Ako zmením poskytovateľa webhostingu?

Prečo je môj web taký pomalý? Koľko platím na poplatkoch za prekročenie? Ak nie ste spokojní so svojím hostiteľom, ďalšou logickou otázkou je:

Zmena hostingových spoločností sa môže na prvý pohľad zdať skľučujúca. Migrácia vašich webových stránok na nového hostiteľa môže byť únavná, ale pomocou správnych tipov môžete bez problémov zmeniť hosťovanie webových stránok.

Tento príspevok bude obsahovať dôvody na nájdenie novej hostingovej spoločnosti, možnosti migrácie a kroky, ako zmeniť hostingové spoločnosti.

Dôvody na zmenu hostingových spoločností

Predtým, ako si preberieme, ako zmeniť webhosting, pozrime sa, prečo by ste chceli prejsť k inému poskytovateľovi hostingu. Mnoho firiem začína s najlacnejším webovým hostiteľom, ktorý môžu nájsť, ale výhodný hosting nemusí byť tou najlepšou voľbou, keď vaša firma rastie.

Čítať:  Ako nájdem a vyberiem poskytovateľa služieb obchodníka?

Medzi znaky, ktoré by ste mali zmeniť hostingové spoločnosti patria:

  • Vaša stránka beží pomaly. Ak váš web beží príliš pomaly, možno je čas nájsť nového hostiteľa. Niekedy môžu mať iné hosťované stránky vplyv na váš výkon a vaše stránky sa môžu spomaliť. Vyhľadajte hostiteľa, ktorý poskytuje vyrovnávaciu pamäť stránok a ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte Redis na zlepšenie výkonu lokality, ako je napríklad Hostinger.
  • Platíte poplatky za prekročenie limitu. S cieľom zabrániť tomu, aby jedna lokalita v zdieľanom pláne spomalila všetky ostatné lokality, mnohí hostitelia obmedzujú šírku pásma alebo počet návštevníkov, ktoré môže lokalita prijať za jeden mesiac. Ak tieto limity neustále prekračujete, zvážte inováciu plánu alebo prechod k inému poskytovateľovi hostingu.
  • Chcete speňažiť svoj web. Predpokladajme, že chcete na svoj web pridať elektronický obchod alebo členstvo. V takom prípade budete chcieť hľadať webového hostiteľa, ktorý poskytuje dodatočnú bezpečnosť a spoľahlivosť potrebnú na prijímanie platieb online.

Ako zmením webhosting?

Ste pripravení zmeniť webhosting? Najprv sa musíte rozhodnúť pre nového poskytovateľa hostingu. Vyberte si hostingovú spoločnosť v rámci svojho rozpočtu, ale zvážte viac než len cenu. Funkcie, spoľahlivosť a škálovateľnosť by mali tiež ovplyvniť váš výber. Prečítajte si náš príspevok o tom, ako si vybrať webhostingu, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Po výbere nového hostiteľa a nastavení účtu sa musíte rozhodnúť pre spôsob prenosu vašich stránok z aktuálneho hostiteľa na nového hostiteľa.

Čítať:  Ako zabezpečiť väčší rozpočet na sociálne médiá maximalizáciou produktivity a preukázaním návratnosti investícií v roku 2024

Spôsoby migrácie vašich webových stránok k novému poskytovateľovi hostingu zahŕňajú:

  • Manuálny prenos vašich stránok. Vyexportujete všetky svoje súbory a databázy a nahráte ich na svojho nového hostiteľa s touto možnosťou.
  • Pomocou doplnku WordPress. Ak prevádzkujete web WordPress, môžete použiť doplnok na migráciu. Nastavte novú inštanciu WordPress na svojom novom hostiteľovi. Potom nainštalujte doplnok na svoju aktuálnu stránku a postupujte podľa pokynov na prenos stránky. Duplikátor a Migrácia WP typu všetko v jednom sú obľúbené a ľahko použiteľné pluginy.
  • Používanie migračnej služby. Pre bezproblémový prevod použite službu migrácie. Môžete zaplatiť spoločnostiam, aby dokončili prevod stránok za vás. Niektorí poskytovatelia hostingu, ako napríklad Hostinger, dokonca zahŕňajú migráciu zadarmo.

Kroky na prepínanie webových hostiteľov

Ak sa rozhodnete manuálne presunúť webovú stránku z jedného hostiteľa na druhého, postupujte podľa týchto krokov.

1. Stiahnite si všetky súbory vašich webových stránok

Na stiahnutie kópie súborov vašich webových stránok do počítača použite aplikáciu FTP alebo protokol na prenos súborov. Ak nemáte FTP účet u svojho aktuálneho hostiteľa, budete si ho musieť založiť po prihlásení sa do sekcie správcu vášho hostiteľského účtu.

2. Exportujte databázy svojich webových stránok

Ak máte statickú webstránku, tohto kroku sa obávať nemusíte. Dynamické stránky, ktoré používajú systém na správu obsahu, ako je WordPress alebo Drupal, si však musia stiahnuť databázy MySQL spojené s daným webom.

Čítať:  Ako zobraziť staré správy v Messengeri

V sekcii administrátora vášho aktuálneho hostiteľa nájdite sekciu phpMyAdmin. Zobrazí sa zoznam všetkých databáz pre váš web. Väčšina stránok bude mať iba jednu. Na uloženie kópie databázy do počítača použite možnosť exportu.

3. Nakonfigurujte novú databázu na svojom novom hostiteľovi

Vytvorte prázdnu databázu na svojom novom hostiteľskom účte a importujte databázu zo starého hostiteľa. Pozrite si toto článok databázy znalostí pre screengrabs a podrobné pokyny na export a import databáz.

4. Aktualizujte súbory svojich webových stránok

Teraz musíte aktualizovať súbory svojich webových stránok správnymi informáciami o databáze. Stránky WordPress potrebujú aktualizovať súbor wp-config.php. Stránky Joomla ukladajú tieto informácie do súboru configuration.php. Stránky Drupalu budú vyžadovať úpravu súboru settings.php. Musíte aktualizovať názov databázy, používateľské meno a heslo. Ak predvolený localhost nefunguje, možno budete musieť aktualizovať informácie o hostiteľovi databázy.

5. Nahrajte súbory svojich webových stránok do svojho nového hostiteľa

Vytvorte si FTP účet pre svoju novú hostingovú službu a nahrajte súbory, ktoré ste stiahli zo svojho starého hostiteľa. Keďže ste už museli importovať databázový súbor, nemusíte ho nahrávať znova.

6. Otestujte a spustite svoj web

Po nahraní súborov otestujte svoj web, aby ste sa uistili, že funguje správne. V tomto bode budete používať dočasnú doménu. Vaša webová stránka zostane počas migrácie aktívna na vašom starom hostiteľovi. Po dokončení testovania svojich stránok a pripravených na uvedenie do prevádzky aktualizujte záznamy DNS pre svoju doménu. DNS zaznamenáva priamych návštevníkov webu na váš server. Budete ich musieť zmeniť, aby ukazovali na vášho nového hostiteľa. Vaša hostiteľská spoločnosť vám poskytne informácie, ktoré potrebujete na aktualizáciu vašich DNS záznamov.

Čítať:  4 kroky pre spoluprácu s WordPress Freelancermi

Ako zmeniť hosting webových stránok jednoduchým spôsobom

Ak vás znepokojuje pokus zistiť, ako zmeniť webhosting, Hostinger má riešenie.

Všetky hostingové plány Hostinger zahŕňajú našu bezplatnú službu migrácie. Po prihlásení na nový hostingový plán jednoducho požiadajte o migráciu na svojom portáli Hostinger. Špecialista na migráciu naplánuje čas spustenia prenosu údajov vašich webových stránok. Je to rýchle, jednoduché a bezbolestné.

Poskytujeme dočasnú doménu na otestovanie vášho webu, aby ste sa uistili, že sa všetko presunie správne. Za menej ako týždeň môžete zmeniť webového hostiteľa bez obáv o databázy a FTP. Technické aspekty riešime za vás.

Pozrite si naše dostupné hostingové plány a zaregistrujte sa ešte dnes, aby ste mohli začať.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE