Aktualizácia algoritmu Google v piatok 16. apríla 2024

Zdá sa, že dnes, 16. apríla 2021, bola vydaná ďalšia nepotvrdená aktualizácia algoritmu Google.

Chatovanie na fóre a priemyselné nástroje sú mimo rebríčka, pričom mnohí webmasteri sa sťažujú na zásahy do ich návštevnosti a hodnotenia.

Viac na Fóra WebmasterWorld.commedzi webmastermi a odborníkmi v oblasti SEO sa veľa rozprávalo:

ichthyous napísal 13. apríla 2021 o 23:14:
Cez víkend som mal dva dni zotavenia z poklesu návštevnosti v anglickom jazyku, ale pondelok a utorok boli opäť hrozné. Moja návštevnosť v USA –22 %, Spojené kráľovstvo – 36 % a Austrália –39 % za priemerný utorok dnes do 19:00. Vidí ešte niekto tento veľký pokles návštevnosti v anglickom jazyku od aktualizácií algo z 13. februára a 15. marca? Vo všeobecnosti to neovplyvnilo návštevnosť mimo USA/Spojeného kráľovstva/AU/Kanady, ktorú vidím.

Môj SERPS sa cez víkend nezlepšil, ale návštevnosť bola vyššia. Zaujímalo by ma, či je to nejaký druh trestu na mojej stránke, alebo to vidia aj ostatní.

superclown2 napísal 15. apríla 2021 o 18:10:
Stále vidím pohyb v SERP v mojej vertikále, pričom stránky sa náhodne pohybujú o niekoľko miest naraz. Dnes sa masívne používanie youtube videí, ktoré som si všimol pred dvoma dňami, znížilo. Namiesto množstva videí v hornej časti je teraz pre mnohé hľadané výrazy, ktoré som skontroloval, organický výsledok, zvyčajný odpad typu „ľudia sa tiež pýtajú“ (čo osobne považujem za urážlivé; odpovedzte na môj dotaz google! Viem, čo Hľadám!) potom krabicu s tromi videami z youtube. Žiadne reklamy, ale tieto dopyty, keďže sú nekomerčné, mali reklamy aj tak len zriedka.

Čítať:  Koľko ľudí používa Google v roku 2024? (Používateľské štatistiky)

Cryogen napísal o 12:38 dňa 16. apríla 2021:
Marec a prvých 5 aprílových dní bolo pre moje predaje celkom fajn. Dostal som viac, ako som čakal, aby som bol úprimný. Nebolo to nič úžasné, ale každý deň bol jeden alebo pár výpredajov (čo je v dnešnej dobe skoro ako zázrak). Avšak 5. apríla došlo ku krátkemu nárastu premávky a potom k pomalému poklesu (ale opäť nič drastického) dopravy. Ale predaj bol veľmi negatívne ovplyvnený tým, čo sa stalo 5. apríla… akoby sa od tohto dátumu zmenil typ a kvalita návštevnosti, ale nie až tak kvantita.

TalkativeEditorial napísal o 7:36 dňa 16. apríla 2021:
Pokračuje absolútna decimácia návštevnosti – hodnotenia však zostávajú silné pre väčšinu našich obvyklých hľadaných výrazov, ktoré boli predtým spoľahlivé. Nedáva to zmysel. Tak unavený.

mzb44 napísal o 8:27 dňa 16. apríla 2021:
Všimol si niekto, že sú to hlavne informačné stránky, ktoré sú počas aktualizácií masívne zasiahnuté – najmä základné aktualizácie?

Možno Google dospel k záveru, že je len príliš veľa informačných stránok (zvyčajne vytvorených pre pridružené alebo grafické reklamy) a väčšina z nich aj tak opakuje to isté.

Tak prečo sa len nerozhodnúť pre súbor stránok, ktoré by sa mali hodnotiť podľa väčšiny informačných dopytov a nezničiť takmer kohokoľvek iného. Mainstreamové značky tu dávajú veľký zmysel, pretože šanca, že uverejnia tienisté veci, je nižšia ako no-name stránky.

Čítať:  9 najlepších stratégií, ako ovládnuť vyhľadávanie v roku 2024

Viem, že mnohé z nich – vrátane mňa – boli negatívne ovplyvnené a môžeme si myslieť, že vyššie uvedené je nespravodlivé. Ale myslím si, že to v skutočnosti dáva zmysel.

Implementácia je stále zjavne veľmi hrubá a hlboko chybná (hodnotenie tlačových správ, nukleácia stránok s kvalitnými informáciami), ale je základný princíp skutočne taký zlý? – Viem, že je ťažké uvažovať v týchto pojmoch, ale mnohí z nás si musia nakoniec priznať, že spôsob, akým sme v minulosti vytvárali a prevádzkovali webové stránky, je teraz zastaraný a už nebude fungovať.

Povedal by som, že v blízkej budúcnosti, ak chcete hodnotiť, ste buď skutočnou značkou s produktom alebo službou, alebo v prípade informačných stránok skutočným registrovaným vydavateľom s pravidelnou organickou (nevyhľadávacou) čitateľnosťou.

Mám pocit, že stránky, ktoré sú určené len na návštevnosť Google, budú čoskoro úplne zničené.

Týždenné aktualizácie algoritmu Google pokračujú

V priebehu apríla sa zdá, že týždenné nepotvrdené aktualizácie algoritmov spoločnosti Google sú tu, aby zostali.

Ako už bolo povedané, neboli až také zlé ako v marci. Možno trochu poľavia?

Budeme pokračovať v sledovaní vplyvu týchto aktualizácií a budeme o tom informovať našich čitateľov tu na iloveseo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE