Ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný

S takým množstvom obsahu na internete je čoraz bežnejšie nájsť neuveriteľné fotografie a možno budete chcieť o nich viac informácií. Niekedy pôvodný plagát nezverejní miesto, kde bol obrázok nasnímaný. Inokedy možno nebudete mať prístup k pôvodnému príspevku s informáciami o polohe. V týchto prípadoch budete chcieť vedieť viac podrobností.

Ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný

Ak sa chcete dozvedieť, ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný, prečítajte si článok nižšie.

Zistite, kde bol obrázok nasnímaný

Ak narazíte na fotografiu s malým alebo žiadnym množstvom informácií, máte niekoľko možností, ako zistiť ďalšie podrobnosti. Tieto možnosti vám nemusia poskytnúť presné súradnice miesta, kde bola fotografia nasnímaná. Môžu však poskytnúť viac kontextu o predmete obrázka.

Na získanie informácií o polohe použite Obrázky Google

Webová stránka služby Obrázky Google (nie Fotky Google) je výkonným zdrojom pri vyhľadávaní fotografií na webe s cieľom nájsť informácie o ich polohe. Je to náprotivok Vyhľadávania Google, s výnimkou toho, že obrázky vyhľadávate skôr pomocou obrázkov ako slov a fráz. Používateľ zvyčajne zadá kľúčové slovo, aby našiel konkrétny obrázok. Je však tiež možné spätne vyhľadať známy obrázok a nájsť blízke zhody alebo jeho zdroj.

Používanie Obrázkov Google vám môže pomôcť nájsť informácie o polohe fotografie vyhľadaním webových stránok s rovnakými alebo veľmi podobnými obrázkami. Keďže informácie o polohe sú z fotografií často odstránené a chýbajú im podrobnosti EXIF ​​(viac o tom nižšie), webové stránky, ktoré zverejňujú obrázok, by mali poskytnúť informácie o umiestnení. Pomôckou môžu byť webové stránky jurisdikcie, názvy článkov a popisy/komentáre/odkazy na obrázky.

Čítať:  Ako nájsť svoje staré Skype správy

Ak chcete vyhľadať konkrétny obrázok online v službe Obrázky Google a získať podrobnosti o polohe, postupujte takto:

 1. Prejdite na obrázok, ktorý ste našli online.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberte si
 3. Navštívte Google obrázky a prilepte skopírovanú adresu URL do vyhľadávacieho panela. Kliknite na „” lupou alebo stlačením hľadať.
 4. Prechádzajte výsledkami, kým nenájdete ten, ktorý potrebujete. Ak chcete zobraziť ďalšie informácie, vyberte ho.
 5. Kliknite na tlačidlo pre prechod na pôvodnú webovú stránku. Hľadajte stopy ako mesto, názov článku, komentáre atď.

Ak chcete vyhľadať konkrétny obrázok offline (stiahnutý do počítača) v službe Obrázky Google a získať podrobnosti o polohe, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Ísť do “Google obrázky“, potom kliknite na „“ikona fotoaparátu.
 2. Presuňte obrázok z „Prieskumníka“ do poľa na odovzdanie obrázka Google alebo kliknite a vyberte súbor z „Prieskumníka“.
 3. Prvým výsledkom v zozname je často pôvodný web/obrázok, no nie je to 100% zaručené. Môžete tiež kliknúť na „Zobraziť presnú zhodu…“, ale okrem prvého záznamu sa vám môže zobraziť mnoho blízkych fotografií.
 4. Navštívte rôzne odkazy na webové stránky, kde nájdete ďalšie podrobnosti súvisiace s obrázkom, ako je názov parku, názov pláže, miesto stavby, mesto, udalosť atď.

Použitie spätného vyhľadávania obrázkov NEZARUČUJE, že budete môcť nájsť skutočný obrázok alebo jeho správne umiestnenie. Táto metóda sa spolieha na to, že Google má prístup k príspevku na vyhľadávanie. Ak napríklad obsah pochádza z účtu sociálnych médií, v závislosti od nastavení ochrany osobných údajov účtu ho nemusí byť možné nájsť v službe Obrázky Google.

Google bude stále zobrazovať podobné obrázky na webe a ich zdroje, ktoré môžete použiť na získanie informácií o polohe. Ak fotografia pochádza z príspevku na sociálnej sieti, ktorý je nastavený ako verejný, môžete navštíviť profil a vyhľadať informácie o polohe v komentári/značkách plagátu, iných komentároch atď.

Čítať:  Prečo už nevidím profily LinkedIn?

Skontrolujte údaje EXIF ​​a získajte podrobnosti o umiestnení obrázka

Keď nasnímate obrázok pomocou smartfónu, fotografia automaticky uloží určité informácie o tejto fotografii vrátane podrobností o fotoaparáte, dátumu, veľkosti súboru a údajov o polohe. Tieto podrobnosti sú , ale obľúbené aplikácie sociálnych médií odstraňujú z obrázkov tieto informácie, keď ich nahráte, a mnohé webové stránky obrázok konvertujú, napríklad ho konvertujú do formátu/rozšírenia „webp“ spoločnosti Google, aby sa optimalizovali časy načítania a znížilo sa preťaženie servera.

Bez ohľadu na to môžu údaje EXIF ​​zostať nedotknuté pre príspevky na blogy, webové stránky alebo iné online miesta, aj keď je zriedkavé ich nájsť. Informácie EXIF ​​môžete rýchlo nájsť na počítači Mac alebo Windows, ale nie je možné ich obnoviť, ak vlastník fotografie alebo proces nahrávania odstráni údaje EXIF.

Ak máte Mac, postupujte podľa týchto pokynov na preskúmanie údajov EXIF:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na fotografiu a vyberte ju
 2. Fotografia sa môže pokúsiť automaticky uložiť do priečinka na sťahovanie. Vyberte priečinok, do ktorého chcete uložiť, a pomenujte obrázok a potom kliknite
 3. Prejdite na fotografiu v počítači.
 4. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberte
 5. Prejdite nadol a kliknite na oddiele.
 6. Nájdite „zemepisnú šírku“ a „zemepisnú dĺžku“ na konci sekcie a skopírujte súradnice.
 7. Vložte skopírované súradnice do Google vyhľadávanie (nie Obrázky Google) a stlačte

Presné umiestnenie súradníc sa objaví hneď.

Ak chcete nájsť informácie o fotografii v systéme Windows, postupujte takto:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na fotografiu a vyberte možnosť Fotografia sa môže pokúsiť automaticky uložiť do priečinka na sťahovanie. Vyberte priečinok, do ktorého chcete uložiť, a pomenujte obrázok.
 2. Kliknite
 3. Prejdite na fotografiu v počítači.
 4. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberte
 5. Choďte na tab.
 6. Zemepisnú šírku a dĺžku nájdete v sekciách GPS. Skopírujte obe súradnice.
 7. Vložte súradnice do internetového vyhľadávania a stlačte alebo kliknite”” (Vyhľadávanie). Presné umiestnenie bude prvým výsledkom.
Čítať:  Ako vypočítať mieru rastu sledovateľov pre Instagram? (2024)

Pamätajte, že tieto súradnice môžete vidieť iba v prípade, že obrázok nebol predtým zbavený údajov EXIF. Takže táto možnosť nebude príliš využívaná.

Ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný na Instagrame

Hľadanie polohy obrázka na Instagrame môže byť trefné. Plagát môže označiť fotografie Instagramu miestom, ale je to voliteľné a nahlasuje sa to samo. Pole umiestnenia nemusí byť vyplnené správnym názvom. Používatelia môžu napríklad svoje stránky označiť ako „Moje rodné mesto alebo Moje obľúbené miesto!“

Mnoho instagramerov uprednostňuje označenie miesta hashtagom, než aby využívali pole polohy. Pomáha to s algoritmom Instagramu a vytvára väčšiu angažovanosť ako pole polohy.

Ak sa používateľ rozhodne zdieľať polohu fotografie, bude viditeľná v hornej časti príspevku. Môžete kliknúť na stránku a zobrazia sa ďalšie fotografie Instagramu označené na rovnakom mieste.

Pamätajte, že neexistuje žiadny spôsob, ako zistiť, kde bola fotografia odfotená, pokiaľ túto informáciu nezverejní plagát. Instagram zaviedol bezpečnostnú funkciu, takže pohyby používateľov nebolo možné sledovať proti ich vôli. Keď uverejníte príspevok na Instagrame, aplikácia odstráni z fotografie všetky identifikačné metadáta GPS. Preto každý, kto si stiahne obrázok z profilu osoby, nemôže nájsť, kde bol odfotený.

Ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný na Facebooku

Rovnako ako Instagram, aj Facebook umožňuje používateľom pridať alebo odstrániť polohu k fotografii. Tento „geotag“ je jediný spôsob, ako nájsť lokalitu, na ktorej bola fotografia odfotená. tiež geotag sa nahlasuje sám, čo môže viesť k nepresnostiam. Používatelia môžu napríklad použiť miesto, kde bol obrázok nahraný, a nie miesto, kde bol nasnímaný.

Ak chcete zobraziť polohu fotografie príspevku na Facebooku:

 1. Prejdite na facebookový profil osoby, ktorá fotografiu zverejnila.
 2. Prejdite na „Fotografie“ na ich časovej osi.
 3. Vyberte obrázok, ktorý chcete vidieť, a kliknite na „Zobraziť podrobnosti“.
 4. Nájdite „Informácie o polohe“ a kliknite naň.
 5. Zobrazia sa všetky dostupné údaje o polohe.
Čítať:  Ako zobraziť spomienky na Snapchat

Ako už bolo spomenuté, údaje o polohe môžu byť tam, kde bola fotografia nasnímaná alebo nahraná. Ak je prázdne, používateľ sa rozhodol neposkytnúť žiadne údaje, keď boli uverejnené.

Ako zistiť, kde bol obrázok nasnímaný na Google Earth

Ak máte fotografiu z aplikácie Google Earth, neexistuje žiadny priamy spôsob, ako zistiť, kde bola fotografia odfotená. Údaje EXIF ​​sú zvyčajne odstránené, takže nemôžete jednoducho stiahnuť obrázok do počítača a nájsť informácie. V samotnej aplikácii Google Earth tiež nemôžete vyhľadávať obrázok.

Najlepší spôsob, ako nájsť polohu fotografie Google Earth, je použiť spätné vyhľadávanie obrázkov.

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok, ktorý chcete vyhľadať, a vyberte možnosť „Kopírovať adresu obrázka“.
 2. Navštívte Google obrázky a kliknite na ikonu fotoaparátu na paneli vyhľadávania.
 3. Prilepte adresu obrázka do vyhľadávacieho panela a potom kliknite na tlačidlo.
 4. Prechádzajte obrázkami, kým nenájdete výsledok.
 5. Kliknutím na výsledok zobrazíte potenciálne miesto.

Je možné, že pre svoj obrázok nenájdete výsledok v závislosti od toho, či bol obrázok predtým zverejnený na internete mimo aplikácie Google Earth alebo Mapy Google. Ak napríklad hľadáte polohu jednej budovy, ktorá nemusí byť slávna, pravdepodobne nedosiahnete žiadne výsledky.

Vyhľadávanie s vašimi fotografiami

Nie ste sami, ak ste niekedy videli krásnu fotografiu krajiny a chceli ste vedieť, kde sa nachádza. Existuje mnoho spôsobov, ako nájsť miesto, kde bola fotografia urobená. Niektoré metódy sú, žiaľ, zablokované na ochranu súkromia ľudí. Bez ohľadu na to môžete vždy kontaktovať pôvodný plagát a opýtať sa na miesto.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE