Ako zobraziť čakajúce žiadosti o priateľstvo na Facebooku

V určitom okamihu všetci používatelia Facebooku posielajú žiadosti o priateľstvo, aby vytvorili nové spojenia. Možno ste na Facebooku našli svojho spolužiaka zo strednej školy, bývalého kolegu, alebo sa vám jednoducho páči profilový obrázok či informácie danej osoby a radi by ste ju kontaktovali. Postupom času sa žiadosti môžu nahromadiť a vy môžete stratiť prehľad o všetkých ľuďoch, ktorým ste ich poslali. V tomto prípade prístup k zoznamu všetkých používateľov, ktorých ste požiadali o priateľstvo, a jeho spravovanie môže znamenať dlhú cestu pri čistení vašich údajov a účtu Meta Facebook.

Ako zobraziť čakajúce žiadosti o priateľstvo na Facebooku

V tomto článku sa dozviete, ako zobraziť čakajúce odoslané žiadosti o priateľov a prijaté a ako ich všetky spravovať na Facebooku.

Ako zobraziť/spravovať čakajúce žiadosti o priateľstvo na Facebooku v prehliadači

Jednoduchý spôsob, ako zobraziť všetky čakajúce žiadosti o priateľov, ktoré ste odoslali a prijali v službe Meta Facebook, je použiť webový prehliadač. Tu je návod, ako na to.

 1. Choďte na a vyberte možnosť v navigačnej ponuke vľavo.
 2. Kliknite na v ponuke „Priatelia“. Zobrazia sa všetky čakajúce prijaté žiadosti.
 3. Ak chcete zobraziť všetky čakajúce odoslané žiadosti o priateľstvo, kliknite
 4. Teraz získate prehľad o všetkých odoslaných žiadostiach, ktoré ešte neboli prijaté. Ak ich chcete odstrániť, vyberte vedľa každého profilu.
Čítať:  Ako rozšíriť svoj obchod pomocou sledovania predaja elektronického obchodu

Ako zobraziť čakajúce žiadosti o priateľstvo na Facebooku pomocou iOS/iPhone

Na zobrazenie čakajúcich žiadostí o priateľstvo na Facebooku pomocou vášho iPhone použite nasledujúce kroky:

 1. Otvor iOS aplikácia.
 2. Stlačte tri vodorovné čiary v pravom dolnom rohu.
 3. Vyberte možnosť „Priatelia“.
 4. Stlačte „Zobraziť všetko“ vedľa časti „Žiadosti o priateľstvo“. Táto akcia zobrazí všetky čakajúce prijaté žiadosti o priateľov.
 5. Stlačte tri vodorovné bodky v pravej hornej časti obrazovky a klepnite na možnosť „Zobraziť odoslané žiadosti“.
 6. Tu uvidíte všetky vaše odoslané žiadosti o priateľstvo, ktoré ešte čakajú.

Ako zobraziť čakajúce žiadosti o priateľstvo na Facebooku v systéme Android

Proces funguje rovnako na verzii Facebooku pre Android. V krokoch na zobrazenie čakajúcich odoslaných žiadostí môžete vidieť aj prijaté a spravovať oboje, ako uznáte za vhodné.

 1. Spustite a stlačte v pravej hornej časti obrazovky.
 2. Vyberte
 3. Stlačte tlačidlo možnosť v pravom hornom rohu. Uvidíte všetky vaše prijaté žiadosti o priateľstvo, ktoré čakajú na vašu odpoveď.
 4. Stlačte tlačidlo v pravom hornom rohu.
 5. V spodnej časti obrazovky sa teraz objaví karta. Klepnite na ikonu možnosť.
 6. Teraz vidíte všetky čakajúce žiadosti o priateľov, ktoré ste odoslali, a môžete klepnúť na tlačidlo pre každý profil podľa potreby.

Ako zobraziť odoslanú/prijatú žiadosť o priateľov v aplikácii Windows Facebook App

Prístup k odoslaným žiadostiam o priateľov v aplikácii Windows Facebook je vynikajúca funkcia, pretože vám umožňuje vidieť všetkých ľudí, s ktorými ste sa pokúšali spojiť, na väčšej obrazovke. Pritom uvidíte aj prijaté nevybavené žiadosti. Potom môžete spravovať oba zoznamy a podľa potreby zrušiť staré požiadavky.

Čítať:  Zverejňuje TikTok skutočne koncepty?

Proces zobrazenia odoslaných a prijatých čakajúcich žiadostí o priateľov na Facebooku (a ich spravovania) v aplikácii Windows je podobný ako pri používaní prehliadača. Môžete postupovať podľa vyššie uvedených krokov prehliadača, ale ak chcete získať ľavú navigačnú ponuku, musíte maximalizovať alebo zväčšiť okno aplikácie Facebook. Je tu však ďalší spôsob, ktorý slúži ako bezpečný spôsob zobrazenia odoslaných a prijatých žiadostí o priateľov na Facebooku, ktoré čakajú na spracovanie.

 1. Otvorte Windows aplikácie. Ak sa v pravom hornom rohu zobrazí sekcia Žiadosti o priateľov, kliknite na a prejdite na „Krok 6“. Táto možnosť nemusí byť vždy k dispozícii. Ak nie, prejdite na „Krok 2“.
 2. Kliknite na svoj ikona (profil) v pravej hornej časti.
 3. Vyberte profil, v ktorom chcete skontrolovať žiadosti o priateľov. Zvyčajne máte iba jeden.
 4. Klikni na kartu v hornej časti hlavného okna.
 5. Kliknite na
 6. V zobrazenej ponuke „Priatelia“ vyberte možnosť
 7. V ponuke „Žiadosti o priateľstvo“ môžete zobraziť a spravovať prijaté čakajúce žiadosti. V opačnom prípade vyberte na zobrazenie/správu čakajúcich, ktoré ste odoslali.
 8. Všetky čakajúce žiadosti o priateľstvo, ktoré ste odoslali, sa zobrazia v kontextovom rámci. Kliknite na pre každý profil, ako uznáte za vhodné.

Aj keď ste možno chceli v určitom okamihu pridať používateľa Facebooku, záujem už nemusí existovať. Daná osoba tiež nemusí chcieť odpovedať na vašu žiadosť o priateľstvo a jednoducho ju ignoruje. Tak či onak, teraz viete, ako zobraziť všetkých používateľov, ktorým ste poslali žiadosť o priateľstvo na Facebooku, a spravovať ich okrem prijatých.

Čítať:  Ako South West College využíva Buffer na transformáciu svojho marketingu vyššieho vzdelávania

Časté otázky týkajúce sa žiadostí o priateľov na Facebooku

Prečo som dostal druhú žiadosť o priateľstvo na Facebooku pre tú istú osobu?

K novej žiadosti o priateľstvo na Facebooku dochádza z rôznych dôvodov. Jedna zahŕňa hackerov/podvodníkov, ktorí skopírovali profilový obrázok a údaje priateľa. Ďalším môže byť, že váš priateľ si vytvoril druhý účet pre špecifické skupinové účely alebo pre vybraných ľudí. Tretím dôvodom môže byť napadnutie pôvodného účtu.

Ako zrušíte žiadosti o priateľstvo na Facebooku?

Svoje „odoslané“ žiadosti o priateľstvo môžete kedykoľvek zrušiť za predpokladu, že ich používatelia ešte neprijali. Prejdite do sekcie priateľov a nájdite možnosť „Zobraziť odoslané žiadosti“.

Druhá osoba aj tak nedostane oznámenie o zrušení.

Ak chcete zrušiť (v skutočnosti zamietnuť) „prijaté“ čakajúce žiadosti o priateľstvo, postup je rovnaký ako vyššie, s výnimkou toho, že nekliknete na možnosť „Zobraziť odoslané žiadosti“. Zoznam prijatých by tam už mal byť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE