Ako zistiť, kde sa nachádza váš server

Keď je webová stránka hosťovaná, v skutočnosti je uložená na serveri. Váš poskytovateľ hostingu bude mať pravdepodobne servery rozmiestnené po celom svete, ale o tom, na ktorom serveri sa nachádza váš web, by ste si mali byť vedomí.

Bez ohľadu na to, kto je váš poskytovateľ hostingu, umiestnenie servera, na ktorom sú vaše stránky fyzicky hosťované, môže mať vplyv na doručovanie vašich webových stránok. Na druhej strane to môže mať vplyv na vašich návštevníkov, organickú návštevnosť webových stránok a hodnotenie.

V tomto článku vám povieme, prečo záleží na umiestnení vášho servera a ako môžete zistiť, kde sa váš server nachádza.

Získajte vyššiu rýchlosť na serveroch Hostinger

Silnejšia škálovateľnosť, bezpečnosť a odborná podpora hostingu

Prečo je dôležité, kde sa nachádza môj server?

Umiestnenie vášho servera môže mať vplyv na váš web niekoľkými spôsobmi. Teraz si prejdeme každý z týchto spôsobov.

Čítať:  Štyri spôsoby, ako môžete zlepšiť svoju členskú stránku WordPress

1. Umiestnenie servera môže mať vplyv na rýchlosť a latenciu webových stránok

Bez ohľadu na to, aký typ webovej stránky máte, je dôležité zabezpečiť jej rýchle načítanie. V skratke, ak je váš server ďaleko, váš web bude pomalší. Čím väčšia je vzdialenosť medzi návštevníkom domény a serverom domény, tým dlhšie bude trvať, kým sa údaje vrátia do prehliadača. To samo o sebe môže byť škodlivé pre úspech.

Štúdie ukazujú, že ľudia počkajú na načítanie webovej stránky iba niekoľko sekúnd. O niečo dlhšie a pravdepodobne prídete o návštevníkov – a potenciálne aj o peniaze.

Z tohto dôvodu je dôležité zabezpečiť, aby bol váš server umiestnený blízko vašej cieľovej skupiny. Už len tým zaistíte, že sa vaše webové stránky načítajú rýchlejšie, ale existujú aj iné spôsoby, ako môžete optimalizovať svoj web, aby ste zvýšili rýchlosť stránky.

2. Umiestnenie servera môže ovplyvniť SEO

Môžete si myslieť, že SEO sú len kľúčové slová a skvelé názvy, ale je v tom viac. Umiestnenie vášho hostiteľského servera môže mať vplyv aj na SEO.

Hostenie vašich webových stránok na rovnakom mieste ako vaše cieľové publikum môže výrazne zlepšiť vaše hodnotenie SEO. Napríklad by ste mali mať americkú IP adresu firmy v USA.

Richard Baxter, zakladateľ Builtvisible.com, vykonal svoj vlastný test v roku 2015 zmenou svojho hostiteľského servera zo svojho sídla, Spojeného kráľovstva, na server v USA. Tým zaznamenal významnú zmenu v hodnotení SEO s poklesom výsledkov vyhľadávania poskytovaných publiku v Spojenom kráľovstve, ale zlepšenie v USA

Čítať:  Prechod z Magento 1 na Magento 2: Kompletný sprievodca

Ak teda zabezpečíte, aby sa vaše webové stránky doručovali zo servera geograficky blízkeho vašej cieľovej skupine, môžete zabezpečiť, aby boli vaši zákazníci obsluhovaní čo najrýchlejšie.

Kde sa nachádzajú moje servery?

Predtým, ako zistíte, kde sa nachádza váš server, musíte najprv zistiť, aká je IP adresa vášho webu. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť príkazový riadok (CMD), ale existujú aj aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť. Prípadne môžete IP adresu jednoducho nájsť na zákazníckom portáli Hostinger pre vašu stránku.

Ukážeme vám, ako nájsť IP adresu vášho webu pomocou príkazového riadka.

Ako nájsť IP adresu svojho webu

1. Otvorte príkazový riadok

Stlačte tlačidlo Windows kľúč a “R” otvoriť Spustiť box. Teraz zadajte “cmd” do Spustiť box a stlačte Zadajte.

2. Do príkazového riadka napíšte „Tracert“ a adresu webovej stránky

Teraz zadajte “tracert” nasledovaná URL webovou stránkou do Príkazový riadok box a stlačte Zadajte.

3. Poznamenajte si IP adresu vedľa URL webovej stránky

Uvidíte IP adresa vedľa adresy URL webových stránok v riadku, ktorý hovorí “Sledovanie trasy do.” Toto je adresa IP webovej stránky a môžete ju použiť v ďalšej časti na nájdenie umiestnenia servera.

Jednoduchšou metódou je vyhľadávanie adresy URL vášho webu whatsmydns.net.

Ako nájsť umiestnenie IP adresy webovej stránky

Teraz, keď máte adresu IP svojho webu, môžete použiť sledovač IP, ako je napríklad na adrese ip-adresa.comaby ste zistili umiestnenie IP adresy.

Čítať:  Ako zobraziť odstránené DM v Discord

1. Vložte IP adresu do vyhľadávacieho panela

Jednoducho vložte IP adresu do vyhľadávacieho panela a stlačte Zadajte.

2. Nájdite polohu krajiny na informačnej stránke

Vaše vyhľadávanie vráti informácie o IP adrese. Vyhľadajte polohu krajiny.

Ako môžem nájsť polohu svojich návštevníkov?

Teraz už viete, že hosťovanie vašich webových stránok na rovnakom mieste ako vaši návštevníci výrazne pomôže k výkonu. Ako však môžete zistiť, kde je vaše publikum, ak nie ste miestna firma a nemáte konkrétne publikum?

Našťastie s pomocou nástrojov ako Google Analyticsmôžete jednoducho sledovať geolokáciu vašich návštevníkov.

Mali by ste si všimnúť, odkiaľ pochádza väčšina vašej návštevnosti, a zabezpečiť, aby tam bola hosťovaná vaša webová stránka. V určitých oblastiach vás môže stáť hosťovanie viac, ale nemali by ste zlacniť spokojnosť zákazníkov, pretože vás to bude z dlhodobého hľadiska aj tak stáť.

Ale čo ak máte návštevníkov z viacerých miest? Ako môžete zabezpečiť, aby váš web fungoval čo najlepšie pre každého? Tu prichádza na scénu sieť na doručovanie obsahu (CDN).

Čo je to sieť na doručovanie obsahu (CDN)?

Siete na doručovanie obsahu alebo siete CDN sú vynikajúcou službou, do ktorej sa dá investovať, ak sa zameriavate na globálne publikum alebo vaše publikum spadá do mnohých rôznych oblastí.

CDN má v podstate veľký počet dátových centier, ktoré sú distribuované po celom svete. Tieto dátové centrá spolupracujú a zabezpečujú rýchle doručenie požadovaného obsahu.

Keď používate sieť CDN, uloží kópiu vášho webu na svoje servery. Keď niekto navštívi vašu webovú stránku, môže sa načítať z najbližšieho dátového centra, čím sa skrátia časy načítania, ale kvalita sa zachová.

Ak teda máte viacero miest pre návštevníkov, používanie siete CDN vám môže pomôcť uspokojiť všetky rovnako.

Čítať:  Sprievodca, ako zrušiť objednávky v Magento 2

Teraz viete

Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť, ako nájsť adresu IP vášho webu a kde sa nachádza váš server, ako aj to, aký vplyv môže mať umiestnenie servera na váš web.

Vytvorenie a hosťovanie webovej stránky je jedna vec, ale zabezpečiť, aby sa rýchlo načítala, je druhá. Aby ste to dosiahli, váš webhostingový server by mal byť na rovnakom mieste ako vaše cieľové publikum. Tým sa zníži vzdialenosť medzi vašim publikom a serverom, z ktorého je potrebné načítať.

Vaše publikum je kľúčom k úspešnému podnikaniu, takže nie je problém dať ich na prvé miesto. Okrem toho hosťovanie vašich webových stránok na správnom mieste môže zvýšiť hodnotenie SEO vášho webu.

Používanie nástrojov, ako je Google Analytics, vám môže pomôcť zúžiť cieľové publikum, a ak potrebujete obsluhovať viaceré miesta, sieť na doručovanie obsahu (CDN) dokáže zázraky.

Vyskúšajte hosting s Hostinger

Ak stále zistíte, že je vaša webová stránka pomalá, môžu ju spomaľovať iné veci.

Dobrý hostiteľ, ako je Hostinger, môže poskytnúť rýchlosť, ktorú potrebujete na svojom webe, okrem zabezpečenia, škálovateľnosti a ďalších.

S Fully Managed WooCommerce a Fully Managed WordPress hostingom Hostinger sa postaráme o to, čo je pre váš online biznis najdôležitejšie. Začnite na svojej ceste k úspechu s našimi hostingovými riešeniami ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE