Ako zvýšiť predaj pomocou marketingu obsahu: Váš praktický sprievodca

Ak chcete vedieť, ako zvýšiť predaj, pravdepodobne ste už počuli, že „obsah je kráľ“.

A hoci s týmto tvrdením nikto nemôže polemizovať, to, čo ten „kráľ“ je, skutočne závisí od toho, čo od svojho obsahu očakávate. Pre niektorých ľudí to znamená vyššiu organickú návštevnosť, lepšie umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania alebo zvýšenie základne odberateľov. Konečný cieľ je však vždy rovnaký – získať väčší predaj.

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, či skutočne môžete získať väčší predaj z obsahu – tu je dôvod, prečo je to možné a ako to v skutočnosti urobiť.

Zamerajte sa na transakčné kľúčové slová

Vo svete SEO a obsahového marketingu vo všeobecnosti začínate každú iniciatívu kľúčovými slovami. Keď píšete obsah, chcete sa uistiť, že je to niečo, čo vaše cieľové publikum hľadá. Výber správneho kľúčového slova môže spôsobiť alebo narušiť úspech vášho úsilia o marketing obsahu, takže naozaj musíte urobiť svoj prieskum. Naším nástrojom na výskum kľúčových slov je Ahrefs, ale existujú aj iné vynikajúce aplikácie, ako napríklad SEMRush.

Keď nájdete kľúčové slovo, pre ktoré chcete napísať obsah, pozrite sa na jeho údaje. Vo všeobecnosti existujú tri body, na ktoré sa chcete pozrieť:

  • objem vyhľadávania (koľko ľudí hľadá kľúčové slovo za mesiac)
  • Obtiažnosť kľúčového slova (ako ťažké bude umiestnenie na stránke 1 na Google pre toto kľúčové slovo)
  • Kliknutia (chcete, aby bol pomer objemu vyhľadávania a kliknutí čo najbližšie k 1:1 – čo znamená, že ľudia skutočne klikajú na výsledky vyhľadávania)
Čítať:  Ako vytvoriť úžasné fórum vo WordPress s wpForo

Nájdenie ideálneho kľúčového slova môže byť naozaj ťažké, ale je nevyhnutné, ak chcete zvýšiť predaj. Každý hľadá kľúčové slová, ktoré majú veľký objem (vyhľadávania za mesiac) a nízku náročnosť, ale to sa nestáva veľmi často. Ale zase je tu štvrtý kúsok skladačky, ktorý vám Ahrefs neukáže – zámer.

Nie všetky kľúčové slová sú vytvorené rovnako. Vezmime si napríklad náš prípad. Náš softvér sa používa na „predajné dokumenty“ a toto je celkom dobré kľúčové slovo na písanie.

Má nízku hlasitosť, ale je tiež veľmi ľahké ho zoradiť. Ľudia, ktorí hľadajú toto kľúčové slovo, však nechcú nakupovať. Väčšina z nich skúma, čo sú predajné doklady, aké typy existujú a ďalšie všeobecné informácie. Inými slovami, toto nie je transakčné kľúčové slovo a je nepravdepodobné, že článok okolo neho povedie k novým predajom.

Na druhej strane existuje kľúčové slovo ako „návrhový softvér“. Niekto, kto to hľadá, už vie, čo sú obchodné návrhy a že existuje softvér na ich vytvorenie. Je oveľa pravdepodobnejšie, že nakúpia, ak sa dostanú na váš web po vyhľadaní tohto kľúčového slova. Inými slovami, toto je transakčné kľúčové slovo.

Má oveľa vyššiu obtiažnosť (69), ale písať pre ňu dáva oveľa väčší zmysel z hľadiska predajnosti.

Ak je vaším hlavným cieľom predávať s obsahom, píšte na transakčné kľúčové slová a nie na kľúčové slová s veľkým objemom, bez ohľadu na to, aké lákavé to môže byť.

Čítať:  Vyhnite sa únave reklamy s viacerými verziami vašej reklamnej kreatívy

Ako zvýšiť predaj z organickej návštevnosti

Ak sa už nejaký čas venujete content marketingu a čudujete sa, prečo aj napriek nárastu návštevnosti nie sú žiadne tržby, tak niečo robíte zle. Získanie státisícov návštevníkov na váš web je skvelý výsledok. To, že si niekto prečíta váš obsah, však veľa neznamená, ak nenakupuje.

Dôvod, prečo nekupujú? Nežiadate ich, aby kupovali.

Keď už je potenciálny zákazník na vašom webe, samozrejme chcete, aby si prečítal váš obsah a tešil sa z neho – to je primárny cieľ. Tiež ich však chcete postrčiť smerom k nákupu a existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť.

Najprv, používať výzvy na akciu a propagovať svoj produkt (jemne) v rámci obsahu. Nechoďte a nespamujte o kvalite vášho produktu každou druhou vetou, ale nezdráhajte sa to spomenúť a odkazovať na vaše vstupné/produktové stránky.

Okrem toho rozdeľte svoj obsah pomocou blokov výziev na akciu a rôznych bannerov. Výhody sú dvojaké. Po prvé, váš obsah sa bude ľahšie čítať, pretože nepôjde o stenu s textom, a po druhé, vaši čitatelia sa môžu preklikať a okamžite nakupovať.

Môžete tiež použiť rôzne pop-up formáty, aby ste prilákali svojich návštevníkov, aby zostali a uskutočnili nákup. Od vyskakovacích okien so zámerom odchodu až po uvítacie podložky a rôzne iné formáty vyskakovacích okien môžete povzbudiť návštevníkov, aby si váš produkt pozreli a kúpili. Môžete experimentovať s umiestnením, formátom, kopírovaním, CTA a ďalšími, aby ste zvýšili svoje konverzie čo najviac.

Čítať:  Sprievodca vytvorením hlasu vašej značky (+ bezplatný nástroj hlasu značky)

Suma sumárum – nikto nebude kupovať, ak nevidí možnosť tak urobiť. Uistite sa, že vaši čitatelia vedia, čo predávate a kde môžu nakúpiť. Nežiadajte ich, aby si dali 2 a 2 dokopy – urobte to za nich.

Napíšte obsah pre rôzne fázy predajného lievika

Teraz sa pozrime na to, ako zvýšiť predaj písaním obsahu pre rôzne fázy nákupného cyklu.

Predtým, ako sa obsahový marketing skutočne rozbehol, bolo len veľmi málo značiek, ktoré to robili veľmi dobre. Jedným z nich bol Hubspot a stále sú jedným z velikánov vo svete obsahového marketingu pre SaaS. Za ich úspechom stojí niekoľko dôvodov, jedným z nich je, že denne vychrlili viac článkov ako ktokoľvek iný. Ďalším je fakt, že Hubspot má solídny obsahový plán a každý diel, ktorý vydajú, má svoje miesto v predajnom lieviku.

Rovnako ako by ste mali mať ideálne cieľové publikum, mali by ste si uvedomiť, že nie všetci v tomto publiku sú v rovnakom štádiu. Niektorí si neuvedomujú problém, ktorý majú, iní vedia, že majú problém a hľadajú (vaše) riešenie a iní vedia, že potrebujú konkrétne váš produkt.

Nemôžete napísať rovnaký druh produktu pre všetky tieto skupiny vo vašej cieľovej skupine.

Inteligentní obchodníci s obsahom triedia svoje kľúčové slová (a témy) do vedier. Každé kľúčové slovo je zacielené na inú fázu predajného lievika a jeho cieľom je informovať, vzdelávať alebo konvertovať určitú demografickú skupinu. Týmto spôsobom má každý obsah špecifický účel, a nie len „predávať“. Už nikdy nenapíšete obsah, ktorý nespĺňa svoj účel.

Čítať:  Využite tieto vizuálne marketingové nápady pre Instagram a Pinterest

Zabaľovanie

Obsah je skutočne kráľom a môže urobiť veľa skvelých vecí pre vaše podnikanie. Ak je vaším cieľom dosiahnuť predaj prostredníctvom obsahu, uistite sa, že každý kus, ktorý publikujete, má špecifický zámer a účel a dokážete premeniť veľkú časť vašich návštevníkov na kupujúcich.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE