Ako zvýšiť návratnosť investícií do sociálnych médií B2B v roku 2024?

Sociálne médiá sa rýchlo stávajú obľúbeným médiom pre B2B obchodníkov, ktorí chcú propagovať svoje podnikanie.

Štúdia International Data Corporation v skutočnosti zistila, že 75 % B2B kupujúcich používa sociálne médiá na rozhodovanie o nákupe.

Vďaka tomu je produkcia obsahu sociálnych médií najvyššou prioritou 95 % B2B marketérov. Nie je to však len priorita; je to tiež účinné.

Sagefrog uvádza, že 66 % marketérov zaznamenalo pozitívnu návratnosť investícií (ROI) z marketingu sociálnych médií. A niektorí obchodníci dokonca hlásili ROI tak vysoké ako 1000 %.

Ak sa teda chcete zaradiť medzi úspešných marketérov na sociálnych sieťach a v roku 2024 vidieť výraznú návratnosť investícií, určite postupujte podľa techník, ktorými vás prevedieme.

1. Propagujte obsah prostredníctvom viacerých kanálov

Rozšírené používanie internetu má za následok zvýšený počet platforiem sociálnych médií pre používateľov webu.

Ale s toľkými možnosťami môže byť zložité zistiť, ktoré platformy pritiahnu vašich cieľových obchodných zákazníkov a poskytnú vám solídnu návratnosť investícií.

Štúdia spoločnosti Statista odhaľuje, že väčšina B2B obchodníkov po celom svete uvádzajú, že LinkedIn im prináša najvyššiu návratnosť investícií.

Neprehliadnite však potenciál iných platforiem, ako sú Facebook, Instagram, TikTok a YouTube. Najlepší kanál pre vašu značku v konečnom dôsledku závisí od vašej zákazníckej základne a od stratégií, ktoré používate na ich oslovenie.

Nebojte sa teda experimentovať s rôznymi platformami a zistite, ktoré z nich najlepšie fungujú pre vaše B2B marketingové úsilie.

1. Facebook

S okolím 2,96 miliardy aktívnych používateľov mesačneFacebook je v súčasnosti najväčšou platformou sociálnych médií na svete.

Začiatok podnikania je strašidelný bez akýchkoľvek predbežných poznatkov. Keďže Facebook má takých rôznorodých používateľov, je najlepšie začať s touto platformou. Naplňte svoju firemnú stránku na Facebooku dynamickým obsahom. Dobrým postupom, ktorý sa oplatí nasledovať, by bolo generovanie textových príspevkov, nahrávanie obrázkov a, čo je najdôležitejšie, videí.

Čítať:  Vyzerajte ako IT superhrdina s hyperkonvergovanou infraštruktúrou

Napríklad Samsung zožal obrovský úspech propagáciou na Facebooku. Samsung zažil päťkrát vyššiu návratnosť investícií propagáciou svojho smartfónu Galaxy S6 prostredníctvom videoreklamných kampaní v Argentíne. A podobne zaznamenala vyššiu návratnosť investícií pri inzercii na Facebooku: 1,2 krát na Filipínach, 1,5 krát v zálive a 2,2 krát na Taiwane.

2. Instagram

Instagram je preňho najvyššou prioritou 80 % B2B marketérov na organickú distribúciu svojho obsahu – bez reklám.

Dôvodom je, že Instagram sa zameriava výlučne na vizuálny obsah, čo má za následok vyššiu návratnosť investícií 75 % obchodníkov. Instagram je ideálny na oslovenie publika, ktoré radšej konzumuje obsah pozeraním obrázkov a videí pred čítaním textových príspevkov.

Ak chcete využiť Instagram naplno, môžete si na Instagrame založiť firemný profil a uverejňovať obrázky produktov, krátke kotúče alebo Príbehy na Instagrame upútať pozornosť vašich potenciálnych zákazníkov.

3. LinkedIn

LinkedIn je profesionálna platforma sociálnych sietí, ktorá slúži podnikom a uchádzačom o zamestnanie.

Vďaka tomu je ideálnou platformou pre B2B marketérov na sociálnych sieťach.

prečo?

Na začiatok môžete jednoducho nájsť B2B komunitu a spojiť sa s ňou. Po druhé, priniesla najlepšie výsledky marketingu obsahu sociálnych médií 79 % B2B marketérov.

Výhodou zdieľania obsahu na LinkedIn je, že vám umožňuje zdieľať dokumenty vo vašich príspevkoch, čo vám umožňuje nahrávať dokumenty alebo súbory programu Word vo formáte PDF.

A čo viac, spolu s dokumentmi môžete zdieľať príťažlivé obrázky a videá rovnako ako na akejkoľvek inej platforme. Ak chcete vzdelávať svojich čitateľov na LinkedIn, môžete písať bystré blogové príspevky, aby ste sa stali odborníkom vo svojom výklenku. A čo je naozaj skvelé, môžete nájsť svojich potenciálnych zákazníkov pomocou navigátora predaja. A tým efektívne rozširovať možnosti pre vašu firmu.

V skutočnosti, podľa FocusVision, B2B publikum konzumuje okolo trinásť kusov obsahu pri ich nákupnom rozhodovaní.

Príkladom je Lincoln Electric, ktorý videl a Nárast výdavkov o 77 %..

4. TikTok

Pokiaľ video marketing obáva sa, že krátke videá sú pre obchodníkov výnosnejšie ako iné formy videa, pretože sú ľahko pochopiteľné a za minútu alebo dve sa dajú pochopiť.

Vďaka tomu je TikTok ideálnou platformou sociálnych médií pre obchodníkov s obsahom vďaka svojmu krátkemu formátu videa s minimálnou dĺžkou videa 15 sekúnd a maximálnou dĺžkou 10 minút.

Čítať:  Ako uložiť videá TikTok medzi záložky

TikTok umožňuje tvorcom obsahu vytvárať videá v rôznych časových intervaloch, čím im umožňuje prezentovať svoje produkty, zdieľať prípadové štúdie a nahliadnuť do firemnej kultúry.

Výrobca počítačov Hewlett Packard (HP) poskytuje dobrý príklad tohto prístupu v praxi. Aktívne komunikujú so svojimi potenciálnymi zákazníkmi propagáciou svojich produktov prostredníctvom relevantného obsahu na TikTok.

A výsledok? Viac ako 7 miliónov sledovateľov pre HP a zvýšenie miery dokončenia ich TikTok o 1,5 krát.

5. YouTube

Tu je malý zábavný fakt: YouTube generuje vyššiu návratnosť investícií pre video marketing ako iné platformy sociálnych médií.

To znamená, že vytvorenie kanála YouTube pre vašu firmu a zdieľanie videoobsahu s vašimi cieľovými zákazníkmi vám môže priniesť plodné výsledky.

Vytvárajte referencie, predvádzajte a predvádzajte svoje produkty, využívajte podporu zamestnancov a prispôsobte sa svojim kupujúcim prostredníctvom svojich videí.

Využite výhody populárnych video formátov, ako sú krátke klipy a živé prenosy, aby ste sa mohli všetkými spôsobmi spojiť so svojím publikom a rozšíriť svoj dosah. Speňaženie YouTube tiež umožňuje značkám zvýšiť návratnosť investícií priamo pomocou vlastného kanála.

Výrobca potravín Kellogg's výrazne profitoval z uverejňovania obsahu a reklamy na YouTube.
Kellogg's zemiakové lupienky značky Pringles má zdvojnásobila svoju návratnosť investíciía jeho predaj ryžových krispies zachádza zaznamenali nárast o 4 %. prostredníctvom svojej marketingovej kampane „So Much to Love“ na YouTube.

2. Opätovne zdieľajte obľúbený obsah

Vedel si? 67 % B2B marketérov úspešne generovali potenciálnych zákazníkov prostredníctvom vysokokvalitnej propagácie obsahu.

Aj vy môžete naplno využiť svoj obľúbený obsah tým, že ho občas znova uverejníte. To umožní vašim novším sledovateľom zažiť váš predchádzajúci obľúbený obsah. Môžete použiť nástroje ako Sprout Social, aby ste našli svoj najvýkonnejší obsah a pretvorili ho so svojím publikom, aby ste získali väčšiu angažovanosť.

3. Automatizujte svoje marketingové procesy

Správa viacerých účtov značky na sociálnych sieťach nie je jednoduchá úloha.

Používanie populárnych nástrojov na analýzu sociálnych médií vám môže uľahčiť prácu automatizáciou niektorých vašich marketingových aktivít.

Tieto nástroje vám môžu pomôcť:

  • Analýza návštevnosti a výkonnosti vašich platforiem sociálnych médií
  • Poskytovanie rýchlych odpovedí zákazníkom
  • Opätovné zdieľanie predchádzajúceho obľúbeného obsahu
  • Plánovanie príspevkov na sociálnych sieťach

Odporúčame vám Sprout Social, ktorý vám umožní vychutnať si všetky tieto funkcie a ešte viac pod jednou strechou. Od identifikácie kľúčových typov obsahu až po plánovanie neobmedzených príspevkov, Sprout Social pomáha obchodníkom sledovať ich marketingové aktivity od prvého dňa.

Čítať:  Ako duetovať na TikTok bez toho, aby ste ukázali svoju tvár

4. Využite sociálne počúvanie

Sociálne počúvanie je prax monitorovania toho, ako konkurenti a publikum spomínajú vašu značku na platformách sociálnych médií.

Prostredníctvom sociálneho počúvania získate prehľad o tom, ako konkurencia a publikum vnímajú vašu značku. To vám umožní identifikovať oblasti na zlepšenie a využiť pozitívnu spätnú väzbu.

Nejde však len o sledovanie zmienok o vašej značke. Sociálne počúvanie vám tiež umožňuje nahliadnuť do potrieb a želaní vašich zákazníkov.

Tým, že budete venovať pozornosť ich návrhom a požiadavkám, môžete umiestniť svoju firmu ako predajcu, ktorý skutočne rozumie ich potrebám a uspokojuje ich – čo je vlastnosť, ktorá je pre 84 % B2B kupujúcich.

Vyskúšajte niekoľko nástrojov na monitorovanie sociálnych médií a budete prekvapení, aké ľahké je sledovať relevantné zmienky a značky hash.

5. Odpovedzte svojim zákazníkom

Okrem sledovania zmienok na sociálnych sieťach je dôležité s nimi komunikovať.

Prezerajte si ich komentáre a chatové správy a odpovedajte na ne. Skúste však odpovedať na ich otázky v reálnom čase, pretože 80 % obchodných kupujúcich očakávať, že predajca bude s nimi komunikovať a okamžite odpovie na ich obavy.

Na obrázku nižšie môžete vidieť, ako Nokia Mobile reaguje na obavy každého zákazníka na svojom Twitteri.

6. Buďte tam, kde sú vaši zákazníci

Staňte sa súčasťou komunity sociálnych médií a spojte sa so svojou cieľovou skupinou.

Platformy ako Facebook a Reddit vám umožňujú vytvárať skupiny alebo sa k nim pripájať a spájať sa s príslušnou komunitou.

Ale nezačni dodávať svoje predajné ihrisko. Je lepšie ich zaujať tak, že sa ich spýtate na ich názory na určité problémy. Uskutočňujte prieskumy a prieskumy, aby ste zistili ich názory, pretože môžu zvážiť svoje možnosti.

Na Twitteri sú hashtagy tiež skvelé na prilákanie relevantného publika pre váš obsah. Použite populárne značky hash vo svojich príspevkoch, aby ste oslovili cieľové publikum, ktoré hľadá obsah na relevantné témy.

7. Posilnite svoje rukoväte a príspevky na sociálnych sieťach

Rozšírte svoj dosah na širšie publikum propagáciou svojich stránok, aby ste dosiahli dobrú návratnosť investícií do sociálnych médií.

Platená reklama na sociálnych sieťach generuje priemer NI 2,80 USD za vynaložený dolár.

Inzerovaním svojich príspevkov na sociálnych sieťach môžete vytvárať povedomie o značke, uskutočňovať predaj a dokonca presvedčiť ľudí, aby konali.
Podľa Hubspotu sú reklamy na Facebooku na prvom mieste v zozname platených reklamných kanálov poskytuje najvyššiu návratnosť investícií.

Čítať:  Ako zmeniť pohlavie v aplikácii SnapChat

8. Využívajte influencer marketing

Ovplyvňovatelia sociálnych sietí sú trendy. Zanechávajú na kupujúcich trvalý dojem – vďaka generovaniu influencer marketingu 11-krát vyššia návratnosť investícií než priemerná digitálna reklama.

Ak teda populárny influencer propaguje vašu firmu na platformách sociálnych médií, môže to výrazne zvýšiť vaše marketingové úsilie.

Predstavte si, aký vplyv môže mať vaša značka, keď veľké mená ako Neil Patel alebo Jeff Bullas spomenú vašu značku a podporia ju na svojich profiloch na Facebooku, Twitteri alebo LinkedIn.

Nižšie si pozrite príklad toho, ako Lewis Howes podporuje Dell Latitude 9330 na svojom účte Instagram.

Záver

Sociálne médiá sa stali kľúčovou súčasťou B2B marketingu a poskytujú príležitosť osloviť a zaujať vaše cieľové publikum, generovať potenciálnych zákazníkov a zvyšovať predaj.

Osvojením si vyššie uvedených techník môžete využiť silu sociálnych médií a premeniť ich na absolútnu zlatú baňu pre vaše podnikanie.

Ak chcete posunúť svoje marketingové úsilie na sociálnych sieťach na ďalšiu úroveň, použite nástroj ako Sprout Social na sledovanie vášho pokroku a meranie návratnosti investícií.
Vyskúšajte si bezplatnú skúšobnú verziu a dajte nám vedieť, čo si myslíte.

B2B influencer marketing: Definitívny sprievodca

15 B2B strategických tipov pre sociálne médiá [+ 5 Best Practice Examples]

často kladené otázky

1. Aké je dobré percento návratnosti investícií pre sociálne médiá?

Dobré percento návratnosti investícií pre sociálne médiá sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako je odvetvie, veľkosť firmy a ciele kampane. Zatiaľ čo kladné percento NI je návrat väčší ako nula, dobrá NI pre sociálne médiá by bola vyššia ako 20 %. To znamená, že za každý dolár vynaložený na sociálne médiá sa firme vráti 1,20 USD alebo viac.

2. Ktorá platforma sociálnych médií je najlepšia pre B2B marketing?

LinkedIn kraľuje, pokiaľ ide o poskytovanie najvyššej návratnosti investícií pre marketingové kampane B2B.

3. Aké sú niektoré ďalšie marketingové stratégie na zvýšenie B2B ROI okrem sociálnych médií?

Niektoré skvelé marketingové stratégie na zvýšenie návratnosti investícií vášho B2B podnikania zahŕňajú e-mailový marketing, obsahový marketing, SEO, video marketing a odporúčací marketing.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE