Ako zmeniť svoje užívateľské meno vo Windows 11: Jednoduchý sprievodca

Windows 11 uľahčuje zmenu používateľského mena účtu na čokoľvek, čo chcete. Nezabudnite, že vaše užívateľské meno, najmä pokiaľ ide o názov vášho účtu Microsoft, ľudia uvidia, keď sa prihlásia k vášmu počítaču alebo použijú akékoľvek služby spoločnosti Microsoft. Aj keď je zmena používateľského mena rýchla a priamočiara, kroky sa líšia v závislosti od toho, či ste si nastavili iba miestny účet alebo ste sa do systému Windows prihlásili pomocou konta Microsoft. Či tak alebo onak, tu je návod, ako zmeniť svoje užívateľské meno vo Windows 11.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete zmeniť užívateľské meno miestneho účtu vo Windows 11, prejdite na Ovládacie panely > Užívateľské účtyuistite sa, že je vybraný váš profil, a vyberte Zmeňte svoj/názov účtu. Ak je Windows prepojený s účtom Microsoft, prejdite na Nastavenia > Účty > Vaše informácie > Spravovať moje účty. Tým by sa mala otvoriť webová stránka spoločnosti Microsoft. Kliknite na Vaše informácie kartu, potom Upraviť meno.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako zmeniť názov miestneho konta v systéme Windows 11

Nezabudnite, že túto metódu môžete vyskúšať pomocou miestneho účtu Windows. Ak ste prihlásení na účet Microsoft, tieto možnosti neuvidíte.

Použite Vyhľadávanie poľa na hlavnom paneli nájsť a otvoriť Kontrolný panel. Kliknite na Užívateľské účtya uistite sa, že je vybraný váš profil. Kliknite na Zmeňte svoj/názov účtu. To, čo uvidíte, sa môže líšiť v závislosti od vašej verzie systému Windows a od toho, či je k dispozícii viac účtov.

Čítať:  Tipy na správu údajov o zákazníkoch elektronického obchodu

Ankit Banerjee / Android Authority

Zadajte požadovaný názov nového účtu a kliknite Zmeniť meno. Nové užívateľské meno by ste mali vidieť na uvítacej a úvodnej obrazovke.

Ankit Banerjee / Android Authority

Ako zmeniť názov konta Microsoft v systéme Windows 11

S najväčšou pravdepodobnosťou je to cesta, ktorou musíte ísť. Účet Microsoft ste pravdepodobne vytvorili alebo sa k nemu prihlásili počas inštalácie systému Windows a spoločnosť odporúča používateľom, aby sa držali cloudu pre účely synchronizácie aj nakupovania. Nasledujte tieto kroky:

  1. Otvor Nastavenia aplikácia, ktorá sa zvyčajne spúšťa pomocou ikony ozubeného kolesa na hlavnom paneli. V opačnom prípade ho vyhľadajte pomocou poľa Hľadať.
  2. Kliknite na Účty na bočnom paneli aplikácie Vaše informácie.
  3. Kliknite na Účty/Spravovať moje účty. Tým sa otvorí Microsoft stránka účtu vo vašom webovom prehliadači. V prípade potreby sa prihláste. Predchádzajúce kroky môžete preskočiť a prejsť priamo na webovú stránku, ak máte odkaz.
  4. Kliknite na Vaše informácie kartu v hornej časti stránky.
  5. Vo svojom profile kliknite na Upraviť meno.

Najčastejšie otázky

Môžete zmeniť názov účtu na čokoľvek vo Windows 11?

Áno, miestne používateľské mená aj používateľské mená Microsoft môžete zmeniť na čokoľvek chcete v rámci limitu znakov. Pri zmene mena prepojeného s vaším účtom Microsoft existuje limit 20 znakov pre miestne používateľské mená a limit 64 znakov pre mená a priezviská.

Aký je rozdiel medzi používateľským menom účtu Microsoft a primárnym aliasom?

Čítať:  Problémy Samsung Galaxy S23 a ako ich opraviť

Názov účtu Microsoft a miestne používateľské mená sú iba zobrazované názvy, ktoré ostatní uvidia. Primárny alias je možnosť účtu (e-mailová adresa alebo telefónne číslo), ktorá sa používa na prihlásenie do zariadení Microsoft, ako je počítač alebo Xbox. Aj keď svoje užívateľské mená môžete meniť, ako často chcete, primárny alias môžete zmeniť iba dvakrát týždenne.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE