Aktualizácia algoritmu Google v piatok 30. apríla 2024

Opäť čelíme nepotvrdenej aktualizácii algoritmu Google. Nástroje a chýry v odvetví sú mimo rebríčka a odkazujú na webové stránky, ktorých návštevnosť a hodnotenie klesli.

To zvyčajne poukazuje na významnú aktualizáciu algoritmu, aj keď veľké G nehovorí.

Na to sa zameriavajú profesionáli v oblasti SEO WebmasterWorld.com hovoria:

renatovieira napísal o 18:49 dňa 28. apríla 2021:
@ichthyous – Bolo to tak, ako som očakával. Po dvoch dňoch s veľmi vysokou návštevnosťou a výbornými konverziami dnes prichádza obrovský prepad. Na mojej strane nielen na úvodnej stránke, ale na celej stránke.

To som už povedal, toto sa čakalo 😐

yollo03 napísal o 1:16 dňa 29. apríla 2021:
Na základe dnešného dňa vidím, že niektorí z mojich najlepších konkurentov v mojom výklenku boli vážne porazení. Mám podozrenie, že to môže súvisieť s hlavnými webovými vitálnymi funkciami, ani jeden neprešiel. Je to len odhad. Zvyčajne po tom, čo semrush ukazuje vysokú volatilitu, ma to zasiahne nasledujúci deň, takže naozaj dúfam, že sa nič veľké nestane.

mzb44 napísal o 6:44 dňa 29. apríla 2021:
„Ale známky poklesu sú evidentné. Stačí sa pozrieť na SERP.”

Pre nás evidentné. Zdá sa, že širokej verejnosti je to buď jedno, alebo sa mu to dokonca páči. Do momentu, keď s tým bude široká verejnosť v pohode (a dokonca sa mu to bude páčiť), môžeme od toho očakávať oveľa viac.

Čítať:  Google oznamuje najnovšiu aktualizáciu algoritmu užitočného obsahu

TalkativeEditorial napísal o 14:23 dňa 29. apríla 2021:
Ako mnohí tu, aj ja som sa musel vnútorne zasmiať nad vláknom „Google nepozastavuje stránky z Objaviť“, ktoré robí kolá. Samozrejme, že nie. Jednoducho rozbijú veci a potom ignorujú hlásenia s dôkazom, že niečo nie je v poriadku a odporujú ich vlastným zásadám pre obsah.

Ľutujem webmasterov, ktorí si zdanlivo ešte neuvedomili, že niečo s týmto feedom je od marca nefunkčné.

MayankParmar napísal o 17:36 dňa 29. apríla 2021:
No… ak prestanú indexovať články v Discover, potom sa to rovná pozastaveniu alebo zákazu tieňa.

ichthyous napísal o 18:42 dňa 29. apríla 2021:
Ťažko sa mi vysvetľuje nedávny nárast návštevnosti z Francúzska, Nemecka a Španielska. Pri bližšom skúmaní ide o viacnásobné (10-12) prístupy na rovnakú stránku z IP z celého Francúzska (a na Ostrove Réunion!), alebo viacnásobné prístupy na inú stránku z IP z celého Nemecka, to isté zo Španielska atď. sú rozložené na pol dňa, ale stále nie je normálne získať toľko návštev na jednu stránku z jednej krajiny. Niektoré hity pochádzajú z images.google.fr, iné z vyhľadávania Google. Vidí ešte niekto toto zvláštne správanie? To spôsobuje nárast návštevnosti na vnútorných stránkach na mojej lokalite už niekoľko dní, zatiaľ čo moja domovská stránka je -30 %+.

TalkativeEditorial napísal o 15:01 dňa 30. apríla 2021:
Všimol si niekto nejaké posuny? Na našich stránkach nie je vidieť veľký pohyb, ale na niektorých stránkach robím údržbu databáz – takže niekedy potrebujem len krížové odkazy pomocou vyhľadávania Google na nejaké tabuľky….a predsa….napriek tomu, že je to celkom očividne veľmi veľmi sa zaujímam o WordPress……výsledky hľadania sú na niektoré z najzákladnejších dopytov úplne katastrofálne….tak som sa spýtal, či na niekoho neútočia.

Čítať:  Google hovorí pre konkurenčné oblasti Zistite, ako skutočne urobiť svoj obsah jedinečným

ichthyous napísal 30. apríla 2021 o 17:44:
Vidím niekoľko veľmi zvláštnych vzorcov… pri jednom vyhľadávaní, v ktorom som roky zaraďujem číslo 1, sa včera zobrazila prihlasovacia stránka účtu Google na čísle 1 (dnes preč). Počas ďalšieho obdobia, keď som bol niekoľko rokov v prvej päťke a ktorý som po marcovej aktualizácii úplne stratil, som včera skočil späť na číslo 1 a dnes som klesol na 83. Za starých čias to mohlo naznačovať nejaký druh trestu na mojej stránke, ale v súčasnosti to tak nie je.

Okrem toho takmer každý deň dochádza k bizarným nárastom návštevnosti z inej európskej krajiny…dnes to bol veľký nárast od spoločnosti Google Netherlands. Návštevnosť mojej domovskej stránky klesla od 26. do 29. dňa o 35 – 45 % a dnes sa vrátila do normálu.

Konečne dnes moja premávka o 9:00 klesla z útesu a je stále nižšia.

Dobre, čo sa stalo s aktualizáciou algoritmu Google?

Google to opäť musí potvrdiť. Vždy by sme radi videli potvrdenie od spoločnosti Google, ale nie vždy to tak je.

Máme viacero zdrojov a nástrojov, ktoré potvrdzujú dnešnú aktualizáciu algoritmu, takže aspoň to je.

Príbeh je rovnaký: pokračujte a budeme pokračovať v správach ako vždy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE