Ako zvýšiť rýchlosť stránky WooCommerce & Vyhnite sa pomalým dopytom

Všetci vieme, že najhoršia vec na nákupe osobne je čakanie v rade. Keďže sa elektronický obchod stal pre mnohých zákazníkov normou, zážitok z online nakupovania musí spĺňať aj určité kritériá, aby zákazníci zostali v kontakte. Výkon a rýchlosť stránok sú rozhodujúce pre používateľskú skúsenosť.

Ak ste si všimli, že rýchlosť vášho webu WooCommerce nefunguje tak dobre, ako ste očakávali, je veľká šanca, že si to všimnú aj vaši zákazníci. V tomto článku budeme diskutovať o základných príčinách pomalých stránok WooCommerce (ako aj o pomalých dopytoch WooCommerce) a o tom, čo môžete urobiť, aby ste ich vyriešili.

Prečo je rýchlosť mojej stránky WooCommerce taká pomalá?

Niektoré dôvody pre rýchlosť webu WooCommerce zahŕňajú aktívne doplnky, témy, zle napísaný kód a rýchlosť doručovania obsahu. Všetky tieto faktory môžu mať za následok aj pomalé dotazy WooCommerce.

Značný počet dopytov alebo dokonca duplicitných dopytov môže znížiť výkon vášho webu. Môže to byť spôsobené tým, že návštevníci prechádzajú na vašu stránku, sledujú alebo dokonca rozšírenia sociálnych médií, ktoré ste pridali na rozšírenie vášho dosahu.

Čítať:  Kedy pridať partnerov do svojho obchodu WooCommerce

Ak je vaša stránka WooCommerce osoba, ktorá nosí potraviny na konci päťposchodovej prechádzky, každý ďalší dotaz znamená, že vám niekto podáva ďalšiu tašku s potravinami na každom poschodí. Vaša stránka WooCommerce sa o niečo spomalí zakaždým, keď sa do databázy dostane dopyt.

Tu je to, čo s tým môžete urobiť.

Ako zvýšiť rýchlosť stránok WooCommerce a dopyty

Pozrite sa na svoje pluginy

Pokiaľ ide o doplnky, na kvalite záleží viac ako na kvantite. V skutočnosti však nezáleží na tom, koľko ich používate, ak bežia rýchlo a viete, čo robia pre vašu stránku.

Existujú doplnky ako Query Monitor, ktoré môžete použiť na identifikáciu, analýzu a ladenie dotazu a chýb PHP. Použitie platformy pozorovateľnosti, ako je New Relic APM, je vhodnejšie, pretože ide o externe hostovaný nástroj, ktorý vám umožňuje monitorovať, analyzovať a odstraňovať problémy vášho webu WooCommerce bez toho, aby ste prispievali k využívaniu zdrojov vašej databázy.

Uistite sa, že:

 • Monitorujte doplnky pomocou New Relic APM alebo Monitor dotazov nájsť príčinu duplicitných alebo pomalých dopytov.
 • Znížte pomalé dopyty pomocou ukladania do vyrovnávacej pamäte Redis Object Caching a Ďalšia vyrovnávacia pamäť stránok.
 • Vytvorte zásobníky doplnkov, ktoré sa navzájom dopĺňajú a nevytvárajú konflikty. Po vytvorení zásobníka skontrolujte výkon a monitorujte prípadné problémy.
 • Udržujte svoje doplnky aktualizované. Odstráňte všetky pluginy, ktoré nepoužívate.
 • Vyhnite sa doplnkom, ktoré volajú AJAX na frontende vašej databázy. To môže pridať 500 ms na 1 sekundu času spracovania.
Čítať:  Samsung Galaxy S23 cena a ponuky: Všetky informácie, ktoré potrebujete pred nákupom

Skontrolujte svoje motívy

Mnoho dostupných tém v skutočnosti nefunguje dobre pre stránky WooCommerce, aj keď vyzerajú skvele. Kód za ním a to, ako dobre sa prekladá do mobilných zariadení, sú faktory, ktoré prispievajú k slabej výkonnosti stránok.

Ak používate bezplatnú tému, pravdepodobne nedostanete podporu od vývojárov. Ak obsahuje zlý kód, môžete skončiť s webom, ktorý obsahuje malvér, presmerováva alebo využíva SEO, čo negatívne ovplyvňuje hodnotenie vášho webu WooCommerce.

Ak používate prémiovú tému, môže mať jednoducho nafúknuté kódovanie, ktoré vytvára pomalé dotazy. Môžu využívať šablóny, ktoré generujú množstvo dopytov do vašej databázy, napríklad na zobrazenie produktov. Čím dlhšie trvá spracovanie obsahu vašej lokality prostredníctvom vašej databázy, tým pomalšie sa vaša lokalita načítava.

Uistite sa, že:

 • Robiť výskum. Skontrolujte, či vývojár poskytuje podporu. Vyhľadajte recenzie. Pozrite sa, čo hovoria používatelia o svojich skúsenostiach s ním.
 • Vyberte si témy, ktoré sú optimalizované, majú málo nainštalovaných doplnkov a nie sú plné nafúknutého kódovania.
 • Odstráňte nepoužívané témy. Ich uloženie do databázy môže spôsobiť spomalenie administračného panela a problémy s rýchlosťou webu.

Upravte svoj kód

Zle napísaný kód, ktorý plytvá zdrojmi, spomalí vašu stránku a sťaží návštevníkom rýchly prístup k obsahu. Stránky WooCommerce, ktoré generujú pomalé dotazy, môžu mať vo svojom kóde niektoré zbytočné prvky. Objemný kód znamená, že jeho spracovanie trvá dlhšie. Každá milisekunda sa sčítava.

Čítať:  Ako kúpiť online obchod na predaj

Uistite sa, že:

 • Minifikujte svoj kód. Odstráňte nadbytočné medzery, riadky a znaky.
 • Použite Autooptimalizovať optimalizovať a agregovať kód a súbory CSS a JavaScript.

Uistite sa, že používate sieť na doručovanie obsahu

Ak ste dosť starý na to, aby ste si pamätali časy načítavania obrázkov riadok po riadku, pravdepodobne oceníte rýchlosť a dostupnosť sietí na doručovanie obsahu (CDN).

Rýchle a spoľahlivé vykresľovanie obsahu pre návštevníkov je nevyhnutnosťou. K dispozícii je množstvo možností, vrátane niektorých bezplatných, ale je dôležité vybrať si takú, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Vyberte CDN, ktoré:

 • Je geograficky blízko k vašim zákazníkom.
 • Ponúka 24/7 podporu.
 • Podporuje SSL.
 • Môže podporovať malé súbory, ako aj väčšie užitočné zaťaženie.

Zvýšte rýchlosť stránky WooCommerce pomocou optimalizovaného hostingu

Používate web WooCommerce pre jeho jednoduchosť, pohodlie a flexibilitu. Keď to všetko ohrozí pomalá rýchlosť webu, vaši zákazníci začnú hľadať inde.

Pretože váš poskytovateľ hostingu je jediným najväčším faktorom rýchlosti webu, zvážte plne spravovaný hosting WooCommerce.

Odstráňte zmätok z premýšľania o aktualizácii doplnkov a denných záloh. Zamerajte sa na to, na čom skutočne záleží – predaj – a zároveň máte všetku flexibilitu prispôsobenia.

S plne spravovaným hostingom WooCommerce od Hostinger získate:

 • Vstavaný CDN.
 • Kvalitné zabezpečenie a podpora.
 • Najnovšia technológia opustenia vozíka.
 • Testovanie výkonu na dosah ruky.

A čo je najdôležitejšie, získate ultrarýchlu stránku vďaka okamžitému automatickému škálovaniu a vizuálnym porovnaniam.

Vyskúšajte plne spravovaný hosting WooCommerce s Hostinger ešte dnes.

Čítať:  Kontrola chránená heslom: Udržujte svoj WordPress ...

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE