na to môžete použiť, tu je niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť, aby si ľudia mohli pozrieť vaše videá. Koniec koncov, ako budete zarábať peniaze s videami, keď ľudia nevedia, že vaše videá existujú?

Trh pre cieľové publikum

Najlepší spôsob, ako si vybudovať publikum, je propagovať svoj kanál ľuďom, ktorí budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou záujem o váš obsah.

Niektoré spôsoby, ako to urobiť, sú:

 • Vytvárajte užitočný a relevantný obsah: Čo vaše publikum zvyčajne hľadá? Čo chcú vedieť? Vytvorte obsah zameraný na tieto témy.
 • Pre videá používajte názvy optimalizované pre SEO: YouTube je jedným z najväčších svetových vyhľadávačov a Google vracia videá YouTube ako výsledky na stránkach vyhľadávacích nástrojov.
 • Využite cielenú reklamu: Ak máte dodatočné prostriedky, platformy ako YouTube, Instagram a TikTok vám umožnia propagovať váš obsah konkrétnemu publiku.
 • Ponúkajte darčeky a odporúčania: Mechanika rozdávania často zahŕňa zdieľanie vášho účtu s publikom účastníkov, čo je skvelý spôsob, ako získať nových sledovateľov.
 • Robte spolupráce: Spolupráca na YouTube je z nejakého dôvodu populárna – okrem toho, že slúži ako obsah, umožňuje tvorcom vzájomný prístup k publiku toho druhého.
Čítať:  Ako skúsený vCIO riadi vašu prebiehajúcu IT stratégiu

Vytvorte si prítomnosť na sociálnych sieťach

Ďalším spôsobom, ako propagovať rôzne publiká, je vybudovať prítomnosť sociálnych médií na viacerých platformách.

Vo všeobecnosti sú Boomers často na Facebooku, mileniáli sú na Instagrame a Gen Z je na TikTok. Mohli by ste mať potenciálne publikum na Facebooku, ale premárnili ste príležitosť, pretože tam nemáte zastúpenie.

Tu je niekoľko tipov na budovanie sociálnej prítomnosti, aby ste mohli propagovať svoje videá:

 • Spojte sa so svojimi sledovateľmi: S väčšou pravdepodobnosťou si pozrú vaše videá a odporučia obsah, keď sa budú cítiť ako priatelia.
 • Zdieľajte svoje video na viacerých platformách: Ak ste na YouTube, vytvorte upútavku pre TikTok alebo Instagram Reels, zdieľajte odkaz na video na Twitter, váš Facebook feed alebo Facebook skupinu.
 • Pridajte do svojho videa tlačidlá zdieľania: Požiadajte publikum, aby video zdieľalo.
 • Používajte hashtagy pomôcť nájsť váš obsah.

Záverečné myšlienky: Zarábanie peňazí pomocou videa

Zarábanie peňazí videom môže byť lukratívnou kariérou pre každého, kto má smartfón a dostatočnú disciplínu na to, aby pravidelne vydával obsah.

Na to, aby ste mohli začať zarábať peniaze videom, nepotrebujete veľké publikum – existuje viacero spôsobov, ako speňažiť svoj kanál a online prítomnosť.

Keď začnete rásť, je najlepšie vytvoriť si vlastnú webovú stránku.

prečo?

Keď uverejňujete príspevky na videoplatformách, ako sú YouTube a TikTok, ste im vydaný na milosť a nemilosť. Ak sa algoritmus zmení, musíte ho upraviť, aby ste získali rovnaký počet zobrazení. A ak vás niekto nahlási alebo si myslí, že ste porušili jeho zmluvné podmienky, môže vaše video odstrániť.

Všetka tá tvrdá práca dolu vodou.

Na druhej strane je webová stránka stabilná a úplne vaša. Môžete ovládať, čo si naň dať, a bude tam, pokiaľ ho nezložíte.

Teraz, keď viete, ako generovať príjmy pomocou videa, prečo ho nespárovať s internetovým obchodom. Veľa influencerov predáva tovar. Vytvorte jedinečnú, krásnu stránku s

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE