Ako zmeniť kód PIN signálu

Ak často používate Signal, možno budete chcieť zmeniť svoje číslo PIN. Možno ste sa nedávno stali obeťou hackovania, alebo možno len chcete byť o krok pred hrou a pravidelne meniť svoje prihlasovacie údaje. Odborníci v skutočnosti odporúčajú zmeniť si číslo PIN aspoň raz za tri až šesť mesiacov, aby ste ochránili svoje údaje a účty pred neoprávneným prístupom.

Ako zmeniť kód PIN signálu

Našťastie je zmena PIN kódu na signáli pomerne jednoduchý proces. Tento článok vysvetlí, ako zmeniť svoj PIN na Signal pre systémy Android alebo iOS.

Zmena PIN pri signáli

Kód PIN, exkluzívna funkcia aplikácie Signal, vám pomôže obnoviť vaše informácie (profil, nastavenia, kontakty atď.), ak zmeníte zariadenie alebo ho stratíte. Pomocou kódu PIN sú vaše informácie ľahko obnoviteľné. Z tohto dôvodu je naozaj dôležité, aby ste ho mali.

V závislosti od zariadenia, ktoré používate, sa kroky, ktoré musíte vykonať na zmenu kódu PIN, líšia. Začnime s Androidom.

Android

Ak používate zariadenie so systémom Android, postupujte podľa krokov nižšie, ktoré vám pomôžu zmeniť kód PIN.

 1. Otvorte aplikáciu Signál.
 2. Prejdite do ľavého horného rohu aplikácie. Zobrazí sa ikona profilu. Kliknite naň.
 3. Potom prejdite nadol na „Účet“.
 4. Kliknite na tlačidlo s názvom „Zmeniť svoj PIN“.
 5. Zobrazí sa pole s výzvou na „Vytvoriť nový kód PIN“.
 6. Vytvorte nový PIN a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.
Čítať:  Spárovanie iPhone a Mac: Ako na to a výhody

Je to také jednoduché! Ak budete postupovať podľa týchto krokov správne, kód PIN úspešne zmeníte.

iOS

Kroky pre používateľov iOS sú mierne odlišné. Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Otvorte aplikáciu Signál.
 2. Pokračujte kliknutím na ikonu „Profil“. Nájdete to v ľavom hornom rohu obrazovky.
 3. Kliknite na tlačidlo „Účet“.
 4. Vyberte „Zmeniť svoj PIN“ a kliknite na „Ďalej“.
 5. Potvrďte PIN a vyberte „Ďalej“.

Ak prejdete vyššie uvedenými krokmi správne, potom úspešne zmeníte svoj PIN v aplikácii Signal pre iOS.

Užitočné tipy pri výmene PIN

Niekoľko užitočných tipov pri výmene kódu PIN zahŕňa uistenie sa, že ste si vybrali niečo, čo si zapamätáte, a vždy sa uistite, že ste si vybrali „dobrý“ PIN. Ale čo to presne znamená?

Pamätajte si svoj PIN

Signal neuchováva záznamy o číslach PIN svojich používateľov. Aplikácia ako taká nedokáže resetovať alebo obnoviť údaje, ak ich stratíte.

Ak ste zabudli svoj PIN a povolili registračný zámok, môžete byť zablokovaný vo svojom účte kdekoľvek až na sedem dní. Po siedmich dňoch nečinnosti skončí platnosť lokálnej registrácie. Aj keď si môžete vytvoriť nový kód PIN po vypršaní platnosti starého, informácie spojené so starým kódom PIN už nebudete mať k dispozícii. To všetko znamená, že stratíte kontakt a ďalšie informácie spojené s účtom.

Určite sa teda chcete uistiť, že si vyberiete niečo, čo si zapamätáte.

Čítať:  Informácie o pomere strán kotúčov Instagramu

Signálne kódy PIN môžu byť aspoň 4-miestne čísla, ale môžu byť aj alfanumerické. Neexistuje ani obmedzenie dĺžky PIN.

Vyberte Dobrý PIN

Ak si pre svoj PIN vyberiete sériu čísel ako 1111 alebo 2222, možno si ho ľahko zapamätáte, no existujú oveľa lepšie možnosti pre PIN. prečo? Pretože ak ste si vybrali niečo ako 1111 alebo 1234, je ľahké uhádnuť. Namiesto toho možno budete chcieť premýšľať o výbere dátumu s osobným alebo súkromným významom. Narodeniny vášho najlepšieho priateľa môžu byť dobrou voľbou. Alebo možno ste naozaj v histórii. Vyberte dátum historicky relevantný. Ak radi čítate, vyberte si deň, kedy vyšla vaša obľúbená kniha. Dovolenka je tiež dobrou voľbou. Možno si vyberte deň svojej obľúbenej dovolenky alebo deň, kedy ste išli na obľúbenú rodinnú dovolenku.

Toto všetko sú nápady, ktoré vám pomôžu premýšľať o tom, čo môže fungovať pre váš PIN. V konečnom dôsledku je len na vás, čo si vyberiete.

Zadajte svoj PIN správne

Signál príležitostne posiela pripomenutia PIN. Po zobrazení výzvy sa uistite, že ste správne zadali kód PIN. Ak to neurobíte prvýkrát, pripomienky sa budú odosielať častejšie. Toto je automatické a má vám to pomôcť. Pripomienky však môžete vypnúť v „Profile nastavení“.

 1. Kliknite na svoj avatar, prejdite na „Účet“ a kliknite na „Pripomenutia pomocou kódu PIN“.
 2. Ak zadáte svoj PIN, môžete pripomienky vypnúť kliknutím na „Vypnúť pripomenutia“.
Čítať:  Ako zobraziť najnovšie videá s ukážkou YouTube vo WordPress

Ak to urobíte, musíte si zapamätať svoj PIN.

často kladené otázky

Na čo vlastne slúži tento PIN?

Signál vytvoril to, čo je známe ako systém Secure Value Recovery. V podstate to všetko znamená, že vaše dáta nie sú uložené na firemných serveroch. Namiesto toho informácie, ako je váš profil, kontakty a ďalšie údaje, ktoré ukladáte a odosielate v službe Signal, nikdy neuvidí nikto iný okrem vás, používateľa a osoby, ktorej tieto informácie posielate. Tu je dôležité poznamenať: váš kód PIN neobsahuje vašu históriu rozhovorov, obsahuje však všetky ostatné osobné údaje, ktoré by ste mohli potrebovať.

Jednoducho povedané, PIN vám umožňuje obnoviť vaše informácie bez toho, aby ste požiadali spoločnosť, aby to urobila za vás.

Čo ak mám viac ako jeden PIN?

Nemôžete mať viac ako jeden PIN. PIN si možno zamieňate s jedným z nasledujúcich čísiel: overovací kód SMS, ktorý ste dostali počas overovacieho procesu, zámok obrazovky alebo v prípade telefónov s Androidom 30-miestny prístupový kód na obnovenie četu.

Môžem deaktivovať svoj PIN?

Ak chcete, môžete. Nezabudnite, že bez kódu PIN by preinštalovanie aplikácie na rovnakom alebo inom zariadení znamenalo, že vaše kontakty a informácie v službe Signal zmiznú. Zakázanie kódu PIN znamená, že deaktivujete funkciu Secure Value Recovery. Ak však napriek tomu chcete funkciu deaktivácie používať, prejdite na obrazovku „Vytvoriť kódy PIN“ a: „vyberte viac Android_more.png alebo iOS_more.png > Zakázať kód PIN“.

Čítať:  Ako zobraziť ukážku tímu pomocou posúvača vo WordPress

Zmena signálneho kolíka je jednoduchá a ľahká

Zmena kódu PIN signálu pre Android alebo iOS je pomerne jednoduchá. Len sa uistite, že keď ho zmeníte, vyberiete si niečo, čo si zapamätáte a bude relevantné. Ak zabudnete svoj PIN, informácie sa nedajú obnoviť. Vyberte si teda niečo, čo si zapamätáte. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je stratiť všetky vaše vzácne osobné údaje.

Už ste niekedy zmenili svoj PIN na Signal? Ak áno, použili ste niektorý z tipov a trikov uvedených v tomto článku? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE