Ako zistiť, ktorú tému WordPress stránka používa

Ako zistiť, ktorú tému WordPress stránka používa

Narazili ste niekedy na webovú stránku, o ktorej si myslíte, že vyzerá naozaj dobre, a želáte si, aby ste to isté mohli použiť aj vy? Možno ste dokonca navštívili fóra tretích strán a snažili sa získať odpovede na názov témy, ktorá sa vám naozaj páči, na webovej stránke niekoho iného.

Skvelou správou je, že je zadarmo a jednoducho si môžete skontrolovať tému webu. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako môžete zistiť, ktorú tému WordPress webová stránka používa.

Keď vyvíjate svoje webové stránky, jedným z najväčších rozhodnutí, ktoré urobíte, je, akú tému použijete. Možno si to neuvedomujete, ale pri výbere perfektnej témy WordPress pre váš web je potrebné myslieť na veľa vecí.

Ak narazíte na webovú stránku s funkciami a motívom, ktoré sa vám naozaj páčia, môže to byť skvelý spôsob, ako skrátiť proces, aby ste získali dokonalý vzhľad, aký ste vždy chceli.

Niektoré webové stránky majú vlastné motívy a v tomto prípade ich motív nebudete môcť použiť pre svoj vlastný web. Existuje však veľa webových stránok, ktoré využívajú jednu z mnohých bezplatných tém WordPress.

Môžete určite zistiť názov témy a potom si ju kúpiť sami. Pozrime sa na tri rôzne spôsoby, ako zistiť tému webovej stránky.

Použite funkciu detektora tém WordPress

Myslíme si, že jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zistiť tému webovej stránky, je použiť nástroj na detekciu tém WordPress. Najlepšie na tom je, že ho môžete používať úplne zadarmo. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať adresu URL webovej stránky a potom vybrať možnosť „analyzovať webové stránky“.

isitwp

Detektor tém WordPress prehliadne zdrojový kód webovej stránky, aby ste videli názov témy WordPress, ktorú používajú. Ak však téma nie je veľmi populárna alebo je zvykom, tento nástroj vám zobrazí názov bez snímky podrobností.

Ak je to tak, potom stačí skopírovať a vložiť názov témy do vyhľadávania Google, aby ste našli odkaz na stiahnutie. Ak však ide o vlastnú tému, nebudete ju môcť nájsť.

Existuje šanca, že by to mohlo byť vlastné, ale je tu tiež šanca, že to bude jedna z tisícok bezplatných tém, ktoré WordPress ponúka svojim používateľom.

Použite IsItWP na vypracovanie témy WordPress webu

Ďalším super jednoduchým spôsobom, ako nájsť tému WordPress na webovej stránke, je použiť IsItWP, čo je detektor tém webovej stránky. Je to bezplatný online nástroj, ktorý vám môže pomôcť vypracovať doplnky a témy, ktoré používa webová stránka WordPress.

Jediné, čo musíte urobiť, je otvoriť ich informačný panel a zadať adresu URL webovej stránky, ktorú chcete skontrolovať.

Informačný panel IsItWP

Najprv skontrolujte, či web používa WordPress. Ak je to tak, budú schopní zistiť tému WordPress a ukázať vám výsledky.

Čítať:  Ako používať prechodový posúvač vo WordPress na zapôsobenie na návštevníkov

Môže ísť o krok ďalej a pokúsiť sa zistiť poskytovateľa hostingu WordPress, ako aj akékoľvek doplnky, ktoré môžu používať.

výsledky pluginov

Príležitostne uvidíte pre tému webových stránok takýto výsledok:

téma webových stránok

Opäť, rovnako ako detektor tém WordPress, tento nástroj tretej strany nemusí byť schopný poskytnúť presné podrobnosti, ak je téma vlastná.

Bude však môcť zobraziť názov témy, čo znamená, že ju môžete vyhľadať online a zistiť, či si ju môžete niekde stiahnuť alebo kúpiť.

Manuálne zistite tému WordPress

Niekedy vlastník webových stránok zmení názov svojej témy WordPress. V tomto prípade budú nástroje ako tie, o ktorých sme hovorili vyššie, celkom zbytočné. Stále však budete môcť identifikovať kód webových stránok, aby ste zistili, ktorú tému používajú.

Každá téma WordPress má súbor style.css. Tento súbor sa dodáva s hlavičkou témy, ktorá popisuje názov témy, verziu, ktorú používa, a autora témy. Ak chcete nájsť tento súbor, navštívte webovú stránku, ktorú chcete identifikovať.

Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na domovskej stránke a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „zobraziť zdroj stránky“.

Zobraziť zdroj stránky

Tým sa otvorí zdrojový kód stránky, na ktorej sa nachádzate. Teraz budete musieť v zdrojovom kóde nájsť riadok, ktorý vyzerá takto:

podrobnosti o zdrojovom kóde

Kliknutím na adresu URL, ktorú vidíte v tomto kóde, môžete otvoriť súbor style.css. Veľakrát sa v zdrojovom kóde stránky nachádza viac ako jeden takýto súbor. Ak je to tak, budete musieť nájsť ten, ktorý je spojený s ‘/wp-content/themes’.

Čítať:  Web Design Services: Zlepšenie vašej online prítomnosti

Na začiatku súboru style.css uvidíte, že obsahuje všetky potrebné informácie o téme. Malo by to pripomínať niečo takéto:

zdrojový kód

Tu by ste mali nájsť adresu URL témy, ktorá vás zavedie na tému, ktorú stránka používa.

Identifikácia nadradenej témy

Mnoho stránok WordPress používa na prispôsobenie svojich stránok podradené témy. Ak je to tak, potom tá istá hlavička bude obsahovať informácie o použitej nadradenej téme.

Rodičovská téma

Ako môžete vidieť z príkladu na obrázku vyššie, máte dodatočný parameter „šablóna“ a toto sa nazýva nadradená téma. Môžete sa tiež pozrieť na zdrojový kód stránky pre nadradenú tému.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE