Ako zmeniť písmo vo WordPress: Váš rýchly sprievodca pridávaním vlastných písiem

Písma sú skvelým spôsobom, ako dať svojmu webu vyniknúť a vniesť doň osobnosť vašej značky. A majú silný vplyv na to, ako je vaša značka prijatá.

V skutočnosti 73% všetkých spoločností z rebríčka Fortune 500 používať bezpätkové písma v ich logách, pravdepodobne kvôli ich lepšej čitateľnosti a minimálnejšiemu vzhľadu.

Väčšina tém WordPress má vstavané možnosti na zmenu predvolených písiem, aspoň v rámci niekoľkých vopred vybraných možností. Ale nie vždy to tak je.

Existuje niekoľko ďalších možností na zmenu písma vo WordPress, ak vaša téma neponúka písmo, ktoré chcete, a to je presne to, o čom tu dnes budeme diskutovať.

Poďme sa rovno ponoriť.

Ako si vybrať písma pre váš web WordPress

Predtým, ako sa dostaneme k samotnému návodu, poďme si najprv prediskutovať, ako zvyčajne prebieha proces výberu písma a čo by ste mali mať na pamäti pri výbere písma.

Najlepšie je:

  • Uistite sa, že písmo je ľahko čitateľné. Ak to nie je čitateľné, potom je to zbytočné. Prezrite si všetky potenciálne písma vo viacerých veľkostiach, štýloch nadpisov, farbách a hmotnostiach písma, aby ste získali skutočnú predstavu o tom, ako to bude vyzerať. Podobne si ho prezrite na viacerých zariadeniach v živej ukážke.
  • Majte na pamäti svoj existujúci web a štýl značky. Vami zvolené písmo by ho malo dopĺňať, nie posielať úplne inú správu. Ak vytvárate nový web od nuly, môžete túto radu ignorovať. Namiesto toho môžete využiť túto príležitosť a vytvoriť štýl svojej značky na základe výberu písma.
  • Uistite sa, že jednotlivé písmená vyzerajú dobre vo veľkých a malých veľkostiach. Nestačí, že zvolené písmo vyzerá skvele, keď je zobrazené ako hlavička tučným písmom. Musí vyzerať dobre a byť čitateľný aj pri formátovaní ako hlavný text, najmä ak ho plánujete použiť na kopírovanie textu.
  • Uistite sa, že písmo je v správnom formáte (formát WOFF/WOFF2 alebo EOF). Takto sa bude správne zobrazovať vo všetkých prehliadačoch. Na konverziu písiem do formátu vhodného pre web môžete použiť Webfont Generator.
Čítať:  Ako vytvoriť komunitnú webovú stránku, ktorá priťahuje návštevníkov

S týmito tipmi môžeme prejsť k procesu zmeny písiem vo WordPress.

Ako zmeniť písma vo WordPress pomocou vstavaných možností

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť písma vo WordPress, je použiť Live Customizer. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na prispôsobovač WordPress na hlavnom paneli WordPress Vzhľad > Prispôsobiť.

Ak vaša téma ponúka podporu prispôsobenia písma, na ľavom bočnom paneli by ste mali vidieť kartu s nápisom Písma alebo niečo podobné. Kliknutím naň vyberiete motív.

V niektorých prípadoch môže vaša téma WordPress používať samostatný panel možností témy na prispôsobenie písma. V takom prípade môžete zmeniť písma pomocou nastavení, ktoré sú tam uvedené. Ak máte otázky, nezabudnite si pozrieť dokumentáciu k téme.

Ako zmeniť písma WordPress pomocou nástroja na tvorbu stránok

Podobne, ak používate nástroj na tvorbu stránok, ako je Hostinger StoreBuilder, môžete si vybrať šablónu, ktorá obsahuje písma a štýly písma, ktoré uprednostňujete.

Môžete prechádzať početnými možnosťami šablón a nájsť takú, ktorá obsahuje výber písma a paletu farieb, ktoré zodpovedajú značke a štýlu vašej spoločnosti alebo osobnej značky.

Čo však robiť, ak chcete do WordPress pridať nové písma – nielen vybrať si z možností, ktoré poskytuje váš tvorca témy alebo stránky? Aj na to existuje riešenie.

Ako pridať písma do WordPress

Ak vaša téma neponúka požadované písmo, môžete pomocou doplnku jednoducho pridať rôzne písma. Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré môžu pomôcť s touto úlohou.

Čítať:  15 spôsobov, ako dostať zaplatené za inzerciu v roku 2024 [Passive and Non-Passive]

Vezmite Jednoduché písma Google, napríklad. Tento špeciálny doplnok písiem vám pomôže pridať ľubovoľné písmo Google na váš web WordPress jediným kliknutím alebo dvoma. Ak máte zrak na webovom fonte Google, s týmto doplnkom je jeho pridanie hračkou.

Prípadne môžete použiť plugin Použite ľubovoľné písmo na pridanie súborov písiem na váš web WordPress, aj keď to nie sú možnosti typografie písiem Google. Aj tu je proces jednoduchý. Stačí nainštalovať doplnok, vybrať písmo a vydať sa na cestu.

Vlastné fonty môžete do WordPress pridať aj manuálne tak, že ich zaradíte do radu cez súbor a do šablóny so štýlmi vložíte ďalší kód CSS v podradenej téme.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je nasledujúci:

1. Vyberte písmo Google. Kliknite na ikonu + vedľa nej a potom skopírujte odkaz na písmo.

2. Otvorte súbor s témou. Prilepte útržok kódu obsahujúci odkaz na vaše písmo. Uložte si prácu.

3. Otvorte súbor. Pridajte do štýlu vlastný kód CSS podľa toho, na ktoré prvky chcete použiť písmo.

A to je všetko!

Záverečné myšlienky: Ako zmeniť písma vo WordPress (a pridať nové písma)

Zmena fontov vo WordPress nie je náročná. A máte niekoľko možností:

  • Použitie vstavaných možností prispôsobenia v nástroji na tvorbu témy alebo stránky.
  • Pomocou pluginu.
  • Zaradenie požadovaných možností písma do podradenej témy.

Jediné, čo teraz musíte urobiť, je použiť jednu z týchto metód na zmenu písma na vašich webových stránkach a pridať do vašej webovej prezentácie nádych osobnosti alebo súdržnosti značky.

Čítať:  Najlepšie spôsoby, ako zvýšiť angažovanosť na sociálnych sieťach

Ak chcete začať s WordPress, naše plány spravovaného hosťovania WordPress zjednodušujú proces vytvárania, spúšťania a údržby webových stránok. Stačí sa zaregistrovať a my sa postaráme o technické detaily.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE