Ako zistiť, kto sú vaši miestni konkurenti, v 5 jednoduchých krokoch

Každá značka chce byť schopná rozdrviť konkurenciu, ale budete to mať ťažké, ak na začiatku ani neviete, s kým sú vaši konkurenti. A ak sa snažíte konkrétne nájsť konkurentov, môže sa to zdať ako náročná úloha.

S radosťou vám však môžeme povedať, že tento proces je oveľa jednoduchší, ako sa zdá: Pomocou týchto piatich jednoduchých krokov môžete nájsť, analyzovať a predbehnúť svojich skutočných miestnych konkurentov.

1. Začnite s Google

Sľúbili sme vám päť jednoduchých krokov a prvý je určite hračka: jednoducho vyhľadajte na Google, ako by ste boli miestnym zákazníkom, a uvidíte, ktoré firmy sa objavia v SERP.

Povedzme napríklad, že optimalizujete stránku svojej kaviarne. Ak chcete nájsť miestnych konkurentov cez Google, jednoducho zadajte vyhľadávanie, napríklad:

 • kaviareň blízko mňa;
 • [area] kaviareň; alebo
 • najlepšie kaviarne v [area].

Výsledky, ktoré Google vráti, vám poskytnú okamžitý prehľad o konkurenčných kaviarňach. Môže to zahŕňať súhrnné články z miestnych publikácií a vždy bude zahŕňať adresár firiem získaný zo záznamov v službe Moja firma na Googli:

Kliknite na zobraziť všetky v spodnej časti záznamov v službe Moja firma na Googli a môžete si zobraziť ešte dlhší zoznam firiem, z ktorých všetky môžete filtrovať podľa hodnotenia hviezdičkami, ceny a otváracích hodín, aby ste sa mohli zamerať na tie najrelevantnejšie.

Čítať:  Google vysvetľuje, aký veľký je problém s odkazmi z domén mikrostránok

Napriek svojej jednoduchosti vám táto metóda môže pomôcť nájsť konkurentov v okolí, o ktorých ste ani nevedeli.

2. Skontrolujte Lokálne adresáre

Pamätáte si, keď ste museli prelistovať Zlaté stránky, aby ste našli podnik v okolí? Nie vždy to bolo pohodlné, ale bolo to efektívne.

Podobne môžete použiť miestne adresáre na rýchle vyhľadanie svojich skutočných miestnych konkurentov. Jediný rozdiel je v tom, že teraz sú tieto adresáre online a na vašom konferenčnom stolíku vám nezaberú žiadne vzácne miesto.

Začnite s (čím iným?) Zlaté stránky webovej stránky. Stačí zadať kategóriu, vybrať mesto a kliknúť Nájsť ak chcete rýchlo získať zoznam ďalších miestnych firiem vo vašej vertikále:

Nezabudnite tiež skontrolovať ďalšie široko používané adresáre, ako napríklad:

Ak ste pripravení kopať o niečo hlbšie, je čas prelomiť výkonný účelový nástroj. Máte veľa možností, ktoré vám môžu pomôcť odhaliť miestnych konkurentov a množstvo informácií o nich, vrátane:

Podobný web

Ak hľadáte nástroj, ktorý je bezplatný a nevyžaduje na používanie účet, potom bude pre vás Similarweb to pravé.

Ak ju chcete použiť, jednoducho zadajte adresu URL svojej stránky do poskytnutého poľa a kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie. Na stránke s výsledkami nájdite ľavý navigačný panel a kliknite na tlačidlo označené konkurentov. Okamžite sa vám zobrazí ľahko zrozumiteľný zoznam najlepších konkurentov vašej stránky, doplnený o údaje o ich celkovej návštevnosti za mesiac a celkovom poradí kategórie:

Čítať:  Ako založiť fair trade internetový obchod

V hornej časti tejto sekcie môžete kliknúť na pridať na porovnanie tlačidlo, aby ste mohli priamo porovnať vašu stránku so stránkou iného konkurenta.

Alebo ak chcete zobraziť úplný zoznam konkurentov Similarweb, kliknite na zobraziť všetkých konkurentov tlačidlo v spodnej časti sekcie (pre túto funkciu si budete musieť vytvoriť účet, aby ste mohli pokračovať).

Semrush

O možnostiach výskumu konkurentov Semrush sme diskutovali už predtým a oplatí sa o tom znova hovoriť. Ak ste ochotní investovať do plateného nástroja, Semrush je jednoducho jeden z najlepších.

Dokáže generovať neuveriteľných šesť typov správy konkurentovvrátane tých, ktoré sú založené na zdieľaných hodnoteniach organických kľúčových slov, hodnotení platených kľúčových slov, spätných odkazoch, záujmoch publika a ďalších.

A keď zistíte, kto sú vaši konkurenti, Semrush vám umožní robiť veci, ako je porovnávať vašu návštevnosť, jedinečných návštevníkov a mieru okamžitých odchodov s návštevnosťou niekoľkých konkurentov naraz:

Môžete tiež identifikovať medzery v kľúčových slovách a obsahu, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť lepší plán útoku.

Ahrefs’ Site Explorer

Ďalšou fantastickou platenou možnosťou je Ahrefs, ktorý je súčasťou balenia Nástroj Site Explorer. Pomocou nástroja Site Explorer môžete:

 • vykonávať organický výskum;
 • porovnávať profily spätných odkazov; a
 • robiť platený dopravný prieskum.

A rovnako ako v prípade Semrush, môžete tiež použiť Ahrefs na identifikáciu medzier v obsahu, ktoré môžete vyplniť, aby ste získali konkurenčnú výhodu:

4. Monitorujte miestne reklamy

Jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť konkurentov, je sledovať miestne reklamy, či už online alebo osobne. Ak to chcete urobiť, skúste:

 • vyhľadávanie firiem vo vašej lokalite na stránkach Google a Bing a zaznamenávanie sponzorovaných výsledkov;
 • hľadať svoje miesto na Yelpe a vidieť, ktoré firmy zaplatili za zobrazenie ako prvé;
 • vyhľadávanie relevantných reklám v miestnych novinách, časopisoch a kupónových knižkách; a
 • sledovanie reklamných slotov miestnej televízie.
Čítať:  Ako používať nástroj na výskum spätných odkazov SEOptimera

Môžete dokonca získať nové informácie o konkurentoch, ak budete venovať pozornosť miestnym billboardom, letákom, reklamám na autobusových zastávkach a podobne.

Aj keď sa to môže zdať technologicky nenáročné, pravdou je, že nie všetky firmy sú aktívne online a na sociálnych médiách (hoci by určite mali byť!), takže ak by ste sa obrátili na offline zdroje, mohli by ste odhaliť konkurentov, ktorých by ste inak nikdy nedokázali určiť.

5. Využite sociálne médiá

Napokon, žiadne úsilie o objavenie konkurentov by nebolo úplné bez ponorenia sa do sociálnych médií.

Tu budete môcť vidieť nielen to, ktorí konkurenti pôsobia vo vašom výklenku, ale aj to, ktorí z nich aktívne súťažia o upútanie pozornosti používateľov sociálnych médií.

Tu je návod, ako začať:

 • Vykonajte vyhľadávanie: Väčšina platforiem sociálnych médií má svoj vlastný vstavaný vyhľadávač, takže prvým krokom k nájdeniu konkurentov je ich použitie na vyhľadávanie najrelevantnejších kľúčových slov vašej značky.
 • Pozrite sa, čo odporúča samotná platforma sociálnych médií: Vlastnosti ako Návrhy účtu Twitter vás môže nasmerovať smerom k účtom podobným vašej značke.
 • Skontrolujte, ktoré ďalšie značky vaše publikum sleduje: Niektoré platformy sociálnych médií, ako je Facebook, vám umožňujú vidieť iné značky, ktoré majú vaši sledovatelia radi.

A ak chcete nechať platený nástroj, aby za vás urobil väčšinu ťažkej práce, možno budete chcieť vyskúšať možnosti ako Sociality.io, Socialbakers, Sprout Sociala Hootsuite (všetky ponúkajú bezplatné skúšobné verzie, takže sa nemusíte báť, že budete platiť za výsledky, s ktorými nie ste spokojní).

Čítať:  Sľúbili ste záruku SEO? Tu je to, čo potrebujete vedieť v roku 2024

Identifikujte svojich konkurentov, aby ste sa dostali dopredu

Pokiaľ ide o miestne SEO, marketing a podnikanie vo všeobecnosti, znalosti sú skutočne sila – ak totiž neviete, kto sú vaši konkurenti, ako potom môžete očakávať, že ich porazíte?

Našťastie päť krokov popísaných vyššie uľahčí vyhľadanie vašej miestnej konkurencie a dozviete sa o nej viac. Verte nám, že vaša konkurenčná výhoda bude oveľa ostrejšia.

Obrazové kredity

Snímky obrazovky od autora / marec 2022
iloveseo.com / december 2020
Ahrefs / prístup v marci 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE