Ako získať odkazy na stránky Google (7 stratégií)

Aj keď je generovanie a výstup odkazov na stránky automatizovaný, len málo vecí prispieva a pomáha spoločnosti Google rýchlo poskytovať priaznivé výsledky.

Tento príspevok vám ukáže niekoľko osvedčených tipov a stratégií, ktoré skutočne fungujú pri získavaní odkazov na stránky Google. Testoval som tieto stratégie na svojom blogu a fungujú mi skvele.

Postupujte podľa týchto pravidiel a čoskoro sa v Google SERP pre vaše príspevky a stránky zobrazia odkazy na podstránky.

Tablet Obsahu

Čo sú odkazy na stránky Google?

1- Hlavná doména
2- odkazy na podstránku pod doménou

Odkazy na podstránky sú dodatočné odkazy, ktoré sa zobrazujú pod výsledkami vyhľadávania vašej lokality v SERP.

Čítať:  Navigace v digitálním marketingu: Nejlepší průvodce pro podnikatele a obchodníky

Pridáva ich automaticky Google. Môžete však postupovať podľa týchto konkrétnych krokov, aby ste doplnili pracovný postup spoločnosti Google a rýchlejšie získali odkazy na podstránky pre svoje lokality.

1. Vyberte si tému optimalizovanú pre SEO a pridanú schému

Pri použití bezplatnej témy z úložiska tém WordPress sa v mojom blogu nezobrazili žiadne odkazy na lokalite na Googli a ja som analyzoval svoju štruktúru témy a zistil som, že moja téma nemá žiadne označenie schémy prvkov navigácie na webe. (Prečítajte si viac o SiteNavigationElement)

Pri vyhľadávaní BforBloggers sa na Googli zobrazí 6 odkazov na podstránky bez zadania prípony domény. Dokonca aj moje jednotlivé príspevky zobrazujú tie pod nimi v SERP.

Celkom som zmenil tému. Prešiel som na vlastnú tému, ktorá už bola nakódovaná najnovšími kódmi schema.org a bola optimalizovaná pre SEO. V téme sa ľahko naviguje a čistí sa, čo podporuje Google, aby svoju prácu vykonával jednoducho.

Tém je veľa, ale odporúčam Genesis od Studiopress.

Genesis má vopred zabudovaný prvok navigačnej schémy lokality, ktorý pomáha vyhľadávacím nástrojom ľahko prehľadávať vaše hlavné odkazy na taxonómiu, čo vedie k rýchlejšiemu a lepšiemu indexu.

Rôzne témy zaobchádzajú so značkami h1 a inými značkami nadpisov odlišne. Mali by ste použiť

v jednej téme, ktorá by sa mohla zmeniť na

v druhej.

Všetky tieto faktory priamo ovplyvnia vaše SEO. Za každú cenu je potrebná správna, čisto nakódovaná téma s požadovanou schémou a SEO optimalizáciou.

Témy tiež ovplyvňujú vašu celkovú rýchlosť načítania a od júla bude Google brať rýchlosť ako hodnotiaci faktor pre smartfóny. Predtým to platilo len pre stolné počítače.

Google však jasne uvádza, že ak má niekto kvalitný a relevantný obsah so správnou štruktúrou, môže mať stále vyššie hodnotenie, aj keď má pomalú stránku (ale musíte byť čo najrýchlejší).

Ale mali by ste na to dávať pozor. Mohlo by to tiež zhoršiť UX vášho webu.

Zrýchlite svoj web a zapôsobte na návštevníkov krásnou a štruktúrovanou témou, ktorá je vhodná pre SEO.

2. Pridajte obsah

Veľmi odporúčam tento malý trik. Už 3 týždne som experimentoval s rôznymi stránkami a ich štruktúrami na webe.

To, čo som zistil, bolo celkom prekvapujúce a mali by ste tomu venovať pozornosť. Toto je trik, ktorý môžete použiť na rýchle dosiahnutie výsledkov.

Pozrite si príspevok z blogu MonsterInsights:

Tieto dva príspevky sú z rovnakej domény.

Zdá sa, že jeden má pod výsledkom odkazy na podstránky, zatiaľ čo ostatné nie. Google si myslí, že tieto nadpisy sú niečo, čo by hľadajúci hľadal, a preto ich zobrazuje v samotnom výsledku vyhľadávania.

Keď som navštívil druhý článok, tj Ten, kto má odkazy, našiel som obsah hneď nad prvým nadpisom, ktorý používateľovi pomôže ľahko sa orientovať v rôznych názvoch a témach.

Prvý článok nemal žiadny obsah, a preto mám pocit, že v SERP sa nezobrazovali žiadne ďalšie odkazy na podstránky.

Obsah sa skladá zo základných hypertextových odkazov vrátane všetkých vašich nadpisov, ktoré sú primerane štruktúrované a usporiadané pomocou jednoduchých značiek

  . Sú to hypertextové odkazy, ktoré sa generujú, aby pomohli používateľovi rýchlejšie prechádzať dlhým rozšíreným obsahom.

  Google dokáže rýchlo dohnať odkazy, ktoré mu poskytnete prostredníctvom karty s obsahom, a preto sa v takýchto článkoch objavujú odkazy na podstránky.

  Štruktúrované dáta sú kľúčom k úspechu so SEO. Mali by ste sa zamerať aj na správne vykonávanie údajov pomocou HTML. Zameranie sa na vizuálny vzhľad prináša návštevníkom pridanú hodnotu, ale skutočná práca bude prebiehať iba prostredníctvom HTML.

  Podľa mojich štúdií je možné pomocou týchto tabuliek rýchlo získať odkazy na podstránky. Živý príklad k tejto skutočnosti veľmi prispieva.

  Obsah môžete pridať pomocou minimálneho kódovania HTML, ale začiatočníci sa pri tom môžu cítiť nepríjemne. Prirodzenejší spôsob, ako to urobiť, je pridať doplnok.

  Google sleduje tok používateľov a presne sleduje, ako používateľ interaguje v rámci webovej stránky. Obsah poskytuje okamžitú akciu a používateľ si môže ľahko vybrať tému podľa svojich záujmov a potrieb. Google to môže jednoducho pripojiť k SERP.

  Je to podobné, ako keď má Google pocit, že používatelia klikajú na odkazy na váš obsah, zobrazí ich na frontende pre lepšiu skúsenosť.

  Pokračujte vo vyhľadávaní Google a zadajte „Jetpack vs. Google analytics“. Môj príspevok zobrazuje odkazy na podstránky špecifické pre príspevok a hádajte čo? Všetko, čo som urobil, je uvedené v tomto článku. Čítajte ďalej.

  Dôrazne vám odporúčam pridať doplnok pre tabuľku obsahu pre váš blog WordPress. Tu je skvelý bezplatný doplnok pre tabuľku obsahu.

  3. Dlhý a pútavý obsah (pre odkazy na podstránky špecifické pre príspevky)

  Bez ďalšieho upresňovania mi dovoľte, aby som vám predložil trojkrokový plán pre vysoko efektívny obsah vhodný pre SEO.

  najprv, začnite úvodom. Predstavte značku, techniku, produkt alebo čokoľvek, o čom budete písať, a stručne nahliadnite do toho, ako ste to našli alebo čokoľvek iné.

  Po druhé, Uistite sa, že začínate značkou

  alebo

  . V závislosti od názvu si zvyknite používať značky nadpisov namiesto jednoduchého zväčšovania nadpisov.

  Uistite sa, že v značkách h1 nepoužívate kľúčové slová zamerania. Namiesto toho použite korelujúce slová alebo frázy. Kľúčové slovo môžete v značkách h2 použiť iba raz.

  Po tretiePoužívajte brzdové vedenia s kontextovými slovami, ktoré sú pútavými funkciami, dôvodmi a otázkami súvisiacimi s obsahom.

  Použite deliace čiary, ako napríklad „6 výhod získavania odkazov na podstránky“ alebo „aké sú výhody“.

  Google hovorí: „Odkazy na podstránky sa zobrazujú, keď má Google pocit, že ich používateľ bude hľadať alebo môže považovať za užitočné.“

  Hneď ako začnete dávať to, čo vaši používatelia chcú, google vás zdvihne. Váš obsah by mal byť originálny a informatívny.

  Tento plán je dostatočný na to, aby vám pomohol získať odkazy na podstránky. Uistite sa, že napíšete vysoko informatívny príspevok, ktorý pokrýva všetky strany témy.

  Videl som na Googli, že odmenou je iba dlhý, správne pomenovaný a štruktúrovaný obsah, takže to určite urobte.

  Vždy píšte tak, ako by ste chceli čítať ako začiatočník.

  4. Odoslanie súboru Sitemap do služby Google Search Console

  Odoslanie mapy webu spoločnosti Google je mimoriadne dôležité. Nie v ňom vám pomôže získať odkazy na stránky. Je to prvý krok, ktorý by ste mali urobiť, aby ste Googlu pomohli lepšie indexovo prehľadávať a porozumieť vášmu webu.

  Ak to chcete urobiť, prejdite na svoj informačný panel WordPress a nainštalujte „SEO plugin Yoast”Po úvodnom nastavení vám tento doplnok automaticky vytvorí mapu stránok.

  Môžete sa k nemu dostať kliknutím na odkaz: „www.yourdomain.com/sitemap.xml.“ Teraz to odošlite spoločnosti Google.

  Prejdite do svojej vyhľadávacej konzoly a vyberte vlastnosť. Potom v ponuke indexového prehľadávania vyberte súbory sitemap. V pravom rohu hore kliknite na Pridať/otestovať mapu webu.

  Zadajte slug „sitemap.xml“ a je to. Google teraz bude indexovať adresy URL odoslané v súbore sitemap. Ak neodošlete mapu stránok, Google bude mať problémy s indexovaním vašich stránok, obrázkov a príspevkov.

  5. Strúhanka a lepšie navigácia

  Strúhanka, ako som videl, trochu podporiť postup. Toto však nie je nutné mať.

  Takmer všetky prémiové a kvalitné bezplatné témy prichádzajú s predinštalovanou navigáciou v strúhanke, takže by vás to nemalo znepokojovať.

  Môžete si overiť, či vaše stránky podporujú navigáciu cez stránku nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov od spoločnosti Google.

  6. Hodnotenie podľa SERP

  Áno, toto je absolútna skutočnosť, pokiaľ a kým nezískate prvú stránku Google pre dané kľúčové slovo. Ak úprimne dodržiavate pravidlá, pravdepodobne získate odkazy na podstránky.

  Sledujem svoje najlepšie príspevky na SERP cez SEMrush. Dozvedel som sa, že recenzia, ktorú som urobil pre Nestify, zobrazovala pod príspevkom odkazy na podstránky.

  Pre túto recenziu sa zaraďujem na prvú stranu. Doteraz som nevidel žiadne odkazy na podstránky pri žiadnych výsledkoch po prvej stránke. Ak chcete získať odkazy na podstránky, mali by ste byť na prvej stránke Google.

  Stalo sa. Po úspešnom experimente BforBloggers teraz zobrazuje odkazy na stránky aj na Bing, pozrite sa:-

  Odkazy na stránky zvýšia CTR vašich článkov. S väčším nárastom miery prekliknutia môžete z dlhodobého hľadiska očakávať viac konverzií a vyššie hodnotenia.

  7. Málo dôležitých faktory: –

  Vnútorné prepojenie – Vnútorné prepojenie je nevyhnutnosťou pre každý blog. Nielenže to Googlu pomáha lepšie porozumieť vášmu obsahu, ale tiež pomáha vášmu publiku ľahšie sa orientovať vo vašom blogu.

  Prepojte svoje najdôležitejšie články s každým súvisiacim príspevkom, aby Google vedel, že ho chcete umiestniť do hlavného počítača. To vám pomôže vytvoriť lepšiu štruktúru a používateľskú skúsenosť.

  Existuje žiadna skratka na získanie odkazov na podstránky. Google nemôžete prinútiť.

  Môžete sa však riadiť týmito jednoduchými osvedčenými postupmi, ktoré zabezpečia, aby vás Google nasledoval tak, ako chcete.

  Buďte úprimní k svojmu publiku a pridajte hodnotu svojmu obsahu. Nepredstierajte, že viete niečo, čo neviete.

  Pamätajte tiež, že odkazy na podstránky pridávajú nepriamu hodnotu k SEO. To znamená, že má na to vplyv.

  Premávka:

  Pokiaľ som prešiel, návštevnosť ovplyvňuje, ako rýchlo získate odkazy na podstránky na svojich SERP. Google sleduje kliknutie návštevníkov na váš článok.

  Čím viac napíšete užitočných článkov s QnA segmentmi, tým rýchlejšie s nimi dosiahnete úspech. Pravdepodobne je teraz kľúčová štruktúra.

  Značka:

  Jedinečná značka a jedinečná doména a jej autorita nemajú nič spoločné s odkazmi na podstránky. Musíte sa však umiestniť na prvé miesto pre názov svojej značky.

  Celý postup bude chvíľu trvať, kým sa prejavia výsledky. Môže to byť mesiac alebo týždeň, v závislosti od Google a jeho rýchlosti indexového prehľadávania. Podľa návrhov, ktoré som dal, zabezpečíte vyššie percento úspechu.

  V konečnom dôsledku ide o obsah a jeho originalitu. Pomôžte svojim používateľom skalopevnými článkami, ktoré sú v podstate užitočné.

  Keď už nejaké budete mať, môžete si skontrolovať svoje odkazy na stránky prostredníctvom svojho Vyhľadávacia konzola Google. Môžete tiež odstrániť odkazy na stránky, taxonómie atď., ktoré nechcete zobrazovať.

  Po získaní týchto odkazov by ste nemali meniť svoju tému. Ak tak urobíte, môže to mať za následok zmiznutie týchto odkazov na lokalite. Uistite sa, že nová téma, ktorú si vyberiete, je integrovaná so značkami schémy a ľahko sa vykresľuje.

  V prípade, že vás to zaujíma, vyhľadávacie polia sú tiež súčasťou označenia schémy.

  Tieto tipy nie sú určené len pre blogy. Odkazy na podstránky sú odmenené aj na webové stránky s viacerými stránkami. Dôrazne vám odporúčam, aby ste mali blog spustený pod vašou doménou.

  Ak vám tento návod pomohol získať odkazy na podstránky, zdieľajte to na svojich obľúbených sociálnych médiách a dajte mi vedieť o svojich problémoch a skúsenostiach v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE