Ako zistiť, či si niekto prezeral váš Instagram

Okrem lajkov a komentárov, premýšľali ste niekedy nad tým, či si niekto potajomky prezerá vaše príspevky na Instagrame a prezerá vaše rely a príbehy? S toľkými užitočnými funkciami v aplikácii je spravodlivé predpokladať, že máte k dispozícii aj informácie o tom, kto si prezerá váš profil alebo príspevok/príbeh.

Ako zistiť, či si niekto prezeral váš Instagram

Žiaľ, žiadna magická metrika vám neposkytuje zoznam ľudí, ktorí sledujú váš účet. To však neznamená, že ste úplne v tme. Náznaky toho, že si niekto prezeral váš obsah, môžete hľadať niekoľkými spôsobmi. Čítajte ďalej a zistite, ako na to, a získajte niekoľko ďalších cenných tipov týkajúcich sa súkromia na Instagrame.

Ako zistiť, či si niekto prezeral vaše príspevky na Instagrame

Aj keď nevidíte, kto si prezeral vaše príspevky na Instagrame, môžete vidieť, komu sa páčili. Používatelia, ktorým sa páčia vaše príspevky, pravidelne sledujú váš obsah alebo si pre vás zapli upozornenia na príspevky.

Skontrolujte, čo sa vám páči

Odkedy Instagram zmenil kartu Aktivita, sledovanie toho, kto vidí a kto má rád váš obsah, je zložitejšie. Upozornenia sa vám zvyčajne budú zobrazovať hromadne, pričom v hornej časti budú iba dve používateľské mená, po ktorých bude nasledovať číslo. Napriek tomu si stále môžete pozrieť kompletný zoznam účtov, ktorým sa váš príspevok páčil.

 1. Prejdite na kartu „Aktivita“ klepnutím na ikonu v pravom hornom rohu.
 2. Vyhľadajte upozornenie, že sa mi páči, potom naň klepnite a aplikácia vás presmeruje na váš príspevok.
 3. Kliknite na odkaz „## páči sa mi“ pod príspevkom.
 4. Prezrite si úplný zoznam používateľov, ktorým sa páčil váš obsah.
Čítať:  Ako odstrániť kontakty v Messengeri

Prejdite do časti Štatistiky

Ďalším spôsobom, ako môžete získať nejaké informácie o tom, kto si prezerá váš obsah, je kontrola vašich analýz. To vám neprezradí, kto konkrétne si prezeral váš obsah. Poskytne vám však skvelý prehľad o vašom publiku. Dozviete sa tiež, koľko zobrazení má váš profil. Prehľady Instagram Insights sú dostupné iba pre firemné účty. Svoj osobný účet si môžete kedykoľvek bezplatne zmeniť na podnikateľský.

Tu je postup:

 1. Prejdite na svoj profil Instagram a klepnite na tri vodorovné čiary v rohu.
 2. Vyberte „Nastavenia“
 3. Klepnite na „Účet“ a prejdite nadol, aby ste našli „Prepnúť na profesionálny účet“.

Po prepnutí budete môcť nájsť nástroj Insights priamo vo svojom profile. bohužiaľ, údaje o príspevkoch, ktoré ste vytvorili, budete môcť zobraziť až po prechode na profesionálny účet.

Ako zistiť, či si niekto pozrel vaše príbehy na Instagrame

Aj keď nevidíte, kto si prezeral váš profil, príspevky alebo videá, môžete skontrolovať, kto sledoval vaše príbehy na Instagrame. Toto je jediná funkcia, kde vám Instagram umožňuje získať tieto informácie.

Ak chcete skontrolovať, kto si prezeral váš aktuálne aktívny príbeh Instagramu, postupujte takto:

 1. Otvorte aplikáciu a klepnite na svoj vlastný príbeh v hlavnom kanáli.
 2. Potiahnite prstom po obrazovke nahor.
 3. Zobrazí sa úplný zoznam účtov, ktoré zobrazili váš príbeh.

Bohužiaľ, Instagram Stories majú krátku životnosť. O 24 hodín váš príspevok zmizne zo zoznamu divákov. Preto nezabudnite skontrolovať zoznam, kým môžete.

Čítať:  Mali by ste odstrániť a znova zaradiť na Facebook Marketplace? Možno

Môžu mi aplikácie tretích strán povedať, kto si prezeral môj Instagram?

Internet je plný aplikácií a riešení, ktoré sľubujú, že vám poskytnú všetky potrebné informácie. však pri interakcii s takýmito aplikáciami tretích strán by ste mali zostať opatrní. Zásady Instagramu zahŕňajú určité uváženie týkajúce sa zdieľania údajov s aplikáciami tretích strán. Aplikácie, ktoré sľubujú, že vám povedia, kto si prezerá váš profil, nemajú taký prehľad, aký majú. Namiesto toho spôsobujú viac problémov, ako majú hodnotu.

Po registrácii môžu aplikácie požadujúce vaše prihlasovacie údaje na Instagram ukradnúť vaše údaje. Na druhej strane aplikácie, ktoré vyžadujú predplatné, vám môžu ukradnúť peniaze. Celkovo by ste sa mali vyhnúť aplikáciám tretích strán, ktoré tvrdia, že identifikujú vašich tajných obdivovateľov.

Možno ste sa stretli aj s aplikáciami tretích strán, ktoré sľubovali, že vás budú informovať o vašich sledovateľoch. Hoci vám tieto informácie môžu poskytnúť, stále riskujete tým, že im poskytnete prístup k vášmu účtu. Okrem toho je ľahké skontrolovať, či vás niekto stále sleduje, pomocou funkcie vyhľadávania vo vašom zozname sledovateľov.

Ako zistiť, či vás niekto prenasleduje na Instagrame

Môže byť náročné zistiť, či niekto sleduje váš profil bez akýchkoľvek metrík, ktoré ukazujú, kto si prezeral váš obsah. Ak však máte podozrenie, môžete použiť trik na identifikáciu príznakov prenasledovania. Samozrejme, bude to len náznak, ale aj tak vám to môže pomôcť.

 1. Klepnite na ikonu ikonu na hlavnom informačnom kanáli vpravo hore.
 2. Klepnite na ikonu ikonu otvorte nastavenia.
 3. V nastaveniach vyberte „Príbeh“.
 4. Skryte svoj príbeh pred všetkými svojimi sledovateľmi okrem tých, o ktorých si myslíte, že vás prenasledujú.
Čítať:  15 spôsobov, ako opraviť pomalé vyhľadávanie ponuky Štart v systéme Windows 11/10

Ak uverejníte príbeh, uvidí ho iba táto osoba. V ďalšom kroku budete potrebovať profesionálny nástroj Insights, ktorý sme spomenuli.

Po zverejnení svojho príbehu sledujte počet zobrazení pomocou nástroja Insights. Zvyšujúci sa počet bude znamenať, že osoba si váš aktuálny príbeh prezerá viackrát.

Ako udržať svoj Instagram súkromný

Ak vám prekáža, že neviete, kto si prezeral váš obsah, je dobré prehodnotiť nastavenia ochrany osobných údajov. Aj keď skrytie vášho profilu nie je možné, iné opatrenia vám pomôžu zachovať vaše súkromie.

Celý svoj profil môžete nastaviť ako súkromný a skryť svoje príspevky a príbehy pred kýmkoľvek, kto vás nesleduje. Stav aktivity môžete vypnúť, aby vaše kontakty nevedeli, kedy ste online. Okrem toho môžete použiť nástroj Instagramu „Obmedziť“, aby ste sa dištancovali od konkrétneho používateľa. Ak máte problémy s prenasledovaním, k dispozícii je aj tlačidlo „Blokovať“.

Pre Instagram je stále dôležité súkromie

Instagram stále berie problémy ochrany osobných údajov vážne tým, že nezverejňuje informácie, ako napríklad kto si prezerá váš profil. Aj keď nemôžete zistiť, či si niekto nepozrel váš profil na Instagrame, stále existuje niekoľko náznakov, na ktoré si treba dať pozor. Okrem toho nemôžete identifikovať tichých obdivovateľov, ale určite ich môžete držať preč, ak vám táto možnosť spôsobuje nepríjemné pocity.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE