Ako zvýšiť mieru konverzie: 14 efektívnych W…

Ak ste tu, pravdepodobne si kladiete otázku, ako zvýšiť mieru konverzie pre váš web. Nie ste sami – je to klasický hlavolam.

Aj keď nemáte problém prilákať návštevníkov webu, ktorí na ňom trávia veľa času, stále mu niečo chýba. Metrika make-or-break, na ktorej závisí úspech každého podnikania v oblasti elektronického obchodu.

Hovoríme samozrejme o konverznom pomere.

Toto je percento ľudí navštevujúcich vašu stránku, ktorí vykonali požadovanú akciu: či už nákup, registráciu na získanie ďalších informácií alebo odoslanie svojich kontaktných údajov. Miera konverzie je v podstate mierou toho, ako veľmi vaše publikum chce to, čo poskytujete – a ako ľahko im to umožňujete získať.

Ak vaša miera konverzie nie je príliš horúca, môže to znamenať, že pre váš produkt alebo službu nie je veľké publikum. Ak je to tak, dobre… s tým veľa nenarobíme!

Môže to však tiež znamenať, že ste svoj web neoptimalizovali na maximalizáciu konverzií. Ak je to tak, môžeme vám pomôcť.

Zostavili sme najlepšie spôsoby, ako zlepšiť mieru konverzie, takže čítajte ďalej, kde nájdete 14 osvedčených spôsobov, ako zvýšiť konverziu vašich webových stránok. Či už ide o sledovanie správania, vyskakovacie okná, formuláre, chatboty alebo signály dôvery, tieto metódy vám pomôžu zabezpečiť, aby si vaše publikum neprezeralo len váš web….

…ale robia presne to, čo od nich chcete.

Vysoká rýchlosť stránky ovplyvňuje konverzie. Prečo robiť kompromisy?

Vyberte si ten najlepší hosting elektronického obchodu, aby ste maximalizovali svoj konverzný pomer.

14 skvelých nápadov, ktoré vám pomôžu zvýšiť konverzie v roku 2022

Ste pripravení naučiť sa, ako sami zlepšiť mieru konverzie webových stránok? Poďme!

1. Pridajte na svoju stránku kontextové okná so zámerom ukončenia

Všetci sme tam boli. Rolovanie webovej stránky vás začne nudiť a rozhodnete sa kliknúť preč.

Keď to však urobíte, objaví sa – akoby z ničoho nič – vyskakovacie okno, ktoré vám ponúkne neprehliadnuteľnú ponuku. Exkluzívna ponuka? To vyprší o pár chvíľ? Bol by si blázon, keby si to odmietol.

Toto sa nazýva kontextové okno so zámerom ukončenia. A ak ste sa niekedy sami dostali do pasce takýmto trikom, budete vedieť, aké efektívne môžu byť.

Jedna blogerka napríklad neuveriteľne zvýšila svoj konverzný pomer 1 300 % týmto spôsobom, zatiaľ čo iné (miernejšie) štatistiky naznačujú, že kontextové okná so zámerom ukončenia môžu zvýšiť mieru konverzácie 10-15% – a zvýšiť svoje príjmy až o 30 % v procese.

Ako teda presne kontextové okná so zámerom ukončenia zvyšujú konverzie webových stránok?

Vyskakovacie okná so zámerom ukončenia sledujú pohyby myši vášho používateľa, aby ste pochopili, ako pristupuje na vašu stránku. Keď sa zdá, že by mohli byť na ceste von – späť na stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja a potenciálne do čakacej náruče konkurenta – objaví sa kontextové okno s výzvou na akciu (CTA), ktorá ich priláka späť.

Pomocou doplnku môžete na svoju stránku jednoducho pridať kontextové okno so zámerom ukončenia – OptinMonster, Getsitecontrol a OptiMonk fungujú dobre. Potom sa musíte uistiť, že je dostatočne farebná, aby upútala pozornosť, a dostatočne presvedčivá, aby upútala pozornosť. Takže si určite pozrite niekoľko vynikajúcich príklady kontextových okien so zámerom ukončenia najprv sa inšpirujte.

2. Pripravte si stručné formuláre

Vaši zákazníci majú nedostatok času.

Majú milión a jednu vec, ktorú musia urobiť – takže čím ľahšie im umožníte zapojiť sa do vášho podnikania, tým je pravdepodobnejšie, že tak urobia. A tým je pravdepodobnejšie, že v dôsledku toho budete môcť zlepšiť mieru konverzie!

To znamená, aby boli vaše formuláre čo najjednoduchšie – odstráňte ich späť a odstráňte všetky nepotrebné polia. (Na prihlásenie do zoznamu e-mailov napríklad nepotrebujete telefónne číslo osoby!)

Tým, že zredukujete svoje formuláre, ušetríte aj čas, energiu a problémy spojené s vaším potenciálnym zákazníkom. Pritiahnete viac potenciálnych zákazníkov, získate viac registrácií a prinútite viac ľudí klikať – a konvertovať. Je tiež dôležité podniknúť kroky na zníženie spamu z kontaktných formulárov.

3. Využite sociálne dôkazy na svojich stránkach

Chcete sa teda naučiť, ako zlepšiť konverzie? Budete potrebovať sociálny dôkaz!

Čítať:  Ako používať metódu odkazujúcich domén na nájdenie lepších odkazov

Pokiaľ ide o sociálny dôkaz, štatistiky sú presvedčivé. 88 % spotrebiteľov dôveruje užívateľským recenziám rovnako ako osobným odporúčaniam, zatiaľ čo neuveriteľných 92 % uprednostňuje neplatené odporúčania pred tradičnými formami reklamy.

To samozrejme neznamená, že by ste nemali propagovať svoje publikum. Znamená to len, že potrebujete, aby vám vaše publikum pomohlo na trhu.

Ako? Využitím sily sociálneho dôkazu na svojom webe.

To, čo odlišuje úspešné spoločnosti od tých, ktoré zlyhávajú, je schopnosť vrátiť sa a pokračovať. A potom to opakujte stokrát. Pravdou je – všetci robíme chyby. A ich výroba je jednoduchšia, než si myslíte.

– Ross Paquette, generálny riaditeľ spoločnosti Maropost

Tu hovoríme o čomkoľvek, čo vašej značke dodáva dôveryhodnosť a dôveryhodnosť. Recenzie, referencie, logá významných firiem, ktorým ste už úspešne slúžili – to všetko bude stačiť. Môžete si dať dokopy aj rozsiahle prípadové štúdie, v ktorých obšírne popíšete konkrétny problém, ktorý ste zákazníkovi riešili.

Sociálny dôkaz môžete pridať priamo na svoju stránku vložením odporúčaní do jej rozhrania. Je však tiež dobré uviesť odkaz priamo na stránky, na ktorých sa nachádzajú recenzie vašej firmy: najmä na agregátory, ako sú Trustpilot, TripAdvisor, G2 Crowd, Capterra a Yelp.

4. Identifikácia bodov konverzie zo správania používateľa

Keď sa pýtate, ako zvýšiť mieru konverzie, existuje veľa rýchlych riešení. Ak však chcete dosiahnuť najlepšie výsledky – a liečiť skôr príčinu než symptómy – budete potrebovať solídne pochopenie toho, ako používatelia vašej lokality prechádzajú vaším rozhraním.

Kde na vašej stránke pristávajú? Ktoré stránky si prezerajú? Aká je ich typická cesta s vašou webovou stránkou od začiatku do konca?

A čo je najdôležitejšie, kam odchádzajú? Pochopte to a ste o krok bližšie k tomu, aby ste zistili, prečo odchádzajú – a budete tomu môcť zabrániť.

Stručne povedané, čím lepšie rozumiete správaniu svojich používateľov, tým ľahšie zistíte, že môžete zvýšiť mieru konverzie.

Jedným z nástrojov, ktoré môžete na tento účel použiť, je Hotjar, ktorý vám ponúka tepelné mapy správania používateľov. Nakreslí obraz toho, kde sa ich kurzory zdržiavajú, ktoré tlačidlá preskakujú a čomu sa úplne vyhýbajú. Iné metódy zahŕňajú analýzu, kedy zákazník upustil od nákupu pri pokladni alebo prestal vypĺňať formulár v polovici.

Odtiaľ sa budete môcť vžiť do kože návštevníkov svojich webových stránok a keď príde na zvýšenie miery konverzie, budete presne vedieť, kde začať.

Použite nástroje CRO a Analytics, aby ste pochopili, čo funguje

Keďže viac stránok ako kedykoľvek predtým, všetky súťažia o čoraz tenší kúsok pozornosti zákazníkov, CRO (Conversion Rate Optimization) zažilo raketový vzostup.

CRO je umenie aj veda. Zahŕňa pochopenie podstaty nášho mozgu a správania, aby sme maximalizovali pravdepodobnosť konverzie zákazníka. Potom je to proces pokus-omyl: zmena farby tlačidla alebo znenia CTA, potom testovanie, testovanie a testovanie znova.

K dispozícii je tiež celý rad nástrojov CRO a analytických nástrojov – a keď uvažujete o spôsoboch zvýšenia miery konverzie na svojej vlastnej stránke, sú skvelým miestom, kde začať.

Tieto nástroje zahŕňajú:

 • Optimizely
 • Presvedčivo
 • Bláznivé vajce
 • Instapage
 • Adobe Analytics

Samozrejme, Google Analytics je ideálny pre základy. Je to zadarmo a poskytne vám informácie o historickom a aktuálnom konverznom pomere, návštevnosti a demografických údajoch vašich stránok. Vyzbrojí vás arzenálom informácií o tom, odkiaľ používatelia prichádzajú, ako dlho strávia na každej stránke a či znova „odskočia“ alebo nie.

Zorientujte sa v tom všetkom a ste na polceste k prepracovaniu svojich stránok – a zvýšenie miery konverzie.

5. Odstráňte nepotrebné kroky z konverzného lievika

Nemôžete odpovedať na otázku, ako zvýšiť mieru konverzie, bez toho, aby ste hovorili o konverznom lieviku a vhodne ho optimalizovali. Od odstránenia potreby používateľov vytvárať si účet až po ponúkanie viacerých spôsobov platby, odstránenie úzkych miest v zúžení môže mať veľký vplyv na konverzie.

Konverzný lievik je sladký, klzký svah, ktorý vedie používateľov vašej stránky priamo tam, kde ich chcete mať. Netreba dodávať, že udržať túto konkrétnu snímku čistú a bez neporiadku je životne dôležité – takže tu nie je priestor pre žiadne zbytočné rozptyľovanie.

Dávate svojmu používateľovi príliš veľa formulárov na vyplnenie predtým, ako od vás bude môcť nakupovať? Nútite ich, aby sa prehrabávali hromadami obsahu a informácií, kým sa prihlásia na bezplatnú skúšobnú verziu?

Bolo to celé príliš ťažké – alebo to jednoducho trvalo príliš dlho?

Aby ste to všetko pochopili, audit aktuálneho zúženia vašej lokality: vykreslenie každého kroku cesty používateľa, identifikácia miest výpadku a vypracovanie opráv.

Odstránením akéhokoľvek rozptýlenia a rozptýlenia minimalizujete čas a úsilie potrebné na strane vášho zákazníka. A dostať ich z kontaktu do konverzie – rýchlo.

6. A/B testovanie bodov bolesti na mieste

Žiadna webová stránka nie je dokonalá – vždy je čo zlepšovať, a tu prichádza na rad A/B testovanie.

A/B testovanie vám umožňuje otestovať efektivitu prvkov vašej webovej stránky spustením dvoch ich variácií súčasne.

Ale skôr ako začnete testovať, musíte presne pochopiť, čo by ste mali testovať. Musíte pochopiť, v čom sú bolesti vašich zákazníkov. Problémy sú výzvy alebo problémy, ktorým čelia vaši používatelia – či už ide o príliš zložitý kontaktný formulár alebo neprehľadnú domovskú stránku.

1. Pochopte body bolesti vašich používateľov

Prvým krokom je vyvinúť komplexné pochopenie bolestivých bodov vášho publika.

Čítať:  Ako vytvoriť názov neviditeľného nesúladu

Vykonajte online prieskumy

Existuje jednoduchý spôsob, ako porozumieť bolestiam vašich zákazníkov – opýtajte sa ich! Spustite prieskumy, ankety alebo ich jednoducho pozvite, aby zanechali recenzie alebo spätnú väzbu, v ktorej by vám povedali, čo by na vašej webovej lokalite zlepšili.

Nastaviť živý chat

Nastavenie živého rozhovoru na vašom webe je skvelý spôsob, ako priamo komunikovať s vašimi používateľmi a získať spätnú väzbu o ich problémoch v reálnom čase. Sledovaním bežných sťažností alebo výziev to môže objasniť oblasti, ktoré možno stoja za testovanie!

Pozorne načúvať
Vyhľadajte recenzie na stránkach ako TrustPilot, Google, Yelp, Amazon alebo dokonca TripAdvisor a zistite, čo o vás, vašich produktoch a službách povedali vaši zákazníci.

Môžete tiež aktívne sledovať sociálne médiá, aby ste videli, čo ľudia zdieľajú na Facebooku, Twitteri alebo Instagrame. Nahnevaní zákazníci majú dvakrát vyššiu pravdepodobnosť, že zanechajú recenziu ako spokojný zákazník, takže by ste mali mať dostatok materiálu na prácu!

2. Testovať, testovať, testovať!

Keď porozumiete bolestivým bodom vašich používateľov, môžete začať testovať, aby ste zlepšili používateľskú skúsenosť a následne zvýšili mieru konverzie vašich webových stránok.

Tu je niekoľko príkladov:

Bolestivý bod: Nákupný proces je príliš dlhý/zložitý

Možnosti A/B testu:

 • Pokladňa pre hostí
 • Nákup jedným kliknutím
 • Poskytnite zákazníkom možnosť uložiť si podrobnosti nabudúce

Bod bolesti: Kontaktovať podporu je príliš ťažké

Možnosti A/B testu:

 • Funkcia živého chatu
 • Podpora sociálnych médií
 • Kontaktný formulár umiestnený viditeľne na domovskej stránke

Bolestivý bod: Navigácia na webovej stránke je náročná

Možnosti A/B testu:

 • Použite pevnú navigačnú ponuku
 • Pridajte ďalšie nadpisy, ktoré pomôžu používateľom skenovať strany
 • Vytvorte jasné výzvy na akciu domovskej stránky, ako napríklad „Nakupovať novú kolekciu“ alebo „Výpredaj v obchode“

Nesnažte sa otestovať všetko naraz – keď už budete mať zoznam problematických bodov, uprednostnite ich a začnite testovať s najpálčivejším problémom, ktorému vaši zákazníci čelia, čo s najväčšou pravdepodobnosťou zvýši mieru konverzie.

7. Napíšte Good Copy

Väčšina marketérov vie, že naplnenie stránky dobrými a dobre napísanými textami vedie k zaujatiu publika – a k zvýšeniu organického hodnotenia.

Vysoká kvalita písania však tiež výrazne zvyšuje konverziu webových stránok. Okrem vytvárania rozpoznateľného tónu značky pre vaše publikum dobre optimalizovaný obsah tiež nasmeruje používateľov do relevantných sekcií a pomáha im pri rozhodovaní.

Je dôležité otestovať svoju kópiu, aby ste zistili, čo najlepšie rezonuje u vašich čitateľov. Ako hovorí bod 7, testovanie A/B sa vzťahuje aj na kópiu webovej stránky. Je dôležité zistiť, ktorý jazyk je na konverziu najúčinnejší.

Budete sa tiež chcieť uistiť, že kópia vašej stránky je optimalizovaná pre SEO (optimalizáciu pre vyhľadávače). Ak sa totiž vaša stránka nezobrazuje na vrchole rebríčka Google, ľudia ju nenájdu. A ak ho nenájdu, nemôžu na ňom konvertovať.

Nezabudnite teda vybrať správne kľúčové slová SEO a dodržiavať osvedčené postupy SEO – tie, ktoré sú pre vašu značku a odvetvie najrelevantnejšie – a prirodzene ich integrovať do toku písania.

A pri písaní kópie zameranej na konverziu venujte osobitnú pozornosť svojim výzvam na akciu – práve na nich budete musieť dostať svojho potenciálneho zákazníka cez čiaru.

Tu je niekoľko rýchlych tipov na zostavenie vražedného CTA:

 • Čím kratšie, tým lepšie. Udržujte to elegantné!
 • Použite silné slovesá, aby ste prinútili čitateľa konať
 • Zatiahnite za srdce: apelujte na emócie svojho čitateľa, aby zaujal
 • Buďte kreatívni. Čím bláznivejšie a úžasnejšie sú vaše CTA, tým nezabudnuteľnejšie budú!

8. Vytvorte efektívne e-mailové kampane s opusteným košíkom

Nedávne údaje naznačujú, že priemerná miera opustenia košíka je len neuveriteľných 70 %. To znamená, že z každých desiatich zákazníkov, ktorí pridali položku do svojho online košíka, iba traja sledujú tento nákup.

Strašidelná štatistika, čo? Skutočne – ale nemusí.

Vytvorením efektívnych e-mailových kampaní s opustenými košíkmi môžete znova zaujať tých, ktorí zanikli so zákazníkmi, a znovu zapáliť tieto premeškané príležitosti. Spôsob, akým fungujú, je jednoduchý. Vždy, keď niekto odíde s plným košíkom – bez toho, aby nakúpil – pošlete mu e-mail s pripomienkou.

Aby ste tu boli ešte presvedčivejšie, môžete do tohto e-mailu dokonca zahrnúť personalizovanú zľavu – presne na tú položku, ktorú si kupujúci prezeral predtým, ako ju preskočil.

Čím precíznejší je dizajn, obsah a načasovanie vášho e-mailu, tým príťažlivejší bude pre vášho potenciálneho zákazníka. Verte nám – váš konverzný pomer sa vám za to poďakuje!

9. Definujte a upravte hodnotovú ponuku svojich webových stránok

Vaša hodnotová ponuka je to, čo umiestnite do výkladu vašej firmy: základná, centrálna funkcia, ktorá vás priťahuje k zákazníkom a odlišuje vás od ostatných.

A ak nemáte jasnú predstavu o tom, čo to je – alebo ako to formulovať – budete mať problém prilákať to správne publikum. (Nehovoriac o ich konverzii!)

Ak chcete zvýšiť mieru konverzie a zapojenia, uistite sa, že každý aspekt vašej stránky – od kópie po dizajn a používateľské prostredie až po používateľské rozhranie – odráža hodnotovú ponuku vašej firmy.

Vytvorte osoby kupujúcich, aby ste si vytvorili živý obraz svojho publika. Pochopte, čo ich poháňa – ich bolestivé body, ciele a frustrácie – a buďte krištáľovo jasnou komunikáciou, ako ich váš produkt alebo služba môže vyriešiť.

Čítať:  Využitie DoneGood pre lepšiu viditeľnosť

Toto všetko zabezpečí, že bez ohľadu na to, aké triky a techniky použijete na zvýšenie miery konverzie, vaše kľúčové správy sa dostanú k tým správnym ľuďom. A pristátie!

10. Integrujte nástroj Live Chat na svoju webovú stránku

Boli ste niekedy v obchode – unášali ste sa a nevedeli ste, čo kúpiť? Chystáte sa odísť, keď zrazu príde priateľský majiteľ obchodu a predstaví sa. Pomôžu vám a – s pocitom sebaistoty a posilnenia – uskutočníte nákup.

Znie to povedome? No, integrácia nástroja na live chat to urobí – ale pre váš internetový obchod.

A údaje súhlasia. Jedna štúdia naznačuje, že live chat – funkcia, ktorá vám umožňuje komunikovať so zákazníkmi v reálnom čase prostredníctvom vášho webu – zvyšuje konverzie o 20 %. Ďalší naznačuje, že viac ako polovica (51 %) spotrebiteľov s väčšou pravdepodobnosťou znova nakúpi od spoločnosti, ak ponúka live chat.

prečo? Živý chat vám totiž umožňuje pomôcť vášmu zákazníkovi priamo na mieste, keď sa pýtajú, či nakúpiť od vašej značky. Vďaka silnej zmesi zdvorilosti a presvedčenia môžete vyriešiť akékoľvek potenciálne problémy a dosiahnuť predaj cez čiaru – to všetko v reálnom čase.

Keď sa pozeráte na to, ako zvýšiť konverzie, implementácia živého chatu je samozrejmosťou – najmä ak je to také jednoduché.

Na svoju stránku môžete pridať nástroj na živý rozhovor prostredníctvom integrácie tretej strany alebo – v prípade niektorých tvorcov webových stránok elektronického obchodu, ako je Wix – to urobiť priamo cez backend stránky. Niektorí tvorcov webových stránok, ako Squarespace však neponúkajú živý chat ako vstavanú funkciu. (Ďalšie víťazstvo pre Wix v diskusii Wix vs Squarespace!)

11. Spojte dôveryhodné signály

Signály dôvery sú súborom faktorov, ktoré vytvárajú dôveru vo vašu značku alebo firmu. Dávajú vašim zákazníkom náznak, či majú dôverovať vašej značke, takže sú dôležité.

Koniec koncov, by vy ísť do obchodu so špinavým, rozbitým predným oknom? Alebo to bolo stiesnené, škaredé alebo slabo osvetlené? Nepravdepodobné – a presne tak je to aj s vaším internetovým obchodom.

Nezanedbávajte teda silu, ktorú môžu mať signály dôvery nad vašim publikom – a vplyv, ktorý môžu mať na váš konverzný pomer, ak ich dáte správne.

Niektoré z kľúčových signálov dôvery, ktoré je potrebné zvážiť pre vašu webovú stránku, sú tieto:

 • Stránka „O nás“: vyjadruje vašu identitu a hodnoty?
 • Navigácia: je čistá, prehľadná a intuitívna?
 • Rýchlosť stránky: je vaša stránka rýchla a jednoduchá alebo jej načítanie trvá večnosť?
 • Sociálny dôkaz: nahrali ste recenzie, posudky a prípadové štúdie?
 • Sociálne médiá: Prepájate sa jasne so všetkými svojimi účtami?
 • Kontaktné údaje: máte fyzickú adresu a telefónne číslo?

Čím viac signálov dôvery na svoju stránku pridáte, tým viac vrstiev dôveryhodnosti a autentickosti si pomaly začnete budovať. A keď sa používatelia na vašom webe cítia bezpečnejšie a uvoľnenejšie – keď im poskytuje konzistentnú skúsenosť a identitu –, tým je pravdepodobnejšie, že konvertujú.

12. Pravidelne revidujte svoje CTA

Teraz ste oboznámení s A/B testovaním, takže neexistuje ospravedlnenie pre to, aby ste CTA svojich stránok pravidelne nenavštevovali, nerevidovali a neoživovali. Aby ste neustále skúšali nové odtiene, nadpisy a veľkosť tlačidiel, text a dizajn.

Pozrime sa bližšie na to, ako zvýšiť konverziu webových stránok pomocou CTA.

Preskúmajte vplyv silných farieb, ako je červená a oranžová, na mieru konverzie a obetujte slabé „Kliknite sem“ pre niečo lákavejšie – ako napríklad „Začnite svoju 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes“. Môžete dokonca preskúmať zmenu umiestnenia CTA na vašom webe – urobiť ich väčšími a pútavejšími, alebo ich presunúť do hornej časti stránky, aby ste ich okamžite videli.

Pravidelným prehodnocovaním svojich CTA neudržíte svoje stránky len z vizuálneho hľadiska čerstvé, ale získate množstvo údajov o tom, ktoré CTA konvertujú – a ktoré nie. S týmito informáciami môžete nastaviť svoju stránku tým najstrategickejším možným spôsobom – a vybaviť ju na udržateľný dlhodobý úspech.

13. Pracujte na zlepšení rýchlosti stránky

Pomalé načítavanie stránok nie je otravné len pre používateľa.

Sú tiež potenciálne smrteľné pre váš konverzný pomer. Jedna štúdia od Portent preukázala, že miera konverzie klesá v priemere o 4,42 % s každou ďalšou sekundou času načítania.

Na druhej strane, stránka, ktorá sa načíta rýchlo, je na tom oveľa lepšie. V skutočnosti sú to stránky s dobou načítania 0-2 sekundy s najvyššími mierami konverzie.

Ako teda môžete zlepšiť rýchlosť stránky na svojom webe a zvýšiť mieru konverzie? Tu sú tri rýchle tipy:

 • Uistite sa, že sú vaše obrázky komprimované. Ak ich spustíte prostredníctvom bezplatného online nástroja (napríklad tiny.png), drasticky znížite veľkosť ich súboru a zároveň stratíte len málo z ich kvality. Oplatí sa uistiť sa, že sú tiež malé – veľké obrázky a rýchle webové stránky sa nekombinujú!
 • Vyberte si inú tému. Ak ste svoj web postavili na CMS (systéme na správu obsahu) alebo pomocou nástroja na tvorbu webových stránok (čo je jednoduchý a zároveň skvelý spôsob, ako znížiť náklady na webovú stránku), bude postavená na prednastavenej šablóne dizajnu alebo „ téma“. Niekedy môžu prepracovanejšie a nabité kódy pridať vašej stránke veľkú váhu – takže prechod na možnosť orezávania môže vašu stránku urýchliť. Viac informácií nájdete v našom zozname najrýchlejších tém WordPress!
 • Minimalizujte počet presmerovaní adries URL. Keď sa vaša lokalita rozšíri a stránky sa pridajú a odstránia, môže sa hromadiť množstvo presmerovaní. Auditom týchto prebytočných odkazov v komunikačnom reťazci a ich nahradením priamymi odkazmi urobíte svojej stránke veľkú službu.
Čítať:  Ako zdieľať príspevok na Instagrame v roku 2024

Navyše stojí za to si uvedomiť, že rýchlejšia stránka neprospeje len vášmu konverznému pomeru, ale aj vášmu umiestneniu. Nedávno sa vďaka aktualizácii Core Web Vitals od spoločnosti Google stala rýchlosť stránky ešte dôležitejším faktorom hodnotenia – preto sa oplatí nájsť si čas, aby ste to spravili správne.

Ak chcete zistiť, aký pomalý alebo rýchly je váš web, použite našu kontrolu skúseností so stránkami!

14. Použite odpočítavacie časovače na vytvorenie naliehavosti

Vo svojej priekopníckej knihe Vplyv: veda a prax, načrtol vplyvný psychológ Robert Cialdini svojich sedem princípov presviedčania. Niektorých z nich sme sa už dotkli, keď sme hovorili o tom, ako zvýšiť mieru konverzie: napríklad sociálny dôkaz a konzistentnosť.

Ale hlavný? Nedostatok. Toto je koncept, že keď sa bojíme, že sa niečo minie, sme nútení to kúpiť. Obmedzené zásoby? Kúpiť. Zatváracia doba? Kúpiť.

A to je tiež dôvod, prečo môžu byť časovače odpočítavania takým efektívnym spôsobom, ako zvýšiť mieru konverzie. V podstate ide o vyskakovacie okná, ktoré sa zobrazujú, keď si používateľ prehliada web: predložíte mu špeciálnu ponuku a potom ho informujete, že platí len počas nasledujúcich desiatich minút. Toto číslo začína pomaly klesať a ťahá so sebou nervy nakupujúceho (a jeho vôľu!).

Nie je prekvapením, že odpočítavacie časovače môžu byť mimoriadne efektívne – v niektorých prípadoch majú zvýšenú mieru konverzie až o 400 %. Cialdini by to schválil!

Prípadové štúdie: Ako 5 firiem zvýšilo svoje miery konverzie

Vyššie sme uviedli 14 príkladov, ako zvýšiť mieru konverzie. To všetko znejú dobre princíp, samozrejme. Ako však vyzerajú v praxi?

Na ukážku sme dali dokopy päť prípadových štúdií. Všetky nasledujúce podniky pochopili dôležitosť dobrého konverzného pomeru, uvedomili si, ako zvýšiť konverzné pomery – a potom investovali do vykonania týchto zmien.

A výsledky hovoria samy za seba.

Walmart Kanada

Walmart Canada si uvedomil, že veľká časť jeho návštevnosti pochádza z mobilných zariadení – no jeho mobilná stránka tomu nerobí žiadnu láskavosť. Zrýchlil a prepracoval svoje rozhranie pre všetky veľkosti obrazoviek a displejov: A/B testovanie a optimalizácia, aby bolo mobilné prostredie pohotovejšie a intuitívnejšie.

Výsledok? A 20% nárast konverzií na všetkých zariadeniach – a 98 % nárast mobilných objednávok.

Voices.com

Voices.com vyskúšal mnohostranný prístup na zvýšenie konverzií. Spolu s pridávaním video ukážok a sociálnych dôkazov (vo forme log spoločností, s ktorými spolupracoval) na svoju stránku, Voices.com začal segmentovať návštevníkov.

A fungovalo to – konverzný pomer Voices.com vyletel do neba pôsobivých 400%.

Vykonateľné

Poskytovateľ softvéru na automatizáciu marketingu Performable otestoval dve varianty svojho tlačidla CTA, aby maximalizoval kliknutia. Jeden bol červený; druhá zelená.

A po rozsiahlych A/B testoch bol víťaz jasný.

Zelená v tomto prípade neznamenala „ísť“ – farba bola prekonaná jej červeným náprotivkom, čo viedlo k O 21 % viac kliknutí.

Intuícia

Poskytovateľ finančného softvéru Intuit chcel zistiť, ako implementácia nástroja na live chat ovplyvní konverzie na jeho webovej stránke, a zistila to – vo veľkom štýle.

Pridaním chatovacieho nástroja do procesu platby Intuit zvýšil svoju priemernú hodnotu objednávky o 43 %. Ale na stránke porovnávania produktov bol pozitívny efekt funkcie živého chatu oveľa výraznejší – zvýšenie predaja o 1 neuveriteľných 211%.

WikiJob

V prípade WikiJob – stránky, ktorá pomáha uchádzačom o prácu pripraviť sa na pohovory alebo testy spôsobilosti – bolo jej CRO experimentom jednoducho presunúť tri posudky zo spodnej časti stránky navrch.

Stránka potom A/B testovala tieto dve variácie. Výsledky ukázali, že zvýšená viditeľnosť posudkov viedla k a 34% nárast konverzného pomeru – dôkaz, že sociálny dôkaz funguje!

Záver

Takže tu to máte – 14 osvedčených spôsobov, ako zvýšiť mieru konverzie vašej stránky.

Tu je krátka rekapitulácia toho, ako zvýšiť mieru konverzie pre svoj vlastný web:

 1. Pridajte kontextové okná so zámerom ukončenia
 2. Pripravte si stručné formuláre
 3. Využite sociálne dôkazy
 4. Identifikácia konverzných bodov zo správania používateľov
 5. Odstráňte nepotrebné kroky z konverzného lievika
 6. A/B testovanie bolestivých bodov na mieste
 7. Napíšte dobrú kópiu
 8. Vytvorte efektívne kampane s opustenými košíkmi
 9. Definujte a upravte hodnotovú ponuku svojho webu
 10. Integrujte chatbota
 11. Využite signály dôvery
 12. Pravidelne revidujte svoje CTA
 13. Zlepšite rýchlosť stránky
 14. Ak chcete zvýšiť naliehavosť, pridajte časovače odpočítavania

Uviedli sme 14, ale – v skutočnosti – existujú stovky malých, jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť mieru konverzie. A zatiaľ čo oni nebudú všetky byť úspešný, to všetko je súčasťou procesu.

Zlepšenie konverzného pomeru nie je predsa umenie ani veda. Je to niekde medzi tým – v priestore, kde sa meraná analýza stretáva s uváženými odhadmi. Jediný spôsob, ako budete vedieť, či bude niečo úspešné, je Skús to – potom sa s ním ďalej hrajte a cvičte.

To je polovica zábavy!

Toto je hosť Roba Binnsa. Rob Binns je senior B2B spisovateľ na Startups.co.uk, poprednom britskom nezávislom online zdroji pre každého, kto začína a rozvíja podnikanie. Keď nepokrýva trh Startup, možno ho nájsť písať o témach tak rôznorodých, ako je blockchain až po biometriu – a všetko medzi tým!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE