Ako zlepšiť doručovateľnosť vašich marketingových e-mailov

doručovateľnosť e-mailu

E-mailový marketing je silný, ale iba vtedy, keď sa vám podarí dostať vašu správu pred ľudí. Koľko vašich e-mailov sa dostane do schránok vašich odberateľov? Mnoho obchodníkov čelí vysokým mieram okamžitých odchodov, čo zase priťahuje ešte nižšiu doručovateľnosť. V tomto článku sa dozviete niekoľko základných taktík, ako zabezpečiť, aby sa vaše marketingové e-maily dostali do doručenej pošty a splnili svoje poslanie.

Čo určuje vašu doručovateľnosť e-mailov?

Stručne? Vaša reputácia odosielateľa, ktorá popisuje spôsob, akým vás vidia poskytovatelia internetových služieb (ISP). Čím viac budete dodržiavať osvedčené postupy e-mailového marketingu, tým silnejšia bude z dlhodobého hľadiska vaša reputácia odosielateľa.

Poznámka: Nehovoríme tu o vašom bežnom firemnom e-mailovom hostingu. Hovoríme o vašich marketingových e-mailoch. E-mail, ktorý pravidelne posielate potenciálnym zákazníkom a zákazníkom, aby sa zapojili a konvertovali na predaj.

Teraz sa pozrime na niektoré veci, ktoré ovplyvňujú vašu reputáciu. Existuje kombinácia faktorov, ktoré stojí za to sledovať:

 • Vaša e-mailová hygiena: posielanie e-mailových neplatných adries má okamžitý vplyv na vašu mieru odchodov
 • Vaše overenie SPF a DKIM: pomáha to poskytovateľom internetových služieb vedieť, že ste legitímny odosielateľ, takže môžu doručovať vaše e-maily s dôverou
 • Počet odoslaných e-mailov: je dôležité, aby ste zahriali svoju IP a vyhli sa odosielaniu príliš veľkého množstva e-mailov naraz
 • Ako ľudia reagujú na vaše e-maily: ak je vaša angažovanosť nízka a počet sťažností na spam veľa, určite sa dostanete do priečinka Spam
Čítať:  Niektoré hacky škodlivého softvéru sa môžu zobraziť, ako keby boli stránky odstránené, ale pre Google môžu byť stránky stále prítomné

Poďme sa ponoriť hlbšie a uvidíme, aké sú najdôležitejšie kroky, ktoré by ste mohli podniknúť, aby ste zabezpečili nepretržitú doručovateľnosť e-mailov.

Nastavte si overenie domény pomocou DKIM a SPF

Po prvé, čo znamenajú SPF a DKIM a ako ovplyvňujú váš e-mailový marketing?

 • SPF je skratka pre
  Rámec pravidiel odosielateľa. Je to metóda overovania e-mailov, ktorá overuje, či je IP oprávnená odosielať e-maily z určitej domény. Jednoducho povedané, úlohou SPF je uistiť sa, že odosielaný e-mail skutočne pochádza od osoby alebo organizácie, ktorá tvrdí, že ho poslala. SPF, ktorý je navrhnutý na detekciu falošných e-mailových adries, potvrdzuje vašu zákonnosť ako odosielateľa. Keď nasadíte tento typ autentifikácie, poskytovatelia internetových služieb vám budú s väčšou pravdepodobnosťou dôverovať a doručovať vaše e-maily.
 • DKIM znamenaťKľúče domény Identifikovaná pošta. Ide o ďalší e-mailový autentifikačný protokol, ktorý pracuje ruka v ruke s SPF na zaistenie bezpečnej a transparentnej e-mailovej komunikácie. DKIM používa digitálny podpis a šifrovací kľúč na overenie, či e-mail nebol pri prenose zmenený. Ak zistí niečo podozrivé, server príjemcu buď označí váš e-mail ako spam, alebo ho úplne odmietne.

Nastavenie e-mailovej autentifikácie SPF a DKIM vám pomôže vybudovať dôveru u poskytovateľov internetových služieb a vybudovanie dôvery je prvým krokom k lepšej doručiteľnosti. Získajte viac informácií o tom, ako nastaviť záznamy DKIM a SPF na vašej doméne. Mailtrap má tiež skvelý článok Syntax záznamu SPF ktorý si musíte prečítať.

Čítať:  Ako zlepšiť hodnotenie kľúčových slov

Rozšírte svoj zoznam rozumne: použite dvojité prihlásenie

Môžete byť v pokušení ísť jednoduchšou cestou a nepožiadať svojich nových odberateľov, aby potvrdili, že sa chcú pripojiť k vášmu zoznamu. Koniec koncov, je to rýchlejší spôsob rastu vašej databázy a ktorý majiteľ firmy by to nechcel? Prináša to však veľké riziká. Keď necháte dvere odomknuté, dnu môže vstúpiť ktokoľvek:

 • Nesprávne napísané e-mailové adresy
 • Dočasné účty (známe aj ako jednorazové)
 • Pasce na spam
 • Sťažovatelia (e-maily so zneužívaním)

Všetky spôsobujú zmätok vo vašej e-mailovej hygiene.

Neváhajte preto využiť model dvojitého predplatného. Je pravda, že to robí veci nepríjemnejším pre vašich nových odberateľov. Ale tiež to sťažuje, aby sa zlé e-mailové adresy dostali na váš zoznam. Navyše, keď je niekto ochotný prejsť na váš zoznam v dvoch krokoch, znamená to, že ho vaše e-maily skutočne zaujímajú. Preto je pravdepodobnejšie, že sa s nimi spoja, a to prispieva k pozitívnej reputácii odosielateľa.

Prenajmite si e-mailový overovací systém, aby ste znížili počet vrátených správ

Použitie dvojitého prihlásenia je dobrý spôsob, ako chrániť svoj zoznam e-mailov pred zlými registráciami. Ale skvelá e-mailová hygiena si vyžaduje o niečo viac. Je to preto, že roboty môžu stále klikať na váš potvrdzovací e-mail, skresľovať vaše metriky a ovplyvňovať vašu doručovateľnosť.

Tak čo robíš? Ahoj, overenie emailom!

Čo to je a ako presne vám to pomôže vyhnúť sa priečinku Spam? Je to inteligentný softvér, ktorý prehľadá váš zoznam a zistí všetky e-mailové adresy, ktorých sa potrebujete zbaviť – napríklad neplatné, neaktívne, univerzálne alebo zneužité e-maily. Niektoré služby dokonca odhalia veľké množstvo spamových pascí, ktoré je notoricky ťažké overiť.

Čítať:  5 spôsobov, ako vytvoriť gify z akéhokoľvek videa na telefóne (Android, iOS)

Dobrý systém overovania e-mailov nevyžaduje žiadne sťahovanie, ľahko sa používa a pomáha vám:

 • Vyraďte e-mailové adresy, ktoré sú rizikové pre povesť a doručovateľnosť vášho odosielateľa
 • Odstráňte spiacich odberateľov, ktorí nepodporujú – ale sabotujú – váš e-mailový marketing
 • Zamerajte sa na komunikáciu so skutočnými ľuďmi a zvýšte svoje konverzie

Monitorujte čierne listiny

V dnešnom online prostredí sú čierne listiny nevyhnutnosťou. E-mailové služby a platformy na blokovanie spamu ich využívajú na zníženie cirkulácie spamu a na vytvorenie bezpečnejšieho e-mailového prostredia. Používajú špecifické kritériá na určenie, či je e-mail legitímny a či si zaslúži doručenie.

Dostať sa na blalist je niečo, čoho sa každý e-mailový obchodník bojí, a to z dobrého dôvodu. Získavanie vypnuté
čierna listina je prekážkou, pretože vás môže stáť peniaze, nehovoriac o tom, že e-mailový marketing bude pozastavený na neurčito. V závislosti od dôvodu, prečo ste sa dostali na čiernu listinu, sa buď dostanete do priečinka Spam, alebo vám nebude doručený vôbec.

Niektoré z dôvodov, prečo sa vaša doména alebo IP môže dostať na čiernu listinu, zahŕňajú:

 • Zlá hygiena emailov
 • Nepodarilo sa zahriať vašu IP
 • Dostávate veľa sťažností na spam
 • Neoveruje sa vaše e-maily

Ak vidíte, že vaše otvorené sadzby zrazu dramaticky klesajú, je pravdepodobné, že vaša IP alebo doména bola pridaná na čiernu listinu. Služba sledovania čiernej listiny vám môže pomôcť sledovať váš stav, aby ste v prípade problémov mohli podniknúť správne kroky. Tu môžete skontrolovať, či je vaša doména na čiernej listine.

Čítať:  Ako skryť hashtagy na Instagrame v roku 2024

Zamerajte sa na metriky zapojenia

Pamätáte si, keď sme hovorili o faktoroch, ktoré ovplyvňujú vašu reputáciu odosielateľa? Vaša e-mailová interakcia je jednou z nich. Spôsob, akým vaši odberatelia reagujú na váš obsah, je pre poskytovateľov doručenej pošty dobrý spôsob, ako sa rozhodnúť, čo robiť s vašimi e-mailami. Venovanie pozornosti vašim metrikám je preto rozhodujúce pre vašu realizovateľnosť.

Po každej kampani si pozrite svoje prehľady. Sú vaše otvorené kurzy ako zvyčajne? Preklikávajú sa ľudia cez váš obsah? Označil vás niekto ako spam? Aké e-maily vzbudzujú najväčší záujem? Pozorné sledovanie týchto metrík vám nielen pomôže udržať si prehľad o dosiahnuteľnosti. Poskytuje vám tiež príležitosť vyladiť svoje marketingové e-maily a čo najlepšie využiť pozornosť vašich odberateľov. Získajte viac informácií o metrikách interakcie.

Ak chcete zvýšiť mieru otvorenia a celkový výkon, zamerajte sa na viac vstupný prístup. Vyhnite sa tomu, aby ste svoje publikum dusili agresívnymi marketingovými e-mailmi a namiesto toho im ponúknite cenné informácie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE