Ako zdieľať svoj zoznam skladieb Spotify

Spotify vám uľahčilo zdieľanie zoznamov skladieb s rodinou a priateľmi – priamo v aplikácii je tlačidlo Zdieľať.

Ako zdieľať svoj zoznam skladieb Spotify

Máte tiež možnosti, ako to urobiť prostredníctvom e-mailu, sociálnych médií a dokonca aj textových správ. Navyše, odkaz na zoznam skladieb môžete vždy jednoducho skopírovať a vložiť kamkoľvek chcete. Teraz sú kroky na zdieľanie zoznamu z rôznych zariadení dosť podobné. A to isté platí pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Niektoré funkcie však prácu značne uľahčujú a v závislosti od zariadenia, ktoré používate, sa vám môžu zobraziť rôzne návrhy na zdieľanie. Bez ďalších okolkov sa vrhneme priamo na rýchle návody.

Kde môžete zdieľať svoje zoznamy skladieb?

Predtým, než sa ponoríme do našich návodov, poďme si najprv prediskutovať možnosti, ktoré vám Spotify ponúka na zdieľanie vašich zoznamov skladieb. Hudobná služba je skvelá, pretože je veľmi všestranná a dobre spolupracuje s inými platformami.

Tu je miesto, kde môžete rýchlo zdieľať zoznam skladieb Spotify z aplikácie Spotify:

 • WhatsApp
 • Instagram
 • Facebook Messenger
 • Informačný kanál Facebooku
 • Príbehy Facebooku
 • Snapchat
 • Linka
 • SMS

Samozrejme, nie ste obmedzený len na tieto platformy. Spotify ponúka svojim používateľom a Skopírovať odkaz aj v ponuke zdieľania.

Teraz, keď už viete, kam môžete posielať svoje obľúbené zoznamy skladieb, poďme sa pozrieť, ako na to. Nižšie sa budeme zaoberať tým, ako zdieľať zoznam skladieb Spotify pomocou iOS, macOS, Androidu, PC a webového prehliadača.

Čítať:  Koľkokrát za deň uverejniť príspevok do BeReal za deň

Ako zdieľať zoznam skladieb Spotify na iPhone

Keď sa zoznámite s krokmi na zdieľanie zoznamu skladieb, uvidíte, že je to vlastne celkom jednoduché. Tu je postup, ako zdieľať zoznam skladieb z aplikácie Spotify na iPhone:

 1. Otvorte Spotify a klepnite na Vaša knižnica na spodku.

 2. Vyberte zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať. Potom klepnite na tri vodorovné bodky na ľavej strane.

 3. Prejdite nadol v ponuke a vyberte zdieľam.

 4. Ak chcete zdieľať zoznam skladieb Spotify, vyberte jednu z možností v zozname.

 5. Pri odoslaní zoznamu skladieb postupujte podľa krokov na obrazovke. Pred dokončením procesu sa možno budete musieť prihlásiť na platformu, ktorú ste si vybrali.

Poznámka: Ak kliknete na ikonu 'Viac', môžete svoj zoznam skladieb vysunúť alebo ho odoslať pomocou iných aplikácií, ktoré sa nezobrazujú v ponuke Spotify Share.

Tip odborníka

Klepnite na hárok iPhone Share, ak chcete pridať/zdieľať zoznam skladieb do podporovaných aplikácií. Napríklad Spotify poskytuje podporu tretích strán pre Google Hangouts, Slack a niekoľko ďalších aplikácií. Ak chcete zdieľať pomocou svojho iPadu, platia rovnaké kroky, ako je popísané vyššie.

Ako zdieľať zoznam skladieb Spotify z aplikácie pre Android

Zdieľanie zoznamu skladieb Spotify z aplikácie pre Android je takmer rovnaké ako v prípade aplikácie pre iPhone. Ale nezaškodilo by ísť do toho istého cieľa trochu inou trasou.

 1. Otvorte Spotify a klepnite na Vaša knižnica na spodku.

 2. Klepnite na zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať.

 3. Naľavo od zeleného tlačidla prehrávania sú tri vodorovné bodky. Klepnite na bodky.

 4. Prejdite nadol v ponuke a klepnite na zdieľam.

 5. Klepnite na možnosť, ktorá koreluje s platformou, na ktorej chcete zdieľať svoj zoznam skladieb. Alebo môžete klepnúť Skopírovať odkaz a zdieľajte odkaz na svoj zoznam skladieb kdekoľvek.

Čítať:  TikTok: Ako povoliť DM od všetkých (iPhone a Android)

Dôležité poznámky:

Rovnako ako aplikácia pre iPhone, aj Spotify pre Android má tlačidlo Zdieľať na odoslanie zoznamu skladieb prostredníctvom sociálnych médií. Mali by ste vedieť, že tieto možnosti sa líšia v závislosti od zariadenia so systémom Android, ktoré používate. Napríklad na smartfónoch Samsung a Xiaomi nie sú úplne rovnaké. Ale toto v žiadnom prípade nie je porušením dohody.

Ďalšia vec je, že zdieľanie na rôznych platformách nie je to isté. Platí to pre Android aj iOS.

Ak zdieľate so službou Twitter, existuje odkaz a váš tweet je vopred vyplnený adresou URL. Pri zdieľaní na Facebooku skončíte s obrázkom a možnosťou „Play on Spotify“. Platí to pre váš Facebook Feed aj príbehy.

Nevýhodou je, že kliknutím na „Play on Spotify“ sa osoba dostane do webového prehrávača. Ak však používate iPhone, môžete byť požiadaní, aby ste ho otvorili prostredníctvom aplikácie.

Ako zdieľať zoznam skladieb Spotify z aplikácie Mac

Spotify spôsobil, že používateľské rozhranie aplikácie vyzeralo približne rovnako ako vo vašej mobilnej aplikácii. Využíva výhody väčšej obrazovky, takže navigácia je jednoduchá, ale akcie sú rovnaké. Tu je postup:

 1. Otvorte Spotify na svojom Macu a v ponuke vľavo klepnite na zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať.

 2. Kliknite na tri zvislé bodky napravo od zeleného tlačidla prehrávania.

 3. Kliknite na zdieľam a skopírujte odkaz do svojho zoznamu skladieb. Potom môžete svoj zoznam skladieb zdieľať alebo nahrať na akúkoľvek platformu.

Čítať:  Ako zobraziť niečích sledovateľov Instagramu bez účtu

Môžete tiež použiť skratku a kliknúť pravým tlačidlom myši na zoznam skladieb v ponuke vľavo. Potom kliknite zdieľam na skopírovanie odkazu.

Ako zdieľať zoznam skladieb Spotify z aplikácie Windows

Medzi aplikáciou Spotify pre Windows a macOS nie je žiadny rozdiel v používateľskom rozhraní a rozložení. Takže neváhajte použiť vyššie popísané kroky. Existuje však aj iný o niečo rýchlejší spôsob zdieľania zoznamu skladieb. A nie je potrebné vypisovať kroky, pretože už ste oboznámení s akciami.

V ponuke na pravej strane obrazovky kliknite pravým tlačidlom myši na zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať. Akcia odhalí kontextovú ponuku s možnosťou Zdieľať v spodnej časti. Keď umiestnite kurzor myši na možnosť, zobrazí sa ponuka zdieľania. Vyberte si, kam chcete odoslať zoznam skladieb, a môžete ísť.

Ako zdieľať zoznam skladieb Spotify z webového prehliadača

Ak dávate prednosť verzii webového prehliadača Spotify, pokyny sú podobné ako pri každej inej metóde v našom návode. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na váš zoznam skladieb v ponuke vľavo. Potom kliknite na tri vodorovné bodky vedľa tlačidla prehrávania. Odtiaľto môžete kliknúť zdieľam a skopírujte odkaz.

Potom ho môžete zdieľať kdekoľvek chcete.

Zverejnenie zoznamu videí

Okrem vašich priateľov a rodiny si vaše zoznamy skladieb môže vychutnať aj zvyšok sveta. Všetko, čo musíte urobiť, je verejne zdieľať zoznam cez Spotify.

1. Kliknite na tri horizontálne alebo vertikálne bodky

2.Vyberte si “Zverejniť.”

Čítať:  Ako nabíjať Vuse bez nabíjačky?

Odvtedy sa zoznam skladieb zobrazí na Spotify, keď ľudia hľadajú hudbu. Nevýhodou je, že Spotify nie je v skutočnosti prispôsobené na vyhľadávanie zoznamov skladieb; namiesto toho uprednostňuje umelcov a skladby. Existuje však niekoľko portálov tretích strán, ktoré obsahujú iba zoznamy skladieb Spotify.

Bonusové tipy a triky

Na rozdiel od zverejnenia môžete zoznam skladieb utajiť, ale to neznamená, že ho nemôžete zdieľať. Akcie sú rovnaké a príjemca môže sledovať, prehrávať a zobrazovať zoznam skladieb. A ak ho nastavíte na zoznamy skladieb pre spoluprácu, príjemcovia ho môžu tiež upravovať.

Ak chcete nájsť zoznam skladieb, ktorý s vami niekto zdieľal, prejdite do svojej knižnice. V časti Zoznamy skladieb vyhľadajte ten s menom vášho priateľa. Pod ním uvidíte názov zoznamu skladieb a „podľa + prezývky“. Teraz naň klepnite a užívajte si.

Odvážte sa zdieľať

Pamätáte si časy, keď ľudia tvorili mixtape a napaľovali CD so svojimi obľúbenými zoznamami skladieb? Potom by sa museli stretnúť s príjemcom a kazetu alebo CD mu fyzicky odovzdať. Niekto by mohol namietať, že zdieľanie je teraz oveľa menej romantické, ale to je téma na iný článok.

Čo sa týka zdieľania playlistov cez Spotify, môžete zdieľať prakticky kdekoľvek a všade. V skutočnosti vás od dokončenia akcie vždy delí tri až päť kliknutí alebo ťuknutí. A je naozaj skvelé, že môžete získať grafický kód, naskenovať ho a okamžite spustiť zoznam skladieb.

Ktorú možnosť zdieľania preferujete? Existuje zoznam skladieb, ktorý ste zdieľali s mnohými svojimi priateľmi? Dajte nám svoje dva centy do komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE