Aktualizácia algoritmu Google dnes 21. 6. 2024

Dnes došlo k ďalšej nepotvrdenej aktualizácii algoritmu Google.

Aj keď nie v takom rozsahu ako ostatné aktualizácie z minulého týždňa, je to stále významné.

Nástroje a chýry v odvetví naznačujú, že hodnotenie a návštevnosť sú stále v pohybe, ale táto aktualizácia ešte nie je potvrdená.

Nižšie nájdete diskusie v tomto odvetví, ktoré sa konajú WebmasterWorld.com:

Broaster napísal o 18:39 dňa 20. júna 2021:
Som posraný, už som sa neobjavoval v hlavných správach, keď som hľadal názov, ukázalo sa, že Google mal základnú aktualizáciu a teraz sa táto aktualizácia skúseností so stránkou, o ktorej som nemal ani potuchy, a teraz je všetka moja návštevnosť preč, je to na hovno a práve som začínal dostať trochu prevádzky teraz som späť na začiatok znova.

Pred niekoľkými mesiacmi som si tiež všimol, že sa už žiadny z mojich článkov neobjavuje v službe Google DISCOVER, Discover obsahoval moje články ako blázon a potom to na dobrých 6 mesiacov prestalo.

vynakladám toľko práce na písanie článkov len preto, aby vás tieto aktualizácie vrátili späť, a dodržiavam všetky pravidlá, žiadne vytváranie spätných odkazov, nič z toho. Dokonca som uzavrel alebo cenzuroval komentáre, aby som predišiel akýmkoľvek porušeniam nenávistných prejavov.

Zaujímalo by ma, čo hľadajú s touto novou aktualizáciou skúseností so stránkami, neklesá rýchlosť webu, rozloženie, používateľská skúsenosť, napríklad koľko reklám, ako môžu byť obrázky atď.?

Robert Charlton napísal o 8:24 dňa 21. júna 2021:
Niektoré otázky, ktoré neboli zodpovedané…

Čítať:  Google: Všetko, čo potrebujeme pre obrázky vo vyhľadávaní na webe, sú názvy súborov, alternatívny text a titulky

RedBar…. 16. júna sme uverejňovali príspevok v rovnakom čase a chýbala mi táto tvoja otázka…

je čas zbaviť sa obrázkov hrdinov, vyzerajú určite pekne, ale pre lcp sú najhoršie

Prosím o preklad.

„Hrdinové obrázky“ boli veľké, krásne vyfotografované obrázky produktov alebo ľudí používajúcich produkty, ktoré zaberali väčšinu domovskej stránky a/alebo stránok hlavnej kategórie mnohých firemných a elektronických obchodov, možno pred 10 rokmi.

Hrdinské veľkosti, mohli by byť veľmi pôsobivé, ale sťahovať sa pomaly… a ako si pamätám, vyšli z módy, keď prišiel mobil. Vyzbrojení týmito informáciami (ak ste na to už neprišli) by ste mali aby som si prečítal môj príspevok zo 16. júna a dal mu zmysel.

Tiež… vy a Broaster možno budete potrebovať ďalšie vysvetlenie o tom, čo saladtosser vo svojom komentári myslel výrazom „sú pre lcp najhoršie“. „lcp“ (aka „LCP“) je „najväčší obsahový náter“, jeden z troch hlavných „signálov“, ktoré Google používa na hodnotenie načítania stránky.

Ak je niekto v tomto bode stratený a zdá sa, že Broaster hovorí, že je stratený, pokúsim sa poskytnúť v ďalšom príspevku niekoľko ďalších odkazov a vysvetlení o tom, čo sa deje…. Google si dal nezvyčajnú námahu, aby to dobre zdokumentoval… Napríklad, už nie ste v Gmaile 😉

mzb44 napísal o 9:18 dňa 21. júna 2021:

„Hrdinové obrázky“ boli veľké, krásne vyfotografované obrázky produktov alebo ľudí používajúcich produkty, ktoré zaberali väčšinu domovskej stránky a/alebo stránok hlavnej kategórie mnohých firemných a elektronických obchodov, možno pred 10 rokmi.

Čítať:  SEO pre finančné služby: 8 prvkov úspechu

Zdá sa, že ideme späť, pokiaľ ide o webové technológie a architektúru webových stránok.

Všetko to začalo v 90-tych rokoch jednoduchým HTML a základnými čisto textovými webovými stránkami a potom sa to postupne vyvinulo do nádherných obrázkov, animácií, interaktívnych prvkov, videí atď.

Teraz sme späť pri obyčajnom HTML a čistom texte, pretože inak by nič neprešlo násilne vnucovaným názorom Googlu na to, ako by mala vyzerať „správna“ webová stránka. Pridajte len jeden obrázok nad záhyb, aj keď len pár kb, a väčšina stránok neprejde CWV.

Edit: Chápem tú vec o CLS, čase načítania atď., Ale LCP je jednoducho smiešne.

saladtosser napísal o 9:53 dňa 21. júna 2021:

Hrdinské veľkosti, mohli by byť veľmi pôsobivé, ale sťahovať sa pomaly… a ako si pamätám, vyšli z módy, keď prišiel mobil. Vyzbrojení týmito informáciami (ak ste na to už neprišli) by ste mali aby som si prečítal môj príspevok zo 16. júna a dal mu zmysel.

Myslíte si, že je to stále tak v prípade nedávneho vývoja, ako sú srcset, .webp (s záložným kódom na .jpg) a možnosť predbežného načítania obrázkov nad záhybom stránky prostredníctvom metaznačiek?

Tieto 3 metódy používam so svojimi hrdinskými obrázkami so srcsetom od 200px do 2000px (celkovo 20 verzií plus minimalizovanie výpadkov .webp aj .jpg).

Stručne povedané, moje obrázky hrdinov sú také veľké ako ktorýkoľvek iný obrázok na mojej stránke pre mobilné zariadenia (2,85 kb až 80 kb v závislosti od veľkosti obrazovky z mobilu na plochu cez srcset).

Čítať:  Google hovorí, že nemeňte balík technológií len preto, že to robí váš konkurent

Chápem tú vec o CLS, čase načítania atď., Ale LCP je jednoducho smiešne.

Súhlasím, že LCP je príliš prísne, testoval som odstránenie všetkých obrázkov nad záhybom (okrem loga) a google zvýraznil môj prvý odsek ako LCP a stále to zlyhalo, bolo to žlté, nie červené, choďte na to!

mzb44 napísal o 10:14 dňa 21. júna 2021:

Myslíte si, že je to stále tak v prípade nedávneho vývoja, ako sú srcset, .webp (s záložným kódom na .jpg) a možnosť predbežného načítania obrázkov nad záhybom stránky prostredníctvom metaznačiek? Tieto 3 metódy používam s mojimi obrázkami hrdinov so srcsetom od 200px do 2000px (celkovo 20 verzií). Takže skrátka obrázky hrdinov nemusia byť veľké/pomalé, stačí len normálna veľkosť obrázka pre mobilné zariadenia.

Nie vždy to vyrieši. Urobil som všetko vyššie pre obrázky s veľkosťou 15-20 kb a stále to neopravilo.

Nepomohlo nič iné ako úplné odstránenie akéhokoľvek prvku obrázka nad záhybom.

Súhlasím, že LCP je príliš prísne, testoval som odstránenie všetkých obrázkov nad záhybom (okrem loga) a google zvýraznil môj prvý odsek ako LCP a stále to zlyhalo, choďte na to!

Haha, áno, bol som tam. Vždy sa trochu zasmejem, keď ukáže stránku, ktorá neprejde LCP, a zvýrazní odsek s jednou vetou na webe s 50 ms ttfb a ~300 ms celkovým časom načítania.

saladtosser napísal o 10:18 dňa 21. júna 2021:

Čítať:  Google vysvetľuje, ako sa indexovo prehľadávajú súbory Sitemap

Nie vždy to vyrieši. Urobil som všetko vyššie pre obrázky s veľkosťou 15-20 kb a stále to neopravilo. Nepomohlo nič iné ako úplné odstránenie akéhokoľvek prvku obrázka nad záhybom.

Súhlaste, že to nikdy nevyrieši v CWV, vôbec! Povedal som predtým, možno by sme sa v budúcnosti mali vrátiť k pridávaniu obsahu vo formáte .txt, mysleli by ste si, že mobilná technológia/rýchlosť sa vracia späť, google asi 5 rokov 2 oneskorene a obáva sa tejto metriky IMO (rozumiem všetkému viac ako 3 sekundy, ale 2,5 ?)

mzb44 poznáš naozaj šialenú vec? Otestujte google SERP na stránke PageSpeed ​​Insights (ktorá zahŕňa všetky obrázky, čo je väčšina) a neprejdú ani všetkými LCP v zelenej farbe, takže ani Google nedokáže splniť štandardy, ktoré stanovili. Ak má Google LCP 2,5 s, potom 2,5 s je určite dosť dobré pre naše stránky

Čo sa deje s najnovšou aktualizáciou algoritmu Google?

Zatiaľ čo väčšina ľudí stále hovorí o nedávno vydanej aktualizácii skúseností so stránkami, zatiaľ vieme toto:

  • Stále je to nepotvrdené;
  • Semrush Sensor ukazuje 5.9 (indikuje stredne veľkú aktualizáciu);
  • Mozcast je nadpriemerný; a
  • Priemyselné rozprávanie je tiež stále silné.

Ako vždy, budeme naďalej informovať o všetkých relevantných skutočnostiach, keď budú objavené.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE