Ako zarobiť viac peňazí v roku 2024

Ako zarobiť viac peňazí v roku 2024

Hľadáte ďalšie spôsoby, ako môžete zarobiť peniaze so svojim účtom GoDaddy? Pre niektorých môže byť predaj doménových mien na GoDaddy práve tým riešením, ktoré chcete. Môže to byť pre vás stály zdroj príjmov alebo môže dobre využiť domény, ktoré už nepotrebujete.

Čo by ste mali vedieť o tom, ako zadať doménu do aukcií GoDaddy?

Poďme sa hlboko ponoriť do toho, prečo a ako môžete získať najlepšiu cenu za doménu v aukcii GoDaddy.

Prečo by ste mali zvážiť predaj doménových mien na GoDaddy?

Než sa pustíme do podrobností o tom, ako sa doména na trhu predáva, musíte sa rozhodnúť, či je to pre vás ten správny krok.

Predaj doménových mien na GoDaddy môže byť lukratívny biznis, vedľajší zhon alebo len spôsob, ako získať späť časť svojich počiatočných investícií do webovej stránky, ktorú už nespravujete.

Tu sú dva hlavné dôvody, prečo by ste mohli chcieť predať svoje doménové mená.

Zarobte peniaze za domény, ktoré už nepotrebujete

Možno ste založili špecializovaný web, ktorý už nechcete udržiavať. Možno ste zabudli zrušiť automatické obnovenie názvu vašej domény.

Dôvodov, prečo už doménu možno nepotrebujete, je mnoho, ale všetky sa scvrkajú na jeden zásadný problém: zaplatili ste za tieto domény skutočné peniaze a teraz s nimi budete na ďalší rok trčať.

Čítať:  Ako pridať hudbu do príbehu, príspevku alebo kotúča Instagramu

Získajte časť svojich investícií späť tým, že ich ponúknete potenciálnym kupcom.

Aj keď sa nejedná o veľmi žiadané doménové mená, ktoré uvediete na predaj, možno sa vám aspoň vrátia vaše počiatočné investície.

Doménové mená sa môžu predávať za 20 alebo 20 000 USD, takže by mohlo stáť za to riskovať a predať doménu, ktorú už nepoužívate, a premýšľať o vyplatení peňazí.

Urobte si kariéru z preklápania domén

Na druhú stranu, predaj domén na GoDaddy pre vás môže byť začiatkom úplne novej kariéry. Mnoho ľudí sa obracia na obracanie domén ako spôsobu nákupu a predaja digitálnych aktív.

Cieľom je získať niekoľko lacných domén a predať ich za vyššie čiastky, čo môže byť solídny obchodný model.

Možno vás prekvapí, koľko peňazí dokážu domény získať – ak ste dobrí v odhaľovaní mien s vysokou hodnotou.

Pokiaľ sa rozhodnete uvádzať domény na GoDaddy pravidelne, možno budete chcieť zvážiť založenie LLC, aby ste ochránili seba a svoju firmu.

Doménové meno sa môže predať za veľa peňazí, ak ste v tom dobrí a ak máte šťastie na mená, ktoré si vyberiete. Neohrozujte svoje podnikanie.

Ďalšie informácie o tom, ako môžete začať s preklápaním domény, nájdete v našom úplnom sprievodcovi.

Môžete si tiež vypočuť tento podcast so Seanom Markeym o nákupe, prevracaní a stavbe webov s prešlou doménou.

Ako začať predávať doménové mená na GoDaddy

Vzhľadom na to, že to stojí mimo, je čas obrátiť našu pozornosť na to, ako môžete začať s procesom transakcie. Tu sú všetky kroky, ktoré musíte podniknúť, aby ste si vás všimli a dosiahli zisk pomocou zoznamu doménových mien, ktoré už nechcete alebo nepotrebujete.

Získajte členstvo v aukciách

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, aby ste sa posunuli vpred s predajom domén, je zaplatiť za členstvo v aukcii GoDaddy. Z hľadiska dolárovej čiastky je to relatívne nízke. Zvlášť keď vezmete do úvahy, akú hodnotu by vaše doménové meno mohlo mať, ich 5,49 $ ročne

Čítať:  Ako vytvoriť plánované príspevky vo WordPress pomocou SchedulePress

cenovka je minimálna.

Výmenou za ich členský poplatok získate veľa výhod ako:

  • Nízke provízie pri predaji názvu vašej domény kupujúcemu
  • Sledovanie až 100 domén, aby ste videli, kedy budú dostupné na kúpu
  • Vyhľadávacie nástroje, ktoré vám pomôžu vytvoriť zoznam domén na nákup a predaj
  • Vystavenie zoznamu domén, ktorých platnosť čoskoro vyprší.

Na rozdiel od niektorých podnikov, ktoré vyžadujú tony počiatočných peňazí, je ľahké tento model vyskúšať. Po predaji iba jednej cennej domény sa vám pravdepodobne vráti vaše počiatočné investície.

A potom máte zvyšok roka na vyskúšanie predaja doménových mien zadarmo.

Prihláste sa a vyberte domény na predaj

Keď je táto časť procesu vybavená, je čas prejsť k tomu, ako používať ich nástroj pre zoznam doménových mien na predaj. Prihláste sa k svojmu účtu GoDaddy a prejdite do sekcie portfólia vašej domény.

Odtiaľ vám vstupná stránka zobrazí všetky domény, ktoré vlastníte.

Môžete začiarknuť políčko naľavo od každej domény, ktorú chcete predať. V ponuke akcií môžete vybrať “Zoznam na predajnež vykonáte prieskum toho, za čo sa táto kategória doménových mien bude predávať.

Vaše domény nebudú v tejto fáze uvedené, takže sa nebojte. Je to len jednoduchý spôsob, ako začať premýšľať o tom, čo by vám mohol kto ponúknuť za uvedené domény. Poďme sa pozrieť na ďalšiu časť, aby sme sa zamysleli nad procesom predaja.

Získajte približnú hodnotu a nastavte cenu

GoDaddy vás nenechá na izbe, keď chcete, aby niekto premýšľal o kúpe názvu vašej domény. Vedia, že na cene záleží.

Ak je názov domény uvedený príliš vysoko, môže na zozname domén na predaj stagnovať. Pokiaľ je cena príliš nízka, môžete nechať peniaze na stole.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze navyše pomocou svojej webovej stránky

Je to krehká rovnováha.

Ak nemáte predstavu, akú by vaše domény mohli mať hodnotu, môžete využiť ich nástroj Odhadovaná hodnota. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo pre „Použite odhadovanú hodnotu“, aby ste získali predstavu o tom, čo vám niekto môže reálne ponúknuť za túto sadu domén.

Ak máte hlavu pre marketing, môžete si vždy stanoviť vlastnú cenu. Toto je iba vodítko, ako začať, ak je vaša LLC pre prevracanie domén relatívne nová.

Než doménu zaradíte na predaj, môžete samozrejme využiť aj iné nástroje. Flippa a Estibot sú skvelé nástroje, na ktoré sa môžete obrátiť, ak potrebujete trochu viac informácií o tom, akú hodnotu môže mať vaša doména GoDaddy.

Zistite viac o týchto nástrojoch oceňovania v našej recenziu Flippa tu.

Zoznam domén na predaj pomocou Afternic pre lepší marketing

GoDaddy to myslí vážne s tým, že pomôže dosiahnuť zisk v každej kategórii. To je dôvod, prečo sú partnerom Afternic na zoznam svojich domén na predaj.

Môžete ťažiť z oveľa väčšieho publika predajom domén na GoDaddy a používaním nástroja Afternic na dosiahnutie zisku.

Afternic je najväčší predajca s rozsiahlym zoznamom domén a dlhým zoznamom hladných kupujúcich, ktorí túžia byť vašimi ďalšími zákazníkmi. Pozrite sa na našu recenziu Afternic pre viac informácií.

GoDaddy sa integruje s Afternic a dáva vám možnosť otvoriť si u nich účet pred uvedením vašich domén na predaj.

Pre tých, ktorí už predtým predávali prostredníctvom tejto platformy, sa stačí prihlásiť na dokončenie vstupných stránok na predaj vašej domény. Rýchlo si vytvorte účet, pokiaľ ho nemáte, a budete pripravení predať.

Odtiaľ všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na “Publikovať výpisAk chcete uviesť svoje domény na zoznam a uviesť svoje podnikanie na rad čakajúcich zákazníkov na ich webových stránkach.

Čítať:  Ako odstrániť účet DoorDash

Uistite sa, že sú platobné údaje platné

Vaše doménové meno sa predalo, vaše podnikanie prekvitá a máte zákazníkov, ktorí vám zaplatia skutočné peniaze výmenou za vašu aukciu.

Väčšina ľudí chce vedieť, ako môžu dostať zaplatené za predaj doménového mena. To je pravdepodobne najdôležitejšia časť transakcie.

Zákazníci, ktorí sú pripravení predať doménové meno, majú niekoľko rôznych spôsobov, ako môžu zaplatiť. Akonáhle je doména predaná, môžete sa rozhodnúť pre platbu prostredníctvom:

  • ACH
  • eCheck
  • Paypal
  • Bankový prevod z Afternic.

Dobrou správou je, že existuje určitá ochrana, ak v aukcii predáte domény s vysokou hodnotou 5 000 USD alebo viac. GoDaddy uloží finančné prostriedky a potom ich uvoľní po dokončení predaja, čo chráni informácie o vašom osobnom účte.

Pamätajte, že svoj predaj by ste nikdy nemali sťahovať z platformy brokera (v tomto prípade Afternic alebo GoDaddy). Kupujúci by nemali mať vaše osobné údaje ani bankové údaje, a to ani po predaji domény.

Buďte múdri ohľadom toho, čo zdieľate s kupujúcim, ktorý sa pýta na váš predaj. Je ľahké sa nechať podviesť online a tieto platformy existujú, aby vás chránili.

Záverečné myšlienky: Zarábajte viac peňazí predajom doménových mien na GoDaddy

Ste pripravení začať predávať domény prostredníctvom svojho účtu GoDaddy? Môže to byť lukratívny spôsob, ako si zarobiť na živobytie, ak máte cit na nájdenie hľadanej domény, ktorú môžete otočiť a predať.

To si vyžaduje veľmi minimálne peniaze vopred na uľahčenie predaja. Aj keď to nie je zadarmo, cenovka 5,49$ vás pravdepodobne nezavedie príliš ďaleko.

Ak teda máte digitálnu nehnuteľnosť, ktorú už nepotrebujete, pripravte svoju doménu na predaj pomocou týchto ľahko použiteľných krokov, ktoré vám pomôžu organizovať sa a zarobiť peniaze z domén, ktorých platnosť vypršala ešte dnes!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE