Ako zistiť, či vás niekto zablokoval na telegrame

Telegram je dnes jednou z najpopulárnejších platforiem na odosielanie správ. Používa sa na rýchle kontaktovanie vašej rodiny, priateľov a spolupracovníkov. Rovnako ako mnoho iných aplikácií, ktoré poskytujú komunikačné služby, aj Telegram vám umožňuje zablokovať konkrétneho používateľa. Neexistuje však žiadny konkrétny spôsob, ako zistiť, či vás niekto zablokoval v telegrame. Existuje však niekoľko znakov, ktoré tomu môžu naznačovať.

Ako zistiť, či vás niekto zablokoval na telegrame

Tento článok vám pomôže zistiť, či vás niekto zablokoval v telegrame. Začnime!

Správy neboli doručené

Keď odošlete správu na telegrame, vedľa vášho textu sa zobrazí jedna malá značka začiarknutia. To znamená, že osoba ho dostala, ale ešte ho nevidela. Keď používateľ, ktorému bola odoslaná správa, otvorí chat a uvidí správy, jediné začiarknutie sa zmení na dve začiarknutia. Takto zistíte, že si daná osoba prečítala vaše správy a že možno dostávate odpoveď.

Ak však váš text sprevádza iba jedna značka začiarknutia dlhší čas a viete, že príjemca pravidelne kontroluje svoje správy, možno vás zablokoval.

Neobvyklý stav aktivity

Ďalším spôsobom, ako skontrolovať, či vás niekto zablokoval v telegrame, je pozrieť sa na stav jeho aktivity. V závislosti od vašich nastavení ochrany osobných údajov a ostatných používateľov zobrazuje telegram odhadovaný dátum a čas, kedy bol niekto naposledy online. Ak však ostatným neumožníte vidieť stav vašej aktivity, nebudete môcť vidieť ani ich.

Čítať:  Opravte nefunkčnú alebo nepodporovanú živú tapetu TikTok v systéme Android & iPhone

Ak je stav používateľa uvedený ako „Už dávno videný“ namiesto „Online“ alebo ako odhadovaný čas, odkedy bol naposledy online, je pravdepodobné, že vás zablokoval. Bohužiaľ to nie je presný ukazovateľ, ak nejaký čas neboli na telegrame alebo ak skryli stav svojej aktivity. Ale ak ste sa s nimi nedávno rozprávali, možno bude jednoduchšie dospieť k záveru, či vás zablokovali.

Profilový obrázok je späť na iniciály používateľa

Keď si vytvoríte účet na Telegrame, môžete použiť fotografiu podľa vlastného výberu ako svoj profilový obrázok alebo ktorúkoľvek z nálepiek a emotikonov, ktoré Telegram ponúka. V opačnom prípade aplikácia použije vaše iniciály na náhodne vybranom farebnom pozadí, podobne ako Gmail. Ak sa fotografia osoby náhle zmení z bežnej fotografie na iniciály, môže to znamenať, že vás zablokoval.

Ťažko však povedať, či sa profilová fotografia používateľa nikdy neaktualizovala z predvolených iniciálok.

Nemožno prepojiť hovory alebo videorozhovor

Okrem správ vám Telegram poskytuje aj možnosť telefonovať a videorozhovor s inými používateľmi. Opäť platí, že to, či môžete niekoho týmto spôsobom kontaktovať, závisí od jeho nastavení ochrany osobných údajov. Ak ste im však už predtým mohli zavolať a na obrazovke sa vám pri pokuse dovolať zrazu zobrazí „Nepodarilo sa pripojiť“, možno vás zablokovali.

Časté otázky o blokovaní telegramov

Ako zablokujem používateľa na telegrame?

Používateľa môžete zablokovať:

1. Klepnutím na chat s nimi.

Čítať:  Ako používať Booter Bot a Webcrawler Manager vo WordPress

2. Potom klepnite na ich profilový obrázok.

3. Nakoniec tri bodky v pravom hornom rohu, kde nájdete “Blokovať používateľa.”

Ako zmením, kto môže vidieť stav mojej aktivity v telegrame?

Viditeľnosť svojho stavu môžete zmeniť tak, že najskôr prejdete na „Nastavenia“ a potom kliknete na „Ochrana osobných údajov a zabezpečenie“, kde budete môcť zmeniť, kto môže vidieť stav vašej aktivity v časti „Naposledy videné a online“.

Zobrazuje telegram čas, kedy bola správa videná?

Telegram zobrazuje iba čas odoslania správy. Neexistuje spôsob, ako zistiť, kedy bola správa prečítaná.

Odstráňte zmätok ohľadom blokovania telegramov

Hoci neexistuje spôsob, ako zistiť, či vás niekto zablokoval v telegrame, tieto metódy vám môžu pomôcť určiť, či sa vaše správy čítajú alebo prečo nevidíte niečiu profilovú fotografiu. Ak si myslíte, že ste neurobili nič, čo by zaručovalo zablokovanie, skúste osobu kontaktovať inou metódou, aby ste zistili, či je s jej telegramovým účtom všetko v poriadku.

Máte podozrenie, že vás niekto zablokoval na telegrame? Pomohla vám niektorá z týchto metód zistiť? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE