Ako zmeniť svoje používateľské meno WordPress

Ako zmeniť svoje používateľské meno WordPress

Skúsili ste niekedy zmeniť používateľské meno svojho profilu WordPress, len aby ste zistili, že sa v skutočnosti zmeniť nedá? Ak je to tak, potom si musíte prečítať tento článok.

V ňom budeme hovoriť o troch rôznych spôsoboch, ako môžete zmeniť svoje používateľské meno WordPress.

Vytvorte nového používateľa a odstráňte starého

Pokiaľ vieme, najjednoduchším prístupom k úprave vášho používateľského mena WordPress je úplne vytvoriť nového používateľa a použiť na to požadované používateľské meno.

Jediná vec je, že budete musieť použiť inú e-mailovú adresu ako tú, ktorú ste použili na vytvorenie starého profilu.

Keď to urobíte, budete sa musieť odhlásiť a potom sa prihlásiť pomocou svojho nového používateľského účtu, ktorý ste práve vytvorili. Nájdite sekciu „používatelia“ a vyberte možnosť odstrániť svoje staré používateľské meno.

Používateľ WordPress

Keď sa chcete zbaviť svojho starého profilu, WordPress sa vás opýta, čo chcete urobiť s obsahom, ktorý je s ním spojený. Uistite sa, že ste vybrali „priradiť všetok obsah používateľovi“.

Keď to urobíte, môžete si vybrať nového používateľa ako profil, ktorému chcete priradiť svoj obsah, a potom vybrať možnosť „potvrdiť vymazanie“, čím sa úplne zbavíte starého používateľského účtu.

WordPress odstrániť používateľa

To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste úspešne zmenili svoje používateľské meno WordPress. Môžete tiež zmeniť e-mailovú adresu nového používateľa, aby ste mohli použiť svoju starú e-mailovú adresu, ktorá bola priradená k vášmu starému profilu.

Čítať:  Ktorá platforma online kurzov je v roku 2024 celkovo lepšia?

Zmeňte používateľské meno pomocou doplnku

Ďalšou jednoduchou metódou na zmenu používateľského mena WordPress je použitie doplnku.

Ak ste niekto, komu sa nepáči myšlienka, že musíte inštalovať doplnok pre každú jednu akciu, ktorú vykonáte na svojom webe WordPress, potom vedzte, že po zmene používateľského mena WordPress sa tohto doplnku môžete bezpečne zbaviť.

Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je nainštalovať a začať používať doplnok „zmena používateľských mien“. Keď to urobíte, prejdite na stránku doplnku „zmena používateľského mena“.

Menič používateľských mien

Nájdite používateľské meno, ktoré chcete zmeniť, a potom zadajte svoje nové. Vyberte tlačidlo „uložiť zmeny“ a všetko je hotové.

Zmeňte svoje používateľské meno pre WordPress pomocou phpMyAdmin

Posledná metóda, o ktorej budeme hovoriť, je trochu zložitá, pretože vyžaduje, aby ste vykonali priame zmeny vo vašej databáze WordPress.

Vo všeobecnosti neodporúčame používateľom vykonávať priame zmeny vo svojej databáze na WordPress. Sú však zvláštne okolnosti, kedy nemáte na výber.

Povedzme, že ste napríklad zabudli svoju e-mailovú adresu a používateľské meno WordPress a nebudete môcť zmeniť svoje používateľské meno prostredníctvom administračného panela.

Prostredníctvom tejto poslednej metódy môžete nielen nájsť svoje používateľské meno, ale budete ho môcť aj zmeniť. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa do svojho cPanelu. Prejdite nadol, kým nenájdete sekciu databáz a potom vyberte „phpMyAdmin“.

phpMyAdmin

Budete si musieť vybrať databázu, v ktorej je hosťovaný váš blog.

Čítať:  Ako premeniť WordPress na zábavnú stránku s WP Film Studio
databázy

Potom sa vám zobrazia tabuľky ‘WordPress databázy’. Tabuľky databázy WordPress používajú „wp“ ako predponu pred názvom každej tabuľky. Existuje však šanca, že ste používali inú predponu, v závislosti od vašich zákazníckych nastavení.

Vyberte tabuľku ‘wp_users’ na ľavej strane. Vyberte „upraviť“ pri používateľskom mene, ktoré chcete zmeniť.

wp_users

Potom môžete zmeniť hodnotu user_login na čokoľvek, čo by ste chceli. Vyberte tlačidlo ‘Go’ a to je všetko, máte hotovo.

Dúfame, že tento článok bol jednoduchý a priamočiary a že vám pomohol dozvedieť sa viac o tom, ako môžete zmeniť svoje používateľské meno WordPress bez väčších problémov.

Koniec koncov, WordPress je platforma na vytváranie a vývoj webových stránok, ktorá sa neustále mení, takže dáva zmysel, že v priebehu mnohých rokov práce s nimi nastanú chvíle, ktoré budete chcieť zmeniť vaše používateľské mená.

Ako vidíte, existuje niekoľko možností, ktoré môžu zodpovedať vašim osobným preferenciám.

Tiež vám odporúčame, aby ste sa nedržali predvoleného používateľského mena, ktoré vám WordPress poskytne, keď sa s ním prvýkrát zaregistrujete, a to je „admin“.

Je to príliš bežné a je to prvé používateľské meno, ktoré hackeri skúšajú, keď sa pokúšajú preniknúť do vášho profilu. Veľa štastia!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE