Ako zrušiť Zelle Čaká na kontrolu: Rýchle jednoduché kroky

Ak hľadáte „Ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu?“ je to preto, že ste niekomu poslali nesprávnu platbu. Možno dúfate, že budete môcť zrušiť platbu skôr, ako sa zaregistrujú u Zelle. nie? Potom ste odoslali platbu správnej osobe, ale už ste netrpezliví so stavom čakajúcej platby Zelle. Po zrušení platby to chcete skúsiť znova.

Bez ohľadu na dôvod budete môcť platbu zrušiť po nasledovaní nášho krátkeho sprievodcu.

Ako zrušiť čakajúcu kontrolu Zelle?

Ak chcete zrušiť kontrolu Zelle čakajúcu na kontrolu, budete musieť zrušiť platbu vykonaním nasledujúcich 5 krokov:

 • Navštívte Zelle
 • Prejdite na kartu Aktivita.
 • Prejdite a nájdite čakajúcu platbu.
 • Vyberte požadovanú platbu.
 • Klepnite na možnosť zrušiť a máte hotovo.

Prečo sa čaká na platbu Zelle?

Ak by ste radšej vedeli „Ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu?“ prejdite na ďalšiu sekciu. Poznanie dôvodu scenára čakajúcej platby Zelle vám nakoniec pomôže navrhnúť riešenie bez zrušenia platby. Z tohto dôvodu odporúčam čítať ďalej.

Dôvod 1: Nedostatočný zostatok na účte

Blikanie stavu čakajúcej platby Zelle vo vašej mobilnej bankovej aplikácii môže byť spôsobené nedostatočným zostatkom. Predpokladajme, že ste si to nevšimli a peniaze, ktoré máte na bankovom účte, nestačia na odoslanie príjemcovi. V dôsledku toho sa Zelle pokazila a momentálne zobrazuje čakajúcu platbu.

Čítať:  6 spôsobov, ako rozšíriť svoju malú firmu

Zelle čoskoro zruší celú transakciu a ak bola odpísaná nejaká suma, okamžite ju dostanete späť.

Prípad nedostatočného zostatku je možný najmä pri platbe kreditnou kartou. Ak ste prekročili svoj limit, Zelle pravdepodobne platbu nespracuje.

Dôvod 2: Nesprávny používateľ

Posielanie peňazí pomocou Zelle funguje tak, že peniaze pošlete na e-mailovú adresu, používateľské meno alebo číslo. Vyskytlo sa priveľa prípadov, keď peniaze dostala nesprávna osoba.

Teraz, ak ide o nesprávneho používateľa, ktorý už vykonal svoju registráciu v Zelle, suma sa dostane priamo na jeho bankový účet. Neuvidíte nič, ako napríklad stav Zelle čakajúce na kontrolu a nebudete mať žiadnu možnosť zrušiť platbu. Jediné, čo môžete urobiť, je kontaktovať používateľa Zelle a dúfať, že vám vráti peniaze.

Môžete tiež požiadať svoju banku, resp Zákaznícka podpora Zelle pre pomoc.

Ak platba prišla nesprávnemu používateľovi, ale jeho registrácia v Zelle nie je dokončená, máte čas. Ak príjemca dostane od Zelle textovú správu, v ktorej mu neznáma osoba poslala platbu, je nepravdepodobné, že prejde registráciou. Osoba zistí, že ide o podvod a vo väčšine prípadov neklikne na odkaz.

Medzitým môžete platbu zrušiť.

Dôvod 3: Príjemca nie je zaregistrovaný

Poslali ste peniaze správnej osobe. Neuskutočnili však registráciu v Zelle. Ak chcete, aby dostali peniaze a zaregistrovali sa:

 • Opýtajte sa príjemcu, či dostal textovú správu od Zelle na svoje mobilné číslo v USA.
 • Ak áno, poučte ich, aby sledovali odkaz v texte.
 • Ak je ich bankový účet prepojený so Zelle, môžu sa zaregistrovať prostredníctvom svojej banky. Ak nie, môžu si stiahnuť aplikáciu Zelle.
 • Budú musieť poskytnúť svoj e-mail, telefónne číslo, nejakú formu dokladu totožnosti a podrobnosti o bankovom účte.
 • Namiesto toho, aby sa príjemca riadil textom, mohol sa tiež zaregistrovať u Zelle zo svojej webovej stránky.
 • Kliknite na ponuku Začíname.
 • Nájdite ich bankový účet z obrovského zoznamu.
 • Kliknite na názov banky a potom postupujte podľa pokynov.
Čítať:  Nasıl Etsy'de Dijital İndirmeleri Satarım?

Môžete požiadať príjemcu, aby odložil registráciu, ak si myslíte, že na vašej strane došlo k nejakým chybám. Možno ste poslali príliš veľkú alebo príliš malú sumu.

Ak sa príjemca nezaregistruje do 14 dní od odoslania platby, Zelle transakciu zruší. Peniaze budú automaticky rezervované na vašom bankovom účte.

Samozrejme, vždy môžete sami zrušiť čakajúcu platbu Zelle.

Dôvod 4: Podozrivá činnosť

Ďalším zriedkavým, ale nie nemožným dôvodom čakania na posúdenie Zelle by mohli byť podozrivé aktivity. Ak má Zelle podozrenie na nejaký druh nečestnej hry vo vašom profile alebo v profile príjemcu, Zelle platbu pozastaví.

Zelle môže mať dôvod domnievať sa, že váš účet bol napadnutý. Preto nebudú dôverovať žiadnym transakciám, ktoré uskutočníte z vášho účtu. Môžu tiež pozastaviť váš účet, ak sa domnievajú, že podvádzate ostatných. Ak o tom nájdu dôkazy, najskôr vám pozastavia účet. Potom váš účet natrvalo pozastavia.

To isté platí pre účet príjemcu. Ak sa domnievajú, že niekto hackol ich účet alebo že sa príjemca zapája do nejakého podvodu, Zelle pozastaví všetky transakcie uskutočnené prostredníctvom platobnej služby. Čoskoro bude ich účet pozastavený.

Ak áno, vaša platba nikdy neprebehne.

To neznamená, že nemôžete vykonávať bežné transakcie zo svojho bankového účtu prostredníctvom iných mobilných aplikácií alebo preplatiť šek v banke. Vaše transakcie zatiaľ nebudú na Zelle podporované.

Ak chcete opraviť tento druh zmrazenia účtu v Zelle, môžete kontaktovať zákaznícky servis Zelle. Ak je za rozhodnutie zodpovedná vaša banka a nie Zelle, radšej kontaktujte svoju banku.

Ak preukážete, že ste to vy, kto vykonáva transakcie, alebo že príjemca má kontrolu nad svojím účtom Zelle, transakcie by mali prebehnúť hladko, keď Zelle účet rozmrazí.

Čítať:  Ako zmeniť názov domény pre Magento 2

Ak je problém hlavne s účtom príjemcu, je lepšie platbu pre túto chvíľu zrušiť. Počkajte, kým Zelle očistí ich účet od podozrenia, a potom vykonajte platbu.

Dôvod 5: Nie sú občanmi USA

Zelle funguje iba v rámci USA a s americkým telefónnym číslom. Zvyčajne, ak pošlete peniaze nerezidentovi v USA, zrušenie platby sa uskutoční okamžite. Od spoločnosti Zelle dostanete text, ktorý bude ukazovať chybu platby.

Ak sa vám podarí uskutočniť transakciu, platba skončí ako čakajúca.

Príjemca sa napriek prijatiu textu nebude môcť zaregistrovať u Zelle, pretože nie je v USA. Je možné, že text vôbec nedostanú. Platba zostane v tomto stave, kým nezrušíte transakciu.

Niekedy môže Zelle vrátiť platbu bez zrušenia.

Poďme teda zistiť, ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu.

Ako zrušiť čakajúcu kontrolu Zelle?

Chcete vedieť, ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu? Keď tak urobíte, príjemca nedostane platbu. Namiesto toho sa peniaze vrátia na váš bankový účet.

Ak je príjemcom používateľ Zelle, nebudete mať možnosť zrušiť platbu. Transakcia sa uskutoční v priebehu niekoľkých minút a v tomto čase nebudete môcť kliknúť na tlačidlo Zrušiť.

Ak však príjemca nie je zaregistrovaný v Zelle, máte možnosť zrušiť platbu skôr, ako sa zaregistruje.

Zvyčajne, ak sa príjemca nezaregistruje do 14 dní, transakcia sa sama zruší. Je však lepšie zrušiť platbu, ako čakať 2 týždne na uzavretie.

Ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu:

 • Nájsť Aktivita tab.
 • V závislosti od mobilnej aplikácie vašej banky by to bolo v ponuke.
 • Ak platíte priamo cez Zelle, kartu Aktivita nájdete priamo v spodnej časti obrazovky.
 • Prejdite cez platba a nájdite ten, kde sa zobrazuje platba čaká na vybavenie.
 • Vyberte platba.
 • Nájdete tu rôzne možnosti spolu s Zrušiť túto platbu.
 • Klepnite naň. Vaša platba bude zrušená.

Ak na platbe nevidíte položku Zrušené a peniaze nedostanete do 1 až 5 pracovných dní, kontaktujte podporu Zelle. Ich číslo je 844-428-8542.

Čítať:  tTL 3600 v minútach: Prevod DNS TTL na minúty a hodiny – sprievodca

Môžete sa s nimi spojiť aj cez ich formulár. Do 2 dní odpovedia e-mailom. Ak nie ste spokojní s e-mailom, môžete ich požiadať, aby vám namiesto toho zavolali.

Ak nie sú Vianoce, Nový rok alebo Deň vďakyvzdania, zástupcovia zákazníckej podpory sú k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Často kladené otázky (FAQ): Ako zrušiť Zelle čakajúcu kontrolu

1. Prečo je na mojej platbe Zelle uvedené, že čaká na kontrolu?

Vidíte stav čakajúcej platby Zelle, pretože príjemca nie je zaregistrovaný v Zelle. Keď sa zaregistrujú pomocou svojho e-mailu alebo telefónneho čísla, Zelle vloží platbu na ich bankový účet do 3 pracovných dní.

2. Ako dlho trvá posúdenie Zelle?

Keď sa príjemca zaregistruje v Zelle, fintech spoločnosti trvá 3 dni, kým vloží peniaze na svoj účet. Ak sa však nezaregistrujú do 14 dní, platba sa zruší. Peniaze budú zaslané späť na váš účet.

3. Ako zruším platbu čakajúcu na spracovanie na Zelle Chase?

Pre používateľov bankového účtu Chase Zelle zrušenie čakajúcej platby:

 • Prejdite na stránku Aktivita v aplikácii Chase bank.
 • Nájdite čakajúcu platbu, ktorú chcete zrušiť.
 • Priamo pod ním nájdete Zrušiť túto platbu.

Platbu môžete zrušiť iba vtedy, ak je stav čakajúci a neprijatý.

Zbalenie: Ako zrušiť Zelle čakajúcu kontrolu

Tu to máte, kompletný sprievodca zrušením Zelle Čaká na kontrolu. Rýchle čítanie a všetky vaše otázky budú vyriešené.

Teraz viete, ako zrušiť Zelle čakajúcu na kontrolu. Dúfajme, že to stihnete ešte predtým, ako sa váš prijímač zaregistruje do Zelle. Ak si myslíte, že stav čakajúcej platby Zelle je nepresný, kontaktujte zákaznícku podporu, aby ste dali veci do poriadku.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE