Ako znížiť množstvo školení WordPress, ktoré klienti vyžadujú

Na konci každého projektu WordPress, po spustení finálnej webovej stránky do sveta, je potrebné dokončiť jednu poslednú úlohu: edukovať klienta, ako používať WordPress. Dĺžka a hĺbka školenia závisí nielen od technickej zdatnosti klienta a znalosti WordPressu, ale aj od náročnosti samotného webu.

Pokiaľ ide o vzdelávanie klientov o tom, ako používať WordPress, existuje niekoľko bežných spôsobov, ako nezávislí pracovníci a agentúry zaostávajú za klientmi:

 • Nezohľadňujú hĺbku školenia, ktorá bude potrebná na základe znalostí klienta a zložitosti stránky, takže náklady na školenie nie sú riadne zaúčtované v dohode s klientom.
 • Celý tréning sa snažia vtesnať do jedného tréningu a je to uponáhľané a stresujúce.
 • Príliš veľa zakrývajú a klient sa cíti preťažený a začína sa vylaďovať.
 • Nepripravia klienta na školenia a správne nastavia očakávania, čo sa dá dosiahnuť.
 • Začínajú od nuly a s každým klientom znovu vynájdu koleso.
 • Prekvapí ich, keď sa klient zúčastní školenia webovej stránky s členmi ich tímu – a teraz vyučujú skupinu namiesto jednotlivca.

Pri zakladaní vlastnej agentúry som, žiaľ, zažil tieto scenáre, ktoré zaberali drahocenný čas, pridali stres do môjho dňa a mojim klientom sťažili robiť to, čo chceli.

Keď som pracoval na vytvorení opakovateľných systémov a procesov, vytvoril som a systém správy klientov na zlepšenie klientskej skúsenosti a zvýšenie ziskovosti. V rámci tohto procesu som začal skúmať možnosti, ako nielen poskytnúť klientom lepšie školenia o WordPress, ale urobiť ich zábavnejším, pútavejším a bez stresu.

Mojím cieľom bolo:

 • Poskytnite podrobné a konzistentné školenie WordPress (bez ohľadu na to, kto ho doručoval).
 • Uistite sa, že všetci klienti majú základné znalosti o tom, ako WordPress funguje.
 • Skráťte školenia WordPress na maximálne 60 minút, vrátane otázok a odpovedí klienta.
 • Znížte celkový počet tréningov na klienta.
 • Znížte množstvo začiatočníckych otázok kladených klientmi počas školenia.
 • Znížte množstvo potrebnej podpory klientov do 30 dní po spustení.

Školiace videá WordPress

Jedným z riešení, s ktorým som prišiel, bolo ponúknuť svojim klientom sadu školiacich videí WordPress, ktoré sa postarajú o základy.

Myšlienkou bolo, že tieto vopred nahrané videá prinesú klientom informácie o tom, ako používať WordPress, a ja by som bol potom zodpovedný len za poskytovanie školení o vlastných funkciách vytvorených pre ich jedinečnú webovú stránku a zodpovedanie ich otázok. Tiež som mal nápad poskytnúť všetkým klientom, ktorí podpíšu mesačnú zmluvu o podpore, nepretržitý prístup k videám ako bonus.

Ale tu je vec:

Našťastie som vtedy objavil WP101.

S Plugin WP101 klientom môžete poskytnúť 31 školiacich videí WordPress priamo v ich informačnom paneli WordPress, čo je úžasné. Ale na WP101 sa mi najviac páči to, že nemusíte používať plugin. Namiesto toho si môžete vybrať vložte školiace videá WP101 WordPress na svoj web s možnosťou bieleho štítku, vďaka ktorej sa klienti vracajú na vašu stránku znova a znova.

Ako využívam videá WP101

Už niekoľko rokov je sada WP101 školiacich videí WordPress – ktorá teraz zahŕňa Gutenberga – neoddeliteľnou súčasťou školiaceho procesu webových stránok môjho klienta. Využitie videí WP101 nielenže ušetrilo nespočetné množstvo hodín času, ale poskytlo mojim klientom väčšiu hodnotu a zároveň pomohlo zvýšiť zisky.

Čítať:  Ako aktivovať ľubovoľnú SIM kartu T-Mobile

Nechaj ma vysvetliť…

KROK 1: Predstavte videá WordPress

Svojmu klientovi predstavujem zbierku videí WordPress počas fázy vývoja vytvárania webovej stránky a poskytujem im tajnú adresu URL a heslo. Kým môj tím vytvára stránku, požiadam klienta, aby si pozrel všetky videá – každé s dĺžkou kratšou ako 5 minút.

KROK 2: Urobte z videí nevyhnutnú podmienku

Pri plánovaní oficiálneho spustenia webu som si stanovil termín školenia WordPress s mojím klientom. V tejto chvíli robím tri veci:

 1. Pripomínam im, aby si pozreli poskytnuté tréningové videá
 2. Žiadam ich, aby napísali všetky otázky, ktoré majú
 3. Povedal som im, že sledovanie videí je predpokladom praktického školenia. Ak si nepozrú videá, presunieme tréning na iný termín, čo tiež oneskorí klienta pri preberaní kľúčov od stránky.

KROK 3: Usporiadajte kvalitné školenie

Tým, že videá WP101 sú požiadavkou na školenie webových stránok, zaručujem, že každý klient sa dostaví na reláciu s nevyhnutným pochopením toho, ako WordPress funguje a ako ho používať.

To znamená, že tieto informácie môžem počas živého tréningu preskočiť. Namiesto toho sa môj čas s klientom sústreďuje na špecifické funkcie vytvorené pre ich stránky, používané doplnky a otázky, ktoré môžu mať klienti, čo vedie k lepšiemu, pútavejšiemu a hodnotnejšiemu školeniu.

KROK 4: Poskytnite trvalý prístup k videám

Ak sa klient prihlási na nepretržitú mesačnú podporu webových stránok, získa nepretržitý prístup k školiacim videám WordPress, kým zostane klientom. To znamená, že keď majú vo svojom tíme fluktuáciu, môžu nechať svojich nových zamestnancov sledovať videá a dostať sa do tempa, alebo ak na niečo zabudnú, môžu si pozrieť video a rýchlo to urobiť. Tento jediný krok prakticky eliminoval všetky požiadavky na klientsku podporu po spustení, čo ušetrilo čas, znížilo zdroje a zvýšilo zisky.

Čítať:  Bežné problémy MyFitnessPal a ako ich opraviť

Moja rada pre vás

Ako vidíte, hoci moje ciele boli vznešené, všetky sa dali dosiahnuť správnymi nástrojmi.

Niektorí z vás si to možno prečítajú, prekliknú sa na stránku WP101 Plugin, pozri cena za Profesionálny plán (čo stojí za každý cent) a premýšľajte:

Po pravde, áno, robíš to. Aby ste to však urobili, museli by ste investovať do správneho audio/video a zvukového vybavenia, napísať každý jednotlivý video scenár, nahrať všetky screencasty, vykonať hodiny úprav, vytvoriť úvodné obrázky a nahrať finálne videá na webovú stránku hosťovania videa, za ktoré musíte tiež zaplatiť. Potom, čo ste strávili šialené množstvo hodín na dokončenie videí, WordPress vytlačí aktualizáciu, zmenia veci v používateľskom rozhraní (UI) a budete to musieť urobiť znova.

Takže moja rada pre vás je:

 • Zamyslite sa nad tým, koľko stojí váš čas a zvážte, koľko si účtujete za hodinu a koľko hodín by vám to zabralo.
 • Potom sa zamyslite nad množstvom stresu, ktorý už vo svojom živote máte, a opýtajte sa sami seba, či to nevytvorí ďalší stres tým, že budete hromadiť viac práce.
 • Nakoniec skontrolujte Plugin WP101 ešte raz, urob si láskavosť a povedz len áno. Kúpte si ho, integrujte ho do svojho pracovného postupu a využite výhody ich tvrdej práce a priebežných aktualizácií.

Keď vybudujete efektivitu, z ktorej budete mať úžitok tým, že šetríte čas a zvyšujete zisky, a prinášate úžitok klientovi dodávaním kvalitného produktu, ktorý pridáva hodnotu k jeho skúsenostiam, vyhrá každý. Navyše, keď sú posledné interakcie klienta s vami v rámci projektu jeho webovej stránky pozitívne, pútavé a hodnotné, neskôr si tieto dobré pocity zapamätá a poskytne lepšie vysvedčenie.

Čítať:  Predstavujeme členstvo WPQuickStart

Nástroje, ktoré si vyberiete, ovplyvňujú ziskovosť

Hoci rozhodnutie využiť videá WP101 v mojej agentúre pomohlo zlepšiť úroveň služieb, ktoré poskytujem klientom, najväčší vplyv má toto rozhodnutie na moju schopnosť získať klientov mesačnej podpory a zvýšiť ziskovosť mojich projektov.

Úžasné na tomto prístupe je, že môžete urobiť to isté s inými nástrojmi, ako je Managed WordPress hosting Hostinger, ktorý sa stará o kompresiu obrázkov, automatické aktualizácie pre WordPress a pluginy, automatické denné zálohy, automatické SSL a pracovné prostredia. ako prístup k nástrojom pre vývojárov a bez obmedzení zobrazenia stránky alebo návštevnosti.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE