Ako získať nápady na názvy kanálov YouTube

V tomto príspevku budeme hovoriť o všetkých rôznych spôsoboch, ako si môžete vybrať názov svojho kanála YouTube a vyniknúť.

Výber názvu kanála môže byť nervy drásajúci proces, najmä preto, že v hre je veľa rôznych faktorov.

Musíte si vybrať názov, ktorý odzrkadľuje vaše záujmy, ale dávajte pozor aj na to, aby ste si vybrali jedinečný názov, aby ste mohli vytvárať značkové rukoväte sociálnych médií, ako aj webové stránky.

Pred výberom názvu kanála sa najprv uistite, že je názov vhodný pre YouTube. Postupujte podľa pokynov komunity, aby ste sa uistili, že to nevyzerá ako spam. Nemali by ste sa vydávať za iných a nemali by ste sa vyhýbať slovám, ktoré na platforme nemáte povolené používať.

2. Uistite sa, že názov kanála je krátky

Na YouTube je krátke a sladké meno oveľa lepšie ako dlhé meno. Keď niekto hľadá kanál, je lepšie poskytnúť mu ľahko zapamätateľný názov ako niečo, čo má viac ako 50 znakov.

Aby som to zhrnul, tu je to, čo musíte urobiť, aby ste si vybrali názov kanála YouTube, ktorý je pre vás vhodný:

Mal by mať názov kanála

 • Nie viac ako päť slabík
 • Ľahko zapamätateľné
 • Má málo alebo žiadne čísla
 • Nie viac ako 30 znakov
 • Ľahko sa píše

MrBeast, PewDiePie a ďalšie sú krátke a ľahko sa píšu a zapamätajú. Vo všetkých vyššie uvedených bodoch získavajú plný počet bodov. To je to, čo by ste mali robiť aj vy.

3. Uistite sa, že ste vybrali jedinečný názov kanála YouTube

Či už je to úmyselné alebo inak, nemôžete svoj kanál YouTube použiť na odcudzenie identity iného autora. Toto je pre divákov zavádzajúce. To je najväčší dôvod, prečo mať pôvodný názov kanála.

Čítať:  Ako zobraziť spomienky na Snapchat

Udržuje vás to úprimné a YouTube nemá dôvod zrušiť kanál.

MrBeast, ktorý je najpopulárnejším tvorcom – desiatky kanálov, používa rovnaký názov a logo na vytváranie falošných účtov, aby prilákal časť návštevnosti a zhliadnutí kanála MrBeast.

Konečným cieľom je byť ako Mr.Beast. Je to však v rozpore s pravidlami YouTube.

Okrem používania jedinečného názvu kanála na budovanie značky myslite na podnikanie alebo konečný cieľ svojho kanála.

Ak si niekto nárokuje vaše meno, má aj vlastnú webovú adresu, ktorá s ním súvisí.

Bez vlastnej adresy URL bude webová adresa vášho kanála vyzerať približne takto: YouTube.com/MpydOtyuVwZupTubasPHHcJ. Nikto nechce niečo také tajomné. Chcete meno, ktoré je ľahko zapamätateľné a ešte ľahšie dostupné.

Ďalším bodom na zapamätanie je, že nezískate prístup k vlastnému názvu hneď od začiatku. Keď budete mať 100 odberateľov a jedinečný názov kanála, môžete si nárokovať webovú adresu, ktorá funguje pre vašu značku.

4. Vyberte si názov, ktorý zodpovedá vášmu výklenku

Rovnako ako dokonalý názov kanála YouTube vás môže pripraviť na úspech, výber správneho obchodného názvu má rovnakú váhu. Ak ste v procese spustenia svojej značky a chcete vyberte si perfektný názov pre svoju firmuje dôležité zvážiť niekoľko dôležitých faktorov, ktoré dobre rezonujú s identitou vašej značky a cieľovým publikom.

Keď niekto príde na váš kanál, mal by okamžite vedieť tri veci:

 • Aký je váš výklenok
 • Typ videí, ktoré vytvárate
 • Hodnota, ktorú dostanú

Správny názov kanála slúži na všetky tri účely. Otázkou však je, ako vymyslieť silné meno, aby ľudia pochopili jeho hodnotu.

Nech už je vaša oblasť akákoľvek, môžete prísť s jedinečným názvom, ktorý vám pomôže vyjadriť samých seba a ukázať svetu, čo máte na mysli pod názvom značky. Jednoducho začnite premýšľať o tejto téme a vyzvite sa, aby ste vytvorili kanál založený na tejto konkrétnej oblasti. Napríklad tento kanál Tutorials Point je centrálnym centrom pre všetky vaše potreby v oblasti výučby. https://www.youtube.com/@TutorialsPoint_/videos.

Kanál zahŕňa návody na programovanie, Microsoft Excel, vytváranie stránok na WordPress, posilňovanie drupal výkon a viac takých technických tém a iných predmetov a názov odráža to isté.

Pri výbere názvu sa tiež uistite, že je k dispozícii aj webová verzia aka názov domény. V opačnom prípade sa možno budete musieť uspokojiť s hosťovaním stránok v službe Blogger alebo Drupal.

Čítať:  Ako si vyrobiť kotúč na Instagrame v 4 jednoduchých krokoch

5. Je v poriadku uviesť svoje meno a priezvisko

Ak uvádzate online osobnosť, názov vášho kanála sa nemusí spájať s vaším výklenkom. Obsah je zabudovaný vo vás a okolo vás. Vaša osobnosť je hviezdou šou a nie len náhodným návodom alebo radami ako na to. Ľudia vidia vaše krstné meno a priezvisko.

Vezmime si napríklad kanál Matthewa Woodwarda, ktorého preslávil fakt, že na svoj menovitý kanál začal nahrávať dobre preskúmané SEO videá. To nakoniec vyústilo do miliónov videní a ďalších miliónov pre jeho agentúru.

Nikdy sa nenechajte príliš odradiť myšlienkou, že môžete mať príliš nízku návštevnosť, pretože nikto nepozná vaše meno alebo kto ste.

bNezačnite sa tým však príliš obávať. Cieľom je vytvoriť si osobnú značku a dôverovať celému procesu.

Saafiya Nygaard je jedným z takýchto tvorcov. Tento kanál má viac ako 9,48 milióna predplatiteľov a netrvalo jej ani tucet rokov, kým dosiahla toľko sledovateľov. Počet jej odberateľov prevýšil toto číslo po uverejnení videí o životnom štýle. Má iný pohľad na život a uverejňuje väčšinou videá založené na životnom štýle.

Hlavným zameraním kanála je zarábanie peňazí, cestovanie a ďalšie veci. Zmenila kanál na kilter Minimálne peniaze, ale to by bolo príliš obmedzujúce pre obsah, ktorý chce vytvoriť.

3 tipy na generovanie nápadov na názvy kanálov na YouTube

1. Určite USP vášho kanála

Ak máte problémy so značkou, začnite kategóriou svojho kanála YouTube. Tu je niekoľko príkladov pomenovania vášho kanála, aby ste vynikli z davu:

Názov kanála podľa názvu značky: HubSpot

Názov kanála podľa typu kategórie: ThailandfoodExplore

Samovysvetľujúci názov kanála: Excel Wizard

2. Výber osobného názvu kanála YouTube

Vyberte si svoje vlastné meno, aby bolo čo najjednoduchšie a ak chcete, aby bol kanál vašou tvárou. Napríklad existuje tvorca s názvom Dhruv Rathee, ktorý rozkladá zložité témy na jednoduché nápady.

Takmer na každom videu ho uvidíte, ako vysvetľuje myšlienku alebo udalosť a môžete sa pozrieť na jeho pohľad na túto tému. Svoje meno použil na vytvorenie osobného video kanála.

#1. Uistite sa, že vaše meno je jedinečné

Ak existujú aj iní ľudia s rovnakým menom, môžete vyskúšať rôzne variácie svojho mena a vytvoriť niečo jedinečné.

Vidíš o čom hovorím?

#2. Použite iné meno, než je vaše

Čítať:  Neprijímam správy WhatsApp, pokiaľ neotvorím aplikáciu (WhatsApp nezobrazuje upozornenia, kým sa neotvorí)

Ak ste zo slovanských krajín alebo krajín východnej Ázie, je možné, že vaše meno je buď príliš dlhé, alebo je pre ľudí veľmi ťažké toto meno vysloviť. Skutočné meno PewDiePie je Felix Arvid Ulf Kjellberg. Kanál má dnes viac ako 75 miliónov sledovateľov. Predstavte si, že pre kanál použijete zložitý názov. Nasledovníkov mohlo byť oveľa menej.

#3. Použite skrátenú formu svojho mena

Používanie zreťazení je skvelý spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných kanálov na YouTube. Jednoducho kombinujte iniciály svojho mena s iným výrazom, ktorý popisuje váš kanál, a použite ho na definovanie názvu kanála. MKBHD je skratka pre Marques Brownlee. HD vychádza zo skutočnosti, že nahráva iba HD videá.

Pozrite sa na Marquesa Brownleeho. Názov jeho kanála spája jeho meno a prívlastok HD, pretože zvyčajne zverejňuje videá vo formáte HD. Kanál má viac ako 17,4 milióna predplatiteľov.

3. Výber názvu obchodného kanála YouTube

Tu nemáte veľa možností, názov vášho kanála by mal byť rovnaký ako názov vašej firmy. V opačnom prípade to vaši zákazníci len ťažko rozpoznajú. Tu je však niekoľko bodov, ktoré by ste mali mať na pamäti:

#1. Uistite sa, že sú k dispozícii rukoväte sociálnych médií

Vo všeobecnosti je užitočné, aby váš vlastný kanál YouTube zodpovedal iným rukovätiam sociálnych médií. Vaša adresa tak bude všade rovnaká a vaši zákazníci vás jednoducho nájdu.

#2. Pozor na dostupnosť doménových mien

Keďže váš obchodný kanál na YouTube neustále rastie, mali by ste na ňom začať budovať trakciu. Zodpovedajúci názov kanála YouTube a názov domény vám s tým môže pomôcť.

# 3: Vyberte si meno so správnymi kľúčovými slovami

Ak vytvárate videá o vyššie uvedených témach s objemom vyhľadávania, má zmysel vytvárať videá s názvami kľúčových slov.

Zamyslite sa nad kľúčovými slovami, ktoré ľudia používajú na nájdenie vášho obsahu. So solídnym zoznamom kľúčových slov začnite budovať svoj kanál YouTube. s týmito kľúčovými slovami. Pomôže vám to zacieliť na publikum, aby sa s vaším kanálom stretlo skôr, ako konkurenti.

Povedzme, že máte technický kanál. Do názvu kanála môžete pridať ktorékoľvek z týchto kľúčových slov.

 • AndroidCentral
 • AndroidRumors
 • Smartfón

Toto sú niektoré z najpopulárnejších kanálov, ktoré pokrývajú všetko o rôznych produktoch, správach a recenziách spoločnosti Apple.

Zahrňte cieľové kľúčové slovo do kanála, názov zaistí, že ľudia prídu na kanál húfne.

Čítať:  5 spôsobov, ako využiť sociálne počúvanie na analýzu konkurencie

4. Brainstorming a finalizujte

Občas potrebujete rýchly brainstorming, aby ste rozbehli kolesá svojej mysle.

1. Zapíšte si niekoľko slov spojených s vaším obsahom. Ako vzdelávací kanál YouTube si poznačte slová ako zhliadnutia, obvod alebo speňaženie.

2. Napíšte si zoznam slov zdôrazňujúcich cieľ vášho kanála. Možno len nechcete učiť, ale motivovať, inšpirovať alebo zabávať. Pokiaľ ste úprimní, neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď.

3. Vytvorte názvy kanálov pomocou slov z oboch zoznamov. Nevystavujte sa príliš veľkému tlaku. Majte lepšiu predstavu o tom, čo by malo byť.

4. Nevystavujte sa tu prílišnému tlaku. Aj keď sa vám nepodarí pomenovať svoj kanál YouTube, budete mať lepšiu predstavu o tom, aký by mal byť.

Existuje ešte viac spôsobov, ako vytvoriť kreatívne názvy kanálov YouTube. Môžete použiť kreatívu generátor mien a získajte kreatívne návrhy. Hľadáte názov existujúceho kanála YouTube, aby ste získali viac návrhov a postarali sa o každý malý nápad, o ktorom sme doteraz diskutovali.

Záver

YouTube je veľmi populárna platforma, čo znamená, že ak začínate podnikať na YouTube, určite získate divákov a návštevnosť. Konkurencia ako taká je šialená. Veľa ľudí vytvára na YouTube množstvo obsahu.

Väčšina úsilia je zbytočná na videá, ktoré nič nerobia a výkonovo padajú. Vaši konkurenti sú na YouTube a ak chcete pochopiť, ktoré z ich videí dosahujú dobrú výkonnosť, sledovať, analyzovať a monitorovať ich výkonnosť, potrebujete nástroj sociálnej inteligencie, ako je Sprout Social.

Prihláste sa na skúšku kľúčovou dierkou, aby ste pochopili, ako sa darí vašim konkurentom.

Súvisiace články

6 najlepších nástrojov YouTube Analytics pre rok 2024 na sledovanie metrík videa

7 najlepších tipov na rast vášho kanála YouTube + hacky na speňaženie

často kladené otázky

1. Musia byť názvy kanálov YouTube jedinečné?

Dôležité je nájsť jedinečnú adresu URL, aby ľudia mohli získať rovnaký názov kanála ako vy, ale bez toho, aby to bol problém.

2. Ovplyvní zmena názvu kanála YouTube počet zhliadnutí?

Áno, ak svojvoľne zmeníte svoj kanál YouTube, ovplyvní to sledovanosť. Je to trochu ako zmena názvu domény a vyhľadávače potrebujú nejaký čas na nájdenie a indexovanie všetkého.

3. Aký dôležitý je názov kanála YouTube?

Názov kanála YouTube definuje vašu internetovú prítomnosť a robí alebo prerušuje to, ako populárny sa váš kanál nakoniec stane.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE